Skip to content

Az Apple hétfőn mutatta be legújabb desktop operációs rendszerét, az OS X 10.10 Yosemite-ét. A rendszer számtalan újdonságot tartalmaz, amiről már mi is írtunk. De vajon milyen Mac-re van szükség a rendszer futásához?

Yosemite

Van egy jó hírem és egy rossz is. Kezdjük a jóval: a Yosemite elfut azokon a gépeken, amelyeken a Mavericks vagy a Lion is elmegy. Tehát a hardverkövetelmény nem nőtt, nem zártak ki a régebbi gépeket. Rossz hír az, hogy az összes új feature nyilván nem fog futni az „ősrégi” gépeken, de azt még nem közölték, hogy melyek lesznek ezek. Mivel az OS X hivatalosan csak Apple-gépeken futhat, ezért más operációs rendszerrel ellentétben az Apple nem hardverminimumot írt elő, hanem évjáratokat.

Jöjjenek a géptípusok:

  • iMac (2007 közepétől)
  • MacBook (13 colos alumínium 2008 végétől), (13 colos, 2009 elejétől)
  • MacBook Pro (13 colos, 2009 közepétől), (15 colos, 2007 közepétől/végétől), (17 colos, 2007 végétől)
  • MacBook Air (2008 végétől)
  • Mac Mini (2009 elejétől)
  • Mac Pro (2008 elejétől)
  • Xserve (2009 elejétől)

A rendszer futásához 2 GB memória és 8 GB szabad tárhely szükséges. A gépen minimum 10.6.8-as rendszernek kell lennie, innen kell frissíteni 10.8 Lionra vagy 10.9 Mavericks-re. (Persze egyébként a clean install is lehetséges, ha majd például USB-s telepítőt készítünk belőle.)

 

overview_design_hero

Aki bátor és a béta verziót már most ki akarja próbálni, az az Apple honlapján jelentkezhet tesztelőnek. Ezt azonban csak annak ajánljuk, aki tudja, mit csinál, mivel a rendszer még bugos, így több hibába is belefuthat, ami rontja a felhasználói élményt. Szóval ezzel a bétával csak óvatosan, napi használatú rendszert nem érdemes lecserélni rá egyelőre.

A bemutató alapján sokan várják a rendszer megjelenését, ami őszre tehető és a Mavericks-hez hasonlóan ingyen lesz letölthető.

Olvasd el a hozzászólásokat is

27 Comments

  1. Mivel az OS X hivatalosan csak Apple-gépeken futhat
    😀 persze persze és itt jön a képbe tonythethief és a darwin kernel

  2. @andras819: és az hivatalos használatnak minősül? mert az OS X felhasználási feltételei szerint nem: “A jelen Licencben megállapított jogosultság nem engedélyezi és Ön beleegyezik, hogy nem telepíti, használja vagy futtatja az Apple szoftvert bármilyen nem Apple márkájú számítógépen, és másoknak sem teszi ezt lehetővé.”

    a kérdés nem az, hogy technikailag megoldható-e, hiszen már az inteles Mac-ek előtt is megoldható volt virtuális gépben, azóta meg pláne kiforrott a hackintosh. de ettől az még ellene megy a felhasználási feltételeknek.

  3. @Jadeye: Felhasználói feltételeknek lehet, de az EU törvényeinek pedig nem, ugyanis az azt mondja ki, hogy a megvásárolt termékkel a felhasználó azt csinál amit akar amíg személyes keretek között használja fel, szóval a hackintosh Európában legális (Amerikában más a helyzet 😀 ).

    Szerintem a Hackintosh egy megváltás sok ember számára. Pl nekem is az van, windowsból nem kérek köszönöm, így egy remek oprendszer lehet rajta az olcsó gépeken is. Természetesen fogok Macet venni, de ahhoz még kell pár év spórolás :). Sőt többet mondok: Én Hackintoshról fejlesztek iOS-re. Egyszerűen a Hackintosh Európában mondhatni szükséglet annak aki nem akar window-zos gépet használni.

