Kicsivel több mint egy héttel az iOS 15.0.1 megjelenése után az Apple kiadta az iOS 15.0.2-t, ami több hibát is javít.
Ezek közül az Apple azokat emelte ki, amikor az Üzenetekből a Fotókba mentett fotók is törlődnek, ha az adott beszélgetést vagy üzenetet letöröljük; amikor a MagSafe bőrtok nem csatlakozik a Lokátorhoz; amikor az AirTag nem jelenik meg a Lokátorban a Tárgyak alatt; vagy amikor a CarPlay esetén probléma van a hangalkalmazásokkal, illetve az iPhone 13 modellek számítógéppel való visszaállítási problémáját.
Nem érdekelnek az újdonságok, csak telepíteni szeretnéd? Kattints ide, hogy átugord őket: Letöltés, telepítés.
iOS 15.0.2 újdonságok
A hivatalos információkban az Apple a következőket írja:
Ez a frissítés hibajavításokat tartalmaz az iPhone-jához:
- Előfordulhat, hogy az Üzenetekből a könyvtárába mentett fotók törölve lesznek a hozzájuk tartozó beszélgetés vagy üzenet törlése után
- Előfordulhat, hogy a MagSafe-fel rendelkező iPhone bőrtok nem csatlakozik a Lokátorhoz
- Előfordulhat, hogy az AirTag nem jelenik meg a Lokátor app Tárgyak lapján
- Előfordulhat, hogy a CarPlay nem tud megnyitni hangalkalmazásokat, vagy megszakad a kapcsolata lejátszás közben
- Előfordulhat, hogy az eszköz-visszaállítás vagy -frissítés sikertelen lesz a Finder vagy az iTunes iPhone 13-modellekhez történő használatakor
A biztonsági frissítések részleteit felsoroló oldalon az iOS 15.0.2 esetén az Apple ezeken felül még a CVE-2021-30883 azonosítójú hibát is felsorolja, ami egy, az IOMobileFrameBuffer esetén meglévő memóriakezelési hiba, ami a támadók számára jogosulatlan kódfuttatást tehetett lehetővé. Az Apple információi alapján ezt a hibát ráadásul aktívan ki is használhatják.
Letöltés, telepítés
A frissítés a legegyszerűbben a Beállítások, Általános, Szoftverfrissítés menüpontba lépve telepíthető, de természetesen használhatjuk a Findert, illetve korábbi rendszereken és Windows-on az iTunes-t is. Bármelyik módszert is választjuk, a folyamat végeredménye ugyanaz lesz. Erről itt írtunk részletesen: Gyakori kérdések: hogyan működik az OTA frissítés?
Az iOS 15.0.2 buildje 19A404.
Ha valaki szeretné lementeni a 15.0.2 IPSW fájlját, az nyissa meg az alábbi cikkünket, amiből mindig a legfrissebb, az Apple által épp aláírt iOS-verzió IPSW-fájlja tölthető le: Gyakori kérdések: melyik iOS-verziót írja még alá az Apple?
Vagy töltse le innen:
- iPhone 13
- iPhone 13 Pro
- iPhone 13 Pro Max
- iPhone 13 mini
- iPhone 12, iPhone 12 Pro
- iPhone 12 Pro Max
- iPhone 12 mini
- iPhone 11 Pro Max, iPhone 11 Pro, iPhone XS Max, iPhone XS
- iPhone 11, iPhone XR
- iPhone X
- iPhone 8, iPhone 7
- iPhone 8 Plus, iPhone 7 Plus
- iPhone SE (2nd generation)
- iPhone SE
- iPhone 6s
- iPhone 6s Plus
- iPod touch (7th generation)
Downgrade?
Gyakorlatilag bármely esetben kizárólag csak az arra a készülékre hivatalosan elérhető legfrissebb verzió tehető fel – illetve az, amit az Apple épp aláír, mert itt lehetnek átfedések, főleg egy új verzió megjelenése utáni napokban, ameddig még az előző verziót is aláírják: Gyakori kérdések: az aktuális iOS-verziónál régebbi firmware visszaállítása.
Ha a készüléken aktuálisan meglévő verziót szeretnénk kitakarítani: Gyakori kérdések: aktuális iOS-verzió újratelepítése, frissítés nélkül.
Kérdésem van!
Ha kérdésed merül fel, érdemes elsőként a Gyakran Ismételt Kérdések cikkünket végiglapozni: Gyakran Ismételt Kérdések.
Ha a frissítéskor hibával találkozol, akkor pedig ezt a cikkünket érdemes megnézni: Leggyakoribb iTunes hibaüzenetek.
Linkgyűjtemény
Az iOS 15-ről szóló összes cikkünk megtalálható az iOS 15 címke alatt.
