Skip to content

Az elmúlt egy hét ismét izgalmas volt az Apple pletykák háza táján, rengeteg érdekesség merült fel.

Ismét új információk érkeztek a hajlítható kijelzős iPhone-ról, kiszivárogtak információk egy hajlítható kijelzős iPad prototípusról, kiderült, hogy mi lesz az iOS 19 legnagyobb újdonsága és arra is fény derült, hogy miért késik a HomePad bemutatója. Nézzük is végig!

iPhone Fold

Ming-Chi Kuo szerint az Apple 2026-ban piacra dobja az első hajlítható kijelzős iPhone-t, ami könyvszerűen fog kinyílni:

A hajlítható iPhone könyvszerű designt kap, belső kijelzője egy gyűrődésmentes 7,8 colos panel lesz, a külső pedig egy körülbelül 5,5 colos kijelző.

Az új infó ebben a hírben, hogy eddig a vezető pletyka az volt, hogy az Apple fentről lefele (Flip) összecsukható iPhone-t tervez. A könyvszerű megoldás (Fold) többször meg lett már cáfolva a múltban.

Kuo azonban gyártósori információkra hivatkozik, ami talán azt jelenti, hogy ez az előrejelzés egy kicsit jobban megalapozott.

Az iPhone Fold specifikációi szerinte:

  • Könyvszerű design
  • 5,5 colos külső és 7,8 colos belső kijelző
  • Touch ID-s oldalsó gomb, mert nem lesz benne Face ID
  • 2000 és 2500 dollár közötti indulóár
  • Gyűrődésmentes kijelző
  • 9-9,5 mm-es vastagság, 4,5-4,8 mm vastagság kinyitva
  • acél és titán zsanér és titán ház

A gyártási nehézségek miatt Kuo úgy véli, hogy jövőre az Apple csak 3-5 millió ilyen telefont fog eladni.

iOS 19

Mark Gurman, a kedvenc Bloomberg elemzőnk úgy véli, hogy az iOS 19 elhozza majd a legnagyobb felhasználói felületi változást az iOS 7 óta. A frissített UI design érinti majd az iOS 19-et, iPadOS 19-et és macOS 16-ot is és ez az átalakulás alapjaiban alakítja majd át az Apple operációs rendszereit, hogy konzisztensebb felhasználói élményt nyújtsanak.

Változni fog az ikonok stílusa, a menük, alkalmazások, ablakok, rendszergombok és új navigációs paradigmák is érkeznek. Ez a változás nagyobb lesz, mint néhány ráncfelvarrás és egy új design nyelvezet.

Az Apple eddig egyszer csinált ilyet iOS-nél az iOS 7-tel és egyszer a macOS-nél, a Big Surrel, így roppant izgalmas a hír, hogy most újra jelentősen hozzányúlnak majd a felhasználói felülethez, ugyanakkor ha emlékszünk még arra, hogy hogyan nézett ki az iOS 6 és korábbi verziók után az iOS 7, akkor ez picit rémisztő is lehet.

A változások katalizátora a visionOS, de arra csak felületesen fog hasonlítani az új felhasználói felület. A visionOS kerek ikonokat, átlátszó felületeket és sok 3D-s elemet használ. Kíváncsi vagyok, hogy ezek közül mik lesznek azok a paradigmák, amiket az Apple átemel majd a többi platformjára.

Gurman így fogalmazott:

A változás, ami idén érkezik, alapvetően átalakítja majd az operációs rendszerek kinézetét és az Apple különböző szoftverplatformjait egységesebbé teszi, állítják megbízható forrásaim. Ebbe beleértjük az ikonok stílusait, a menüket, appokat, ablakokat és rendszer gombokat.

Ennek keretein belül a vállalat azon dolgozik, hogy egyszerűsítse a felhasználók számára az eszközeik navigációját és irányítását. Ezt olyan emberek mondták, akik kérték, hogy ne fedjem fel kilétüket, ugyanis a projekt még nem lett bejelentve. A design a Vision Pro szoftverére fog picit hajazni.