  4. @waldo9: szerinted a hackintosh-t használók hány százaléka vásárolta meg az OS X-et még annak idején, amikor lehetett lemezes telepítőt kapni? nyilván ha fent volt a 10.6.8, és az App Store-ban ingyenesen “megvették” a 10.7-től kezdve, akkor az már úgy megvásároltnak minősül, de szerintem ettől még nem tehetsz a szoftverrel azt, amit akarsz, és a fentebb linkelt pdf tartalmazza a magyar nyelvű részt is.

    az új Mac-ek drágák az átlag fizetéshez és a minden napi költségekhez képest. annak idején én is használt géppel kezdtem, ami ugyanannyiba került, mintha vettem volna egy felső-középkategóriás Windows-os laptopot. az a gép még most is megvan, egy late 2008-as alu unibody MacBook. tökéletesen működik, miközben több PC is végleg feladta.

    a hackintosh-ról való fejlesztést meg tudtommal még inkább tiltják az Xcode felhasználási feltételei, akkor már egyszerűbb lehet linuxon, toolchain segítségével. 😉

  5. Ios 8 lesz ihpone 4sre, es az air emen es mac minimen is fog futni az uj osx de tuti legalabb a telomon nem lesznek elerhetok a csodas uj ficsorok, eppugy mint az airdrop.

  6. a béta mikor lesz letölthető (elvileg jelentkeztem)?

  7. En mar azt hittem letoltheto, de akkor ezek szerint mêg nem!??

  8. Elég bug van a programban. Szerintem nagyon szép de vissza rakom a mountain liont.

  9. @Jadeye:

    Oké, ez mind rendben van. Én viszont gamer vagyok. Photoshop CC!(előfizetéses) és php/html/css “párossal” dolgozni viszont Macen szeretek (és nem munkába, melóhelyen stb. hanem tanulom a használatát a dolgoknak, mellesleg ha arról van szó, akkor tudni fogom, hogyan kell kezelni a Macet, ami bizony nem hátrány).

    A Macre kakálnak kiadni új videokártya drivereket (Windows alá, de nem követelik meg, hogy portolják át a Win játékokat), kitisztítani nem tudom itthon és hardvert sem tudok cserélni, ráadásul a pofátlanság teteje az, hogy 600 ezerért kapok 1 év garanciát és a videokártya végén ott csücsül az M(obile) betű is.

    Ezek után csodálkoznak, ha az EU-s jogomra hivatkozva inkább 300-ből egy 3x olyan erős hacklit dobok össze, aminek összes alkatrészére, az utolsó csavarig 3 év garancia jár?(36 hónap a papír szerint, a házra is).

    Mivel én 10.6-al vettem a Macemet még annó, úgymond megvettem a 10.6-ot, a 10.7 pedig fizetős volt AppStore-ba, a 10.8 szintén, megvettem ezt is. A 10.9 egyedül ami ingyenes… kérjenek érte 8000-ret megint, kifizetem ha arról van szó.

    Mellesleg, ha felhozom rossz pontnak, hogy a garancia lejáratának következő napján tönkrement a superdrive és a bekapcsológomb sem érzékel rendesen, akkor teljesen normálisnak tartják, hogy vigyem be és fizessek 1 egy éves gép után 40-60 eFt (hasraütésre írom) javítási költséget, hát hol élnek ezek? Amerikában????? Hacklit 3 évig, ha savanyú képpel is, de megcsinálják, ingyen… még a futár akit küldenek az is ingyen viszi be a szervízbe, nem én fizetek, meg nem követelik, hogy vigyem be.

  10. @JEROME: egyelőre az összes új funkció működik az iPhone 4s-en is (kivéve nyilván az eddig sem működő AirDrop).

    @Józsi, @zsozsobasa: a keynote-on az Apple azt mondta, hogy noha lesz nyilvános béta, az majd csak később lesz elérhető, mint a fejlesztők számára kiadott verzió. ha elfogadta az Apple a jelentkezéseteket, majd biztosan kaptok emailt, amikor elérhető a nyilvános béta.

    @trigmegistos: persze, hogy sok a hiba benne, hiszen ez még a legelső béta belőle.

    @Только Тома: a Mac nem játékra való. de ez sosem volt másképp. ha itthon veszel gépet, akkor érdemes kötni rá éves szinten 5000Ft-ért(!) biztosítást, és akkor a garancia lejárta után a biztosítás érvényességi ideje alatt bármi javítás költségének csak a 20%-át kell kifizetned önrészként (lopás esetén is térít, akkor az adott gép aktuális piaci árának függvényében).

    ha az Apple Online Store-ból vetted a géped, akkor ott is futár jön érte ingyen, és viszi-hozza, de jobban jársz, ha beviszed mondjuk az iStyle-ba személyesen, mert akkor lehet, hogy időben hamarabb megvan (vagy adott esetben talán a helyszínen is megvárhatod).

