Ezúton szeretnénk minden kedves olvasónknak boldog karácsonyt és kellemes ünnepeket kívánni az egész Szifon.com csapat nevében! Immáron 7. éve vagyunk értetek és frissítjük nektek a blogot, amit mára már napi szinten több mint 30 ezren követtek. Szinte hihetetlen, hogy az Apple, illetve ez a készülék mennyire összetartja az embereket, mennyire segítünk egymásnak. Később tervezek majd egy cikket a 2013-as évünkről, addig is szeretnénk kihirdetni a novemberi nyereményjátékunk nyerteseit. Nekik külön gratulálunk, és kérjük vegyétek fel velünk a kapcsolatot.
A kezdőképernyős játékunkban nincs olyan, hogy első helyezett, vagy legtöbb lájkot kapott, pusztán az alapján döntöttünk, hogy mennyire volt hasznos a feltöltött fotója, mennyire tudott ezzel másoknak segíteni. Rengeteg képet kaptunk, illetve rengeteg alkalmazástippet is, órákig böngésztem az alkalmazásokat, miközben olvastam a leírásotokat. Szinte lehetetlen volt választani, szűrés után is több mint 20 szifonos kolléga volt, akit szívesen megajándékoztam volna. Köszönjük szépen, hogy ennyien jelentkeztetek és akkor íme a nyertesek!
1db iPhone 5/5s fehér Apple dokkolót nyert: Szekeres Anita Sipos Gábor
Utazáshoz használok sok applikációt, a legjobbak:
DB: ez a német vasút programja, teljes menetrend, nem csak Németországon belül hanem Európán belül, a kiegészítő programja segítségével jegyet is vehetsz online!
Skyscanner: a legjobb repülőjegy kereső,
Kayak: ez us hasonló mint a skyscanner csak itt hotelt is kereshetsz,
Liligo: ezzel is kereshetsz repülőjegytől kezdve hotelig mindent,
Agoda: ez a legjobb szálláskereső sok sok kedvezményekkel,
Germanwings, Wizzair: közvetlenül a légitársaságok programja, ha menetrend szerint utazol akkor itt a leggyorsabb a jegyvásárlás,
Booking: szálláskereső, rögtön a passbookba rakja a foglalásod,
Airbnb: nagyon modern szálláskereső, lakás, ház, apartman, villa, bármit kereshetsz, közvetlenül a tulajdonossal is felveheted a kontaktot, es a passbookba rakja a foglalásod,
Spa: Magyarországi Spa és wellness hotelek katalógusa részletes leírással, címekkel és szép fotókkal,
Vodafone autópálya: úthasználati díj fizetése leggyorsabban,
Navionics Europa: vízi út térkép, kizárólag hajósoknak, részletes, nagyon részletes navigáció csak 10€-ért,
Pegel: vízállás, az összes német víziúttal,
Marinetraffic: a legjobb hajókereső, az AIS rendszert használja fel,
SF free: ez is hajókereső, kicsit másabb mint a marinetraffic,
Authentic: időjós igazán negatív embereknek,
Skylive: holdnaptár, parallax effektel, nagyon szép program,
Instaweather: időjárás applikáció, saját képeidet megoszthatod szinte az összes közösségi oldalon a pontos helyszínnel es hőmérséklettel,
Vodafone parkolás: parkolási díjat fizethetsz a parkoló automata számával vagy helyszín alapján is SMS-ben
1db iPhone 5/5s fehér Apple dokkolót nyert: Hard Dániel
Sziasztok!
Appok a mappák szerint (sorrendben):
1. Játékok:
- walking dead
- fieldrunners2
- angry birds star wars
- temple run2
- tiny troopers
- pvz 2
- batman (origin)
- tapped out
- dead trigger 2
Ezeknek az ismertetésében nem mélyülnék el, szerintem mindenki ismeri ezeket az appokat.
2. Eszközök:
- számológép
- óra
- iránytű
- kontaktok
- hangjegyzetek
- keresés
- prey
- fing
- barátok
- speedtest
- actmonitor
Ezek közül amit érdemes megemlíteni: prey, fing, speedtest, actmonitor.
Prey: A keresés mellett az egyik legjobb program ha elhagynád, vagy eltulajdoníták a készüléked, számos opció beállítható benne, elég részletesen konfigurálható program. Fotót készít a tolvajról amint van aktív internet kapcsolat stb. Mac-el is kompatibilis így nekem azon is fent van.
Fing: A nevével ellentétben nem valami vicces hangutánzó program. Az alkalmazás segít felderíteni a wifi hálózaton található eszközöket, azokat mac cím alapján listázza. Így látni lehet, ha esetleg valaki rácsatlakozik a hálózatunkra illetéktelenűl.
Speedtest: Az internet kapcsolat sávszélességét méri.
Actmonitor: Rendszerinformációs program. Mutatja mennyi RAM van szabadon, mennyi az inaktív, az aktív, továbbá meg lehet benne nézni a különböző ios eszközök technikai paramétereit.
Szórakozás:
- videók
- imdb
- mozi24
- xbmc remote
xbmcremote: Az xbmc nyílt forráskodú multimédiás programot lehet vele irányítani. Van benne keresési funkció is, és hasonlóan látjuk a filmjeink, sorozataink rendszerezését, mint a gépen (borítókkal, leírással együtt).
Könyv:
- ibooks
- comixology
- 576 kbyte
comixology: különböző képregényket lehet vásárolni az appon belül, és azokat olvasni, nagyon nagy mennyiségű képregény található, benne akár évadok szerint rendezve, vagy kiadó szerint (marvel, dc).
Utazás:
- útvonalterv
- smart city
- city maps2go
- google maps
útvonalterv: útvonalterv.hu-hoz tartozó app.
smartcity: Tömegközlekedési útvonalak tervezéséhez. Jobb, mint az útvonalterv, de tartaléknak az jó. Meg lehet nézni az egyes járatok menetrendjét is külön, ha beírjuk a járat számát.
city maps2go: külön tölthető le benne régiók szerint a térkép, éttermek, látványosságok, különböző helyek keresésére a legjobb app, és sok látványossághoz, a wikipedia, vagy más forrásból származó description is olvasható.
