Az Apple hétfőn kiadta a fejlesztőknek az iOS, az iPadOS, a watchOS, a tvOS, a visionOS 26 és a macOS 26 harmadik béta verzióját.
Ahogy azt már megszokhattuk, egy rakás apróság változott, ahogyan az Apple közelít az őszi megjelenéshez. Nézzük végig a legizgalmasabb újdonságokat és hogy hogyan halt meg a Liquid Glass!
iOS 26 beta 3
Az egyik leglátványosabb újítás, hogy az alapértelmezett háttérkép mostantól több különböző színvariánsban is elérhető, így könnyebben megtalálod a te szívedhez passzolót.
A Dockon végre újra középre vannak rendezve az ikonok, ha 4-nél kevesebb ikont helyezel el rajta.
Az Apple drasztikusan átalakította a Liquid Glass felhasználói felületet:
Innentől kezdve abszolút nem beszélhetünk folyékony üvegről, most már szinte ugyanúgy néznek ki a gombok és a vezérlők, mint iOS 18 alatt, visszatértünk az opálüveg világába és ez szerintem roppant szomorú.
Az elmúlt 1 hónapban másból sem állt az összes Apple központú közösségi oldal csatorna, legyen szó Twitterről (X-ről), Threads-ről vagy Redditről, mint hogy az akadálymentességgel takarózva szidták a designerek az Apple új felhasználói felületét és úgy tűnik, hogy célt értek a károgók, mert visszatáncolt Alan Dye csapata. Ezért kár volt annyi időt eltöltenie az Apple mérnökeinek a Liquid Glass megtervezésével.
Egy másik gyakori panasz volt, hogy a Fotók alkalmazás ikonja homályosnak tűnik, ezt is “orvosolta” az Apple azzal, hogy kontrasztosabbá tette az ikont.
Apró finomhangoláson esett át a Safari is, így már kicsit letisztultabb a mappanézet az alkalmazásban.
Az iOS 26 kódja is tartalmaz újdonságokat. Steve Moser Twitteren (X-en) megosztott 2 infót a Térképek alkalmazás forrásának átnézése után:
- Természetes nyelvezetű keresés: ha be van kapcsolva az Apple Intelligence, akkor kereshetsz “emberi nyelven” is helyekre, mint például “Legjobb értékelésű kávézók, ahol van ingyenes Wi-Fi” és a Térképek megmutatja majd számodra a keresett helyeket.
- Kikapcsolt képernyőjű navigáció: jelenleg ha a műszerfaladra van rögzítve a telefonod, akkor inkább túlmelegszik navigáció közben, mintsem hogy kikapcsolja a kijelzőt — úgy tűnik, hogy az Apple azon dolgozik, hogy ezt a malőrt kijavítsa.
Ezek a változtatások még nem működnek jelenleg, csak a Térképek alkalmazás árulkodik róla, szóval még nem érdemes készpénznek venni, de mindenképp érdekes lesz, ha az Apple előrukkol ilyesmivel.
Végül, de nem utolsó sorban pedig a Vezérlőközpontban kékebb lesz a Wi-Fi, AirDrop és Bluetooth ikonja, az Adatforgalom kapcsolója pedig zöldebb. Na, ez igazi innováció.
iPadOS 26 beta 3
Ha macOS-t használsz, akkor minden bizonnyal tudod, hogy amikor megrázod az egered, akkor a kurzor mérete megnő, hogy könnyebben meg tudd találni. Ez még 10 éve érkezett meg Mac-re a macOS El Capitannal, így manapság már simán alap, hogy számítunk rá. Nos, ez a funkció a harmadik bétával megérkezett iPadOS-re is.
Egy 12,9 colos iPad Pro-n simán elveszhet a kurzor, szóval ez egy hasznos újítás.
Újdonság még, hogy mostantól gesztussal válthatsz a teljes képernyős és az ablakozott alkalmazások között.
macOS 26 beta 3
A macOS Tahoe 26 a harmadik bétával kapott egy Tahoe-tó inspirált új háttérképet, ami a “Tahoe Day” névre hallgat és képernyővédőként is használható.
Ennél azonban sokkal sokkolóbb, hogy az Apple teljesen átalakította a füleket a füleket használó alkalmazásokban, mint pl. Safari és Terminal:
Az új fülek bár jobban néznek ki, mint az előző bétában lévő (egyébként hibásan) fekete csíkos fülek, de még mindig nem igazán tökéletesek, ha engem kérdezne az Apple.
Neked hogy tetszik a Liquid Glass kiherélése és az új macOS fülek design?
Szólj hozzá: Hozzászólok