A mai naptól a budapesti SZIGET fesztivál is elindul, amely immárom már a 25. alkalommal kerül megrendezésre, így néhány tippel szeretnénk segíteni azoknak, akik iPhone-nal ugranak neki a fesztiválnak.
Szokták mondani, hogy iPhone-t ne vigyél fesztiválra, ami részben jogos is, részben pedig egy hibátlan fényképezőgép, GPS, kommunikációra képes eszköz, így az emberek nem szeretik otthon hagyni. Nézzük meg, hogy egy fesztiválon, jelen esetben a SZIGET-en mire is használhatjuk az iPhone-unkat.
Az iPhone védelme, kiegészítők
Az első és legfontosabb dolog, hogy védjük a készüléket, ezért érdemes rá tokot, és fóliát is rakni. Korábban már írtunk az XPRO fóliákról, most épp a SzifonStore-ban is akciós, és ha személyesen vesszük meg, akkor pedig még szállítást sem kell fizetnünk. Tok szempontból mindenképp valami szilikon kemény tokot ajánlunk, mivel előfordul, hogy leesik a készülék. Ha lehetséges, akkor belül legyen szövetbevonatú, vagy tegyünk oda valami szövet darabot, mivel a tok és a készülék közé bemehet a por, és ezáltal apró karcok jelenhetnek meg a hátoldalán. Természetesen az eredeti Apple tokok ilyenek, de ár/értékben nem mindenkinek felelnek meg.
Aztán érdemes magunkkal vinnünk valamilyen külső akkumulátort. Itt én olyat szoktam ajánlani, ami pici, vékony, egy vagy több feltöltésre képes, illetve rendelkezik beépített Lightning-kábellel, hogy azt ne kelljen hurcolászni. Legutóbb ilyen akkumulátorról ebben a cikkben írtunk: Vékony, szuper könnyű KSIX külső akkumulátor beépített Lightning-csatlakozóval.
Az iSamurai iPhone szerviz is akciót hirdetett a fesztiválokra, ami még a SZIGET alatt is érvényes, így érdemes ezt is fejben tartani, ha bármi problémánk lenne: Fesztivál-szezon: óriási kijelzőcsere akció az iSamurai-ban.
Szoftveres beállítások
Mielőtt nekiállnánk a fesztiválozásnak, nézzük meg, hogy az iCloud mentés be van-e kapcsolva a készüléken, illetve ha ezt nem szeretnénk használni, akkor készítsünk az iTunes segítségével egy mentést. Sosem árthat. Érdemes a fesztivál ideje alatt az Alacsony töltöttségű módot használni, mert ezzel rengeteget spórolhatunk, sokkal tovább bírja majd a készülék, és nem kell azzal foglalkoznunk, hogy egyenként kikapcsoljuk a felesleges funkciókat. Legyen bekapcsolva a Find my iPhone az iCloud alatt, hogy ha esetleg elvesztenénk a telefont, megtaláljuk.
Hátterünk cseréje?
Igazán fapados megoldás, de ez talán a legkönnyebb, ha a fesztivál idejére egyszerűen lecseréljük a lezárt képernyőn a hátterünket és beállítjuk háttérnek az elérhetőségeinket, lehetőleg angolul is. Ehhez egyszerűen írjuk be a Jegyzetek alkalmazásban egy új lapra a kívánt üzenetet és adatainkat, készítsünk róla egy képernyőképet a home és power gomb egyszerre történő lenyomásával (a kijelző villan egyet, és exponálási hangot hallunk), majd ezt a képet állítsuk be a lezárt képernyő hátterének:
Amennyiben ezt a telefont megtaláltad, kérlek írj egy emailt a(z) [e-mail cím] címre, vagy hívj fel a [telefonszám] telefonszámon! Köszönöm!
If you found this iPhone, please send an email to [email] or call me on this number [555-55-55]! Thank you!
Sajnos amennyiben tényleg el akarja lopni az illető a készüléket, nem tehetünk semmit, mivel kikapcsolja és megpróbálja majd újratelepíteni. Nyilván az aktivációs zárolást nem tudja majd feltörni, ezért a telefon használhatatlan lesz, ettől függetlenül mi tegyük meg a szükséges feljelentést – és próbáljuk meg megelőzni az egészet.