Iroda:
- adobe reader
- dropbox
- google drive
- quizlet
- evernote
- istudiez pro
quizlet: Nyelvek tanulásához nagyon hasznos app. Különböző játékok alapján lehet szavakat, kifejezéseket tanulni.
evernote: Nagyon jó jegyzetelő program, állandó szinkronizálással a különböző eszközeim között.
istudiez pro: A egyetemi tanulmányokhoz elengedhetetlen alkalmazás. Könynen lehet benne rendezni a kurzusokat, akár típus szerint is (gyakorlat, előadás.. stb.) Zh vizsga időpontok beáálíthatók benne, mindezekhez riasztás, hogy időben neki lehesen állni készülni. A kurzusokhoz minden részlet megadható: Tanár, hel, időpont. A kurzusok , típus alapján tagekkel vannak ellátva, így az órarendben egyből látszik, milyen típusú az adott tárgy.
Szociális:
- messenger (facebook) viber
- pages (Facebook)
- foursquare
1db iPhone 5/5s fehér Apple dokkolót nyert: Végh Levente
Szeretem a letisztultságot és az összhangot, így igyekeztem az iOS 7 egyszerűségéhez passzoló háttérképet választani. Az Apple alaphátterei között meg is találtam a számomra tökéletest – egyszerű, szokatlan, de mégis nagyon szép.
A főoldalon sok Apple-alkalmazással találkozhatunk, de találni egy-két ismeretlen ikont is. A dock-ot szinte teljesen átrendeztem: a Telefon alkalmazás mellé odaraktam az Üzeneteket és a Safarit is – általában ezekre van szükségem a leggyakrabban. Negyedikként a Beállítások kapott helyet, de az iOS 7 felhúzható Vezérlőközpontjával ez elveszítette jelentőségét, inkább csak megszokásból tartom itt.
Az első soron nem változtattam sokat, itt a további, mindennapokban használt alkalmazásokat tartom: Mail, Naptár, Fotók és Kamera. Sok rendszeralkalmazást (Részvények, Iránytű, stb.) száműztem egy eldugott mappába, számomra ezek csak a helyet foglalják. Ami szembetűnő lehet, hogy több Apple-alkalmazást is kicseréltem azonos funkciójú „third-party-appokra”. A Köpönyeg alkalmazást az alap Időjárás alkalmazás helyett használom, pontosabb előrejelzést kapok hazai fejlesztőktől. A Google Maps-t azt hiszem, mindenki ismeri. Ritkán használok térképalkalmazásokat, de preventív módon inkább elkerülöm a pletykákban hallott Apple Maps-féle hibákat. Illetve nagy előnyt jelent számomra a Google Utcakép szolgáltatása. Még látható az Apple által készített, opcionálisan letölthető alkalmazás, az iBooks. Ugyan könyvet nem sokat olvastam még vele (egyet sem), de szerintem PDF dokumentumok olvasására ez a legjobb lehetőség.
A negyedik sorban szinte csak „idegen” alkalmazásokkal találkozhatunk. Sorrendjüket leginkább a színjáték határozta meg. Első alkalmazás a Feedly – ez egy nagyon szép design-nal ellátott RSS olvasó alkalmazás. Átlátható külsejének és hasznos ujjmozdulatainak hála egyszerűen tudom szelektálni vele a számomra érdekes és érdektelen cikkeket, és nem utolsó sorban az unalmas busz utakat is lerövidíti – tökéletes alternatíva a Google Reader helyett. Második alkalmazás a Scan, ami szintén letisztult és szép, ez egy egyszerű QR kód olvasó alkalmazás. Az AppStore-ban 1,99 dollárba kerül, de a célra egy ingyenesen letölthető is tökéletesen megfelel, ő sem tud többet. Utolsó idegen a sorban a Koin, amelynek ikonja sejteti, hogy ez egy pénzügyekkel kapcsolatos alkalmazás. Bevételeink és kiadásaink tarthatjuk számon a Koin-ban, amelyekből később diagramokkal tarkított kimutatást kapunk. Az alkalmazás magyar fejlesztés, készítői remek munkát végeztek!
Utolsóként egy mappa maradt, méghozzá a közösségi alkalmazások halmaza. Itt megtalálható a kötelező Facebook és Messenger alkalmazás mellett a Twitter, Foursquare, Instagram, YouTube és a Pages, a Facebook oldalkezelő-alkalmazása – azt hiszem, ezekről nem kell beszélnem. Két alkalmazás maradt. Kutyagazda-telefonként megtalálható itt a Woof, amelyről már a Szifon.com oldalon is született egy cikk. Ez egy amolyan kutya-Instagram, amelyben extraként még kutyánk sétáltatását is számon tarthatjuk, és bejelölhetjük a kedvencünk által megjelölt villanypóznákat a térképen. Hasznos kezdeményezésnek tartom egy „kutyagazdi-app” létrehozását, de úgy gondolom, a Woof-nak még sokat kell fejlődnie, hogy rendszeresen használjam. És végül, de nem utolsó sorban a Couple-t mutatom be. Ez egy remek alkalmazás pároknak, ami a szimpla beszélgetésen kívül számos extrát kínál: például küldhetnek egymásnak titkos, akár „önmegsemmisítő” képeket, közös listákat (pl. bevásárlólistát) vezethetnek, vagy épp valós időben rajzolhatnak a világ két különböző pontjáról egy közös rajzot. Emellett nagyon hasznos, hogy az alkalmazás jelkóddal lezárható, így még biztonságos is, és plusz pont, hogy Androidra (nem iPhone-os párunknak) is elérhető.
SGP SPIGEN iPhone 5/5s Slim Armor S tokot nyert: Bence Patrick Szorgi
Én, mint mindent, így a telefonomat is rendben, rendszerezetten tartom.
Az első homescreent mindig, a kezdetek kezdete óta alapértelmezetten hagyom, semmit se módosítok rajta. Így kezdem a második oldallal.
-Első mappám a Utilities, ahol mint neve mutatja, a hasznos appokat tartom, úgy, mint SleepCycle, iClean, Dropbox, Speedtest.net, FTP kliens, QR kód olvasó etc.
