A TouchRetouch nem egy mai alkalmazás, hiszen az első verziója még 2010-ben, 7 évvel ezelőtt jelent meg az App Store-ban, viszont gyakorlatilag 2016 végéig nem kapott jelentősebb frissítést.
Mielőtt belecsapnánk az újdonságokba, érdemes elolvasni egy korábbi cikkünket, amelyben a TouchRetouch alkalmazással is foglalkoztunk.
Közel 2 évvel ezelőtt az alábbi módon jellemeztem az alkalmazást:
Bár a TouchRetouch egy igazán csúnya és ódivatú kinézettel rendelkező alkalmazás, a tudása és a funkcionalitása páratlan. A tartalomérzékeny kitöltési funkciója gyakran bizony még a Mac-es Photoshopot is megszégyeníti, annyira hibátlanul működik.
Végre most az app mögötti csapat megoldotta a kinézet problémát, így bátran állíthatjuk, hogy az egyik legjobb specifikus képszerkesztő alkalmazásról beszélhetünk.
A TouchRetouch gyakorlatilag tehát nem csinál mást, mint eltüntet egy zavaró tárgyat egy fotóról úgy, hogy annak kivágási helyét tartalomérzékenyen kitölti, tehát mintha ott sem lett volna az a zavaró dolog az eredeti fényképen.
Természetesen ilyen funkcióval már évek óta találkozhattunk a Photoshop és egyéb professzionális képszerkesztő alkalmazásokban, viszont a tény, hogy mindezt kiváló minőségben, akár egy iPhone készüléken is meg tudjuk oldani néhány másodperc alatt, még 2017-ben is lenyűgöző.
Az alkalmazás segítségével alapvetően 5 dolgot javíthatunk 5 különböző eszközzel a fényképeinken.
Az első eszköz a nem kívánatos tárgyak eltüntetéséért felelős (Object removal tool), amelynek segítségével kisebb tárgyakat, képbe belógó elemeket tudunk eltüntetni.
A második eszköz kifejezetten a vonalak eltüntetésre (Line removal tool) lett kifejlesztve, amelynek segítségével például zavaró köteleket, villamos vezetékeket tudunk eltüntetni.
A harmadik eszköz a gyors ecset (Quick Brush), amely a képen található apró hibák elrejtésére lett kifejlesztve, tehát például egy parkban készült kép esetén egy távoli kukát egy pillanat alatt el tudunk tüntetni vele.
A negyedik eszköz a hibajavító (Blemish removal), amely elsősorban a portré képek esetén a bőrhibák eltávolítására lett kihegyezve.
Végül pedig az ötödik eszköz, amely úgymond egyfajta manuális megoldásnak is tekinthető, a klón bélyegző (Clone stamp), melynek segítségével mi magunk határozhatjuk meg, hogy a kép melyik részét szeretnénk mintaként használni és a felvett mintával a kép melyik részét szeretnénk lefedni. Ez abban az esetben lehet hasznos, ha az alkalmazás esetleg magától nem jól mérné fel a környezetet az adott tárgy kivágása során, bár ez meglehetősen ritkán fordul elő (általában akkor, amikor egy túl nagy tárgyat szeretnénk eltüntetni a képről).
Összességében csak ajánlani tudom a TouchRetouch alkalmazást mindenkinek, aki szokott az iPhone vagy iPad készülékén fotókat szerkeszteni és valaha is bosszantotta már, hogy szerepel vagy belóg egy nem kívánatos tárgy vagy személy a fotójába.
A TouchRetouch 1,99€-s áron vásárolható meg az App Store-ban.
[appstore id=”373311252″]
2 Comments
snapseedben is van ilyen funkció (ingyen 😀 )
Nem találok olyan kamera appot ami minden féle utó szerkesztgetés nélkül tud 16:9 formátumú fotót kèszíteni. Tudna dátumot rögzíteni a fotóra és természetesen tud magyarul. Ha már ezt nem akarjàk az alap kamerába rakni,akkor készíthetnének ilyen appot a hozzá értők.