    “kitisztítani nem tudom itthon és hardvert sem tudok cserélni”
    leveszed a hátlapját, és kész, kiporolható, ha meg garanciális még, akkor szintén beviheted mondjuk az iStyle-ba, és biztosan segítenek a kollégáik. hardvert cserélni PC laptop esetén is csak maximum a HDD/SSD, vagy a RAM keretein belül tudsz. nyilván ha iMac-ről van szó, annak nehezebb a kiporolása. a Mac-et arra használva, amire azt az Apple szánta, évekig nincs szükség arra, hogy alkatrészt cserélj benne.

    arra a részre meg, hogy fizettél az OS X egyes verzióiért, mielőtt ingyenes lett: a Windows összes verziója fizetős, ráadásul az OS X árának többszöröse.

    persze nyilván értem, hogy adott esetben összerakhatsz hasonló hardvert olcsóbban is, mint amennyi egy Mac ára, de az sosem lesz egy Mac, és egyes perifériákhoz működő kexteket vadászni sokszor nagyon hosszadalmas lehet, régen az OS X frissítése is elég körülményes volt.

    de száz szónak is egy a vége: ha játszani akarsz, akkor ne Mac-et használj (bár a legtöbb, Mac-re is elérhető játék gond nélkül megy az általa támogatottnak jelölt bármely Mac-en is).

    “hát hol élnek ezek? Amerikában?”
    igen.

  11. @Jadeye:
    Az utolsó költői kérdés volt 😀

  12. Adott egy 2007-es macbook white, 2.4GHz-es procival,8GB rammal és SSD-vel. A kérdés az,hogy ha hivatalosan 10.7.5-ig tudom frissíteni,akkor nem hivatalosan nem lehet valahogy rá feltuszkolni az újabb verziókat? Oké hogy gyári felszereltséggel nem bírja el,de szerintem így már megbírkózna egy kicsit nagyobb gépigényű rendszerrel is…

  13. Koszi a valaszokat

  14. “a Yosemite elfut azokon a gépeken, amelyeken a Mavericks vagy a Lion is elmegy.” Ez így nem igaz. Van egy fehér macbook-om 2006-os. Azon elfut a lion, de már a Mountain Lion-t sem lehet rá felrakni. (Nemhivatalosan MLPostFactor-al fel lehet) szerintem javítsátok a cikket.

  15. @Jadeye:

    Amúgy majd beviszem nekik villamoson :)… egyszerűen nekem nem éri meg, mellesleg a Mavericks után már nem alszik el, csak mountain lion vagy az alatt.. Yosemite alatt sem alszik… A hackli simán elalszik… írtam a supportjukra az Apple.com-on… olyan tanácsokat adtak, hogy frissítsem le… amit alapból magamtól is megcsinálok… de ebből a típusból többen is panaszkodtak rá, hogy vagy nem alszik el, vagy alvásból nem kel fel…

    Egyébként kextelni sem kell, ha jól dobod össze, egy kextet bedobsz az USB telepítőbe és kész is van.

    Esztétikailag tagadhatatlan, hogy egy iMac-nél nem sok szebb gép van, bár már van több gyártónak hasonló gépe, amin fut az OS X, de azok design terén meg sem közelítik, de nekem a külső az utolsó ilyen téren.

