A legnagyobb elektronikai kiállítás, a CES, azaz a Consumer Electronics Show már elstartolt Las Vegasban.
Az Apple az ilyen kiállításokon sosem vesz részt kiállítóként, azonban most valamilyen szinten mégis megjelennek a CES-en.
Az iDropNews cikke szerint az Apple a jelenlétét egy hatalmas, körülbelül 13 emeletes reklámmal fejezi ki a Marriott Hotel oldalán. A hotel közvetlen a CES helyszíne mellett található. A plakáton a “What happens on your iPhone, stays on your iPhone” mondattal többek között a Google-nek és az Amazonnak akar alávágni, hiszen ők minden ilyen nagyszabású elektronikai kiállításon jelen vannak.
Miközben a Google és az Amazon adatokat gyűjt az ügyfeleiről és azokat monetizációs célokra használja, az Apple nem, és ezt nem fél kinyilatkoztatni.
Az adatvédelem nekünk emberi jog. Ez egy polgári szabadság – mondta Tim Cook 2018 júniusában a Cambridge Analytica Facebook adatbotrányakor.
Nos, nem tudni, hogy az Apple meddig tart ki az álláspontja mellett és mikor vált szolgáltatásalapú üzletre, de addig, amíg az adatvédelem mellett áll, a legnagyobb versenytársakat ‘zaklathatja’ ezzel.
Maga a szöveg egyébként rögtön értelmét veszti, ha valaki bekapcsolja az iCloud bármely szolgáltatását, hiszen akkor az adott szolgáltatás adatai már nem csak a készüléken lesznek rajta, hanem (titkosított formában) az Apple szerverein is, az iCloud fiókunk alatt – de ne kukacoskodjunk ennyire. 🙂 Viszont eszünkbe juthat, amikor pár éve különböző hírességek fotói és egyéb adatai kerültek illetéktelen kezekbe egy-egy kitalált jelszó miatt, bár erre az Apple azóta már bevezette a kétlépéses hitelesítést.
[newsletter_signup_form id=11]
Epölnek már csak ez maradt, nincs egyéb amivel felvághat :-/
Ez is valami, neked mi van?
Pont
Mindenki abban hisz, amiben akar.
Egy profitorientált amerikai cég - főleg informatikai, amelynek szoftvereihez semmi közünk, nem tudjuk mi történik a kódsorok mélyen - elhinni lehet csak amit állít.
Tudomásul kell venni, hogy kiszolgáltatott helyzetbe kerül az, aki ezeket az eszközöket használja.
Csak egy példa, ami sántít egy kicsit, de nem nagyon:
Egy barátomnak említettem egy sorozatot, többször is kimondva a címét, majd az Iphone megfelelő programjának indítása után láss csodát, az első kép a sorozat volt.
Persze nem az iPhone szoftvere teszi lehetővé az appstoreból telepitett program számára a “hallgatózást”.
De a kis f program is ezt teszi, még a böngészőben futtatva is. A reklámok a szóban elhangzott es azonosítható márkák szerinti hirdetéseket dobják.
A cimszavakra keresésről, és az utána “véletlenszerűen” megjelenő hirdetésekről ne is beszéljünk.
Ezek után pedig higgyem el, hogy a telefonom egy széf, amihez csak en férek hozzá.
Álom, édes álom.
Ez bármelyik mobil eszközön így van, nem újdonság. Beleértve az androidot is.
Tiltsd le a mikrofont minden alkalmazás számára és láss csodát, eltűnnek a szóban elhangzott dolgok hirdetései.
Ha esetleg ennek ellenére is zavar a dolog akkor érdemes az okos telefont (minden márkát beleértve) lecserélni nyomógombosra, mert sajnos ez ilyen.
Continue the discussion at Hozzászólok