Sokan kaptak most karácsonyra iPad Pro-t, így mi mással ronthatnánk el az örömüket, mint hogy az kerül szóba, hogy mit fog tudni az utódja, amely ha minden igaz, fél éven belül megjelenik?
A 2022-es iPad Pro egy teljesen új designt, a 11 colos modell esetén új kijelzőt és még sok nyalánkságot fog hozni, ha lehet hinni Ming-Chi Kuo-nak és Mark Gurmannek. Nézzük, hogy miket nyilatkoztak eddig!
Design
Mark Gurman, a Bloomberg újságírója már júniusban arról beszélt, hogy a következő iPad Pro hátlapja az alumínium helyett üveg lesz, az Apple ugyanis vezeték nélküli töltésen és egy MagSafe-szerű megoldáson dolgozik: Bloomberg: izgalmas iPad frissítések várhatóak.
Ebben a pletykában annyira biztos Gurman, hogy most decemberben elismételte, vagyis új források erősítették meg számára, hogy ilyesmivel foglakoznak az Apple mérnökei Cupertinóban.
Szerencsére ez csak egy opcionális töltési metódus lesz, a Thunderbolt csatlakozó továbbra is megmarad, annak ugyanis a töltés mellett fontos szerepe van a kifejezetten az iPadhez tervezett kiegészítők és az USB-C/Thunderbolt eszközök miatt.
Kijelző
Idén a nagyobb iPad Pro átállt mini-LED háttérvilágítású kijelzőre, a kisebb azonban maradt a megszokott technológia. Ezt a lemaradást az Apple jövőre pótolni fogja, ugyanis időközben jobban kiépítették a beszállítói láncokat és már be tudják majd szerezni megfelelő mennyiségben a szükséges paneleket.
Ezt a pletykát Ming-Chi Kuo-nak köszönhetjük: Ming-Chi Kuo szerint 2022-től az összes iPad Pro modell mini-LED panelre vált.
Árak
A 12,9 colos iPad Pro esetén a mini-LED kijelző egy 100 dolláros áremelkedéssel járt, így nem kizárt, hogy a 11 colos modell ára is meg fog ugrani jövőre.
Ezzel legalább kicsit jobban elválik majd a termékpalettán egymástól az iPad, az iPad Air és az iPad Pro család, hogy egy kicsi pozitívumot is tudjunk mondani.
Tárhely
A 100 dolláros áremelést azzal tudná egy kicsit enyhítené az Apple, ha az alap tárhelyet megdupláznák.
Erre egész jók az esélyek, hiszen az elmúlt években pont ugyanezt csinálták az iPhone-oknál, ahol az alapmodell 64 GB-os tárhelyét 128 GB váltotta.
Jelenleg az iPad Pro-k 128 GB és 2 TB közti tárhellyel vásárolhatóak meg. Egyelőre nem érkezett pletyka azt illetően, hogy a maximális tárhely változna, ezért valószínűleg csak annyi lesz, hogy a 128 GB-os opció megszűnik és 256/512 GB vagy 1/2 TB lesz választható.
Idén az Apple szerette volna jelezni, hogy az iPad Pro simán felér a Mac-ekhez, ezért beletették a Mac-ekből megismert M1 chipet. A Mac-ek pedig 256 GB-ról indulnak, ezért már csupán ebből a szempontból is indokolt lenne az alap tárhely megnövelése.
Chip
És ha már az M1 felmerült, természetesen amellett sem mehetünk el, hogy milyen chip kerül az új iPad Pro-ba.
Ha minden igaz, jövő év elején az új MacBook Airrel meg fog jelenni az M2 chip, ami utána már simán szabad préda lehet az iPad Pro számára is. Ha bővebben érdekelne, hogy milyen ütemben jönnek majd az Apple Silicon chipek a következő években, arról itt tájékozódhatsz: Commercial Times: 18 hónapos frissítési ciklusokra állna be az Apple Silicon.
Megjelenés
Mark Gurman annyit mondott, hogy 2022-ben érkezik az új iPad Pro, Ming-Chi Kuo pedig úgy nyilatkozott, hogy „valamikor 2022-ben” számíthatunk rá. Ezek nem túl erős konkrétumok, pláne hogy ez bárki számára egyértelmű, de a benne lévő chip alapján az új iPad Pro legkorábban az új MacBook Airrel együtt fog megjelenni, ami pedig jövő év tavaszára várható.
Persze ha belegondolsz, ez is csak annyit jelent, hogy 2022 tavaszán vagy azután jelenik meg az iPad Pro, ami igazából csak januárt és februárt zárja ki.
