A Bloomberg megerősítette a várhatóan ősszel megjelenő újdonságokat. Az iPhone 12 modellek mellett az Apple új designnal készül az élvonalbeli iPad Airrel. Ezen kívül két hardverfrissítés is érkezik az Apple Watch frontvonalon. Érkezik a Series 5 utódja, az Apple Watch Series 6, és egyfajta “Apple Watch SE”-ként a Series 3 utódja is, amely a piac alsó szegmensét célozza meg.
Ahogy azt már egy korábbi cikkünkben is írtuk, az új, csúcskategóriás Apple Watch újdonsága várhatóan a vér oxigénszintjének mérése lesz.
Apple Watch
Az olcsóbb Apple Watch modell, azaz a mondhatni “Apple Watch SE” valószínűleg a Series 4-re és a Series 5-re fog nagymértékben hasonlítani, viszont lesznek lényeges eltérések is. Például bár ugyanúgy benne lesz a gyorsabb chip és elesés-érzékelő, de mindez anélkül, hogy az új modell megkapná a drágább, teljes kijelzős kialakítást. Az Apple jelenleg 199 dollárért árulja az Apple Watch Series 3-at.
iPad Air
Az új iPad Air újdonságairól sokat még nem tudunk, azon túl, hogy az iPad Pro-hoz hasonlóan megkapja a széltől-szélig kijelzőt. A múlt héten kiszivárogtatott kézikönyv szerint az új iPad Air bekapcsoló gombba integrált Touch ID-val érkezik és Lightning-csatlakozó helyett USB-C kerül bele.
Ez jelentős frissítést jelentene az iPad Air számára a jelenlegi vaskos keretű design mellett.
iPhone 12
A hírek szerint az iPhone 12 modellek szakaszosan jelennek majd meg, elsőként az alacsonyabb kategóriájú modellek érkeznek októberben, majd később a Pro modellek is. Az iPhone 11 és az iPhone 11 Pro jelenlegi megkülönböztetéséhez hasonlóan az olcsóbb telefonok alumínium szerkezettel, míg a Pro modellek rozsdamentes acéllal érkeznek.
Az iPad Pro mintájára négyzet alakú élekkel és az éjzöldet felváltva, sötétkék színt kap az iPhone 12 Pro modell. Az Apple munkatársai szerint a nagyobb, 6,7 hüvelykes kijelző lesz az idei év újdonsága az A14 chip mellett, aminek köszönhetően gyorsabb teljesítményre számíthatunk.
Az értékesítési teljesítmény tekintetében úgy tűnik, hogy az Apple a tavalyi évnek megfelelő eredményeket vár, mivel azt mondta a beszállítóknak, hogy körülbelül ugyanolyan mennyiségeket állítsanak elő, mint tavaly az iPhone 11 modelleknél. Az Apple gyakran felülvizsgálja a megrendeléseket, mivel így jobban átlátja a fogyasztói keresleti szokásokat.
Az Apple 75 millió 5G-s iPhone gyártására készül, ami azt sugallja, hogy az iPhone iránti kereslet a folyamatos közegészségügyi válság ellenére sem csökkent. A cég arra számít, hogy az iPhone 12 modellekből 2020-ban 80 millió darabot adhat el.
A szakaszos iPhone megjelenéseken kívül még mindig nem tudunk hivatalos információkat az őszi megjelenésekről. Jon Prosser szerint viszont az iPadek és az új Apple Watch megjelenésére akár már jövő héten is számíthatunk.
Te melyik új termék megjelenését várod?
Azt már tudni hányadikán lesz az Apple esemény?
nem.
Watch “se” csak kijelzőben fog eltérni ? Ha igen akkor az jó vásár lehet
Én nagyon örülnék ha hamar lenne, mert most a BackToSchool akcióban iPad Airt vettem volna, de elhalasztom az utolsó percig, hátha meglesz az új Air!
Mindegyiket várom, a Watch kivételével. Egy aktivitásmérő eszközben luxus, hogy napi 2 órát ki kell hagyni a töltés miatt. Egy-két hetes töltéssel is vannak a piacon eszközök, nem igaz, hogy pont a világ legértékesebb techcége ne tudna hatékonyabb energiamenedzsmentet létrehozni.
Megjegyzem, hogy kicsit bántja a szemem a “gyorsabb teljesítmény” szófordulat. Ez ugyanolyan baki, mint az “olcsó ár”. Helyesebb megfogalmazás lenne a “magasabb teljesítmény” vagy a “gyorsabb működés”.
Látszik, hogy nem használsz Watch-ot. Miért kellene 2 órán keresztül tölteni?
Na igen a pont nálad és ugye nem csak egy aktivitásmérőről beszélünk hanem sokkal többről, én spec. a telót már alig kell elővegyem a zsebemből az óra mellett. De mi akik használjuk tudjuk ezt!
