A Meross márka ismerősen csenghet azok számára akik járatosak az okosotthonok világában, hiszen egy elég széles termékpalettával rendelkező cégről van szó. A változatos kínálat mellett szól még, hogy a termékeik nagy része Apple HomeKit kompatibilis, amit nem kell hangsúlyozni, hogy mekkora előnye. Az okosotthon kiépítésétől sokakat az rettent el, hogy nem lehet kicsiben, egy eszközzel kezdeni, mert mindig kell egy központi egység, vagy legalábbis a kevésbé járatosak így gondolják.
Részben igazuk is van, hiszen legtöbb esetben kell egy központ, aki a routerhez kábelen vagy Wi-Fi-n kapcsolódik és a különböző eszközök pedig ezzel Zigbee protokollon keresztül párosodnak és kommunikálnak. A Meross eszközei nem így csinálják, hanem Wi-Fi-n keresztül közvetlenül kapcsolódnak a routerhez, ezért nem kell hozzájuk hub és emiatt olcsón el lehet velük kezdeni “felokosítani” az otthonunkat.
Meross – Intelligens Wi-Fi-s fali kapcsoló
Az egyik leggyakoribb és legelső dolog, amit az emberek elkezdenek okosítani, az a világítás, hiszen elég egy izzót kicserélni és máris okos lett a lámpa. Azonban mindehol lecserélni az izzókat az elég költséges játék és lehet nem is biztos, hogy mindenhol jól néz ki egy okosizzó vagy mondjuk nem fér be az ilyen rendesen a búrába és még sorolhatnám, ami ellene szól, hogy minden izzónkat lecseréljük. Most egy intelligens fali kapcsolót fogok bemutatni, aminek két felhasználási iránya is van. Az egyik a buta lámpáink okosabbá tétele, a másik pedig az okosizzóink lebutítása vagy lehet inkább még okosabbá tétele, azaz hogy újra kapcsolgathassuk fizikai gombbal is.
Képzeljük el, hogy van egy hatalmas csillár a mennyezeten, mondjuk több mint 10 izzóval, amelyek lecserélése nem kis összeg lenne, de nincs is szükség arra, hogy egyesével külön lehessen őket vezérelni. Mit tudunk ilyenkor tenni, ha ezt szeretnénk okossá tenni, távolról kapcsolgatni? Beszerelhetünk a kapcsoló mögé egy okosrelét, ami egy elég jó megoldás, de ezzel a kapcsoló még ugyanúgy hagyományos módon fog működni, vagyis ha lekapcsoljuk fizikailag, akkor az okosotthon rendszerből is lekapcsoljuk teljesen az lámpákat, vagyis amíg a fizikai kapcsoló újra nem zárja az áramkört, addig a lámpák alkalmazással se vezérelhetőek, hiszen nem kapnak semennyi áramot. A másik megoldás, hogy magát a kapcsolót tesszük okossá, ilyenkor lényegében egy nyomógombot kapunk, aminek nincs két állása, folyamatosan zárja az áramkört, csak a chip benne szabályozza, hogy a mögötte lévő lámpák kapnak-e áramot. Ez az opció azért jobb, mert tényleg nagyon jó szóban vagy alkalmazásban is kapcsolgatni a lámpákat, de amennyiben nem mindenki szereti ezt a lakásban, akkor elég jól tud jönni, hogy hagyományos módon is lehet kapcsolgatni a világítást.
A másik felhasználási irány az, amikor a kapcsoló mögött okosizzók vannak. Nekem is így van a hálószobámban és sokszor zavar, amikor sietnék, hogy muszáj szóban vagy telefonról felkapcsolnom a villanyt, azonban szeretném, hogy állítgathassam az izzó színét és hasonlókat, de jó lenne néha csak egyszerűen megnyomni a kapcsolót és nem foglalkozni az okos funkciókkal. Erre is jó egy ilyen intelligens fali kapcsoló. A beszerelése nem atomfizika, nem kell hozzá villanyszerelő, de aki tart az ilyenektől, még lekapcsolt biztosíték mellett is, az inkább kérje szakember segítségét és nagyon fontos, hogy ehhez a kapcsolóhoz szükséges a nulla vagyis kék vezeték is. A párosítása nagyon egyszerű, hiszen elég csak a 2,4 GHz-es Wi-Fi hálózatunkon lenni és vagy a Meross appban végigmenni a folyamaton, vagy az Otthon alkalmazásban a HomeKit kód beolvasásával vagy beírásával hozzáadni az okosotthonunkhoz. A kapcsolón található LED egyrészt visszajelzést ad a kapcsolatról a routerrel, másrészt sötétben mutatja, hol a kapcsoló.