Végszó
Forradalom nem várható jövőre, de az esetlegesen új chip, az üveg hátlap a vezeték nélküli töltéssel, a mini-LED háttérvilágítású kijelző, a nagyobb tárhely valószínűleg egészen érdekes frissítést jelentenek majd az iPad Pro számára.
Téged melyik újítás hozott leginkább lázba?
mindenképpen a vezeték nélküli töltést díjazom…
Én a mini-LED-et várom, már csak azért le fogom cserélni a még első generációs iPad Pro-mat. Nyilván pszichológushoz nem kell járnom miatta, de zavaró a jelenlegi kijelző úgy, hogy már a Mac, iPhone, TV OLED/mini-LED-et használ.
Krisztián: ha elvonatkoztatunk a konkrét paraméterektől és a pszichológusra elverhető összeg nagyságától: ha a dobozra azt írnák, hogy a jelenlegi iPadod M1 processzoros, mini LED-es… akkor is váltani akarnál? ( Vagyis: melyik funkció zavaróan alulműködő rajta? Tényleg érdekelne, cikizés nélkül. )
Amúgy az nem világos számomra, hogy a vezeték nélküli töltés kedvéért miért kell az egész hátlapot üvegezni? A formatervezés bajnokai kijelölhetnék a leggyakrabban töltésre használt felületrészt, azt gyárthatnák üvegből, a többi részét aluból, csak feleslegesen nehezebb, és törékenyebb lesz így bármi.
Úgy szebb
Ahol a világító almát is lecserélték, ott ez nem lehet érv…
a világító almát nagy valószínűség szerint azért vették ki, mert az az LCD háttérvilágításának hátulra való kiszivárgásával volt megvilágítva, és épp emiatt a hátulról érkező fény is át tudott világítani a másik irányba a kijelzőn, így adott esetben világos foltot, és színpontatlanságot eredményezve a megjelenített képen.
Köszönöm, Péter. Én nem azt mondtam, hogy a változtatást ne lehetne valami idétlen műszaki blablával megmagyarázni, csupán azt írtam, hogy az “úgy szebb” egy ilyen változtatást is szemrebbenés nélkül végrehajtó cég szájából -ha ő mondaná- hazug lenne. Talán soha senkinek nem jutott eszébe, hogy az átszűrődő fény miatti pontatlan kijelző miatt reklamáljon, sokkal nyomósabb lehet az önkényben a pár centes spórolás, ami meg méltatlan lenne egy valamit magára adó kis szatócsbolt esetében is. Béke veled.
miért, szerinted spórolt az Apple azzal, hogy nem fehér műanyag betét kerül az almába, hanem tükörfényesre polírozott fém?
ha csak a nyersanyag árát vesszük, biztosan a fordítottja van, tehát hogy pont, hogy drágább lett így, mert a fém betét többe kerül, mint a műanyag.
Bár vicc volt a pszichológus, én csalok, ugyanis OCD-m van — azaz nagyon nem bírom az eltéréseket😀. “Optikofil” nem vagyok, bár azért lehet látni a különbséget a Liquid Retina - Liquid Retina XDR kijelzők között (és én mindkettőt elég sokat használom a mindennapokban). De észszerű érv nem szólna a váltás mellett: szerintem az M1-et nem használja ki amúgy sem az iPad (hát még én, a 14-es MacBook Pro-t is a kijelző miatt vettem), szóval én a legindokolatlanabb vásárlói rétegbe tartozom. És egyébként pont ezt szeretem ebben az iPad-ben, hogy 3-4 év után sem sikerült elavulnia, csúcsmodell (nekem az első generációs van).
Fogyasztói társadalom. Nekem az első generációs van és nem érzem hogy váltani kéne. Az akkumulátora is teljesen jó bár az iphonok bírnák így az avulást. Mondjuk azt nem értem miért nem mutatja az ipad az akku állapotát. Amíg ez bírja én nem cserélek. Utána a sima ipad is kiszolgálna de a faceid miatt biztos prot veszek. Az üveghátlap meg vicc. Nem érdekel a vezetéknélküli töltés.
például a coconutBattery-vel meg tudod nézni:
Hello, hello…
Mostmár több mint 2 éve nem használok ipadet, mert 2 ével ezelőtt vagy még most is nem tudom, a gyári file kezelő képtelen volt kikötni egy könyvtár méretét és lehetetlen volt azt az infót is megtudni, hogy egy külső pendrive csatlakoztatásánál mennyi hely van a pendrivon…
Ez le tudná valaki ellenőrizni???
nincs adapterem, hogy rá tudjak dugni egy pendrive-ot az iPademre, mert sosem volt erre szükségem, úgyhogy nem tudom megnézni.
Continue the discussion at Hozzászólok