[newsletter_signup_form id=20]
Hát nekem a magsafe tok illetve Wallet továbbra sem jó a lokatorban!
Én kiváncsi leszek hogy a CarPlay javítja e a visszhang problémát mert 15 óta ha megy a CarPlay és beszélgetünk a kocsiba visszhangzik az autó. nagyon durva…
Az iOS 15 óta vacakol a két hónapos iPhone 13 Próm. A 15.0.1 nem javított a helyzeten, ahogy ez a frissítés sem. DFU-mód, gépről újratelepített 15.0.2, és láss csodát, már majdnem olyan, mint azelőtt! Működnek az animációk, az értesítések, nem lépnek ki az alkalmazások - tehát, nincs sok vívmány, mindössze annyi, hogy működik a telefonom. Pazar! Ami még mindig kehes: néha “gondolkodik” a telefon, mielőtt reagálna a parancsra (pl. görgetés). Az iPhone-omnak a világon semmi baja nem volt még iOS 14 alatt!
Ha jól emlékszem, az iOS 12 volt az a kiadás, amelyet teljesen előlről írtak, mert már olyan vacak volt a core. Azt hiszem, hogy lassan itt az idő… Elvettek 2-3 órát az életemből, mert a visszaállítás mentésből ugyanolyan vacaknak bizonyult, így minden alkalmazást egyesével kellett újra telepítenem…
Az Apple nem gyárt annyi hardvert, hogy ne lenne képes normális operációs rendszert írni, de a valódi feladatuk helyett inkább a (kétes értékű) társadalmi szerepvállalásukkal vannak elfoglalva. Én egy ilyen cégtől baromira nem ezt várom, hanem elsőre működő frissítéseket, normális szervízt, korrekt adatkezelést, etc.
(Appendix: a “vacak” szó a fenti bejegyzésben csak eufémizmus, más, szalonképtelenebb kifejezések voltak közben a fejemben.)
Az addig ok hogy két hónapos a 13 pro-d mert ugye akkor volt a bemutatója mikor elvileg vetted, de hogyan lehetett rajta jó az IOS14 mikor IOS15 amivel kijött, vagy a kiadás előttieket még IOS14-el adták ki?
Safariban elindítok egy HTML lejátszási listát, amit iOS 14 alatt végigjátszott a háttérben lezárt képernyővel, iOS 15 alatt pedig az első szám után megáll.
Miért nem működik a háttérben történő zenelejátszás? Beállítás kérdése vagy bug?
Ez ilyen Vissza a jövőbe szitu, csak nem Delorean-nal, hanem 13 Pro-val.
Csak nem értem, hogy itt, hogy éri el a 88 MPH-ás sebességet…
Autós kihangosítón keresztül.
Mert iPhone 12 Pro, csak elütöttem. Bocs.
…vagy sima elütés, de a lényegen nem változtat.
Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni. Apple 11 em van,veztem egy apple airtagot. Elveszett pár nap alatt. Folyton máshol mutatja ,ha oda érek keresem de azt irja nem elérhető nem jelez és nem is találja. Miért nem találom?illetve miért mutat mindig máshova ( cicám hagyta el) az én helyzetem tűpontosan mutatja de az artag nem😪kérlek adj ötletet😊
az AirTag távolról kizárólag a Lokátor hálózatnak köszönhetően működő, de egyébként offline keresésen keresztül követhető, hiszen maga az AirTag nem képes az internetre csatlakozni.
ez azt jelenti, hogy az AirTag helyett a vele kapcsolatba kerülő idegen iPhone, iPad vagy Mac küldi el a saját helyzetét a Lokátor hálózat felé abban a pillanatban, amikor az adott AirTaggel találkozott.
emiatt egy AirTag helyzete nem követhető élőben, kizárólag csak akkor, ha egy online Apple eszközzel együtt mozog, tehát mondjuk egy iPhone-nal, amin mobil internet kapcsolat is van, vagy az Wi-Fi-re csatlakozik.
a Lokátor azt is kiírja, hogy az AirTag megjelenített helyzete mikor került rögzítésre, tehát ha mondjuk azt írja, hogy 1 órája, majd közben az AirTag tovább mozgott, de nem találkozott még másik Apple eszközzel, akkor egy olyan helyzetet lehet majd látni a Lokátorban, ami már nem aktuális.
érdemes lehet az AirTaget elveszett módúnak jelölni a Lokátorban, és akkor ha valaki megtalálja, be tudja olvasni NFC-n keresztül, ami az Apple oldalán keresztül jelenít meg egy üzenetet, amiben le lehet írni, hogy elveszett, és meg lehet adni egy telefonszámot, ahol a becsületes megtaláló egyeztethet, hogy hogyan juttathatja vissza.
Continue the discussion at Hozzászólok