Tényleg nem használok, de nemcsak AW-t, mást se hordok a csuklómon. Akkor mennyi időre kell naponta levenni töltés miatt? Az Apple szerint 90 perc kell 0-ról 80%-ig, és 2,5 óra 0-ról 100%-ig. De nem is az a lényeg, hogy hány perc, hanem hogy naponta-kétnaponta. Véletlenül belefutottam egy H…i márkájú okosvekkerbe az egyik elektronikai kereskedés oldalán, egy teljes töltéssel 7-10 nap üzemidő, de 5 perc alatt fel lehet annyira tölteni, hogy 1 egész napot kibírjon. Az aktivitás-, pulzus- és véroxigénszint mérésen kívül van még pár hasznos funkciója, de nem akar ennél többnek látszani, viszont egy AW S5-nek csak a negyedébe kerül. Nyilván mindenki másra használja a csuklóvédőjét, van, aki csak ékszernek, kiegészítőnek hordja, ahhoz meg a magasabb ár passzol. Én nem ez a típus vagyok, és nem is az, aki egy Nokia 3210-esénél alig valamivel nagyobb kijelzőt akar tapogatni, amikor nálam van az 5x akkora méretű telefon. Szóval nálam ezért nem játszanak ezek a bizsuk, de nem beszélek le róluk senkit, ha nektek ez a zéró innovációs cucc megéri, vegyétek nyugodtan.
Ha használnád őket tudhatnád mennyivel többre képes az AW mint az említett H…i és mivel szinte sosem kell 0-ról tölteni így egy gyors tussolás elég lehet neki akár a teljes töltöttséghez. Ha végre kihasználná a sok fejlesztő ami egy AW-ban lehetséges akkor bizony nem veszegetné elő senki alap dolgokhoz a telót mert jóformán nem is lenne szükség másra hiszen reggel a házat és mindent bezárhatna róla a tulaj, az autóban lévő riasztó és indításgátlót is arról tudná deaktiválni, majd ugye a telefonálás már az autó kihangosítójáról megy ezért ahhoz sem kell elővenni a nagy vasat és lehetne még sorolni mi mindenre tudná használni mindenki ha fejlesztenének rá ésszerűen. Ellenben a többi okos gyártó képtelen egy platformban megegyezni, hiszen a samu óra tizen-t futtat, a másik meg android wear-t és még ki tudja miket találtak ki okos órákra a gyártóik és arra meg még kevesebb a használható app.
Mégis sokan panaszkodnak, hogy nem bírja nekik az egész napot a Watch. Akkor hogy is van ez? Azt se tudom, hogy van-e értelme egy óra méretű eszközön appokat futtatni. Az Apple egyértelműen ebbe az irányba ment el: iPhone = telefonálni tudó iPod Touch, iPad = nagy iPhone, Apple Watch = mini iPhone. De vajon tényleg ez a jó irány? Most a legutóbbi watchOS frissítéssel is kiderült, hogy annyira bonyolult operációs rendszer van rajta, hogy az S3-on nem is tudták elég alaposan letesztelni, így most mindenkinek random újraindulgat. Szerintem ez az erőltetett mindentudás felel a fogyasztás legnagyobb részéért.
Ez nem altalanositas?
Itt, Apple Watch tulajok probaljuk meggyozni az embereket (akik panaszkodnak, hogy keves ideig birja, noha nincs oraja), hogy siman kibir 1 sott, sokszor 2 napot is az ora teljesen normalis hasznalat mellett (kb. 55% szokott benne nekem maradni, ugy, hogy nekem S4 LTE verzio van, mar 2 eves). Ugyonakkor, itt van 2 db S3 is, amelybol az egyik a betakat is vegigtolta es nem indul ujra.
Nem a mindentudás miatt kell nekem pl a watch, sőt én nem navigálnék a telón csak ha hirtelen kell nagyon sietősen és lusta vagyok beállítani az autóét, akkor tolom az iphone+watch kombóval a saját navijukkal, itt jegyzem meg ez az új v mégsem, google maps az órán fejlődhet még sokat a saját apple térképek megoldáshoz képest. Persze lehet vmit rosszul állítottam be és az baj.
Szóval nekem a watch mint kiegészítő kényelmi eszköz szerepel az agyamban. Másik topicban írtam is, hogy pl a klíma és a tv távvezérlőjének kiegészítéseként az órán is lehetne állítani pár alap dolgot az nekem jó lenne, mert itthon elhelyezkedem kényelmesen a sarokgarnin és tuti hogy valamelyik v mindkettő távvez. a szoba másik felében hever a teló társaságában, ergo az órával ha lehetne már ne mis kellene felállnom és elbaktatnom értük. Az autó riasztó vezérlése is nekem kézenfekvő lenne róla, stb sok kényelmi funkicóval lehetne felvértezni még, hogy sokoldalúbb társ lehessen. De a fejlesztők akik csinálják az appokat vmiért erre nem gondolnak, lehet én vagyok csak így beállítva, nem hinném.
Ja én is S4 LTE -t használok és esténként simán teszem a töltőre 50-70% -kal is.
Eleve nem merül le 80%-ot. Nekem sose teszi szerintem 60% alá nem szokott merülni pedig használom rendesen. Reggeli és esti tisztálkodás alatt szokott töltőn lenni amikor amúgy sincs rajtam.
Continue the discussion at Hozzászólok