Mivel a repülő szerkentyűk mindig is érdekeltek, ezért örömmel fogadtam, amikor a SzifonStore-tól tesztelésre megkaptam az i-Heli-t, az iPhone-nal irányítható helikoptert.
A tetszetős csomag elég sok mindent tartalmaz:
-
ugye magát a helikoptert,
-
az infrás távirányítót,
-
6 db kilőhető rakétát,
-
1 db USB töltőkábelt,
-
tartalék rotorlapátokat,
-
2 db céltáblát,
-
és a használati utasítást.
De mit is tud ez a helikopter?
Az infrás távirányítót a telefon fülhallgató kimenetébe csatlakoztatva tudjuk a helikoptert irányítani. (A Használati utasítás egyértelmű, könnyen üzembe lehet helyezni a helikoptert)
Először mind a távirányítót, mind a helikoptert USB-n keresztül fel kell tölteni. Amíg a töltés tart, addig az App Store-ból töltsük le a telefonunkra az ingyenes udirc-pro nevű alkalmazást, mivel ezzel tudjuk irányítani a helit. Egyébként a töltési idő nem vészes, 45 perc alatt feltölthető mindkettő.
[appstore id=”503553035″ country=”HU” style=”custombox1″]
Ha készen állunk, töltsük be a rakétákat a helikopterbe és indítsuk el az alkalmazást, majd kapcsoljuk be a helit. Ha infrán keresztül egymásra találnak, a gép alján a fény folyamatosan világítani fog. Az appban kapcsoljunk át On-ra és kezdődhet a móka.
Telefonunkon a következő képet láthatjuk:
A bal oldali csúszka szolgál a gép magasságának szabályozására, a jobb oldali pedig a forgásra és az oldalirányú repülésre. Mivel a program ki tudja használni a telóban lévő giroszkópot, ezért akár a telefon döntögetésével is irányíthatjuk a helikoptert.
Maga a repülés is jó móka, de a rakéták kilövése és a célba találása ad igazi sikerélményt. A rakétákat a képernyő tetején lévő balra és jobbra néző rakéta ikonokkal tudjuk kilőni. Csak a kihelyezett céltáblákra szabad célozni, más emberre vagy állatra nem! Célszerűbb a szabadban használni, így nem megy neki sem a plafonnak, sem valamilyen bútordarabnak. A repülési távolság kb. 10 méter.
[youtube http://youtube.com/watch?v=G5sUukTj0RM]
Aki profi, az a Mode kapcsolóval átválthat kezdőből Mester módba, itt jóval finomabb mozgásokkal kell irányítani a gépet.
A gyári leírás szerint 6-8 perc repülési időt bír az akksi, de én már hoztam ki belőle 15-20 percet is. Ugyan a kitben megtalálhatóak tartalék rotorlapátok is, azonban a gép nagyon strapabíró. Nálam jó néhányszor igen komoly zuhanást élt meg, de sem a lapátok, sem a gép alján lévő kerekek nem sérültek meg.
A helikopter nagyon jó szórakozást kínál, nem csak a gyerekeknek, hanem a második gyerekkorukat élő felnőtteknek is.
5 Comments
eskü megvenném, ha nem 10 percet bírna az akksi… a 15 perc sem valami nagy durranás :/
@szeka: ez minden ilyen akkus helikopternél nagyjából átlagos időnek minősül.
Tartalék alkatrészeket honnan lehet hozzá rendelni pl. Rotorlapátok stb…? Köszönöm
Tartalék alkatrészeket honnan lehet hozzá rendelni pl. Rotorlapátok stb…?
Szerintem a legtöbb modellboltban vannak hozzá alkatrészek.