  16. @Jadeye: No azért álljunk meg egy pillára. Én több nyelven is végigolvastam a liszensz szerződést. Elmondhatom, hogy jogász szemmel több sebből is vérzik. Hivatkozik folyton az Apple márkájú gépre. Csak ha egy szerződést nézünk, akkor legalább egy fogalom meghatározásnak szerepelni kellene benne. Tulajdonképpen csak az Apple márkájú gép fogalma nincs meghatározva. Tehát, ha totál azt a hardvert rakom össze , ami mondjuk egy imac, és filccel rajzolok rá egy almát, akkor az apple gép ? Tehát azt akarom mondani ezzel, hogy szánalmasan gyengus ez a szerződés, több sebből vérzik. Ott van pl az eladás (átruházás) Ott az van írva, hogy nem adhatom tova az AppStore-ból letöltött OS X-el. Vissza kell tenni a régit, majd az új tulajnak megint fel kell tenni rá az újat. Na ez egyszerűen szánalom. A kolléga jól mondta, hogy ez csak amerikában ok, európában bizony a szoftver az én tulajdonom. Továbbá arról nem szól sehol, hogy mi van akkor, ha én nem fogadom el a szerződést. Akkor le kell vegyem az oprendszert ugye a gépről. Nade oprendszer nélkül nem lehet gépet a magyar törvények szerint eladni. Tehát vagy meg sem vehettem volna a gépet, sőt, a számla kiállítása előtt nekem meg kellett volna mutatni a liszensz szerződést, amit aláírok, majd aztán kiállítani a számlát, amit én kiegyenlítek és akkor vihetem a gépet. Sajnos az Iphone-ra is ez kellene vonatkozzon. Én a liszenszet csak akkor látom, amikor már a kezemben a bekapcsolt megvásárolt telefon. És mi van, ha nem fogadom el a szerződést ??? Akkor ??? Lesz egy üres telefonom ??? Azt viszont nem adhatja el a cég a magyar törvények szerint. Na mindegy, ez csak gittrágás, de jogi szempontból baromi sánta ez a szerződés, arról már nem is beszélve, hogy baromi komolytalan a maga 8 oldalával. Én emiatt továbbra is fogok más gépen is használni OS X-et, és tojok a szerződésükre. Ez Európában bizony nem így működik…

  17. @Только Тома: Ja elfelejtettem ezt az átruházás dolgot befejezni. Akkor az Apple nem bízik meg a saját AppStore-jában, vagy csak a letöltési statisztikát akarja ezzel növelni ?

  18. @Только Тома: Tök igaz… Én is használok iMac-et is meg pc-t is OS X futtatására, de nincs különbség a kettő között. Arról már nem is beszélve, hogy az alma felelőséget nem vállal semmiért, bár az uccsó 10.9.3-as egy kalap, de rámerőlteti a frissítést. Egy csomóan megfrissítették és eltűnt a másodlagos monitor. Egy csomó cég több monitoron vág videót. De nem baj azok majd nem dolgoznak, mert lesz nekünk szép flat design majd ősszel. És valami ??? Semmi. Foglalkoznak a 10.10-el, ahelyett, hogy ezt a baromi hibát javították volna. Akkor most ott tartunk, hogy akire ráerőltették a 10.9.3-at, az most őszig kénytelen nem dolgozni, vagy csak egy monitoron teheti ??? Ja hát persze. Mert az Apple nem felelős semmiért, csak követelményei vannak.

  19. @Только Тома: “Amúgy majd beviszem nekik villamoson”
    ha hibás egy gép, akkor inkább használod tovább problémásan, minthogy elvidd szervizbe? megteheted, csak nincs sok értelme.

    “de ebből a típusból többen is panaszkodtak rá, hogy vagy nem alszik el, vagy alvásból nem kel fel”
    szoftveres hibák bárhol lehetnek. első körben próbálnék egy SMC resetet, illetve syslogból kiderülhet, miért nem alszik el, ami sokszor szoftveres ok. http://support.apple.com/kb/ht3964 (esetleg megnéznék egy Onyx-ot, vagy egy clean install után manuálisan tenném vissza azt, ami kell, az még iOS esetén is a legtöbb abszurd hibát képes javítani.)

    @The Count: hívd fel az Apple-t, vagy írj egy levelet a jogi osztályuknak, hogy pontosan mi az Apple márkájú gép – de teljesen egyértelmű, hogy kizárólag az, amit az Apple a kereskedelmi forgalomba bocsát. egy hackintosh sosem lesz Apple márkájú gép, el is kaszálták anno azokat, akik kifejezetten hackintosh konfigurációkat értékesítettek, például: http://en.wikipedia.org/wiki/Psystar_Corporation

    “A kolléga jól mondta, hogy ez csak amerikában ok, európában bizony a szoftver az én tulajdonom.”
    legjobb tudomásom szerint a szoftver megvásárlásával legtöbbször kizárólag csak használati jogot szerzel, nem többet. de ezt egy ebben jártas jogász tudja megmondani pontosan, én nem találgatnék. felőlem kenyérpirítóra is telepítheted, engem nem foglalkoztat a kérdés.