-Második a Social, itt az ismert közösségi alkalmazások vannak. Facebook, Viber, Foursquare, Hangouts. Ami érdekes lehet itt, az a SmartSync, ezzel könnyedén beállíthatod a kontaktjaidhoz a fotójukat, facebookon keresztül.
-A következő mappa a Photography, itt nincs sok érdekesség, egyedüli érdekes dolog a Seene, gyönyörű mozgó “motion effect” képeket lehet vele készíteni, majd megosztani.
-Következő mappám a hírek, itt tárolom a sport és minden más híreket, azoknak saját alkalmazásait, vagy weboldalak homescreen ikonjait.
-Az Entertainment, mint szórakozás mappában érdekesek a Telekom által kiadott alkalmazások, úgy mint távirányító a set top boxhoz, és műsorújság, amivel bárhonnan irányíthatom a tv adás felvételét. Itt van még a MusiX app, ami az eszközünkön található zenéket szkenneli be, majd hozzájuk rendeli a dalszövegeket. Ha a zene elindul, karaoke stílusban szépen írogatja ki a szöveget.
-Travel mappa: BP Menetrend, BKK info, Navigon, Parkolóóra, Shell Smart app… Semmi izgi.
-Games: csak a jó öreg egyszerű de nagyszerű játékok, mint a CandyCrush Saga, Pou, Simpsons, Subway Surfers etc..
Finance: OTP Internet bank, ATM kereső, árfolyamok, és a telekomos ügyfél app, itt figyelemmel kísérhetem a havi díjaimat, számlákat stb.
-Shop: Zara, HM, Ikea, Ebay semmi izgalmas.
Education/Oktatás: iStudiez, főiskolásoknak, egyetemistáknak instant get. iBooks, Geogebra.
-Money: itt érdekes appok vannak, sajnos ezekhez amerikai apple id kell. Alkalmazások letöltéséért pontokat kapsz, amiket aztán amazon gift cardra, vagy paypal pénzre, esetleg app store redeem kódra válthatsz. Pár 100 dollárt már összeszedtem velük.
-Foods, itt a mekis burgerkinges appokat/oldalakat tárolom, ha kuponos akció van, csak a telefonon keresztül megmutatom. Egyszerűbb, környezetkímélőbb.
-Prága: Mivel a hétvégén épp ott jártam, ide gyűjtöttem össze az oda használatos appokat, mint a Maps2Go, ami egy offline térkép gps alkalmazás. Tökéletes külföldre. A második az MHD app, amivel Prágában lehet tömegközlekedésre jegyet, bérletet váltani smsben. A harmadik a Pocket Guide, gondolom nem kell bemutatnom senkinek. Az ikonokat szándékosan hagytam ki, azt hiszem ezekről nincs mit magyaráznom.
A One More Cafe – Apple kávézóból 1db iOS 7 ikonos bögret nyert: Iván Zoltán
Alkalmazások amelyeket kiamelnék a kezdőlapomról:
– Mailbox: Elképesztően jó mail kliens gmail fiókok rendezésére, életszervezésre (mikor foglalkozz az adott levéllel) kíválóan alkalmas
– Cobook: Remek névjegyzék kezelő, mindent behúz, könnyű kezelni, vannak benne jó ötletek és mostanában már flat lett, van fizuetős része is komolyabb arcoknak
– CarTunes: mindig ilyen zenelejátszóra vágytam, egyszerű és nagyszerű, minden gesztusvezérelt (autóban használatra tervezték)
– Camera+: Megkockáztatom, hogy jobb képeket tudsz vele lőni, mint a normál fotó alkalmazással, mindent tud amire egy alap fényképezőben szükséged lehet
– Chrome: Én ezt is jobban kedvelem mint a Safarit, izlés dolga, jó pofa, hogy google accal bejelentkezve tudod használni a mentett dolgaidat (jelszavak, stb.)
– aNote: Új kedvenc, mindent egyben kezelő jegyzet, lista és naptár alkalmazás, nagyon nagy favorit, nagyon okosan van összerakva, kár hogy az ipad-es verziót külön kell megvenni, az is tuti, számomra nélkülözhetetlen az élet szervezésben (+ listák, bevásárlólista, napló, évfordulók, teendők, gyorsjegyzet, gyorsrajz), és olyan szövegszerkesztő van benne amit nagyon eltaláltak
Ezen kívül van még itt egy kupac Naptár és időjárás alkalmazásom, csak a felsorolás végett:
+ Naptárak:
– Horizon (Menő cucc, időjárást látsz az adott eseményhez, nagyon baró full szöveges bevitel angol meghatározásokkal /at, to, with, stb./, kiegészíti a telefonkönyvedből, googlemapsból egyebekből a dolgokat és ajánlásokat dobál a bevitelkor. )
– Calendar+: szintén jópofa naptár app, szép színes könnyen átlátható havi és heti nézetekkel
– Sleep Cycle: ugyan ez nem naptár, hanem okos ébresztő de tudom ajánlani, figyeli a mozgásodat és nem leszel kutyául ha ez ébreszt, jók a hangok + jópofa a statisztika, durva amikor visszanézel pár vad éjszakát
+Időjárás:
– Haze: szép design jópofa felületek, korrekt infók
– Yahoo időjárás: Habzsi dőzsi minden van benne, és még szép háttérképek is
– ClearWather: semmi csicsa sok infó + szinkódok
– Solar: ütős időutazás csúsztatásra effektelt háttérrel, nagyon ütős a vihar nagy kedvenc (rezeg a telefon a villámoknál…)
– Köpönyeg: a jólismert időjárás oldal mobil verziója, jópofa felület, poén az észlelés része
A One More Cafe – Apple kávézóból 1db iOS 7 ikonos bögret nyert: Roland Eberlein
Játékok mappa: leggyakrabban használt játékok:
– Flow Free – egy relaxálo játék számomra
– Draw line – hasonlo flow free-hez
– Real racing 3 – nem kell bemutatnom ugy gondolom
– Dead Trigger 2 – jo kis zombi ölős, pörgös játékNetwork mappa:
– Shazam – zenefelismerö
– Teamviewer – számitogépemet szoktam vezérelni vele, bárhol vagyok a városba
– Dropbox – leggyakrabban képeket töltök fel ide, hasznos kis app
– Speedtest – internetsebesség mérő app
– Időkép – idöjárás figyelö app
