Már megszokhattuk, hogy nem csak az okostelefonok versengenek egymással, hanem a bennük rejlő processzorok vagy éppen a kamerák tudását is összemérik. A 9to5Mac a jelenlegi vezető chipsetekről tett közzé egy benchmark tesztet.
Az ARM bemutatta legújabb csúcskategóriás mobil processzorát, a Cortex-A76 lapkarendszert. A benchmark teszten már meglévő Android chipsetek vettek részt, valamint az Apple két legújabb lapkája is versenybe szállt.
A teszten két Cortex processzor, a 3, illetve a 2,5 GHz-es Cortex-A76, az Exynos 9810 és 8895, az Apple A11 Bionic és A10 Fusion processzorai, valamint a jelenleg a legtöbb androidos zászlóshajóban fellelhető Snapdragon 845 vett részt. A diagram jól mutatja, hogy az A11 Bionic bőven az élen jár, őt követi az A10 Fusion, a harmadik pedig a 3 GHz-es Cortex-A76. A negyedik helyen a Samsung Exynos 9810 szerepel, utána pedig a 2 GHz-es Cortex-A76. A hatodik helyet a Snapdragon 845 foglalta el, az utolsó előtti a Samsung Exynos 8895 lett, a sereghajtó pedig a Qualcomm gyártmányú Snapdragon 835.
Az ARM által kiadott új chip úgy tűnik, jó munkát végez, hiszen megverte a csúcsminőségű Exynos 9810 processzort, valamint maga mögött hagyta a Qualcomm jelenlegi legjobb lapkakészletét, a Snapdragon 845-öt, viszont a többek között az iPhone X-ben fellelhető A11 Bionic lapkát, valamint elődjét nem tudta legyőzni. Az is biztos, hogy a cupertinói cég A12-es processzora is vezető szerepet tölt majd be a processzor-piacon. Az Apple már dolgozik a következő saját chipkészletén, a hardver és a szoftver közötti szoros integráció elérése jelentős előny a mobiltelefonok teljesítményének maximalizálásában.
17 Comments
“az iPhone X-ben fellelhető A11 Bionic lapkát”
Meg az iPhone 8-ban fellelhető…
A A10X is belekerülhetett volna. Gondolom, akkor a 2. helytől eggyel csúszna lefelé a lista.
Valós használatban érezhető egy S9+ és az X között a sebesség különbség?
@boki1981: Az X-ben történt RAM spórolás miatt az s9 volt az első az utóbbi években, ami elverte sebességben az iPhone-t. Azóta már a One plus 6 is megtette…
@talamasca: persze, ha megnyitsz 30 applikációt, de ezt melyik értelmes ember teszi?
Én most egy picit elvesztem a számok bűvöletében. Értem én, hogy melldöngetés, csak azt nem, hogy mitől van az, hogy az ios 12 első, vagy inkább 0-dik bétában még az 5S is gyorsabban nyitja meg a gyári appokat, mint fénykorában?!
Egyrészt ok, tényleg baromi menő, hogy itt tart a mobil technológia, de szvsz addig hót fölösleges a számokkal való melldöngetés, amíg az emberek túlnyomó többsége, csak a facebook app-ot nyitja meg rajta.
Én most a 8Plus-omnál megfogattam, hogy vagy 3 évig nem fogok új telót venni, de az is lehet, hogy 4 lesz belőle. Egyszerűen nincs miért!
@talamasca: Nem vagyok benne biztos, hogy ez a RAM számlájára írható. Én inkább az iOS 11-re tippelnék..
iPhone 8-ban is ugyanaz a A11 Bionic chip van és épp olyan kurta gyors!
most váltottam 5s-ről 8-ra
elvileg single score-ban 3x multi score-ban 5x gyorsabb az iphone8
hétköznapi használatban maximum 2x-es gyorsulás tapasztalható (facebook, gmail, böngészés)
ami nagyon feltünő az inkább a touch-id gyorsasága..
amúgy az ios11 nagyon szar…
az ios10 iphone7-en sokkal gyorsabb mint az ios11 iphone8-on
@rossifumi: “most váltottam 5s-ről 8-ra”
akkor honnan van tapasztalatod i7-tel kapcsolatban?
Nekem semmi bajom a 8 Plus sebességével.
@totopad: Nagyon egyszerű, az Apple az iOS 12-ben nagyon-nagy hangsúlyt fektet a teljesítmény optimalizálásra, ami valóban érezhető már az első bétán is.
Egyébként ez volt az egyik major téma a keynote-on.
Valószínűleg van haverjának / rokonjának i7-se és kioróbálta / összehasonlította.
Amúgy tényleg gyorsabb az i7 iOS 10-el mint a 8 iOS 11-el.
Ezért nem frissítettem még iOS 11-re.. 🙂
@pergabb: Nem kell védeni a védhetetlent. Pont az a napi használat, hogy böngészel több ablakban, majd átváltasz mondjuk az időjárásra, ránézel a FB-ra. Aztán visszatérsz a böngészőbe és azt látod, hogy újratölti az oldalt…
Röhejes, ezt a spórolást nem lehet kimagyarázni. Rohadt drágán adja a X-t és még RAM-ból sem pakol bele többet, mint pl. a 8 plusba. Az előtte megjelent 10,5′-es iPad Pro 4 GB-t meg már nem is említeném…
Nincs ezen mit szépíteni, pont nem a benchmark az érdekes a napi felhasználásnál, hanem amit említettem. Ebben meg megverik a mostani csúcs droidok. Mielőtt belelkesednél, iPhone-t használok…
+1GB ram-ot azért tényleg belenyomhattak volna az X-be vagy a 8 -ba. Én értem, hogy az ios jobban optimalizált mint az android, de megnéztem pár youtube videót ahol az x -et meg az s9 et hasonlítgatják…nekem nem igazán jött le az, hogy az X olyan eszméletlen gyors a samuhoz képest. Tény , hogy van a két teló megjelenése között jópár hónap különbség… Face id , meg frissitéssek terén még mindíg az az apple viszi a pálmát. Kiváncsi vagyok mit virítanak majd a pár hónap múlva megjelenő iphone-ok. Bár annak is örülnék ha az ios12- ben megszünnénnek a iod 11 betegségei. Ami szintén zavar , hogy a icloud kissé fapados. Webes icloud felületen , hogy lehet az összes fotóm egyszerre kukázni? Fél éve próbálkoztam vele , de csak egyesével tudtam a fotókat törölni :(. Vagy én bénáztam el valamit?
Mondjuk tényleg nem tudom mit kell spórolni a RAM-on!? A telefon árához képest elenyésző értékű alkatrész és abból sosem elég!
6S ios12 beta és teljesen használható még. Én várok szeptemberig mit mutatnak be és akkor eldöntöm a vételét. Abban igazat adok hogy sokan csak a közösségi appokat használják.
Ha kevesebb ram-ot adunk akkor elöbb fognak telót cserélni ????. Azt mondjuk értem , hogy akkumlázor terén nem lehet akkorát villantani.ha már valaki ennyi pénzt ad egy telóért , akkor 30-40 e ft többlet már nem oszt nem szoroz . Ez egyszerűen az avultatásról szól .ha annó az i5-öm nem áztatom el akkor nem váltottam volna i7-re. Igaz i5 sebességben meg kamerában már gyengének számít, bár aki nem a sebességre meg az újdonságokra hajt annak még ma is tökéletessen megfelel.