A New York-i székhelyű elemzőcég a világ 1000 magazin alkalmazása között a Sanoma Story iPad kiadását a második legjobbnak minősítette. A mértékadó McPheters & Company iMonitor összesítésében a magyar magazinalkalmazást kizárólag a tekintélyes brit Sunday Times magazin iPad-appja előzte meg, és olyan „versenyzőket” hagyott a háta mögött, mint a TIME vagy a The Washington Post.
– Az iPad-en egy teljesen új típusú tartalomfogyasztás valósul meg. Az érintőképernyős táblagépeken másképp olvasunk majd, mint amikor a net előtt ülünk, vagy amikor magazint tartunk a kezünkben. A Story Magazin Digitális különkiadásával a Sanoma innovatív szerepet vállal az új médium nyelvének kialakításában – fejtette ki Szépvölgyi Tamás, a Sanoma MobilMédia üzletág vezetője.
A téli különszám decembertől letölthető; a McPheters & Company, mintegy 1000 iPad-alkalmazást dizájn, tartalom és használhatóság alapján osztályozó iMonitor elnevezésű listáján mindjárt a második helyet szerezte meg.
– Megtiszteltetés, hogy a New York-i elemzők a The Washington Post, a TIME vagy a FORTUNE magazin iPad-különkiadása elé soroltak minket. A rengeteg pozitív olvasói visszajelzésből már sejtettük, hogy egy ilyen innovatív médiatermékeknek van helye a hazai médiapiacon is, azonban az hogy 2010 legjobb iPad magazinjai közé választották a Story Digitális különkiadását nagy meglepetés és nagy öröm – tette hozzá Szépvölgyi Tamás.
A Sanoma Budapest Zrt. mobilmédia-alkalmazásokat fejlesztő részlege nagy áttöréseket vár a piactól, a fejlesztés nem áll le: éppen ezért a közeljövőben több termék várható iPadra is.
17 Comments
Na ezen jot rohogtem 🙂 Sztori a Szar magazin… lol
@dnp: váltig nem a konkrét tartalom a lényeg, hanem *ahogy* megoldották. 🙂 pl Ördög Nóra haja engem aztán abszolút hidegen hagy, de maga a magazin megvalósítása frankó lett. és ez a lényeg szerintem. 🙂
Gratulálok!nagyon szép eredmény!!csak így tovább Tamás és Sanoma!
Van az a lap, ahol subickolni kell a paras ablakot. Na ott mire rajossz hogy kell… rettenet.Amugy egy natur slideshow mi olyan nagy innovacio? kb 3 helyen raklikkelhetsz egy szovegdobozra, ami elodob egy masikat. Huha. Komoly fejlesztes lehetett. Szerintem nulla amit csinaltak. HVG is gyanusan ugyanezt a motort hasznalja, ott sem vittek bele tul sok fantaziat. Anno volt az aliz csodaorszagban mesekonyv. Na ott probalkoztak a sracok valamivel, onnan vehettek volna par ottletet…
@dnp: elég gyanúsan… 🙂
Én bizony büszke vagyok erre! És igenis nagy dolog, hogy vannak fejlesztők, akik felteszik Magyarországot a térképre.
Ügyesek, gratula! 🙂 Hajrá, magyar fejlesztők, csak így tovább! (mostanság elég sok jót hallani pont a Sanoma felől is. Reméljük, lesz még egy pár ilyen cég, aki beveti magát az iDevice-fejlesztésbe.)
Gratula a fejlesztőknek, így tovább! 🙂
Na az ilyen hírek kellenek ahoz, hogy egy várakozó állásponton lévő potenciális iPad vásárló jelölt döntsön! Elkelne még egy pár ilyen alkalmazás! És kétség nem maradna afelöl, hogy megéri beruházni az Apple termékére.
@dnp: A 1.5 éves keresztlányom kb. 5 mp alatt rájött a ledörzsölésre és még olvasni sem tud.
Te hogy próbáltad? Ronggyal vagy pzs-vel? Esetleg még jégoldót is nyomattál rá?
Lehet, hogy neked kellene innovatívabban a dolgokhoz állnod. Főleg azokhoz, amelyek technikai hátteréről fogalmad sincs 🙂
@dnp: Újabb magyar utánzat…
@draft: miért, akkor Te hogy csináltad volna?
@draft: srácok szánalom, ahogy fikázzátok!!! állítom, hogyha a te kedvenc magazinod jelent volna meg akkor nem kritizálnád…
mindenkinek lehet véleménye, de ami lehet pozitiv meg negativ is, de mindenképp építő jellegű!
van egy olyan érzésem, hogy a HVG-t meg a Storyt ugyanaz a külsős cég csinálta nekik! azt nem veri túl nagy dobra a Sanoma, hogy bár ők is fejlesztgetnek, a legtöbb munkát külsős céggel végeztetik el….
amúgy nagyon jó, hogy ilyen tartalmak jelennek meg iPadre, mert egyértelműen pár év múlva a fiatalabb generáció, talán még az idősebbek is ilyenen fognak újságot, könyvet olvasni! legalábbis nagy hányaduk… már akinek fog telleni iPad-re meg táblagépre…
Csigger,nem kötözködni akarok,de az Apple is külsős céggel csináltatja a munka nagy részét,ráadásul elég távol a központjától!
@csigger: Egy keretrendszer használata és kibővítése külsős fejlesztést jelent?