fbpx Skip to content

Az OS X Mavericks megjelenése óta rengetegen panaszkodtak amiatt, hogy nem működik megfelelően a Mail alkalmazásuk, azaz vagy nem kapják meg időben a leveleiket, vagy esetenként meg sem kapják azokat.

Én személy szerint a szerencsésebbek közé tartoztam egészen addig a pillanatig, míg hozzá nem kellett adnom egy negyedik e-mail fiókot (egyszerű Gmail) a már meglévőek mellé. Ekkor sem történt óriási probléma, nem tűntek el a leveleim, azonban a negyedik levelező fiókomnak a jelszavát körülbelül 10 percenként kellett újra megadnom a Mail alkalmazásnak úgy, hogy elsőre természetesen nem fogadta el azt, csak a tizedik próbálkozás alkalmával. Ez természetesen igaz volt az iOS esetén is, valamint megelégeltem már azt is, hogy nincs normális push értesítés Gmail fiók esetén a gyári Mail alkalmazásban. Ekkor döntöttem úgy, hogy teljesen újragondolom azt a módot, azt a munkafolyamatot, ahogyan eddig viszonyultam az e-maileimhez.

Photo 597

E-mailek kezelése iOS eszközökön

Mailbox

Mikor elkezdtem levelező alkalmazások után keresgélni az App Store-ban, tudtam, hogy egy olyan applikációra van szükségem, ami meglehetősen egyszerű, letisztult, ám képes kezelni mind a Gmail, mind pedig az iCloud fiókjaimat. Első gondolatom természetesen a Mailbox volt, hiszen már a megjelenésekor egyike voltam az első felhasználóknak, azonban akkoriban még nem rendelkezett iCloud támogatással, így törlésre került az alkalmazás. Mára azonban már javították ezt a hiányosságot.

mailbox-app-delete

Óriási lelkesedéssel kezdtem el használni a Mailbox alkalmazást, gondolva, hogy végre megtaláltam a tökéletes levelezőt, azonban sajnos nagyon hamar ki kellett ábrándulnom ebből a gondolatból. Az első és egyik legzavaróbb probléma, amibe belefutottam, hogy nem lehet elmenteni a leveleket piszkozatként. Velem rengetegszer fordul elő, hogy miközben a villamoson utazok, gyorsan elkezdek megírni egy e-mailt, de mikor le kell szállnom, egyszerűen elmentem piszkozatként, majd Mac-en befejezve az írást küldöm el azt a címzettnek. Ugyancsak  hasznos lenne ez a funkció, amikor épp egy levelet szerkesztünk, de szükségünk lenne egy másik levelezésben tárolt információra is, így ekkor nem kéne teljesen elölről kezdenünk a teljes üzenetünk megalkotását, mikor visszatérünk az éppen megírandó levélhez. Ezt jelenleg lehetetlen megvalósítani a Mailbox alkalmazással. Ezen túlmenően rendkívül szeszélyesen kezelte az aláírásokat, így nem mindig küldte el azokat, vagy esetneként akár fel is cserélte őket. Problémát okozott még a különböző sablonokat, képi elemeket tartalmazó levelek megnyitása, a csillagozott levelek megjelenítésének hiánya és végül, de nem utolsó sorban, amikor a Mac-en hozzáadtam egy levelet az egyik Mailboxban található mappámhoz (Címkémhez), az nem jelent meg az iOS készülékeimen, csak a fordított esetben, mikor iOS rendeltem hozzá a leveleket az egyes címkékhez.

Photo 581 Photo 582

Két dolgot azonban nagyon megszerettem a Mailbox-ban. Az egyik az a funkció, aminek segítségével egy mozdulattal kategorizálhattam a leveleimet, hogy egy későbbi időpontban visszajöjjenek, vagy különböző listákon helyezzem el őket, a másik pedig, hogy megtanított az archiválás funkció használatára. 😉 Eddig ugyanis minden levelemet az “Inbox” részben tároltam, így azonban elég hamar átláthatatlanná váltak, a Mailbox beállításánál azonban az első lépések között szerepel az összes olvasott levél archiválása, amelyek során azok nem törlődnek, csak az “Inboxból” kikerülnek és az “Összes levél” címke alatt bármikor visszahívhatóak és kereshetőek. (Ezen funkció használatát mindenképpen ajánlom azoknak is, akik más alkalmazást használnak!)