    “a számla kiállítása előtt nekem meg kellett volna mutatni a liszensz szerződést”
    “Én a liszenszet csak akkor látom, amikor már a kezemben a bekapcsolt megvásárolt telefon.”
    természetesen az összes SLA elérhető online, tehát a vásárlás előtt el tudod olvasni. sőt, ha az adott üzletben ezt jelzed, akkor ott is adnak egy linket, vagy az egyik demó gépen el tudod olvasni szintén, legyen az Mac vagy iOS-eszköz: https://www.apple.com/legal/sla/

    “az uccsó 10.9.3-as egy kalap, de rámerőlteti a frissítést”
    sosem volt kötelező frissíteni. azok a cégek, akik évek óta használnak Mac-eket, adott esetben több monitoros rendszeren, tudják, hogy a 10.x.4 környékén tekinthető használhatónak egy rendszer. igaz, ez csak akkor működő megoldás, ha régebbi a géped, mert ugye például retina MacBookra nem fog felmenni a 10.8.

    “akire ráerőltették a 10.9.3-at, az most őszig kénytelen nem dolgozni”
    a fejlesztőknél van a 10.9.4 bétája, ősszel meg majd a 10.10-re fog tudni frissíteni – ami esetén megint csak igaz lehet majd, hogy a 10.10.4-ig nem feltétlen lesz érdemes frissíteni rá. a 10.9 esetén ráadásul a béta már publikus, így akinek gondja van a külső monitorok kezelésével, az tehet egy próbát a 10.9.4-et felrakva is.

    tény, hogy amennyibe egy Mac kerül, ilyesmik nem engedhetőek meg, de ameddig a szoftvereket emberek fejlesztik, akik hibáznak, pláne ilyen bonyolult dolgok esetén, mint egy OS, addig hibák is lesznek. ezeket a hibákat érdemes azonnal jelenteni az Apple felé, mert ahány különböző konfiguráció és szoftveres környezet, annyi oka lehet egy adott hibának. én ezt teszem, mert csak magamat idegesíteni rajta nagyjából felesleges, de közben igyekszem megadni nekik minden lehetőséget arra, hogy kijavítsák azt, amit hibának érzek, ha már én magam nem tudom javítani.

    ettől függetlenül nekem teljesen mindegy, ha valaki hackintosht használ, pláne a Mac-ek ára mellett. de nekem nem adta azt a használati élményt, amit a Mac. amikor annak idején még a 10.6 alatt kipróbáltam a PC-s laptopon, akkor az még masszív hekkelés volt. a sleep sosem működött, a hibernálást meghackelni nem igazán ajánlott, a hangkártyához például fél év után találtam csak működő kextet, a wifihez szerintem azóta sincs (így USB-s adaptert használtam, amihez meg volt), és minden frissítésnél oda kellett figyelni, hogy a CPUID-eket kiszedje belőle a megfelelő app, másképp frissült volna a kernel is, és akkor be sem töltött volna kb a rendszer. azt meg mondjuk emellett eléggé ironikus volt látni, hogy összehasonlíthatatlanul jobban, stabilabban, gyorsabban fut a 10.6 az adott laptopon, mint a Windows 7 a kifejezetten ahhoz a géphez való driverekkel…

  20. @Jadeye: Néhány szót a dologhoz, és ezzel részemről befejezem ezt a témát. Hát azért ez nem egészen úgy van ahogy írod. Én mérnök-jogász vagyok, és tudnék írni kb 40 oldalt a különféle licenszekről. Benne van, hogy nem fejthetem vissza. Na kérem az EU-ban, igenis visszafejthetem, ha szükségem van bizonyos interfész elemekre, ha azt nem publikálják, csak nem tehetem közzé, és nem terjeszthetem. Csinálhatok biztonsági másolatokat is. Ez is EU szabályozás.
    “kizárólag az, amit az Apple a kereskedelmi forgalomba bocsát” : Ezt Te találtad ki ? Vagy esetleg van róla az Apple-tól állásfoglalásod ? Ezt ne vedd kötekedésnek, de az Apple pont ugyanezt csinálja. Szar semmikbe köt bele és megy perre. Én is megkérdőjelezhetem ezt a trehány szerződést azt hiszem. Azt írja a licensz, hogy ha távolról több eszközzel csatlakozok az” otthoni MAC”-re, akkor azt csak kizárólag 1 db eszközzel vezérelhetem. Na ez valami vicc ugye ??? Akkor a 10.10-ben hogyan folytathatom a szerkesztést, amit beharangoztak ???

