A mobil játékélményen rengeteget javítanak a gombok, így jön képbe az iPega három játékvezérlője, amiket az elmúlt napokban teszteltem.
Mindhárom egy kicsit más szegmenst szólít meg és másban erős. Nézzük is meg, hogy melyik passzolna a legjobban hozzád!
Az elmúlt években egyre népszerűbb lett, hogy mobilon és táblagépen játszunk, azonban elképzelhetetlen lenne mobilon külső klaviatúrával és egérrel játszani, így ahhoz egyértelműen a kontrollerek jöhetnek csak szóba.
Az Apple évek óta azt szajkózza, hogy már konzolszintű teljesítményre képesek a készülékei, és akadnak játékok, amik ezt ki is használják, mégis az igazi áttörés valahogy elmaradt eddig. Érintőképernyőn láthattunk már rengeteg irányítás megoldást, volt, ami teljesen használható volt, de sok kritikán alulival is találkoztunk már, aminek csak az lett az eredménye, hogy töröltük a játékot.
Nézzük meg mire is képes mindhárom iPega, avagy a közös pontok a kiegészítők között:
- mindhárom Bluetooth 4.0 kapcsolaton keresztül működik
- emiatt kompatibilisek a legtöbb (nem Mediatek processzoros) androidos telefonnal, Windows 7-et vagy újabbat futtató PC-vel, okos TV-vel, P3 konzollal, Nintendo Switch-csel és persze iOS 11-et vagy újabbat futtató iOS eszközökkel is
- támogatják az MFi kontroller-szabványt, vagyis minden olyan játékkal működnek iOS-en, ami fel lett készítve kontrolleres irányításra
- gombkiosztásuk átprogramozható a ShootingV3 Plus alkalmazás segítségével
iPega 9157
Ez a legolcsóbb és a legegyszerűbb is mind közül, de ez nem jelenti azt, hogy el kéne siklani felette. A dobozában magát a kontrollert, egy mikro-USB kábelt és egy telefontartót találhatunk, mellyel a tetejére rögzíthető a telefon.
Maga a kütyü körülbelül 2 óra alatt töltődik fel és utána akár 30 napig is bírja készenléti állapotban, ha esetleg valamilyen oknál fogva nem lenne időd játszani. Úgy gondolom, hogy kialakításában ez a legjobb, ha telefonnal tervezed használni, leszámítva azt az apróságot, hogy asztalra letéve felborul, mert túl magasra kerül a súlypontja.
A felborulás kicsit izgalmas, hiszen 287 grammos, míg a rátett iPhone X-esem csak 174 gramm (plusz tok és fólia). De hát aki játszani tervez, az ne tegye le a kezéből! Érdemes megjegyezni, hogy a rajta A, B, X és Y gombok megegyeznek az Xbox kiosztásával.
Ha felkeltette az érdeklődésed, itt megnézheted az XPRO oldalán.
iPega 9023s
A 9157-hez képest a 9023s két problémát is megold: teleszkópos kialakítása miatt iPaddel vagy 5,5 colnál nagyobb kijelzőjű telefonokkal is működik, valamint mivel súlypontja lentebb került, nem borul fel és bármikor leteheted az asztalra.
Ráadásul ez csatlakozás után működött is, így hamar elmerültem vele az Asphalt 8-ban és a Jetpack Joyride-ban. Utóbbiban javítottam a 2012-es rekordomon, aminél szerintem jobb biztosíték nem is kell arra, hogy a kontroller használatakor nem észrevehető a Bluetooth kommunikációból adódó csúszás.
A 9157-hez hasonlóan ez is mikro-USB kábelen keresztül tölthető, amit a dobozban megtalálsz. Egyedül azt sajnálom, hogy a rajta lévő lejátszásvezérlő gombok csak androidos eszközökkel működnek. Erre bökve eljuthatsz az XPRO oldalára az áráért és további infókért.
iPega 9167
A 9167 mindent tud, amit a fentebbi modellek, csak még többet is. A mikro-USB helyett itt már USB-C csatlakozó van, amivel ha feltöltöd, akkor több mint 15 óra aktív játékot tesz lehetővé, miközben ugyanúgy 30 napig bírja készenlétben.
15 óráig azonban a benne lévő telefon vagy táblagép se bírja (utóbbiból akár a 11 colos iPad Pro-t is bele lehet tenni), ezért a jobb oldali kontrollert lecserélheted egy lyukas változatra, amin keresztül tölthető a benne lévő eszköz.
Ha pedig olyan régi kütyüvel használnád, amin még van 3,5 mm-es jack csatlakozó, a csomagban van egy hosszabbító, amivel a benne lévő telefon vagy táblagép füles kimenetéről se kell lemondanod. Téglalapszerű alapterülete miatt pedig ebben néz ki legjobban szerintem egy telefon, mivel közel olyan érzést kelt, mintha egy Nintendo Switch-et használnál.
Amennyiben máris lecsapnál rá, itt nézheted meg az XPRO oldalán.
Összegzés
A dobozokon látható az iPega nagyzoló felirata, miszerint már 25 éve készítenek játékokhoz kiegészítőket teljesen hihetővé vált, miután kipróbáltam ezeket a kontrollereket. Ha csak a nagy neveket vesszük alapul, mint például Minecraft, Fortnite, vagy a Call Of Duty mobil, sokkal jobb élményt kapunk a kontrollerekkel. A gombok nyomásérzete mindnél kielégítő volt és egészen rá lehetett kattanni az eszközök használatára. Ráadásul ha útközben átmentem Safariba vagy bármely, görgetési felülettel rendelkező alkalmazásba, akkor még görgetni is tudtam a cikkeket, amit igazán meg tudtam szokni.
Ha aktívan játszol telefonodon vagy táblagépeden, mindenképp tudom javasolni, hogy vess ezekre egy pillantást, valószínűleg nem fogod megbánni.
Kedves Donatello! Érdeklődni szeretnék, a milyen IOS van telepítve a telefonodon, amin kipróbáltad a controllereket. Nemrég rendeltem meg a 9123s-t, és nálam egyáltalán nem működik. Külföldi fórumon találtam meg azt, hogy 13,4-s IOS-l nem kompatibilis. Mivel a cikkben az van, hogy 11 vagy újabb IOS-szél használható, ezért rendeltem meg. Gyakorlatilag az ablakon dobtam ki emiatt több, mint 10000,-Ft-t.
Szia!
Elképzelhető, hogy az Apple valami olyat rakott bele a frissítésbe, ami miatt nem megy. Természetesen küldd vissza az XPRO-nak nincs ezzel semmi gond. Szomorú, de ez van
@TTrus mivel a fenti cikket március 5-én tettük közzé, az iOS 13.4 pedig csak majdnem pontosan három héttel utána, március 24-én jelent meg, így elképzelhető, hogy mókolt benne valamit az Apple, bár nem kéne vacakoljon. mindenesetre ahogy @SzifonAdmin kolléga írta, egyszerűen küldd vissza, hiszen még garanciális is.
Continue the discussion at Hozzászólok