A mai eseményen az Apple bemutatta az iPhone 12 és iPhone 12 mini készülékeket, amelyek a teljesség igénye nélkül 5G támogatással, frissített kamerákkal, leegyenesített oldalakkal, és Ceramic Shield előlappal érkeznek.
De nézzük meg részletesen, mit is ír róluk az Apple a termékoldalon, mennyibe kerülnek és mikor jelennek meg!
5G-vel hasít. Az A14 Bionic, a leggyorsabb okostelefonchip hajtja. Teljes előlapos OLED-kijelzője van. A Ceramic Shield négyszer jobban állja az esést. Minden kameráján ott az Éjszakai mód. Ez az iPhone 12 – két ütős méretben.
Ceramic Shield. Anyagában erősebb.
A legerősebb üvegborítás okostelefonon eddig is az iPhone‑é volt. Az iPhone 12-vel csak úgy szárnyalhattuk túl a korábbi modellek strapabírását, ha behozunk egy vadonatúj anyagot.
Nanoméretű kerámiakristályok
Itt lép láthatatlanul a képbe a Ceramic Shield. Az üveg belső szerkezetébe nanoméretű kerámiakristályokat építettünk be, melyek keményebbek a legtöbb fémnél. Egyszerűen hangzik, ugye? Valójában elképesztően bonyolult – a kerámia ugyanis nem átlátszó. A kristályok típusát és a kristályosság mértékét beállítva sikerült egy olyan különleges összetételt kialakítanunk, ami teljesen kiaknázza a kerámia ellenálló képességét, miközben átlátszó marad. Ez a technológiai áttörés tette lehetővé, hogy a Ceramic Shieldet a kijelzőinkben is felhasználjuk. Most elsőként jelenik meg okostelefonon, és erősebb bármelyik okostelefon-üvegnél.
Dupla ioncserés eljárás
Nagyon fontos, hogy az üveg ne csak erős legyen, hanem karcálló is. Ezért ugyanazzal a dupla ioncserés eljárással tettük ellenállóvá a mindennapos használatból fakadó karcolásokkal és kopással szemben, amit már a hátlap üvegénél is sikeresen alkalmaztunk.
Négyszer erősebb védelem, ha leejted
A Ceramic Shielden kívül van még valami, aminek köszönhetően az előlap igazán bírja a strapát: a kijelző egy síkban van a telefon szélével. Így még nagyobb védelmet ad. A korábbiakhoz képest négyszer olyan jól bírja, ha leejted – egy év alatt e téren iPhone még nem tett ekkora előrelépést.
Van az 5G. És van az 5G iPhone‑on.
Az 5G a mobilinternet új dimenziója az iPhone-on. Eddig sosem látott sebességre képes, és a leterhelt hálózatokon is jobban működik. Mostantól útközben sem gond a nagy fájlok letöltése és kiváló minőségű HDR-filmek streamelése. Az. Idegesítő. Akadozás. Nélkül. Minden okostelefon közül az iPhone tudja kezelni a legtöbb 5G-sávot, így több helyen használhatod ki vele az 5G előnyeit. Ez a hihetetlen sebesség az appok jövőjében is páratlan lehetőségeket nyit.
Az 5G-hez tervezett iPhone
Egyedi, rendkívül érzékeny és hihetetlenül hatékony antennákat és rádiófrekvenciás alkatrészeket terveztünk. Ezután minden okostelefonnál több 5G-sáv támogatását építettük be az iPhone 12-be, hogy még több helyen használhasd az 5G hálózatokat.
Optimalizált szoftver
Az alkalmazásoktól a rendszerszintű szolgáltatásokig az egész szoftveres környezetet megvizsgáltuk, és úgy optimalizáltuk, hogy ki tudja használni az 5G minden előnyét. Számos app anélkül is ki tudja aknázni az 5G sebességét, hogy több energiára lenne szüksége.