    Írod, hogy nem erőltetik rám a frissítést. Nem a szart nem. A saját office csomag frissítése ki sem kapcsolható. Ugyanakkor a lic.-ben benne van, hogy Ők bármikor szabadon frissíthetnek az ÉN gépemen. Milyen jogon túrkál az én gépemen, és milyen jogon cseszi szét a konfigom ? És mi az, hogy majd a 10.x.4 ???? Mi van ??? Ennyi pénzért én egy működő képes gépet kellene kapjak. És működik is, csak Ők úgy döntenek, hogy valami miatt frissítenek, és azzal cseszik szét a cuccot, akkor az korrekt ugye ? Hát nem az. Van aki sok 10 milliós melókat csinál rajta komoly kötbéres határidőkkel, és egyszer csak leáll a gépe ? Két éve még én is ezt csináltam. Na ne marháskodjunk már. Nem mindenki csak böngészik a neten meg szövegszerkeszt…stb. És hogy tegyenek fel egy bétát ? Munka közben ? Mikor megvette a 10.9.0-át még minden ment, majd a 10.9.3-nál megáll. Ez nem normális dolog azt hiszem. Elég sokan perelnek már emiatt a 10.9.3 miatt.
    Egyébként meg jelentették igen sokan, és az Apple nyilatkozata annyi volt, hogy sajnos nem tudják a hiba okát, de vizsgálják. Kicsit humoros ez a kijelentés. Egy Apple nem két forint.
    Nekem van vagy 4, illetve még két pc, meg egy csomó mobilom, mivel fejlesztéssel foglakozunk, de a Hackli semmivel sem rosszabb, mint az imac, és még a gari is hosszabb. Apropó Wifi. Milyen dolog, hogy kb 6 db USB wifi-t támogat, mikor az nem beépített cucc, az USB, pedig elég kommersz csati, amibe bármit be kellene tudjak dugni, de szimla lustaságból nem írták meg hozzá a drivert. Erre jöhet a kérdés, hogy akkor miért nem a gyártó fejleszti? Hát mert nem kapta meg az interfész leírásokat például.
    Az összes SLA elérhető neten. Miért gondolja mindenki, hogy nem az első gépemet veszem, és egyáltalán van netem. Elvárhatok asszem egy papír alapú leírást, manuált stb., 600 ezerért. Még egy vasalóhoz is kapok papír alapú dolgokat, nemhogy egy ennyire komoly cucchoz. A számítógép leírása gépen nézhető meg… Na ez már a pofátlanság teteje… És ha nem megy hol nézed meg ??? Nem csak azokból az emberekből kellene kiindulni, akiknek 10 gépük van otthon… Ezt soha ne fogom megérteni, miért nincs tisztességes doksi ha gépről van szó. Bezzeg bármi máshoz minden megvan papíron, csak a számítógépekhez nincs.
    Tehát csak összefoglalva annyit, hogy az egész úgy fest, mintha a gép és a szoftver is az Apple tulajdona lenne, nekem semmit nem szabad a géppel csinálnom, Ők ellenben mindent megtehetnek. Ja és mindezt 1 év gariért, kb 600-1000 ezer forintos áron.Na nekem ez nem tetszik a dologban.

  21. @The Count: “Ezt Te találtad ki ? Vagy esetleg van róla az Apple-tól állásfoglalásod ?”
    hívd fel az Apple-t, és kérj tőlük hivatalos állásfoglalást, és majd elmagyarázzák neked. ezért linkeltem a Psystar ügyét a wikipédiáról, ha ott megnézed a linkelt forrásokat, láthatod, hogy az ügy alapján mi az, ami Apple gép, és mi nem. de logikusan végiggondolva is egyértelmű. vagy megnézed a MacTracker nevű appban. azok a gépek azok, amik Apple gépek.

