A fejlesztők és a nyilvános béta program résztvevői már január óta próbálgatják az iOS 12.2-t és mivel valószínűleg március végén érkezik majd a végleges változat, érdemes lehet vetni egy pillantást a kevésbé látványos változásokra is, amiket ez a frissítés hoz.
Guilherme Rambo a 9to5Mac-nél összegyűjtött 4 érdekességet, amikről eddig kevés szó esett az iOS 12.2 kapcsán: az első az EKG-t érinti, a második a garanciális ügyintézést, a harmadik a Wallet alkalmazást és az utolsó pedig az AirPowert. Vágjunk is bele!
Még erősebb EKG megszorítások
Az Apple úgy döntött, hogy az iOS 12.2-ben még jobban figyel arra, hogy véletlenül se használják az Apple Watch Series 4 EKG funkcióját az Egyesült Államokon kívül.
Korábban elég volt, ha Egyesült Államokban vásárolt Apple Watch-ot használtál az EKG méréshez, de úgy tűnik, hogy az iOS 12.2 egy államokbeli SIM-kártyát is meg fog követelni – legalábbis a funkció aktiválásakor. Ahogy az alábbi képen is látszik, muszáj a készüléknek hálózathoz csatlakoznia, és egyúttal GPS helyzet meghatározás is kell a SIM-kártya ellenőrzése mellett. Tehát jóformán megkerülhetetlen lesz ez a korlátozás. Amennyiben nem az USA-ban vagyunk, valószínűleg nem fogjuk tudni aktiválni az EKG-t. (Kérdés persze, hogy a SIM mennyire lesz fontos, illetve hogy a GPS-t időközben is folyamatosan ellenőrzi-e, mert a GPS Xcode-dal átverhető.)
A jelek szerint ha már aktiválva volt a funkció az óránkon, akkor az az iOS 12.2-re való frissítés után is aktív marad, viszont a watchOS 5.2 hivatalos verziója még nem jelent meg, ami még változtathat ezen.
Mi a megoldás?
Jelenleg kizárólag az, hogy amikor megjelenik az iOS 12.2 és a watchOS 5.2, nem frissítjük sem az iPhone, sem az Apple Watch készülékünket, ezáltal meghagyva azt a lehetőséget, hogy hazánkban is használhassuk az EKG-t. Új Apple Watch vásárlása esetén szerencsésnek kell lennünk az szoftvert illetően, mivel ha megjelenik az iOS 12.2 és a watchOS 5, akkor már csak arra enged majd frissíteni a szoftver, és így várhatóan korlátozva leszünk.
A döntés mögött valószínűleg jogi okok vannak, ami teljesen elfogadható, mivel az egészségügy nem játék. Ennek ellenére kínos lehet ez a frissítés azoknak, akik direkt az Egyesült Államokból szerezték be az órájukat, hogy tudják rajta használni az EKG funkciót.
AppleCare a Beállításokban
Jelenleg ha elfelejtetted, hogy mikor vásároltad az iOS eszközödet, akkor az Apple honlapján vagy az Apple Store alkalmazáson keresztül tudtad csak ellenőrizni a garanciád vagy AppleCare-ed állapotát.
Az iOS 12.2-ben ez megváltozik, ugyanis a frissítés lehetővé fogja tenni, hogy a Beállítások, Általános, Infó alatt is meg tudod majd nézni, hogy hogy áll a garanciád és az is elképzelhető, hogy ugyanerről a felületről AppleCare-t is vásárolhatsz majd.
Tevékenység körök a Wallet alkalmazásban
Ha lehet hinni a The Wall Street Journal híreszteléseinek, az Apple a Goldman Sachs-szal együttműködve egy olyan virtuális bankkártyán dolgozik, ami egyedi előnyöket nyújtana a felhasználóinak.
Az egyik ilyen előny az lenne például, hogy a felhasználók beállíthatnának költési célokat/korlátozásokat, amiket a Wallet alkalmazás a Tevékenység alkalmazáshoz hasonlóan egy körön reprezentálna.
A funkció még közel sem befejezett a jelenlegi bétában, de ígéretesnek tűnik, főleg olyanok számára, akiknek problémája szokott akadni a pénzköltéssel.
