A WWDC-n bemutatták a watchOS 2.0-t, az Apple Watch újabb szoftverét. Érdekes, hogy alig 6 hete kapható csak az óra, de már egy komolyabb szoftverfrissítés készül hozzá.
Természetesen ez egyelőre csak a fejlesztők számára érhető el bétaként, de számos funkciót mutatott be az Apple. Többet között új óraszámlapokat, jobb kommunikációt kapunk, és a legfontosabb, hogy a fejlesztők most már az óra bizonyos hardvereit is elérik.
Először is új óraszámlapok érhetőek el a 2.0-ban. Most már fotóinkat is berakhatjuk háttérként az “idő” mögé. Illetve akár albumot is berakhatunk, ilyenkor az albumban lévő képekből válogat az óra, és véletlenszerűen rakja be háttérnek őket.
A képes óraszámlapon kívül egy speciális TimeLapse számlapot is kapunk. Itt az adott városról készült 24 órás TimeLapse-t láthatjuk az óra mögött. Amikor ránézünk az órára, épp az adott időben készült képeket látjuk, ami minden bizonnyal nagyon látványos lesz. 🙂
A jelenlegi óraszámlapok is kaptak új funkciókat, illetve az alkalmazások is képesek már beépülni ezekbe a számlapokba, úgynevezett Complications néven.
Például a klasszikus számlapon vezérelhetjük majd az autónkat, vagy akár az otthoni világítást is, ezek mind a fejlesztőkön múlnak, illetve a watchOS 2.0 megjelenésén.
Új funkció a Time Travel. Ezzel előre, illetve hátra tekerhetünk az időben a digitális korona segítségével. Ezt úgy kell elképzelni, hogy érdekel minket, mi lesz 6 óra múlva, akkor könnyedén megnézhetjük az óra számlapon ha “előre tekerünk”, például eseményeinket, időjárást. Ugyanez igaz, ha szeretnénk vissza menni az időben, hogy mi történt reggel, elfelejtettünk-e valamit.
Éjszakai módot is kapunk: töltés közben ha oldalra fordítjuk az Apple Watch-ot, akkor egyfajta ébresztőóraként funkcionál. Láthatjuk az időt, illetve akár ébresztést is beállíthatunk rajta. A digitális koronát szundiként tudjuk használni.
Az egyik legfontosabb újdonság a 2.0-ban, hogy a fejlesztők már használhatják az óra bizonyos hardvereit. Ilyen a gyorsulásmérő, a digitális korona, hangszóró, a mikrofon, pulzusmérő, és így tovább. Natívként is futhatnak rajta az alkalmazások, amik még gyorsabb működést tesznek lehetővé.
Fejlett Siri, email és Maps. Sok alkalmazás frissült a 2.0-ban, ezeket majd egyesével is kipróbáljuk nektek. Frissült a Friends lista is, most már dupla annyi ismerőst adhatunk hozzá. A barátainknak most már színes virágokat is rajzolhatunk. 🙂
Végül pedig elérhetővé válik az aktivációs zárolás az órára is, ami nagyon hasznos lesz a lopások ellen. Hamarosan bővebben is teszteljük az új rendszert. Ezeknek a funkcióknak egy része ugyanakkor a jelenlegi bétában még nem elérhető.
A watchOS 2.0-s változata hivatalosan ősszel fog megjelenni, karöltve az iOS 9-cel. A watchOS 2 béta változatához az iPhone készülékünket az iOS 9 bétára kell frissíteni. A watchOS 2 első bétája eléggé béta még, így tapasztalataink alapján egyelőre nem érdemes feltenni, illetve aki telepítette, annak (jelenleg) nincs lehetősége visszatenni a hivatalos, 1.0.1-es verziót.
6 Comments
oke hogy keszul az uj mar 6 het utan de ez meg csak beta, osz elott nem lesz vegleges.. ugyanugy keszult ez mar 6 hete is 🙂
Arról nem volt szó, hogy sikerül-e javítaniuk a hívás bug-ot?
@NincsHelsing: milyen hívás bugot? Apple Watch-on nem találtam semmi féle hibát, ami a hívással kapcsolatos.
A stabilitás ok, sebesség ok, na de hogy 2x annyi barát egy listában? Mi szabott neki korlátot egyáltalán? A lopásvédelem nagy ötlet.
@admin:
Persze, nem is az órára gondoltam!:) Csak, ha van eszük azt fejleszteni, ami nem kell az emberek többségének, akkor várható lett volna, hogy javítanak egy alaphibát is.
@NincsHelsing: jah, csak ugye ez a cikk az óráról szól nem a telefon hibáról, ami nekem valamiért nincs, szóval ezzel nem tudok mit kezdeni. Érdemes felvenni az Apple-lel a kapcsolatot.