Az Apple néhány napja bejelentette, hogy a világ legnagyobb szárazföldi szélturbinájából épít meg kettőt Dániában, Esbjerg közelében, amiről a MacRumors is beszámolt.
A 200 méter magas turbinák évente 62 gigawattóra energiát termelnek majd, ami majdnem 20.000 otthon áramellátásához elegendő. A terület a jövőben esetlegesen épülő erősebb, tengeri szélturbinák teszthelyeként is funkcionál.
Az Esbjergnél termelt energia támogatni fogja az Apple Viborgban található adatközpontját. A Viborg adatközpont Európában az App Store, az Apple Music, az iMessage, a Siri és más szolgáltatások működését segíti.
“Az éghajlatváltozás elleni küzdelem sürgős lépést és globális partnerséget igényel – és a Viborg adatközpont hatalmas tanúbizonyság arra, hogy képesek vagyunk megfelelni ennek a generációs kihívásnak” – mondta Lisa Jackson, az Apple környezetvédelmi, politikai és társadalmi kezdeményezésekért felelős alelnöke. “A tiszta energiába történő beruházások áttörő innovációkat eredményeznek, amelyek tiszta energiát és jó munkahelyeket hoznak a vállalkozások és a helyi közösségek számára. Ez az a terület, ahol élen kell járjunk – a bolygónk és a jövő generációi érdekében.”
A múlt hónapban az Apple bejelentette azt a szándékát is, miszerint 2030-ig teljesen szén-dioxid-semleges lesz. Az Apple német beszállítója, a Varta ezen a héten elkötelezte magát az összes Apple-termelés 100%-osan megújuló energiával történő üzemeltetése mellett.
Most már csak azt kellene kitalálni, hogy javíthatóak legyenek a termékek, mert ebben nem jeleskednek. Az iFixit listáján elég hátul kullognak a javíthatóság terén. Az ökológiai lábnyom nem csak a szén-dioxid kibocsátásból áll, hanem a kidobott termékekből, részegységekből.
Azután jöhet a 3-4 éves (vagy akár több) csereciklus.
Ja, hogy 30-40 éve ilyenek voltak a műszaki cikkek, sőt akár egy életre szóltak?
Melyik Apple terméket nem tudod, tudtad 3-4 évig használni?? Szoktam az iFixitet nézegetni mert érdekes, de az én szerény véleményem, hogy hagyjuk meg a szakembereknek a javítást. Számomra lényegtelen, hogy menyire könnyen javítható egy termék otthon, de mondjuk a javíthatóságot ők is így értik, hogy otthon magadnak, ezt szerintem Te félreértelmezed. Elviszem szervízbe és kész. Ott majd szakszerüen javítják és a kicserélt alkatrészt is szakszerüen újrahaznosítják. Nemrég cseréltettem egy iPhone 5s-ben akksit az Apple-nél ami egy 7éves! telefon. Tehát még ők is elég sokáig vállalják egy készülék javítását.
Egy budapestinek valóban egyszerű. De vidéken gyakorlatilag nincs szakszerviz, mint ahogy Apple szaküzlet se nagyon. A házilagos javítás nem úgy értendő, hogy konyhaasztalon nagykéssel, de egy átlagos szerviz is képes legyen javítani, alkatrészt beszerezni. Ebből most az van, hogy a szerviz elvállalja, és gagyi alkatrészekkel javítgatja.
Az iPhone 5s akkumulátorát még cserélik (más kérdés, hogy mire), de a legújabb iOS már nem tehető rá. Kis idő múlva már az alkalmazások sem lesznek kompatibilisek a régi iOS-el. Persze ezért lehet még használni valamire.
Az 5s-be gyári akksi került hisz Apple Store-ban csinálták. Az meg, hogy csak hivatalos szervízeseknek adnak alkatrészt meg esetleg szerszámot az teljesen rendben van szerintem. Az iFixit-en is olvashattál már olyat pl az iPad kijelző ragasztásánál (ha jól emlékszem), hogy megoldhatná ezt jobban is az Apple, de igazából ők se tudják hogyan.
azért még mindig éveket ver rá az Apple a szoftveres támogatottsággal az Androidra. az iOS 4.0 megjelenése óta ismert, hogy egy idÅ után megszűnik a korábbi készülékek támogatása, tehát lehet vele tervezni. az iPhone 5s egy jelenleg 7 éves készülék, 6 iOS-fÅverziót is megkapott (7, 8, 9, 10, 11, 12), és bár az iOS 13 már nem érhetÅ el rá, biztonsági frissítéseket még kap.
az alkalmazások támogatottsága pedig egy ideig a fejlesztÅkön is múlik. ha viszont az Apple már eleve nem engedi majd az iOS 12.x-et megadni támogatott rendszerverziónak egy app esetén, na onnantól már nem tud mit tenni a fejlesztÅ.
Continue the discussion at Hozzászólok