A többi termékéhez hasonlóan az Apple ellenőrizni fogja a cserére visszavitt, sérült vagy meghibásodott Apple Watch készülékeket is. Hogy mi tartozik bele a garanciális cserébe vagy a díjmentes javításba, azt az időközben napfényre került dokumentumokból tudhatjuk meg.
Alapértelmezetten egy év garanciát kapunk az órára, de ha AppleCare+-t is vásárolunk mellé, az két, nem szándékosan okozott sérülés esetén is lehetőséget ad majd a cserére vagy a javításra a kiterjesztett idejű garancia mellett. Lássuk, miket fogad el azt Apple garanciális javításra vagy cserére, és mi az, ami esetén elutasíthatják a garancia keretén belül történő ügyintézést.
Az órák sérülései esetén
Garanciálisan az alábbi problémák esetén cseréli (vagy javítja) csak az Apple az érintett készülékeket:
- szennyeződés a kijelző üvege mögött vagy pixelhiba;
- a hátlap sérülései – de csak ha nincs nyoma feszegetésnek;
- kicsapódott nedvesség a pulzusmérő lencséi mögött.
A garancián túli javítás az alábbi esetekben lehetséges, tehát ezekben az esetekben a javításnak meghatározott díja van:
- a digitális korona gomb közepén a betét törött vagy hiányzik;
- extrém mértékben karcos vagy kopott, vagy átlyukadt gombok;
- repedések vagy szilánkos törések az óra üvegén (beleértve azok is, amelyek az óra belső részét is szabaddá teszik);
- a hátlapi érzékelő szándékos feszegetése vagy az óraház sérülése;
- meghajlott vagy szétnyílt óraház (például felfújódott akku miatt);
- hiányzó vagy eltávolított szíj rögzítő gomb/mechanizmus;
- a hátlap repedései
Garanciavesztéssel járó sérülések az alábbiak, ezeket az Apple nem javítja:
- szétszedett eszköz vagy hiányzó alkatrészek;
- katasztrofális sérülés (darabokra tört vagy szándékosan megrongált készülékek);
- hamisított vagy utángyártott alkatrészek használata, vagy bármely, engedély nélküli módosítás.
Ugyanakkor érdemes megemlíteni, hogy amennyiben a vásárlónak önhibáján kívül sikerült darabokra zúznia a készüléket, és volt rajta AppleCare+, abban az esetben – már ha az Apple is úgy ítéli meg – az jogosult lehet a cserére.
A szíjak sérülései
Mint minden szíj, így az Apple Watch szíjai esetén sincs garancia arra, hogy a bőr szíj nem nyúlik/hajlik meg kissé a csatnál, vagy hogy a sport szíj nem kopik-e fényesre, vagy fakul meg. Ezek az idő során előreláthatóan bekövetkezhetnek, és így nem minősülnek garanciális hibának.
Szintén nem garanciális probléma, ha a bőrünk zsírossága vagy krémek, kozmetikai szerek lerakódik a bőr szíjon, ezzel elszíneződést vagy szemmel látható lerakódást eredményezve.
A fém szíjak esetén pedig a karcolódás és kopás szintén kívül esik a garanciális feltételeken.
Gyakorlatilag azt lehet mondani, hogy a szíjak esetén a normális használat miatti elavulást nem tekinti az Apple hibának, így ilyen indokkal nem fogják nekünk az adott szíjat kicserélni. A nehézség itt az, hogy az óra szíjainak speciális csatlakozása miatt azt nem cserélhetjük tetszőleges szíjra egy órásnál – de épp erre a problémára szándékozik megoldást nyújtani azt Adappt csapata, már ha összejön nekik a megfelelő összegű támogatás.
[newsletter_signup_form id=7]
No comment yet, add your voice below!