A Mailbox ingyenes letölthető mind iPhone mind pedig iPad készülékekre az App Store-ból:

[appstore id=”576502633″]

Boxer

Miután kitöröltem a Mailboxot, kénytelen voltam tovább keresgélni. Így akadtam rá a Boxer nevű alkalmazásra. A Boxer, akárcsak a Mailbox, rendelkezik push értesítéssel a Gmail fiókok esetén is, valamint annak ellenére, hogy sokkal több funkcióval rendelkezik, mint az előbb említett társa, sikerült megtartani a gesztusok által vezérelt kezelési módot, az egyszerűséget és az átláthatóságot.

all_screens

Bár a Boxer nem rendelkezik olyan időzítő funkcióval, mint a Mailbox, azonban számos funkcióért cserébe nagyon szívesen lemondtam erről az egy opcióról. A Boxer is létrehoz alapértelmezetten különböző címkéket a fiókunkban, azonban ezek már megfelelően szinkronizálnak a Mac számítógépünkön található levelező alkalmazással. Emellett természetesen lehetőséget biztosít arra is, hogy külön megtekinthessük a csillagozott üzeneteinket, valamint az aláírások használata esetén a levél írása során közvetlenül láthatjuk az éppen elküldésre szánt aláírásunkat. Mindemellett pedig természetesen van lehetőségünk vázlatként is elmenteni az éppen szerkesztés alatt álló üzenetünket.

Photo 213

A Boxer ezen kívül még számos funkcióval rendelkezik, bár számomra a fent említettek voltak a “létfontosságúak”. Mindenképpen csak ajánlani tudom az alkalmazást és számomra teljes mértékben megérte a “csillagászati” 0,99 dolláros árát, ha azt veszem figyelembe, hogy egy nap mennyi e-mailt kapok és küldök.

Photo 214

A Boxer 0.99 dolláros áron vásárolható meg az App Store-ban:

[appstore id=”561712083″]

E-mailek kezelése Mac-en

Airmail

Csak ajánlani tudom! Az elmúlt hetek használata során egyetlen hibába sem futottam bele az applikációt illetően, egyszerűen csak teszi a dolgát. Számomra nagyon megtetszett az Airmail kezelőfelülete, amelyben számos módon be tudjuk állítani, hogy hogyan is szeretnénk megtekinteni a levelezéseinket. Ezenfelül ez az alkalmazás is, akárcsak az iOS-en találhatóak, gesztusvezérelt, így egy könnyed érintéssel bármikor archiválhatjuk és különböző címkékkel láthatjuk el a beszélgetéseinket.

Screen Shot 2014-03-06 at 22.16.57

Annak érdekében, hogy tökéletesen szinkronizáljon minden mappánk és címkénk az iOS készülékein használt Boxer alkalmazással, érdemes a következő beállításokat végrehajtani:

Screen Shot 2014-03-06 at 22.18.46

Különös tekintettel figyeljünk arra, hogy a Backspace billentyűnk ne a törlés funkciót, hanem az archiválás funkciót jelentse. Ezenkívül tüntessünk el minden olyan felesleges dolgot, amelyet a Boxer nem kíván meg és kapcsoljuk ki őket.

Screen Shot 2014-03-06 at 22.20.43

Ezen beállításoknak köszönhetően most már tényleg bátran kijelenthetjük, hogy megvalósítottuk a közel tökéletes e-mail feldolgozási munkafolyamatot, amelynek köszönhetően szinte minden nap teljesen nullázni tudjuk a beérkező levelek mappánkat, minden beszélgetésünket egy mozdulattal szelektálhatjuk és fontosságuk szerint sorba rendezhetjük őket, ráadásul a Gmail esetén sem kell lemondanunk a push értesítésekről az iPhone és iPad készülékeinken.

Az Airmail alkalmazást 1.99 dollárért vásárolhatjuk meg az App Store-ban:

[appstore id=”573171375″]

Összefoglalás

Tudom, biztosan van olyan, akinek még ez a levelezési munkafolyamat sem elégíti ki teljesen az igényeit, de személy szerint nekem négy különböző e-mail fiókkal és napi átlagosan száz üzenettel teljesen elegendő, sőt, mi több, tökéletes a fent leírt és bemutatott módszer. Abban az esetben, ha bárkinek kérdése merülne fel az általam bemutatott munkafolyamat beállítását illetően, nyugodtan kérdezzen hozzászólásban és megpróbálom még részletesebben bemutatni az általam elvégzett beállításokat.

Te hogyan kezeled az e-maileidet?