AirPower támogatás
Az Apple még az iPhone 8 bemutatásakor, 2017 szeptemberében jelentette be az AirPower vezeték nélküli töltőállomást, de azóta se került a termék a boltok polcaira.
Rambo szerint az iOS 12.2 olyan változtatásokat is tartalmaz, amik az AirPowerrel kapcsolatosak, vagyis elképzelhető, hogy végre kiadja az Apple!
További érdekességek
Ha még több infó érdekel az iOS 12.2 béta kapcsán, ide kattintva elolvashatod a tegnap megjelent ötödik bétáról írt összefoglalónkat.
[newsletter_signup_form id=9]
sokan fognak anyazni de itt meg van kotve a keze az almanak szerintem ekg ugyben…
Ha meg lenne akkor EU-n belül a wiwe se lehetne használható/ értékesíthető.
Egyszerűen basznak mindenre. USA piacon kívül nagyon nem érdekli őket különösebben semmi.
Amugy mióta megvan kb 5x hasznàltam, nem borulok gyászba ha nem lesz elérhető.
A Wiwe megszerezte a CE tanusítványt is, anélkül nem lenne értékesíthető az EU-ban, Apple Watchnál ez egyelőre hiányzik, valószínűleg folyamatban van a beszerzése.
Off : erről az jutott eszembe, amikor az egyik melóhelyemen akartunk Kínából alkatrészeket rendelni, a kínai értékesítő azzal villogott, hogy CE minősítést kaptak az ő termékeik is. Persze kiderül, hogy ott china export-ot jelent, ugyanazzal a logóval csak a 2 betű közelebb van egymáshoz
CE-nek ehhez semmi köze, amúgy az összes Apple Watch CE tanusított, a tok alsó részén a szíj csatlakozásba van gravírozva…
Ami hiányzik az az FDA-nak megfelelő európai tanusítvány, ami a wiwe-nak nyilvánvalóan megvan ezért nem értem, hogy miért kerül az Apple-nak ekkora erőfeszítésbe beszerezni, főleg, hogy a két cég nem egy ligában játszik…
Akinek kell EKG az vesz wiwe-ot.
Amúgy a wiwe messze többet nyújt mint az Apple EKG funkciója.
Vérnyomás mérő kell bele. Annak több értelme lenne. Azért többen vennének
És ezt hogyan oldanád meg?
Szerintetek az nem lehetséges, hogy most szerezte meg az Apple néhány országban a szükséges engedélyeket az EKG használatához?
Eddig ugye könnyű dolga volt, mert csak az USA-ban kellett engedi ezt a funkciót s ha ezt ki akarja bővíteni több országgal akkor már nem elég az USA beszerzést figyelni, hanem kell hozzá a GPS és az adott országban használatos SIM kártya…
Szerintem inkább erre utalhat ez, de majd meglátjuk…
A CE nem két betű a terméken, hanem egy komplex rendszer. Egy orvostechnikai eszköznek (ez esetben az Apple Watch ez lenne) a CE jelölés teljesen más feltételrendszert támaszt, mint egy plüsskutyának. A forgalombahozatalhoz erre van szükség, csak ehhez van köze. Ez az az “FDA-nak megfelelő” tanusítvány amit hiányolsz. A beszerzése a Wiwenek is több mint 1 évig tartott.
Csuklón lehet vérnyomást mérni. Igaz a drágák is nagyobb hibahatárral dolgoznak mint a 6000 forintos Aldis felkaros, de lehet.
Anyámnak vettünk ilyen " F1 okoskarkötő vérnyomásmérővel, pulzusmérővel fitness funkciókkal" és ilyen 90% pontossággal méri a várnyomást ami elenyésző különbség, ha meg pontosabb adat kell akkor ott a hagyományos vérnyomásmérő, szóval nehogy már az Apple ne tudja megoldani, ez csak mese habbal.
90%-ban eltalálja? Ha a mért értékben téveszt ekkorát az baromi gyenge, ha pedig csak tippel akkor meg semmi értelme.
Continue the discussion at Hozzászólok