Az intelligens adatforgalmi mód hatékonyan gazdálkodik az akkuval
Az iPhone okosabban vált 5G-re, ami gyorsabb rajta. Ha egy művelet – például a háttérben futó szoftverfrissítés – nem igényel 5G-sebességet, a telefonod automatikusan LTE‑re vált, hogy kevésbé merítse az akkumulátort. De amint olyasmibe fogsz, amihez kell a gyors kapcsolat – például letöltesz egy egész évadot a kedvenc sorozatodból –, az iPhone 12 5G-re kapcsol. Természetesen azt is beállíthatod, hogy a telefonod mindig az 5G-t használja, amikor csak lehet.
És mindez még csak a kezdet
A szolgáltatókkal közösen végzett nagy léptékű mérnöki és tesztelési munkával optimalizáltuk az 5G hálózatok működését. Az eddigi eredmények: lenyűgöző sebességek a gyakorlatban, jobb minőségű hívások, hosszabb aksiüzemidő és lefedettség az egész világon. Ez az 5G iPhone‑stílusban.
A14 Bionic – ez az iPhone 12 Pro chipje is
Az A14 Bionic a leggyorsabb okostelefonchip. A lehetőségek határait feszegeti. A Neural Engine például több billió műveletet végez el másodpercenként. Dolby Visionben is videózhatsz vele – erre még a profi filmes kamerák sem képesek. Emellett szuperhatékony, hogy az aksid tovább bírja. Sőt már olyasmik futtatására is felkészült, amik még a kanyarban sincsenek.
Super Retina XDR‑kijelző – Gyönyörű. OLED.
Az iPhone 12 több komoly újdonságot villant – ilyen például a 4K‑s Dolby Vision-videorögzítés vagy a szuperrészletes HDR-fotók –, amiket csak fejlett kijelzőn tudsz igazán kiélvezni. Ezért a legjobbunkat adtuk bele: a Super Retina XDR‑t.
1200 nites HDR‑fényerő, 2 000 000:1 kontrasztarány
Míg az LCD‑kijelzők háttérvilágítást használnak, ami egyszerre világítja meg az összes képpontot, az OLED-kijelző képpontjai saját maguk bocsátanak ki fényt. A tökéletes feketéhez teljesen ki lehet kapcsolni őket, a színes HDR‑tartalmak megjelenítéséhez pedig akár 1200 nites fényerőre is képesek. Így 2 000 000:1-hez is lehet a kijelző kontrasztaránya. A különbségtől tátva marad a szemed.
Élénkebb színek, mélyebb fekete
A szövegek és az e-mailek feltűnően élesebbek. Az összes fotód és videód – még a régi kedvenceid is – minden eddiginél élethűbben mutatnak. A filmek gigantikus robbanásai és intergalaktikus űrcsatái pedig mindig ott lesznek szuperrészletesek, élénkek vagy mélysötétek, ahol kell.
Duplakamera-rendszer – Besötétedett. Ragyogó!
Az Éjszakai mód már a széles és az ultraszéles látószögű kamerán is munkába állt – így minden eddiginél lenyűgözőbb képeket lőhetsz vele félhomályban. Az új széles látószögű kamera 27 százalékkal több fényt enged be. Az eredmény: a lehető legrészletgazdagabb és legszínesebb fotók, akár nappal, akár holdfényben kattintgatsz.
Este is képben van.
Az Éjszakai mód érzékeli, ha gyengék a fényviszonyok, majd automatikusan bekapcsol. A képeid így minden körülmények között tiszták és élénkek lesznek. Neked nincs más dolgod, mint fotózni.
Mostantól hihetetlenül éles képeken mutathatod meg az eddig csak nehezen elkapható pillanatokat – például egy filmbe illő, holdfényes jelenetet.