– AppZapp Pro – Alkalmazásokrol értesit melyik akcios, melyik frissül, melyiknek emelik az árát vagy akár ingyenessé teszikPhotography mappa:
– Zedge – háttérképletöltö alkalmazás
– Over – Képszerkesztő, szép betütipusok találhato benne azért is használom
– Blur – Háttérképszerkesztő progi, iOS7-re optimizálja a megadott képet
– Colormanager – Képszerkesztő ez is, a szineket szépen lelehet venni a beillesztet képröl ez is hasznos számomraInstaextra mappa: mivel gyakran használom az instagramot, ebbe a mappába instagramhoz kiegészitö app-ok találhato:
– Followers + – a követö emberekröl értesit, hogy ki nem követ már, esetleg uj követöd van
– Tagstagram – a legnépszerűbb tags-okSocial mappa:
– Viber – gondolom mindenki ismeri
– WhatsApp – ingyenes üzenetküldő alkalmazás (wifi szükséges)
– Tapatalk – Forumokhoz nagyon hasznos alkalmazásOther mappa:
– ActMonitor – Az apple termékekröl sok informáciot lehet megtudni innen ebböl az appbol
– djay 2 – zenekeverő app
– Tesla Toy – unalom üző app A többi alkalmazás ami 2-dik képernyön találhato a mappák alatt, azokat is gyakran használom, szerintem nem kell bemutatni öket Háttérképem:
https:// dl.dropboxusercontent.com/ u/35358836/ 1989_495850897122876_588414 038_n.jpg
– Flow Free – egy relaxálo játék számomra
– Draw line – hasonlo flow free-hez
– Real racing 3 – nem kell bemutatnom ugy gondolom
– Dead Trigger 2 – jo kis zombi ölős, pörgös játékNetwork mappa:
– Shazam – zenefelismerö
– Teamviewer – számitogépemet szoktam vezérelni vele, bárhol vagyok a városba
– Dropbox – leggyakrabban képeket töltök fel ide, hasznos kis app
– Speedtest – internetsebesség mérő app
– Időkép – idöjárás figyelö app
– AppZapp Pro – Alkalmazásokrol értesit melyik akcios, melyik frissül, melyiknek emelik az árát vagy akár ingyenessé teszikPhotography mappa:
– Zedge – háttérképletöltö alkalmazás
– Over – Képszerkesztő, szép betütipusok találhato benne azért is használom
– Blur – Háttérképszerkesztő progi, iOS7-re optimizálja a megadott képet
– Colormanager – Képszerkesztő ez is, a szineket szépen lelehet venni a beillesztet képröl ez is hasznos számomraInstaextra mappa: mivel gyakran használom az instagramot, ebbe a mappába instagramhoz kiegészitö app-ok találhato:
– Followers + – a követö emberekröl értesit, hogy ki nem követ már, esetleg uj követöd van
– Tagstagram – a legnépszerűbb tags-okSocial mappa:
– Viber – gondolom mindenki ismeri
– WhatsApp – ingyenes üzenetküldő alkalmazás (wifi szükséges)
– Tapatalk – Forumokhoz nagyon hasznos alkalmazásOther mappa:
– ActMonitor – Az apple termékekröl sok informáciot lehet megtudni innen ebböl az appbol
– djay 2 – zenekeverő app
– Tesla Toy – unalom üző app A többi alkalmazás ami 2-dik képernyön találhato a mappák alatt, azokat is gyakran használom, szerintem nem kell bemutatni öket Háttérképem:
https://
A One More Cafe – Apple kávézóból 1db iOS 7 ikonos bögret nyert: Mátrai Dóra
Sziasztok!
Az első szembeötlő dolog az lehet, hogy francia nyelven használom a telefonom, mert segíti a nyelvtanulásom. A natív Apple alkalmazások nevei átállnak franciára, a többi alkalmazás neve maradt úgy, amilyen nyelven a fejlesztő készítette. Amelyik mappa nevét átírtam korábban, az sem változott meg természetesen franciára.
Most pár szó azon alkalmazásaimról, melyeket érdekesnek és hasznosnak tartok:
Traduction
—————
Ez nem más, mint a Google Translate app, de franciára váltáskor ez lett a neve. Gyorsan és egyszerűen lehet több nyelvről is fordítani, akár kifejezéseket is. Kiejtés is van benne, de mivel a mögöttes szótár a google, így net kell hozzá, és a kifejezések, hosszabb szövegek fordításánál, természetesen a szokásos problémák előfordulhatnak.
ShopShop
—————
Bevásárlólista extrákkal. Dropbox szinkronizált, így több példány is ugyanazt az adatbázist használja. Ha a családban több telefonon is fut, akor mindenki ugyanazt a listát látja. Ha pl. valaki már elment vásárolni, de a párjának még valami eszébe jut, akkor csak hozzáírja a listához, és a boltban lévő app azonnal mutatja az új elemet. Amikor valami a kosárba került, át lehet húzni az elemet a listából, vagy akár el is lehet tüntetni. A már egyszer felvitt dolgok tárolódnak, így újbóli felvitelkor már listából is választhatunk. Több bevásárlólista is lehet, ami boltonkénti csoportosítást tesz lehetővé. Mindemellett az app teljesen ingyenes.
iControlAV2
—————-
Hálózati kapcsolattal rendelkező AirPlay képes Pioneer erősítők majdnem teljeskörű vezérlésére használható alkalmazás. Ki- bekapcsolás, bemenet választás, csatorna váltás, hangbeállítás váltás, stb. Ingyenes.
StreamToMe
—————-
Multimédia stream-elő alkalmazás. Az ellenoldala a ServeToMe alkalmazás, melyet egy otthoni szerverre kell installálni. A program a beállított mappákban lévő médiafájlokat teszi lejátszhatóvá a telefonon. Nagyon sok video és audio formátumot ismer, lejátszás közben alakítja át iPhone által lejátszhatóvá a fájlokat. 3G-s hálózaton már filmek is teljesen jó minőségben nézhetők otthoni szerverről a telefonon. Keresni is lehet a fájlok között. Nem kerül sokba az app, a szerver oldali alkalmazás az ingyenes.