    “A saját office csomag frissítése ki sem kapcsolható.”
    “bármikor szabadon frissíthetnek az ÉN gépemen”
    nem tudom, mire gondolsz, pláne sosem láttam még erre példát, és nekem soha semmi szoftver nem frissült még úgy a Mac-emen, hogy ne én nyomtam volna rá arra, hogy töltse le és tegye fel, ugyanez az iOS-eszközökkel: sosem frissít automatikusan egyik sem. ez alól nyilván kivétel, ha azt direkt bekapcsoltad, hogy megtegye (OS X esetén a rendszert és a Mac App Store-os appokat is frissítheted automatikusan, iOS esetén meg az iOS-re magára nincs automatikus frissítés, csak az appokra). magától alapértelmezetten nem frissít, és ez a funkció utólag kikapcsolható. no persze a Mac App Store vagy a készülék feltolja adott esetben a badge-t, hogy van frissítés, de azt magától maximum akkor telepíti, ha az automatikus frissítés funkciót te magad bekapcsoltad, amikor kérdezte, hogy ezt megtegye-e. ha nem kapcsolod be, nem frissít magától.

    “Milyen dolog, hogy kb 6 db USB wifi-t támogat, mikor az nem beépített cucc”
    mivel az összes Mac-ben évek óta alapértelmezett, hogy van Wi-Fi, miért lenne szükség külső eszközök tömegeinek támogatására? ez nem PC, ahol 6 millió különféle gyártó alkatrészeiből rakhatod össze. így mivel a beépített Wi-Fi-t természetesen támogatja, szükség sincs arra, hogy külső eszközöket támogasson. szerintem ez van emögött.

    “A számítógép leírása gépen nézhető meg … És ha nem megy hol nézed meg”
    mint írtam, ha bemégy például az iStyle-ba, akkor ott a demó készülékeken van internet, a kollégáik is biztosan segítenek, és így el tudod olvasni a felhasználási feltételeket, mielőtt megvennéd. ez itt már csak szőrszálhasogatás a részedről. ilyen erővel azt is fel lehetne vetni, hogy és mi van akkor, ha valaki nem tud olvasni, hogyhogy nem olvassák fel neki? (de én inkább azt mondanám: a jogi szöveget az abban jártasak kivételével elég kevesen tudják pontosan érteni, és még egy bírósági tárgyalás esetén is más szemszögből láthatja a felperes és az alperes, vagy adott esetben a bíró és az esküdtek is.)

    hány más termék esetén kapod meg előre, vásárlás nélkül annak felhasználási feltételeiről tájékoztató dokumentumot? és hány szoftver esetén? maximum ugyanúgy, az interneten találod meg, de ha bemégy egy boltba, ahol árulnak dobozos Windows 8-at, és azt mondod, hogy a licensz elolvasása előtt azt te nem veszed meg, akkor azt fogják mondani, hogy ők nem bonthatják ki, így olvasd el az interneten, vagy hívd fel a szoftver vagy termék gyártóját. ez tehát másutt is így van, nem csak az Apple-nél, ergo nem értem, most miért épp az Apple az, akit szidni kell, ha mindenki más is ugyanígy csinálja – és közben még a feleslegesen felhasznált papíron is spórolnak, hiszen a vásárlók túlnyomó többsége sosem olvassa el ezeket, csak “next – next – elfogad – finish” jelleggel végigkattint mindent.

  22. A cikk címe kicsit megtévesztő… nekem van egy macbook 4.1-em, 4gb rammal, stb, 2008-as modell, 10.7.5-el, a mavericks nem ment rá (bár az appstore nagy jófej módón javasolgatja hogy szedjem le), azt hittem ez mégis leszedhető, de ezek szerint nem…

  23. Только Тома : Azert mert a KIA -ra 10 ev garanciat adnak (a femszerkezet elrohadasa ellen), attol meg nem lesz jobb auto a Porsche -nel. (Felszereltsegi szint, felhasznaloi elmeny etc. t szerettem volna szemleltetni ezzel.)

  24. @szikszai11: a cikk címe nem megtévesztő, a cikk Yosemite által támogatott gépek listáját közli. attól, hogy az App Store neked felajánlja a a 10.7-nél újabb rendszert, az még nem biztos, hogy támogatja az adott gépet. de a cikk címe nem is állít mást.


Add a Comment

Shopping cart

Hírek, Újdonságok

Webshop

Rendezés
Termék elérhetőség
Ár
- Ft
Bevonat
Csatlakoztatás
Modell
Tárhely
Méret
Tok mérete
Kialakítás
Gyártó
Akciós ár
Szíj anyaga