Setlist
Mivel a SZIGET egy óriási fesztivál, ahol egyszerre rengeteg koncert zajlik párhuzamosan, ezért nehéz választani, hogy éppen melyik koncertre menjünk. A választásban nem is, de abban a segítségünkre tud lenni a setlist.fm, hogy tudjuk, az adott koncerten a kedvenc számunk mikor várható, hiszen ezen az oldalon a világsztárok turnéinak számlistája található. Eddigi évek tapasztalatai alapján 90% fölötti szokott lenni az egyezés a magyar fesztiválokon lejátszott koncertek összetétele és a korábbi, más országban lejátszott koncertek közt. Ezzel simán meg tudjuk azt csinálni, hogy a koncert közti gyengébb számok alatt átmegyünk egy másik helyszínre, ahol – ha szerencsénk van – épp elkapjuk azokat számokat, amiket szeretnék ott meghallgatni, majd simán vissza tudunk még érni az első koncert végi jó számokra. Nagyon hasznos tud lenni.
SZIGET iPhone alkalmazás
Természetesen érdemes az adott fesztivál alkalmazását letölteni, jelen esetben a SZIGET-ét. Ebben megtaláljuk az aktuális programokat, fellépőket, térképet, helyszíneket és értesítéseket is kapunk az adott előadás kezdetekor. Rengeteg információt találunk benne magáról a SZIGET-ről is, hogy mit vihetünk be, mik a szabályok és így tovább. Mobilfüggőknek hasznosak lehetnek a telefontöltő pontok és a Wi-Fi zónák például.
Egyébként idén a Festipay rendszere integrálódott a SZIGET alkalmazásba, amivel még könnyebben felügyelhetjük a készpénzmentes vásárlásainkat. A Festipay évek óta része a fesztiváloknak, rendezvényeknek. Könnyedén fizethetünk ételért vagy italért, jelen esetben a SZIGET-en. Idén először “vitorlás karkötőt” is vásárolhatunk a szokásos fesztiválkártya mellett a SZIGET-en, így nem kell magunkkal vinni a bankkártyánkat mindenhova. A karkötő rendelkezik egy pici NFC chippel, amivel fizethetünk. Ez tulajdonképpen egy pre-paid termék, így, ahogy azt már megszokhattuk, fel kell töltenünk, majd pedig utána tudunk vele fizetni. A karkötő és a kártya funkcionalitása teljesen megegyezik, csak kényelmi különbség van köztük.
Első feltöltés után tudjuk regisztrálni a SZIGET alkalmazásban (kártyaszám és PIN kód), ahol számos kényelmi funkciót kapunk. Ilyen például az egyenlegünk lekérdezése, feltöltése, és a karkötő tiltása is, PIN kód cseréje. Amennyiben nem akarunk sorban állni a SZIGET-en, akár útközben is feltölthetjük a Festipay-t, ehhez az alkalmazáson belül csak meg kell adni a rendes bankkártyánk adatait. Több mint 60 Top Up pont található a fesztiválon, amelyek bármelyikében készpénzzel (csak Forint) de akár kártyával is feltölthető a keretünk. A kempingek környékén Festipay automaták is találhatóak, de a fesztiválon sétálva Festipayes lányoknál is feltölthető az egyenlegünk, szóval a lehetőségeink eléggé széleskörűek, hogy még akár éjjel se maradjunk pénz nélkül.
Jelenleg úgymond a karkötő a legbiztonságosabb fizetés a SZIGET-en, mivel nem kell magunkkal vinnünk a bankkártyánkat és 5.000Ft felett ugyanúgy PIN-kódot kér. Ha pedig elvesztenénk, bármelyik Festipay ponton letilthatjuk és visszakérhetjük a rajta lévő pénzt. A kártya és karkötő bármelyik másik Szigetes fesztiválon (VOLT, Sound, Strand, B.my.Lake) használható, viszont a rajta lévő keret csak az adott fesztiválon érvényes, ezért ha a rendezvény végére marad rajta még pénz, akkor még zárás előtt igényeljük azt vissza akár készpénzben, akár kártyára – a SZIGET-en augusztus 16. 15:00-ig kérhető vissza az összegünk.
A SZIGET-re érdemes még letölteni a Find’em nevű appot is, mellyel ismerőseinket találhatjuk meg a tömegben. Erről már írtunk korábban ebben a cikkben. Amennyiben sokat szoktunk fotózni vagy videózni, akkor pedig ezt a cikkünket érdemes elolvasni: Legjobb fotós és fotó szerkesztő alkalmazások iPhone-ra.
Érdekesnek találtad a cikket? Küldd el ismerőseidnek is!
- megosztás
- 0Messenger
- 0Twitter
- 0WhatsApp
- 0Viber
- 0Link másolása
Írd le a véleményedet! (Moderációs elveinket ide kattintva olvashatod.)
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!