Olvasd el a hozzászólásokat is

17 Comments

  1. Engem ami zavar a mailbox-nál, hogy van 400 értesítésem (ami jelen esetben új mail lenne), de valójában nincs, csak a gmail fiókból annyit nem szinkronizált le. Ami a probléma, hogy nem is akarja, mert amikor rányomok a “Load more messages…”-re Ű(alatti írja, hogy van még 400) akkor kiírja, hogy le van töltve az összes szinkronizált mail, többet nem tudok beolvasni, nyugodjak meg, dolgozunk ezen a fícsörön… Hát köszi. :stuck_out_tongue_winking_eye:

  2. Sziasztok.
    Talán annyira nem is off, de szeretnék segítséget kérni.
    A napokban azt tapasztaltam, hogy a beépített Mail app-ban 4 gmail fiók közül 2 “meghülyült”. Ezt úgy kell érteni, hogy új emailről nem kapok semmilyen értesítést, csak egy rezgés+hang. És emailt se tudok törölni csak archive-álni Nem állítottam el semmit, plusz csináltam account törlést, töröltem mindent az iphoneról majd azzal kezdtem, hogy csak az adott gmail accountot állítottam be a friss rendszeren de ugyanaz. Van valakinek tippje, hogy ez mi? Vagy találkozott valaki hasonlóval? Köszi!

  3. Kérdésem az lenne, hogy ezek a levelezőprogik mennyire integrálódnak a rendszerbe? Ugye amitől tetszett az egész Mac Ios világ az hogy egymás funkcióit használják az alkalmazások, most megdőlni látszik. Mac-on Iphotoból pl. képek küldése mailben, iphone-on képek küldése fotótárból stb.

  4. Jo cikk, koszi. Boxert 5pec hasznalat utan imadom, airmailt most probalgatom.

  5. Sziasztok!

    OSX -en évek óta Mozilla Thunderbird -t használok, IOS -en pedig a beépített mail.app -t.
    Soha semmi problémám nem volt, bár én a saját levelező szerveremet használom IMAP protokollon keresztül két kulcsos SSL titkosítással.

    Az OSX mail.app -t gyakorlatilag az első MAC -emen elvetettem, mert képtelen normálisan kezelni a leveleket (szerintem).

    Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a kombót:
    IMAP szerver
    IOS: mail.app
    OSX: Mozilla thunderbird

    Bár szerintem a kulcs a normálisan működő IMAP szerver (gmail-re ez sajnos nem 100% -ban igaz).

  6. Én is bazi sok programot kiprbáltam, viszont rátaláltam a tökéletesre ami nem volt mindig tökéletes. le is töröltem egyszer s a fejlesztők irtak mi a véleményem, leirtam nekik hogy sajna mivel csak egyszerre egy fiokot kezel igy számomra használhatatlan, nem telt bele egy hónap már több fiokot is kezel egyszerre a hop. Külön jó hogy a csatolmányokat külön szedi van akinek ez jön be, nekem igen 😀 https://itunes.apple.com/hu/artist/hopflow/id491044400

  7. Nem tom mi a baj a gyári alkalmazással, de nekem minden eszközön hibátlanul működik. Minden levél megjön (3 Gm, 1 Freemail, 1 iCould) egy sem veszett el.
    Ja hogy kellet valami marketing indok az uj app-hoz? :disappointed:

  8. @Koxszifon: ha nincs semmi gond a Maillel, szerinted miért jelentkezik probléma még a 10.9.2 után is elég sok felhasználó esetén? tehát sajnos sok esetben tényleg gond van, és ez nem holmi marketing indok…

  9. iphone-on a mailben nem lehet úgy beállítani (mint macen),
    h a RE: levelek a bejövő alatt legyenek…? kösz

  10. Thunderbirdnek egyetlen hibája van ami lassítja a munkát. FolkLift-ből nem lehet az ikonjára elemet dobni így először egy új levelet kell nyitni és úgy beledobni a mellékletet. Ez piszok lassú.

    AirMail a befutó nálam is. Bár még vannak benne hibácskák.1 év és kiforrja magát 🙂

  11. Leszedtem az airmail-t, nem rossz erosen szokni kell meg.
    gmail, icloud, exchange gond nelkul meg, de a freemail-t nem tudom sehogy sem beallitani. Valakinek sikerult mar? 🙂

  12. Mivel SSD van MAC-emben így korlátozott a tárhelyem. Hogy lehet az Airmail-t úgy beállítani, hogy ne töltődjenek le a levelek a gépre ténylegesen?

  13. Megvettem ezt a Boxert, és tetszik nagyon, de a kukát hogy a bánatba tudom üríteni arra sajnos nem jöttem rá. Ha valaki tudja, megköszönném ha elárulná.

  14. Airmail tényleg jó, de a Boxer pénzkidobás volt

  15. azt tudja valaki hogyha a boxert használva egy levélnél csinálok egy to-do feladatot hogy a rákban tudom azt mondani neki hogy done!! nem találom sehol.!!

  16. Sajnos nekem is uez a gondom. És vmi más mail appot szeretnék. Nem világos, hogy te akkor melyiket használod a kettő közül?

  17. Ja nekem kb 16-18 fiókom van.


Add a Comment