Azzal, hogy okosabbá tettük magát a kapcsolót, már csak ránk van bízva, hogy csak simán kapcsolóként használjuk, esetleg automatizáljuk más eszközökkel együtt vagy akár időponthoz állítva vezéreljük. Az Apple HomeKit mellett támogatja még a Samsung SmartThings, Google Assistant, Amazon Alexa rendszereket is. Megvásárolni az iKiegészítőknél tudjátok.
Meross – Intelligens Wi-Fi-s kapcsoló
Amikor okosotthonról beszélünk, akkor nem kell mindig új és drága dolgokra gondolni, mert bizonyos dolgokat utólag is okosabbá lehet tenni, amivel az adott eszköz alapfunkciói megmaradnak változatlanul, de távolról vezérelhetjük és beépíthetjük az automatizálás folyamataiba is. Az egyik legegyszerűbb és legolcsóbb a Smart Wi-Fi Switch, ami lényegében egy megszakító, egy zsinórközi kapcsoló. Ezzel lényegében okossá tehetjük bármilyen, hagyományos készülékünket, ami két eres vezetéken kapja az áramot, egyszerűen csak el kell vágni az eredeti vezetéket és beszerelni közé a Meross kapcsolóját.
Én egy fényképezőgépből álalakított lámpámba nem találtam nekem tetsző okosizzót az ottani E14 foglalat miatt, de mégis szerettem volna, ha az egész lámpa okos lenne. Amikor megtudtam, hogy van egy ilyen kis egyszerű, okos megszakító, egyből be is szereztem egyet és nem bántam meg. A beszerelése és a párosítása is végtelenül egyszerű, hiszen elég csak a 2,4 GHz-es Wi-Fi hálózatunkon lenni és vagy a Meross appban végig menni a folyamaton, vagy az Otthon alkalmazásban a HomeKit kód beolvasásával vagy beírásával hozzáadni az okosotthonunkhoz. Innentől már csak rajtunk múlik, hogy mire és hogyan használjuk ezt a kiegészítőt. Az Apple HomeKit mellett támogatja még a Samsung SmartThings, Google Assistant, Amazon Alexa rendszereket is és az elektronikai paraméterei pedig a következőek: 90-250V~, 50/60Hz, 10.0A. Megvásárolni az iKiegészítőknél tudjátok.
Meross – Intelligens Wi-Fi-s konnektor
Aki nem szeretne semmilyen formában se villanyt szerelni, nem akar vezetékkel bajlódni, tart attól, hogy elrontja, azoknak a legegyszerűbb megoldás egy okoskonnektor, igaz, ezzel a mennyezeti világítást nem lehet okosabbá tenni, de minden mást lehet így vezérelni. Mivel én panelházban élek, ezért nem ismeretlen számomra a nyári hőség a négy fal között, de klímám nincs, egyelőre nem is tervezem, hogy legyen, így számomra marad a ventillátor használata, amiből igaz lehet már kapni okos változatot, de itt még nem tartok. Erre is szerelhetnék egy zsinórközi okosítót, de mivel nincs egész évben szükség a ventillátorra, ezért feleslegesnek éreztem, hogy egy állandó okos megoldást szereljek rá. A választásom a Meross okoskonnektorára esett, mert ezzel bármikor, bármilyen dugvillás készüléket okosabbá tehetek, bárhova helyezhetem a lakásban, ami egy elég kényelmes és változatos felhasználási módot tesz lehetővé.
A beüzemelése hihetetlen egyszerű, hiszen ebben az esetben is elég csak a 2,4 GHz-es Wi-Fi hálózatunkon lenni és vagy a Meross appban végig menni a folyamaton, vagy az Otthon alkalmazásban a HomeKit kód beolvasásával vagy beírásával hozzáadni az okosotthonunkhoz. Innentől már csak rajtunk múlik, hogy mire és hogyan használjuk ezt a kiegészítőt. Én például úgy szoktam, hogy bizonyos időközönként néhány perce megforgatom így a ventillátorral levegőt, majd ki is kapcsol, ami azért jó, mert nem kell folyamatosan a zúgást hallgatnom és nem kell a ki- és bekapcsolással se bajlódnom. Az Apple HomeKit mellett ez is támogatja még a Samsung SmartThings, Google Assistant, Amazon Alexa rendszereket is. Megvásárolni itt tudjátok.
Sziasztok! Az okos konnektort lehet úgy időzíteni, hogy minden nap óránként bekapcsoljon, majd negyed óra bekapcsolt állapot után kikapcsoljon? Ha igen, vennék kettőt… köszi!
Igen.
Köszi a gyors választ, megrendelem!
Nincs készleten… 🤷
Hat varhato volt hogy elfogy
Continue the discussion at Hozzászólok