CarTunes
————-
Autóban jól használható zenelejátszó, hatalmas gombokkal, a könnyű kezelhetőség érdekében. Mindenképpen érdemes kipróbálni.
iMenetrend
—————
Vasúti menetrend app. Előnye, hogy naprakész, még az aktuális késések is benne vannak, probléma esetén a fejlesztők elérhetőek és válaszolnak.
1db Desmay Slight iPhone 4/4s/5/5c tokot nyert: Nasreddine Bekkouche
Így néz ki az i5-öm képernyője. Amit tudtam rendszerezni, azt mappákba tettem, amit pedig nem, azok jók ha elöl vannak (mint pl.: órarend, index, szifon stb…)
Tehát akkor, az alkalmazások:
Játékok: A népszerűbb játékok vannak fent nekem, tehát arra nem térnék ki külön.
Eszközök:
1. Telekom, mobilvásárlás: ezek a t-mobilenak az alkalmazásai, számlatörténet lekérdezésére, egyenleg feltöltésére, mobil lottó, parkolás stb.
2. Adobe Reader: Alkalmas más, nem támogatott formátumú jegyzetek megnyitására
3. Scan: QR képek beolvasására alkalmas
4. TurboScan: Ha nincs a közelben egy fénymásoló, és sürgős lenne elküldeni e-mailben, vagy akárhol egy lap fénymásolatát, ez teljesen alkalmas rá, fényképezz, méretezz, és kész is.
5. SoundHound: Biztos mindenkinek volt már olyan, hogy meghallott egy kávézóban, esetleg edzőteremben vagy bármely helyen egy jó zenét, de nem tudta a címét… Ezt az alkalmazást erre találták ki. Nyisd meg, nyomj a hatalmas SoundHound gombra, és már hallgatja és keresi is az ismeretlen zenét.
6. Speedtest: Ezzel az alkalmazással az internet gyorsaságát lehet tesztelni.
7. PizzaForte: …
8. Solar Walk: Kalandozás az űrben, és a bolygók világában. Elképesztően jó kis alkalmazás.
9. Calculator: Bármelyik egyenletet megoldja helyetted… Csak firkáld be a megoldani kívánt egyenletet, számolást, és már ott is van az eredmény.
10. LogMeIn: Bárhonnan távvezérelheted a számítógéped, akár mobilinternettel is egész könnyen.
Fotó & Videó:
1. FrontBack: Képet készíthetsz arról amit az első kamera lát, majd a hátsóval is egyet. Egész jópofa képeket lehet vele csinálni. Újabb frissítés óta Instagram féle stílusa van (látod mások megosztott képeit, like stb…)
2. GameUrVideo: A legjobb effekteket készítheted el vele a videóidban, valamint zenét is vághatsz vele a videók alá.
3. Free Video Downloader: Nem a legnépszerűbb, de alkalmas a videók letöltésére az internetről.
4. CloneErase: Megsokszorozhatod magad egy képen. Én például kezet fogtam saját magammal…
5. VLC: A népszerű, minden videó-formátumot lejátszó program mobil változatban is.
Apple Inc. ; Google Inc.: Erre se kell kitérnem külön gondolom…
Utazás: American Airlines, Lufthansa, WizzAir, BravoFly, repülőjegyeket foglalhatsz velük…
Egészség:
1. HeartRate: A kamera, és a vaku segítségével méri a pulzusodat.
2. iBodybuilding: Ha testet építesz, vagy konditerembe jársz, ezzel az alkalmazással könnyen találhatsz gyakorlatokat az edzeni kívánt izomcsoportra.
Pénzügy: K&H, OTP SmartBank, PayPal…
Életmód: H&M, Bershka, Pull&Bear, Zara stb.
A mappákon kívül elhelyezkedő alkalmazások:
1. Capture: A YouTube egyik mellékalkalmazása, különösen azoknak jók akik szoktak feltölteni videókat, vagy saját vlogjuk van. Felveszed a feltölteni kívánt videót, és már megy is fel a YouTubera.
2. Dropbox: Felhő alapú kép, videó, és dokumentum tárolás.
3. SmartCity: Útvonal és menetrend.
4. Timetable: Órarendedet könnyen tárolhatod itt, és jelzi, hogy milyen órád következik.
Remélem sokat tudtam segíteni nektek! 🙂
5 euró értékben választhat az App Store-ból alkalmazást: Szikszai Ákos
Én a homescreen-em második oldalát mutatnám meg ,mível én úgy szoktam meg , és úgy szeretem hogy az első oldalon csak az alapok (+iOS6 óta youtube , illetve a dokkomról lekerült mail).
A második oldalam tartalma soronként:
Facebook + Messenger + Instagramm , ezeket nem kell bemutatni senkinek szerintem.
Camera+ szerintem évek óta az elérhető legjobb és legprofibb képmanipuláló fotós alkalmazás. (kb 2EUR)
Symbolgramm : Szintén képmanipuláló , ilyen “hipster” képeket készíthetünk vele , én csak bohóckodni szoktam vele.
Frontback : Egyszerre tudunk az előlapi és hátlapi kamerával képet készíteni.
BpMenetrend : Nem kell bemutatni.
9GAG Fast : Nagyon alap 9gag kliens
Apród + Trafik szintén az amit a neve is mutat. Mindkettő hasznos és használható.
Aurora : Igényes alkalmazás , melyben kategorizálva vannak retina hátterek , enyém is innen van.
Google maps : egyértelmű.
Remote: Apple alkalmazás , nem tudom mennyire ismert , én nagyon sokat használom , erről irányítom a mac-es iTunes-t.
Shazam: Zenefelismerő alkalmazás. Pontos és jó.
Speedtest.net teljesen alap le/feltöltés sebességét méri , mind wifin mind mobiladathálózaton képes működni.
Szifon.com : A jól ismert program
Flipboard: Egy nagyon igényes és stílusos hírolvasó alkalmazás.
Tap Tap 3 : Kedvenc játékom , bár sajnos mióta van Tap tap 4 (amit nem szívlelek) azóta el van hanyagolva a fejlesztők által. A játékot leginkább a jól ismert Guitar Hero-hoz hasonlítanám , ritmusra kell a “bogyókat” nyomkodni.