A Deep Fusion több eltérő expozíciójú felvételt elemez, hogy a közepes vagy gyenge fénynél készült fotók legapróbb részletét is a lehető legjobban kiemelje. Nézd, milyen szépen kirajzolódik ezen a képen a fafelület, a textil és a kristályok textúrája. Az ultraszéles látószögű kamerával pedig izgalmas szögből láthatod a jelenetet.
Tiéd a pálya, övé a munka.
A Smart HDR 3 kiegyensúlyozza a felvétel elemeit. Ezen a fotón például úgy hozza ki a fotóalany és a fák részleteit, hogy közben az ég kékje még déli napfényben is ugyanolyan élénk marad.
Az arcokon kívül már a jeleneteket is képes gépi tanulás segítségével felismerni, majd szükség szerint módosítja az élességet, a színeket és a fehéregyensúlyt.
Még erős fényben is fantasztikus teljesítményt nyújt, ahogy visszaadja a textúrákat, a bőr tónusát, a színek telítettségét és a többi részletet.
Így lesz minden képed szenzációsan élethű.
Portré mód. A legjobb arcoknak.
Portré módban még művészibben elhomályosíthatod a hátteret, hogy minden figyelem a kép alanyára irányuljon. Elég jól néz ki, nem?
Hatféle kreatív megvilágítási effekt – például a Monó high-key fény, a Természetes fény és a Stúdiófény segítségével a fotóid több mint nagyszerűek lesznek.
Videók – Félhomály. Kamera.
Mivel lehet még tovább fokozni az eddigi legjobb minőségű okostelefonos videókat? Például azzal, hogy javítjuk a gyenge fénynél készült felvételek minőségét – nekünk ez nem kevesebb mint 27%‑kal sikerült. Így nincs többé napszak, amit ne jeleníthetnél meg a legapróbb részletekig gyönyörű videókon. Az Éjszakai módban készült time-lapse-felvételekről nem is beszélve. Csak rögzítsd egy állványra az iPhone-odat, és kezdődhet a fényfestés.
Már 4K‑s HDR‑videókat is készíthetsz Dolby Vision technológiával. Szerkesztheted őket a Fotókban vagy az iMovie-ban. A kész filmet pedig átlőheted a tévédre AirPlayjel, hogy elmerülhess a gazdag színekben és részletekben. Hamisítatlan mozis élmény a felvételtől a filmnézésig – csak az iPhone‑on. Ez nagyon jól jöhet akkor is, ha a kutyád épp valami cukiságot csinál.
Moziminőség. A zsebedben.
Dolby Vision technológiát eddig csak a hollywoodi filmek és tévéműsorok használtak. Mostantól viszont már te is rögzíthetsz, szerkeszthetsz és nézhetsz Dolby Vision-videókat, közvetlenül az iPhone‑odon. Egyetlen másik okostelefon sem tudja ezt. (Sőt, még a profi filmes kamerák sem.)
60-szor több szín 10 bites videorögzítéssel
Két lépésben értük el, hogy a Dolby Vision működhessen az iPhone‑on. Először 8-ról 10 bites HDR-videókra váltottunk – így az iPhone már nem kevesebb mint 700 millió színt képes kezelni. Erre rétegeztük a Dolby Vision formátumban való rögzítés képességét, ami minden egyes képkockát még élethűbbé varázsol.
Valós idejű Dolby Vision-rögzítés
A hivatásos filmesek per pillanat a leforgatott filmekre utólag alkalmazzák a Dolby Vision technológiát a filmstúdiók profi számítógépein. Mi azt szerettük volna, hogy ez a masszív munkafolyamat elférjen a zsebedben is. Ezért a Dolbyval közösen kidolgoztunk egy olyan forradalmian új módszert, mellyel azonnal Dolby Vision formátumban rögzíthetsz minden képkockát.
Dolby Vision-szerkesztés okostelefonon
Dolby Vision-videóidat a felvétel készítése után simán tudod szerkeszteni közvetlenül az iPhone-odon a Fotók, az iMovie vagy a Clips appban. Pár pillanat, és kész a mesterműved.
