A napokban felmerült egy pletyka, majd 5 órával később az Apple Intelligence kódjában meg is találták a nyomokat, amik igazolják.
De hogy miről is van szó? Úgy tűnik, hogy az Apple egy olcsóbb MacBookon dolgozik, ami az iPad Air és a MacBook Air között helyezkedne el, ami itthon ilyen 400 ezer forint körüli árat jelentene. Nézzük meg a részleteket!
A pletykát Ming-Chi Kuo-nak köszönhetjük, aki Twitteren (X-en) a következő jóslatot osztotta meg:
Egy olcsóbb MacBook
- Várhatóan 2025 utolsó vagy 2026 első negyedévében kezdődik a gyártása, kijelzője körülbelül 13 hüvelykes lesz és az A18 Pro chip hajtja majd. Várható színei az ezüst, kék, rózsaszín és sárga lesznek.
- Az Apple célja, hogy a MacBook eladásokat a COVID-19 járvány szintjeire hozza vissza, ami 25 millió eladott példányt jelentene 2026-ban (összehasonlításképp 20 milliót fognak eladni előreláthatóan 2025-ben). Ez az olcsó MacBook várhatóan 5-7 millió új eladást szerezhetne 2026-ban.
Elsőre teljesen vad ötletnek tűnhet, hogy az Apple egy A-szériás chipet tegyen egy Mac-be, de nagyon nem kell messzire menni. 2020-ban az első Apple Silicon Mac egy A12Z chippel felszerelt Mac mini volt és 2021-ben az iPad Pro-nál is arról szóltak a pletykák, hogy az “A14X” kerül majd bele és végül az M1-et kapta, de valójában az M1 nem más, mint az “A14X”.
Az Apple ugyanis ugyanazt a gyártási technológiát, utasításkészletet és vezérlőket használja a mobil eszközeiben található chipeknél, mint a számítógépeinél, csupán a számítógépeknél használt M-szériás chipek több maggal, memóriával és jobb külső kijelző támogatással rendelkeznek.
Jelenleg az Apple több viszonteladó számára biztosítja az M1-es MacBook Airt 699 dolláros áron és az A18 Pro teljesítménye közel megegyezik a 2020-as M1 chippel többmagos teljesítményben, egymagosban pedig az M3 és az M4 között helyezkedik el. Ennek a modellnek a gyártását viszont leállíthatnák, ha bele tudnák tenni az A18 Pro chipet, amit még bőven fognak gyártani az iPhone-ok miatt.
Mostanra a sima M4-es chip is olyan jó lett, hogy a MacBook Air is képes 2 külső kijelző meghajtására, így lett hely a palettán egy kicsit kevesebbet tudó gépnek, amivel új, árérzékeny vásárlókat szerezhetne az Apple, miközben továbbra is elégséges teljesítményt tudna nekik nyújtani.
Ha kételkedsz az utolsó állításban, akkor csak kérdezz meg valakit, aki M1-es Mac-et használ, az emberek többségének bőven elég ez a teljesítmény 2025-ben is.
Vannak, akik szerint ez a 12 colos MacBook feltámasztását fogja magával hozni, de én személy szerint ezt nem tartom valószínűnek, ugyanis az Apple egy 699 dolláros gépen nem tudná visszahozni a kutatási és fejlesztési költségeket, ami egy teljesen új designhoz szükséges.
Mások szerint az Apple egy “iPadBook”-ot fog csinálni, ami egy iPad+billentyűzet összeforrasztását jelentené, de én erre se látok esélyt, hasonló okoknál fogva.
Ami a legvalószínűbb, hogy az Apple fogja a sima MacBook Air házát, vidámabbra színezi és beledobja az A18 Pro-t, amit olcsón tudnak gyártatni.
És akkor most áttérhetünk a tényekre: a MacRumors-nál az Apple Intelligence backend kódjában találtak egy “Mac17,1” azonosítóval rendelkező Mac-et, amiben A18 Pro chip rejtőzik. Ezt már tavaly nyáron észrevették, de eddig nem tanúsítottak neki nagyobb jelentőséget, de Kuo pletykája kapcsán rájöttek, hogy valószínűleg ők nagyon korán észlelték az Apple olcsó MacBookját.
Nehéz elképzelni, hogy az Apple egy jó árú MacBook piacra dobását tervezi, de ha ez tényleg így lesz, akkor valószínűleg úgy fogják venni, mint a cukrot.
Te beruháznál egy 400 ezres MacBookra, amit az iPhone-od chipje hajt?
Szólj hozzá: Hozzászólok