A Google iOS alkalmazásaiért felelős csapatának design vezetője Twitteren megosztott egy óriási hírt: a keresőóriás alkalmazásai a jövőben szélesebb körben használják majd az Apple UIKit keretrendszerét.
Jelenleg a Google iOS alkalmazásai a UIKitet csak ritkán használják és helyette egy egyéni megoldással dolgoztak, de ez hamarosan változni fog. Nézzük meg, hogy miért!
Jeff Verkoeyen, a Google azon design főnöke, aki a cég Apple platformjain való megjelenésért felel, meglepően részletesen felfedte Twitteren gondolatait azt illetően, hogy miért váltanak UIKitre saját belső megoldásukról.
This year my team shifted the open source Material components libraries for iOS into maintenance mode. Why?
A 🧵…
— Jeff Verkoeyen (@featherless) October 7, 2021
Idén a csapatom karbantartási pályára küldte a nyílt forráskódú iOS Material elemek könyvtárat. És hogy miért?
2012 óta, amikor kiadtuk a saját Google Maps iOS alkalmazásunkat, a csapatom támogatta a létrehozását és karbantartását megosztott felhasználói felületi elemeknek az egész Google-ön keresztül. Eredetileg ez abból fakadt, hogy ki kellett töltenünk a UIKit design nyelvében maradt lyukakat.
Útközben a UIKit lyukak betöméséről váltottunk arra, hogy konzisztens design nyelvet nyújtsunk minden platformon. Így jött létre a Material és idővel összeállt az iOS Material elemek könyvtárunk (MDC).
De ahogy egyre inkább hajszoltuk a pixelpontos paritást a platformok közt, az iOS elemeink szépen lassan eltávolodtak az Apple platformjainak alapjaitól, mert azok az alapok is fejlődtek évről évre.
(Jah. és. marha. sok. UINavigationController alosztály ? ? ?)
Már közel 10 éve, hogy elindultunk ezen az úton és az MDC által betöltött lyukakat már tudja a UIKit is, ráadásul gyakran olyan módokon, ami sokkal szorosabb rendszerintegrációt tesz lehetővé, mint amit mi belátható erőforrás befektetésével el tudnánk érni egyedi megoldásainkkal.
Így az idei év elején a csapatom elkezdte felmérni, hogy mit jelent egy kiváló Google élményt nyújtani az Apple platformjain azzal, hogy végigvették, mi hasznos és mi fontos a márka miatt és mi kell mindkét okból.
Egy kapcsolónak tényleg egyedileg építettnek kell lennie egy általános design nyelv miatt? Vagy elégséges lehet a gyári megoldás és lapozhatunk tovább?
Ez az evolúció és új megközelítés lehetővé tette számunkra, hogy a UIKit legjobb részeit házasítsuk a Google design nyelvével az Apple platformjain.
És a végeredmény? Egy rakás elemre egyszerűen nincs szükség. És amikre pedig van szükség, mostantól nagyobb fókuszt és figyelmet kaphatnak.
Az alkalmazásokon belüli sávok UINavigationController alosztályok lettek. A gyári vezérlők pedig csak enyhe módosításokat igényeltek. A listákat ki tudta szolgálni a modern UITableView és a lista-alapú kollekciós nézet API-k. A menük csak UIMenu-k.
Egyszerűsítés, miközben megengedjük magunknak, hogy különbözzünk ott, ahol kell.
Részben ezért váltott karbantartási módra az MDC tárunk. A SwiftUI bemutatásával és az iOS 14+ rendszerek UIKit fejlesztéseivel sose volt egyszerűbb, hogy nagyszerű, márkához hű élményeket készítsünk kevés kóddal.
És a legjobb kód gyakran a nulla kód ?
Azt az időt, amit megspórolunk azon, hogy nem készítünk egyedi kódot, most már arra fordíthatjuk, hogy a felhasználói élményt finom-hangoljuk az Apple platformjain. Hogy Lucas Pope-tól idézzek, „az apróságok tengerében úszunk”, és nem is lehetnék izgatottabb ezzel az új irányzattal.
Ez mind csak a kezdete egy nagy váltásnak a csapatom életében. Még rengeteg minden van, amit ki kell találnunk és szükségünk van design vezetőkre, hogy segítsenek a projekt fejlődésében.
Ha ez érdekel téged, jelentkezz egy állásra nálunk.
A privát üzeneteim is nyitva vannak itt Twitteren.
Ha egy alkalmazás megpróbálja reprodukálni azokat a komponenseket és elemeket, amiket az iOS is tartalmaz, akkor gyakran kilóg a lóláb. Biztos észrevetted már, ha egy gomb vagy egy kapcsoló nem pont úgy működött, mint az Apple alkalmazásaiban és ez a végfelhasználó számára is rossz élmény volt.
Személy szerint visszafogottan izgatott vagyok a jövővel kapcsolatban, kíváncsi leszek, hogy a Google milyen felhasználói élményt tud majd nyújtani az Apple által biztosított felületi könyvtár segítségével.
Szerinted érezhető lesz majd a különbség?
Ez annyit tesz, hogy talán lesz sebesség kijelzés Google Maps alatt?
Esetleg lapozó gomb a leveleknél a lap alján…
OMG
Continue the discussion at Hozzászólok