Egy nemrég közzétett Twitter bejegyzésben újabb képeken láthatjuk az első generációs iPad egy korai prototípusát. Már korábban is felbukkantak képek az eredeti iPad különböző prototípusairól, és 2012 májusában egy eBay-es aukciónak köszönhetően még arról is, hogy az Apple készített belőle kettős dokkolóval ellátott darabot is – mint amilyenről most újabb fotókat láthatunk.
A képeket Giulio Zompetti osztotta meg a Twitteren, aki ritkaságszámba menő Apple-eszközöket gyűjt. Az általa közzétett három képen is látható az iPad bal oldali élén helyet kapott, 30-tűs dock csatlakozó aljzata.
Kezdetben talán az Apple azt tervezte, hogy az első táblagépén kettős dokkoló rendszert mutat be. A másodlagos port a készülék bal oldalának élén helyezkedett volna el, és természetesen ez az aljzat is támogatta volna a készülék töltését valamint az adatkapcsolatot.
Zompetti szerint ezt a második aljzatot egy későbbi DVT fejlesztési szakaszban vették ki az iPadből. Az Apple hardverfejlesztése általában három szakaszon halad át, mint az EVT (engineering verification test), a DVT (design verification test) és a PVT (production verification test).
Ahogy a cikk elején már szó esett róla, nem is először hallhattunk egyébként arról, hogy az Apple két dokkoló csatlakozót tervezett volna az iPad 1-be. Ezen prototípusok egyikét 2012-ben az eBay-en értékesítették:
Az évek során készült jelentések szerint Steve Jobs viszonylag közel az iPad megjelenési dátumához mégis inkább elvetette a kettős dokkoló ötletét.
Az első generációs iPadhez az Apple külön adta a dokkolható billentyűzetet 69 dollárért. Ez a billentyűzet a készülék alján lévő 30-tűs porton keresztül csatlakozott az iPadhez, így az csak álló módban volt használható, és igazából elég rövid életű kiegészítő volt.
https://www.youtube.com/watch?v=BQYSdKE8WRg
Napjainkra az Apple láthatóan újragondolta ezt az ötletét az Smart Connector formájában, amelyet a Smart Keyboard és Magic Keyboard áramellátására és csatlakoztatására használnak, bár azóta a készülék éléről a hátlapra tette át a csatlakozót. A cég ezt valószínűleg azért tette, mert a billentyűzet érintkezői egy folyamatosan ki-be hajtogatott éllel kapcsolódtak az iPadhez, és a használat során a sok kinyitás-becsukás egyszerűen eltöredezte az ott átfutó vezetőket, így az iPad nem érzékelte többet a billentyűzetet, az működésképtelenné vált, ami az ára miatt kifejezetten drága játék volt…
Bár az Apple a kezdetekben valószínűleg nagyobb terveket dédelgetett a Smart Connectorral kapcsolatban, de ez jelenleg kimerül a billentyűzetekben.
Szólj hozzá: Hozzászólok