Az Apple-t is elérte a globális chiphiány miatti árrobbanás, emiatt árat emelt egyes termékei esetén
Ahogyan az várható volt, és már volt is szó róla a hírekben múlt héten, az Apple sem úszta meg a globális DRAM és NAND chiphiány miatti árrobbanást, amelyet a mesterséges intelligenciával foglalkozó cégek chipfelvásárlásai eredményeztek. Tim Cook ezt június 17-én úgy fogalmazta meg, hogy a vállalat eddig próbálta “lenyelni” a költségnövekedést, de ez már fenntarthatatlanná vált. Ez azt eredményezte, hogy