Dolby Vision a felvételtől a lejátszásig
Az iPhone 12 szédületesen gyors chipje 4K-s Dolby Vision-videók rögzítését teszi lehetővé akár 30 képkocka/s sebességgel. A felvételeket ezután a már ismert módokon, könnyedén szerkesztheted a mobilodon. A kész filmeket pedig egy koppintással átlőheted a tévédre AirPlayjel. Ezt az elképesztő élményt egyetlen másik telefon sem tudja nyújtani.
Szelfik Éjszakai módban – Sötétben is szeret a kamera.
Eljött az éjszakai szelfik ideje. Már az előlapi kamerával is használható az Éjszakai mód és egy csomó másik szuper funkció, például a Deep Fusion, a Smart HDR 3 és a Dolby Vision-felvétel. Jöhet a mosoly!
MagSafe kiegészítők – Egymásra kattannak.
Pattintsd össze, és kész. Pattints rá tokot, tárcát vagy akár mindkettőt. (Ne aggódj: a tárca le van árnyékolva, így nem tesz kárt a bankkártyád mágnescsíkjában.)
Turbótöltés vezeték nélkül.
A mágnesek mindig tökéletesen a helyükre pattannak, hogy még gyorsabb lehessen a vezeték nélküli töltés.
Hazai iPhone 12 és iPhone 12 mini árak, megjelenés
Az iPhone 12 esetén ezekkel az árakkal kell számolni:
- 64GB: 349 990Ft
- 128GB: 371 990Ft
- 256GB: 415 990Ft
Az iPhone 12 mini esetén pedig ezekkel:
- 64GB: 299 990Ft
- 128GB: 321 990Ft
- 256GB: 365 990Ft
Az iPhone 12 október 16-tól előrendelhető, és október 23-án érkezik a vásárlókhoz. Az iPhone 12 mini november 6-tól előrendelhető, és november 13-án érkezik meg a vásárlókhoz.
Érdemes lehet 2021 januárjáig várni a vásárlással a jótállás szabályainak változása miatt
Mivel 2021 januárjával változnak itthon a jótállás szabályai, ezért érdemes elgondolkozni azon, hogy várjunk a vásárlással, mert ha jövőre vesszük meg, akkor az már 3 év kötelező jótállást jelent majd a készülékünkre, hiszen 250 000 Ft felett fizettünk érte. Erről bővebben itt írtunk: Apple: garancia, jótállás, AppleCare és AppleCare+ 2021-ben.
Az iPhone 12 és iPhone 12 mini készülékekhez már megvásárolhatóak a különböző tokok a smartdiszkont.hu webáruházból, érdemes körbenézni náluk.
Összegezve
Az 5G megjelenése mindenképpen egy pozitív lépés, viszont hazánkban egyelőre még eléggé gyerekcipőben jár a történet. Az új kamera, a Dolby Vision és HDR videók rögzítése viszont már mindenki számára jobban megfogható újdonság. Ha emellé még hozzá vesszük az ezeknél a modelleknél is elérhető, egyenes oldalakat, a mágnesesen felcsattanó tokot, tárcát és vezeték nélküli töltőt, valamint az Apple állítása szerint négyszer ellenállóbb Ceramic Shield előlapot, még egy nem Pro kategóriás iPhone 12 is érdekes opció lehet.
Akik pedig ragaszkodnak a kisebb mérethez, azoknak az iPhone 12 mini lehet egy jó választás, mert bár nagyobb, mint egy első generációs iPhone SE, mégis ez áll most a legközelebb hozzá, és még kisebb is, mint a második generációs iPhone SE. A Touch ID-nak pedig egy újabb szöget ütött ezzel az Apple a koporsójába.
Az árakat itt is kár elemezni, az árfolyamok különbsége és a 27% ÁFÁ-nk miatt itthon sajnos most is sokkal drágább a készülék, mint az USA-ban.