SofaScore : Tippmix miatt használom , különböző sport eredményeket követhetük , push is van , frankó.
Árfolyamok , mint neve is mutatja , az aktuális valuta árfolyamokat tekinthetjük meg.
A második oldalam tartalma soronként:
Facebook + Messenger + Instagramm , ezeket nem kell bemutatni senkinek szerintem.
Camera+ szerintem évek óta az elérhető legjobb és legprofibb képmanipuláló fotós alkalmazás. (kb 2EUR)
Symbolgramm : Szintén képmanipuláló , ilyen “hipster” képeket készíthetünk vele , én csak bohóckodni szoktam vele.
Frontback : Egyszerre tudunk az előlapi és hátlapi kamerával képet készíteni.
BpMenetrend : Nem kell bemutatni.
9GAG Fast : Nagyon alap 9gag kliens
Apród + Trafik szintén az amit a neve is mutat. Mindkettő hasznos és használható.
Aurora : Igényes alkalmazás , melyben kategorizálva vannak retina hátterek , enyém is innen van.
Google maps : egyértelmű.
Remote: Apple alkalmazás , nem tudom mennyire ismert , én nagyon sokat használom , erről irányítom a mac-es iTunes-t.
Shazam: Zenefelismerő alkalmazás. Pontos és jó.
Speedtest.net teljesen alap le/feltöltés sebességét méri , mind wifin mind mobiladathálózaton képes működni.
Szifon.com : A jól ismert program
Flipboard: Egy nagyon igényes és stílusos hírolvasó alkalmazás.
Tap Tap 3 : Kedvenc játékom , bár sajnos mióta van Tap tap 4 (amit nem szívlelek) azóta el van hanyagolva a fejlesztők által. A játékot leginkább a jól ismert Guitar Hero-hoz hasonlítanám , ritmusra kell a “bogyókat” nyomkodni.
SofaScore : Tippmix miatt használom , különböző sport eredményeket követhetük , push is van , frankó.
Árfolyamok , mint neve is mutatja , az aktuális valuta árfolyamokat tekinthetjük meg.
5 euró értékben választhat az App Store-ból alkalmazást: Tamás Kotormán
A gyári Facebook, Telefon, Kontaktok, Üzenetek, iPhone keresés, Barátok és zene appról nem kell sokmindent mondanom, hiszen egy hétköznapi felhasználó nap mint nap használja ezeket.
Google Searh: gyors keresésre használom, és magyarul is ért.
Bump: Apple termékek között wifin képet és kontaktokat lehet vele küldeni
Tunein radio: wifin illetve 3G-n keresztül (netes alapú rádiókat) hallgatom rajta kedvenc rádióimat.
External Flash: szintén wifin keresztül működik. Az iPodomat rácsatlakoztatom az iPhone-omra és az iPhone-t olyan szögbe teszem hogy a vakuja bizonos fényviszonyokat hozzon létre fotózás közbe, főleg sötétbe jó vele fotózni.
Doc Scanner Pro: ez egy fizetős app (de van free verziója) amivel dokumentumokat plakátokat fotózom le és letisztítja a fotót, erős kontrasztot rak a fotóra így olvasható lesz a szöveg.
Turbo Tip: valuta árfolyamot szoktam vele nézni, illetve aki szoktam számolni vele hogy mennyit kapok egy adott pénznemért ha átváltom valami más valutára.
Apps Gone Free: egy nagyon jó app, nap mint nap küld push értesítést arról hogy milyen appok lettek ingyenesek Appstore-ba (iPhone, iPod, iPad, iPad mini-re is jó)
ZEDGE: háttérképeket hangokat töltök le innen. PC/MAC-re van programja a zedge tone sync amit ha feltelepítünk a gépünkre az iTunesba letölti azokat a hangokat amiket ki választunk így nem kell vesződni a csengőhang vágással.
Top Camera: van ingyenes verziója és fizetős is, de aki nagyon szeret fotózni annak ajánlom hogy vegye meg. Nagyon sok jó funkciója van, én például a HDR-t használom ami sokkal jobb mint a gyári kamera app-ben.
Játékok: a Pig Rush, Fruit Ninja, Real Racing 3, Draw Race 2, Rolling Coins, Nin Jump Rooftops, Air hockey, Cut And Slice mind egyénfüggő ki milyen játékot szeret. De az én kedvencem az Air Hockey mert wifin keresztül (ketten) barátainkkal tudunk játszani.
Könyvek: a Szifon és az iPhone Hungary appot nem kell bemutatnom, Apple és azzal kapcsolatos aktuális híreket kapunk minden nap.
PDF Expert: hasznos app ha sok dokumentumot akarunk tartani az eszközünkön. Tanulnivalók tárolásra használom, és ha kell akkor innen tanulom.
Team Vewer: ha nem vagyok otthon és valami eszembe jut hogy le akarom tölteni vagy ki akarom kapcsolni a gépet akkor szoktam használni.
Fast Camera: ezt én arra szoktam használni ha sorozat képeket akarok csinálni majdnem úgy mint az iphone 5S-el, bár ebbe nem választja ki a legjobb fotót nekünk de szintén hasznos ha sorozatképet akarok csinálni.
A hátteremet a 3D/HD Themes 7 app-ból tölthetitek le.https://itunes.apple.com/
Köszönöm a figyelmet és az időt amit a képernyőfotómra szántatok.
5 euró értékben választhat az App Store-ból alkalmazást: Szilveszter Csaba
Az első négy app gondolom mindenkinek ismerős
– BpMenetrend – offline is működő bkv menetrend. (éjszakai járatokat, hajókat is tartalmazza, elég gykran frissítik, alap app)
– Szifon.com – noss hát igen.. ennek is itt a helye
– Dead Trigger 2 – szerintem az egyik legdurvább fps játék iOS-re. Ingyenes, jó graff, jó irányítás (zombi style)
– Crane Parking – bírom a parkolós játékokat, itt egy kamionnal kell “manőverezgetni”
– Shazam – zenefelismerő app, mindennapos használatban van.