Ezek a változások az iOS 19 és az iPadOS 19 (kódnéven Luck – Szerencse) és a macOS 16 (kódnéven Cheer – Vidámság) rendszerekkel érkeznek.

Személy szerint remélem, hogy a szkeumorfizmus kicsit vissza fog térni és az Apple nem fél majd attól, hogy részletgazdag ikonokat és felületeket tervezzen. És keresztbetett ujjakkal remélem, hogy nem lesznek kerekek az ikonok.

Korábban már kicsit beleláthattunk az iOS 19 redesignjába Jon Prossernek köszönhetően: Az elmúlt hét legizgalmasabb Apple pletykái: iPhone 17 Air, iPhone SE 4 és iOS 19.

És az új Invites app is abszolút ezt a design irányzatot hozza: Megjelent az Apple Meghívók app, ami összehozza az embereket az élet különleges pillanataira.

A 9to5Mac-nél Chance Miller rosszmájúan azt mondja, hogy az Apple azért tervezi át az operációs rendszerei külsejét, mert nem tudják megcsinálni, hogy Siri okos legyen és így kell valami elterelés. Nem mondom, hogy ebben nincs semmi, de azért remélem, hogy ezt a redesignt nem azután kezdték, hogy kiderült, hogy az Apple Intelligence-szel felokosított Siri csúszni fog.

HomePad

Nagyon sokat beszéltünk most az iOS 19 designjáról, de mi lenne, ha még egy kicsit folytatnánk?

Ming-Chi Kuo szerint az Apple azért halasztotta el a HomePad bemutatóját, hogy annak felhasználói felülete ne lője le a poént, hogy hogy fog kinézni az iOS 19/macOS 16.

3 hónapja megjósoltam, hogy a kijelzős HomePod 2025 első negyedévéről 2025 harmadik negyedévébe fog csúszni és a WWDC után kerül bemutatásra, mely mögött szoftverfejlesztési okok vannak. Az Apple Intelligence mellett az is problémát jelentett, hogy a HomePod felületének illeszkednie kell az új OS frissítésekhez (pl. iOS 19), ami 2025 második felében érkezik az eszközökre. Ez a harmonizálás elengedhetetlen az Apple ökoszisztéma gördülékeny integrációjához.

Kuo jogosan mondhatja, hogy ő már decemberben megmondta, hogy nem lesz idén tavasszal HomePad bemutató, miközben Mark Gurman akkor még tartotta magát az első negyedévhez, de azért én csak akkor mondanám, hogy Kuo eltalálta, ha a harmadik negyedévben tényleg befut a kijelzős HomePod.

Kijelző alatti Face ID

A Digital Chat Station nevű Weibo fiók egy izgalmas pletykát dobott be a napokban. Szerintük az Apple-nél olyan hajlítható kijelzős iPad Pro prototípuson dolgoznak, aminek Face ID érzékelője a kijelző alatt található.

Ez egy gigantikus iPad Pro lenne, ami 18,8 colos kijelzővel rendelkezne és egy teljesen egyedi technológiát alkalmazna, amit a szivárogtató “fém szuperstruktúra lencsének” hívott és lehetővé tenné, hogy a Face ID komponensei a kijelző alatt is működni tudjanak.

Vajon mekkora élmény lehet egy ekkora üvegen gépelni? Lehet létjogosultsága egy ekkora tabletnek?

Olvasd el a hozzászólásokat is

Szólj hozzá: Hozzászólok

Shopping cart

Hírek, Újdonságok

Webshop

Rendezés
Termék elérhetőség
Ár
- Ft
Bevonat
Csatlakoztatás
Modell
Tárhely
Méret
Tok mérete
Kialakítás
Gyártó
Akciós ár
Szíj anyaga