Minden egyes új iOS béta esetén felmerül, hogy mikor érkezhet a következő frissítés, illetve hogy korábban sem ennyi béta verzió, sem ilyen gyakorisággal nem érkezett.
Nemrég már összegyűjtöttük, hogy a nem béta verziók milyen gyakorisággal jelentek meg, most pedig az iOS fejlesztői béta verziói esetén készítettünk el statisztikákat arról, hány béta build érkezett, és mennyi idő telt el egy-egy új build megjelenése között.
Elsőként nézzük meg, hány béta verzió érkezett az adott iOS-főverziókhoz azok “élettartama” során, és azokon belül hány buildet éltek meg az egyes alverziók bétái.
Az alábbi ábrán az egyes színek az egyes alverziókat jelölik, a számok pedig azt, hogy ezekhez hány build érkezett.
Az iPhone OS 2.x esetén ez tehát 3 alverziót jelent, amelyek ebben az esetben a 2.0, a 2.1 és a 2.2 voltak. A 2.0-hoz 8 build, a 2.1-hez 4, míg a 2.2-höz mindössze 2 build érkezett.
Ebből a táblázatból tehát láthatjuk, hogy átlagosan 5 build érkezik egy-egy bétához, miközben a minimum 2, a maximum pedig eddig 10 build volt az iOS 11.0 esetén, beleértve az úgynevezett GM (Golden Master, kiadásra szánt, de még nem hivatalos) verziókat is.
A következő ábra csíkjain a színek az egyes alverziókat, a számok pedig azoknak a napoknak az átlagát jelölik, amennyi időnként új build érkezett az egyes alverziók bétáihoz. Például az iPhone OS 2.0-hoz átlagosan 15,875 naponta, a 2.1-hez 12,5, míg a 2.2-höz 28 naponta adott ki az Apple új béta verziót.
Ezek alapján az eddig “leggyorsabban pörgő” béta az iOS 10.2-é illetve az iOS 11.2-é, majd pedig a 11.2.5-é volt, amelyikek esetén mindössze átlagosan 6 naponta adott ki az Apple új béta verziókat, összesen 6 illetve 7 darabot.
A leglassabb címet pedig az iOS 5.1 kapja, ahol átlagosan 33,33 napot kellett várni az egyes verziók között, noha mindössze 3 buildről van szó.
A következő ábrán pedig az összes, bétával rendelkező iOS-verzió látható, a számok pedig azoknak a napoknak a számát jelölik, hogy pontosan hány nap telt el két béta build, illetve a csíkok végén az utolsó béta és a hivatalos verzió megjelenése között. A leghosszabb időtartam, ami egy béta és a hivatalos verzió megjelenése között eltelt, 58 nap volt, még az iOS 5.1 esetén.
Az iOS 3.2 némileg kakukktojás: ez a verzió ugyanis kizárólag az első generációs iPadre volt csak elérhető, és mivel az eszköz maga csak a hivatalos megjelenéssel vált elérhetővé, így a béta verziót a fejlesztők csak SDK formájában tudták használni, magán a készüléken nem volt lehetőségük tesztelni.
Ha pedig az összes béta verzió megjelenése közötti időtartamokat nézzük, akkor az jön ki, hogy átlagosan 13 naponta ad ki az Apple frissítéseket – mostanában pedig a legtöbb esetben a kéthetes frissítési ciklus a bevett.
A legrövidebb idő két béta között eddig 2 nap volt, amikor az Apple a 10.1 beta 4 után kiadta a beta 5-ös verziót, illetve ugyanígy két nap telt el a 10.2 beta 6 és beta 7, valamint a 11.2.5 beta 4 és 5, majd a beta 6 és 7 között is.
A leghosszabb idő pedig eddig 37 nap, ami pedig az iOS 6.0 beta 4 és beta 5 megjelenése között telt el.
Legutóbbi frissítés: 2018.04.30.
A Szifon.com oldal indulásakor először csak olvasóként és rendszeres hozzászólóként, röviddel később vendég- majd rendszeres szerzőként, végül 2010 óta főszerkesztőként igyekszem biztosítani a magyar olvasók számára a lehető legpontosabb információkat tartalmazó cikkeket az Apple-lel kapcsolatos témákban.
A Szifon.com oldal indulásakor először csak olvasóként és rendszeres hozzászólóként, röviddel később vendég- majd rendszeres szerzőként, végül 2010 óta főszerkesztőként igyekszem biztosítani a magyar olvasók számára a lehető legpontosabb információkat tartalmazó cikkeket az Apple-lel kapcsolatos témákban.
Na, a rívók most informálód6nak 🙂