– Facebook – gondolom ezt sem kell bemutatni senkinek
– Timehop – egyik kedvenc appem. Hozzá tudjuk csatolni Facebook és/vagy Twitter fiókunkat, és kidobja hogy az előző években miket posztoltunk az adott napon. (néha jó feleleveníteni a régi jó emlékeket )
– Garageband – saját zenéket készíthetünk a beépített hangszerekkel, de akár csatlakoztathatunk hozzá erősítőt, gitárt, mikrofont is.
– Five-O DLX – nagyon jó logikai játék Scrable stílusban.
– Moves – okos app, követni tudjuk hogy erre fele közlekedtünk, mikor gyalogoltunk, vagy éppen utaztunk. Meglepően pontos.
– pizza.hu – lényegesen megkönnyíti az ételrendelést. egy gyors regsztráció után a címünket megadva listázza a számunkra elérhető éttermeket, akik szállítanak otthonunkba. Gyakran vannak kaja akciók.
– Viber – Ingyen sms/hívás Wifin, vagy mobilneten keresztül.
– Dohánybolt – Nemzeti Dohánybolt kereső app. Rendesen meg tudja könnyíteni a dohányokos életét ha nem ismerős terepen mozgunk. Az adatbázist folyamatosan frissítik, pontosan megadja a helyüket, nyitvatartással.
– Protuber – Youtube kliens. Sokkal jobb mint a Google féle app. Ami miatt ezt használom, mobilnetes kapcsolat esetén is lehet állítani a minőséget, HD-ra is, és háttérben / lezárt képernyővel is fut, tehát zenehallgatásra is alkalmas.
– Az apps mappában a ritkábban használt alkalmazásaim vannak, mint például a Dropbox, a Speedtest, a UPC TV, vagy az iFile explorer. (utóbbi nagyon hasznos, ftp-n tudunk telefonunkra rakni bármilyen dokumentumot, amit szépen meg is jelenít.
A hátterem az OSX-ből megismert Mavericks alap háttere.
***
Köszönjük szépen mindenkinek a nevezést, sajnos több ajándékunk nem maradt, de úgy gondolom az alábbi pár kép még megérdemel pár szót. Az elsőt Szécsi Gergő küldte, hogy bármikor eltudjon minket érni:
Reméljük azóta is így néz ki az utolsó oldala 🙂
Kertész András színek szerint rendezi az ikonjait, ami a következő képpen néz ki:
Végül pedig Hargitai András és Horváth Dávid Gergő alkalmazás ajánlásait osztanánk meg veletek.
***
Sziasztok!
Az első képernyőm szinte teljesen a gyári, mert szerintem az így mutat a legszebben. Alma mappában az iWork és iLife alkalmazások ill. a maradék gyári (számomra felesleges alkalmazás).
Szóval a második oldal az, amit a leggyakrabban használok:
– VLC: Szerintem a legtökéletesebb médialejátszó app és ingyenes. ( :
– Adobe Ideas: Egy vektorgrafikus program, ami rajzolásra, sablon vagy vázlat készítésre, réteg kezelésre alkalmas. Persze iPaden jobban használható, de telefonon is egy praktikus kis program.
– Fast Camera: Egy tökéletes alkalmazás sorozatfelvételek készítésére. Kis beállítással elképesztően gyors.
– Tuner + Metronome: Egy szép felülettel rendelkező gitárhangoló és metronóm egyben.
– SlowCam: 60 fps-es slow motion videórögzítés. Szifon.com ajánlása
-Line Dice: Ez egy gördeszkás alkalmazás. Minden dobókockán különböző trükk található (trükk iránya, megnevezése, stb. ) Lényegében hasonló, mint a “sk8 dice” nevű játék. http://
A következő oldalon a játékok vannak. Ezt azért mutatom be, hogy ötleteket adhassak azoknak, akik legalább annyira szeretnek játszani a szifonjukon, mint ahogy én : )
– A felső sort szerintem nem kell bemutatnom. Ezek szinte minden szifonon ott pihennek. : )
– Cut Buttons: Hasonló a fruit ninjahoz, de itt felreppenő ruhafoszlányokról kell a gombokat levágni egy ollóval a már jól ismert ” pinch” gesztussal. Igen, ez is tud függőséget okozni
– Carmageddon: Egy tökéletes stresszlevezetés és nosztalgia egyben! Törd össze az ellenfeleid kocsiját vagy csak simán csináld végig a versenyt. (persze mindenki az előbbit fogja választani! )
– Dead Space: Pc-n már jól ismert túlélő-horror játék.
– Spirits: Pici szellemekkel játszható díjnyertes puzzle játék. Először a szelet uralva kell minél több kis fura lényt megmenteni, későbbi szinteken ez bonyolódik. Gyönyörű grafika játékhoz illő zenével.
– Le Vamp: Egy nagyon aranyos endless runing game, ahol bizar külsejű városlakók veszik üldözőbe kis vámpírunkat.
– Dumb Ways to Die: Aranyos karaktereket kell megmenteni a haláltól különféle feladatok elvégzésével.
– Cards up!: Válassz egy kategóriát és tedd a fejed fölé a telefonod. A másik játékos megpróbálja elmagyarázni, hogy mi van odaírva (anélkül, hogy kimondaná azt a szó) , neked ez alapján kell kitalálni a megoldást. Remek társasági játék : )
– Clumsy Ninja: App store toplista vezető : )
– Badland: “A kis lényünknek menekülnie kell az erdőből, ahol él, mivel az emberek ki akarják irtani azt gépekkel, így az egy veszélyes és élhetetlen hely lesz.” Ismét egy szifon,com-os ajánlás. Zseniális játék!
– OLO game: Akár 4-en is játszható “csúszókorong” játék.
– Bridge Constructor Playground: Építs hidat, ami elbírja a rajta közlekedő járműveket.
– Blendamaze: Giroszkóp segítségével kell egy fehér golyót különböző színű festékekbe gurítani, majd a megfelelő helyre juttatni azt. A színkeverésszabályai élnek, később már a különböző árnyalatok is számítanak.
Remélem érdekesnek találtátok ezt a kis írást és sok embernek tudtam adni ötletet
Home screen photo: http://s16.postimg.org/
Kedves Szifon.com Csapata!
Az általam feltöltött képernyő-fotón található alkalmazások közül az alábbiakat emelem ki:
1.: Skype: megfelelő internet-kapcsolat esetén jobb minőségben hallani a másik felet, így a beszélgetés élvezetesebb, valamint ingyenes.
