Az alábbi cikket omloszcsirke küldte nekünk, köszönjük! Ha te is küldenél be olyasmit, ami szerinted másokat is érdekelhet, ajánljuk figyelmedbe ezt az írásunkat, amiből minden szükséges részletet megtudhatsz: Vendég Bloggerek, tiétek a terep!
***
PUK – A nemezis, amit nem tudsz legyőzni
Kínos. Így tudnám jellemezni a játékhoz fűződő kapcsolatomat. Lassan 1 hete játszom vele. Amikor tehetem, előveszem a telefonomat és ameddig tudom, igyekszem legyőzni ezt a szörnyet, de nem tudom.
Amióta nem az iPhone az elsődleges eszközöz a játékok kimaxolására, azóta inkább az egyszerűbb, kis időt kitöltő alkalmazásokat telepítem csak fel, mint a Re-volt, Temple Run 2, Tapforss, sudoku és társai. Így történt, hogy ezt a minimál grafikával és egyszerű céllal készített játékot egyből megvásároltam.
Első indítás után egyből kezdődhet is a játék. Feladatunk a kis gömbökkel lelőni a nagyokat. Természetesen az egyik legjobb pszichológiai fegyvert alkalmazzák az ember őrületbe kergetésére: az idő múlását. Az idő mindig ugyanannyi, de a golyók szaporodnak, a lelövendő gömbök egyre nagyobbak. 1000 pálya várja, hogy kijátsszuk őket. Persze minden újrakezdés után random tölti be az újabb és újabb szinteket, így szinte biztosan nem lehet megunni a küldetéseket.
Azért ezt hamar megunnánk, ha nem lenne soha sem lehetőség még az utolsó pillanatban is elpusztítani a megmaradt gömböt. Így amikor elfogy az idő és nekünk már csak egy pöccintés kellene lehetőségünk van 3 alkalommal megrázni úgy a telefont, hogy azzal megoldjuk a szintet. Amikor már nincs semmi új a közösségi csatornákon, elolvastál minden RSS hírt és épp várod a barátnődet, mert késik, pont jó elővenni és játszani vele pár szintet. Szerintem nagyon jó szórakozást nyújt.
Amennyiben kedvet kaptál, hogy megvedd magadnak, az iTunes Store-ban megtalálod:
[appstore id=”600112527″ country=”HU” style=”custombox1″]
Circles – Egy játék, amitől nagymama leszel
Tréningeken találkoztam először olyan memóriajátékkal, ahol egy körben az emberek elkezdték mondani az előttük lévők nevét. Persze aki a 4. volt, az könnyű helyzetben volt, de az utolsónak már olyan nehéz dolga volt, hogy gyakran a saját nevére sem emlékezett.
Ebben a játékban hasonló a helyzet, csak itt színes körök sorrendjére kell koncentrálni.
Tudtad…?
- A színfelismerés kisgyerekkorban a jobb agyféltekében történik, de a színek nevének megtanulásakor áttevődik a bal agyféltekébe.
- Az agytornát divatos kifejezéssel agy-joggingnak is nevezik. Utóbbival és memóriatréninggel kognitív teljesítőképességünket, illetve memóriánkat javíthatjuk. A memória, az észlelés, a reakció és koordináció olyan funkciók, amelyekre mindennapi tevékenységeink során feltétlenül szükség van.
- Éjszaka agyunk mintegy újrajátssza a nap történéseit és a tanultakat elraktározza a hosszú távú memóriában. Ha nem alszunk eleget, az új emlékek nem kerülnek a helyükre vagy teljesen elvesznek, így később nem lesznek előhívhatók.
Most, hogy tudjuk, hogyan lehetünk jó memóriával megáldott nagymamák, nézzük mit tud a játék. 4 opció is van játszani:
- Practise: itt mi adjuk meg hány körrel akarunk játszani. Könnyűnek tűnik, de le fog győzni!
- Levels: Fokozatosan nehezedő pályák, érdemes ezzel kezdeni.
- Top Score: A végtelenbe és tovább. Ameddig bírod, csinálhatod a megfelelő sorrend megadását.
- Multiplayer: Ha találsz még egy nagymamát, akivel játszhatsz, itt tudod meginvitálni egy kis “körözésre”.
Persze van lehetőségünk további összeget költeni a játékon belül. Én nem próbáltam ki, de ahogy láttam lehet “újabb lehetőségeket venni, ha elrontanánk valamelyik pályát”, esetleg nehezítést és eltüntetni a színeket, és még sorolhatnám. Szóval a játékban van bőven opció a memóriánkat fejleszteni, így egy jó ideig nem fogjuk megunni.
[appstore id=”586168287″ country=”HU” style=”custombox1″]
2 Comments
(A cikkeknél minden OFF-topic hozzászólást törlünk. Erre van a kereső a jobb felső sarokban, illetve a Gyakran Ismételt Kérdések cikk. Kérünk, használd a keresőt, vagy ha az nem ad eredményt, a linkelt cikknél tedd fel a kérdésed!)
PUK-ot én is csak ajánlani tudom, eredetileg lewarezoltam, de annyira jó volt, hogy végül megvettem.