Megérkeztek az első tesztek, pontosabban felkerült a GeekBench-re is az új, belépő szintű, 13-as gép, amin ugyebár nincs Touch Bar, és csak 2db USB-C csatlakozót kapott a jack mellé.
Az alábbi képekből az látszik, hogy az alap gép alig 4%-kal lett csak gyorsabb elődjénél – már ha csak a processzort nézzük. A GeekBench ugyanis egyelőre nem teszteli a videó kártyát és az SSD-t sem, tehát ez a 4% csak a processzor sebességére igaz. Nézzük a számokat.
2015 Retina MacBook Pro 13
- Single Core: 3439
- Multi Core: 6497
2016 Retina MacBook Pro 13
- Single Core: 3574
- Multi Core: 6970
Kevés, sőt, 2 USB-C csatlakozóval és 2.0GHz-es processzorral, Touch Bar nélkül szerintem nincs is értelme erre váltani, még régebbi gépről sem. A Touch Bar-os gép pedig 2.0GHz helyett már 2.9GHz-es processzort kapott, így ott már akár több is lehet a különbség a régebbi gépek között.
Természetesen mi továbbra is azt mondjuk, hogy 15-ös gépet kell vásárolni, ha sebességre van szükségünk, mert az a 13-ashoz képest dupla akkora számokat produkál, ahogyan az látható a fenti táblázatban is. A 15-ös gépekben lévő grafikus kártyákról már írtunk korábban, azt is érdemes elolvasnotok: Milyen sebességre lehet képes az új Radeon GPU a 15-ös Retina MacBook Pro-kban?
7 Comments
Ez hogyan lehetséges? Ráadásul még a sima Macbook 12 is gyyorsabb??
https://www.youtube.com/watch?v=cl2evZHePYY
@lokutus: Kb. ugyonarrol a processzorrol beszelunk. GPU teren lenne nagyobb elteres a ket gep kozott: http://ark.intel.com/compare/88199,91156
A turbo boost miatt hasonló csak. Ha felmelegszik a macbook, hamar leveszi a teljesítményt.
@NYPD: 30-40 perc benchmarkolas es Xcode forditas/archive gyartas utan sem sikerult ravenni a gepet, hogy akar csak a nevleges 1.3 GHz-s orajelere visszavegye a tempot, szinte mindig 2.0 – 2.4 GHz kornyeken ketyegett a CPU. Mindezt az Intel Power Gadgettel neztem. Raadasul a Macbook alja erzesre nem volt forrobb, mint barmilyen mas, erosen meghajtott MacBook Pro also resze.
egy 2014-es gépem van, nagyon szeretem, meg vagyok vele elégedve, de szerintem a pro közel sem itt kezdődik. kicsit drágállom ezért a 0 teljesítményért és ez még 150 ezerrel drágább, de legalább szép.
Ahhoz kepest hogy ez 2GHzes a 2015os meg joval gyorsabb ahhoz kepest nem gondoltam volna hogy 4%-al gyorsabb tud lenni…
@kchris: A korabbi generacioban szereplo i5-5257U is 3.1GHz maximalis orajellel rendelkezett. Az Intel evek ota nem marketingeli a processzorai orajelet, csak annyit ir, hogy “Up to 3.1 GHz”. A 4-5% gyorsulas 1-1 orajelciklusra teljesen realis Broadwell es Skylake kozott.