2.: Shazam: szerintem a lusta, zenekedvelő embereknek találták ki. Még a Becstelen Brigantik egyik filmzenéjét is megtalálta, amit a hivatalosalbumon nem leltem fel. Zseniális
3.: Időkép és Köpönyeg: magyar, profi, megbízható – megszokhattuk, hogy az előző esti időjárás-előrejelzésben nem bízhatunk, így jó társ ez a két program a hétköznapokban.
4.: Szifon.com: hogy a friss hírekről képben legyek IOS terén.
5.: App Store: felfedező kedvű emberek számára kincstalálással ér fel az új appok keresése és kipróbálása
6.: Facebook és Messenger: Iphone közösségi felület nélkül? Hagyjuk már…Alap.
7.: Any.DO és iCal: zseniális két program együtt. A naptárban megjelennek a feladatok. A feladatokat ügyesen és gyorsan rendszerezheted, valamint mindkét program szinkronizálható a google fiókkal. 5 csillag
8.: Üzenetek: iMessage és SMS. iMessage óta rossz érzéssel tölt el, ha sima SMS-t kell küldenem valakinek. Gondolom sok társam van ezzel hasonlóképp…
9.: WhatsApp: kizárólag Nokiás barátok kedvéért tartott alkalmazás. Velük ezen keresztül tudok ingyen üzengetni. Hamarosan lejár az egy éves ingyenes licenc, az alkalmazás megy a kukába. Nokiások így jártak.
10.: Waze: csodálatos találmány az okostelefon-birtokló népnek! Bekapcsolom az autóban és egy szempillantás alatt megtervezem az utamat. Merre van dugó, hol van baleset, avagy mely “bokorban” leselkednek a sietőkre a rend őrei…Közösségi navigáció – hogy miért nem nekem jutott az eszembe?
11.: Moves: mozgásszegény életmódot folytató nagyvárosi lakosok tudatmanipulátora. Amikor hazaérve meglátod, hogy kemény 3 kilómétert tettél meg aznap a lábadon, elégedetten bevered a sört és bontod a csipszet
12.: Youtube: aki WC-n ülve már nem papír-újságot olvas, hanem vizuális élményekre vágyik, annak irány a Youtube. Minden megtalálható, akár csak a feketepiacon.
13.: Zene: füldugó be, hangerő fel, telefon zsebre és mehet a napi menet.
14.: Rise: imádom, hogy vígan daloló madárkák énekére ébredek reggel és amíg a szemem ki nem nyitom, elképzelem a hajnali dzsungel friss illatát. Kell és pont.
15.: Emlékeztetők: alap app, használd és kész, mert alapból jó.
16.: Safari és Chrome: szeretem a Safarit, mert a weboldalakat meg lehet jeleníteni olvasási módban, azonban a Chrome nagyon szépen fejlődik és bizonyos oldalakat jobban megjelenít. Böngészni kell. Jön a karácsony, csekkold az árakat, mielőtt vásárolsz!
17.: Gmail.: Ügyes email kliens. Jobb, mint a gyári, főleg, ha megszoktad a gmail internetes felületét, ragaszkodni fogsz hozzá. Hasznos.
18.: ProCamera: külön állíthatom a fókuszt és a kamera lencséje által összegyűjtött fény mennyiségét (a szakkifejezést a fotós guruk tudják, én csak használom…). Egyszerűen használható, jó app.
19.: Viber.: ha mobilnet, akkor kötelezően Viber. Egyszerű, gyors, helyes animált képecskékkel bombázhatod a kedvesedet/kiszemeltedet, ha már unod a szöveges flörtölést…
Üzenetküldésben elsőrangú, mert androidos embertársainkkal is tudunk online kommunikálni, nagyon kevés adatot eszik és szobatiszta természetesen… Hangminőségre a Skype jobb.
20.: Telefon.: elméletileg telefonálásra találták ki imádott iPhonunkat, néha csevegünk is rajta a hagyományos vonalon. (Graham Bell most forog a sírjában… )
Üdv:
D.
***
Úgy gondoljuk, a két ünnep között lesz mit letölteni, bőven találtok majd kedvetekre való alkalmazást. Végül pedig mindenkinek kellemes karácsonyi ünnepeket kívánunk! 🙂
Szifon.com Csapat
16 Comments
Juhhííí, nyertem! Köszönöm szépen! 🙂
Boldog karacsonyt minden kedves szerkesztonek es olvasonak.
Ennél a ciknél bezárodik fekete képernyővel a szifon app!!! Miért???
Köszönöm szépen, juhiiiiii…. Nyertem…:)
@Put2: ha túl hosszú egy cikk, adott készüléken elfogyhat a memória.
@Jadeye: Akkor nálam ez a probléma lépett fel.. 🙂 5.gen Ipod
Boldog karácsonyt mindenkinek!
@Jadeye nekem mukodik az app most is onnan irok. i5
grat a nyerteseknek.:D
Ennek a jateknak sok ertelme volt 🙂 A kovetkezo lehetnek, hogy mindenki meselje el, milyen ikonok vannak a win desktopon, esetleg a vezerlopulton belul, vagy valami hasonloan erdekfeszito helyen. Most komolyan, mire jo ez?
@Jadeye, @Put2: nekem is bezáródik ez a cikk i4s-en
Én meg háromszor cserélek scroll gombot az egéren, mire az aljára érek. Igazán rakhattatok volna bele egy bővebben linket, hogy a főoldal ne legyen kilométeres, ha más cikket is el akarok olvasni és nem csak ezt..
@Jecy: Igaz, javította is a kolléga. 🙂
@dnp: imádom, h magyar vagyok és mindig van egy ilyen kommentelő minden cikknél… 😉
Szívesen olvasnék cikkeket az élet értelméről. Rendre fölmerül a téma egyes cikkek után. Így lehetne hasznosítani a jelenleg szemétnek számító kommenteket is. Fokozná a fentarthatóságot.
Köszönöm szépen, énis nyertem 😀
Még mindig nem kaptam meg a nyereményemet, holott már megadtam a címemet, kétszer rákérdeztem, hogy mi a helyzet, a másodikra már választ se kaptam… Többiek? :ok_hand: