Bár az Apple pontos részleteket nem osztott meg arról, hogy miért az iPhone XS és XS Max kijelzője a legjobb az iPhone X óta, azt azonban sejthettük, hogy ez biztosan így van. A DisplayMate – egy kifejezetten mobileszközök kijelzőjére szakosodott portál – szigorú tesztelésnek vetette alá a legújabb csúcsmodellek kijelzőit, hogy megállapítsák, hogyan is teljesít a vadiúj Super Retina OLED kijelző.
Korábban az iPhone X volt az egyetlen olyan készülék, ami maximális pontszámot kapott, azonban az iPhone XS Max ezen is túltett, és egy lélegzetelállító, A+ besorolással illette a DisplayMate, ezzel pedig bezsebelte a “Legjobb okostelefon kijelző”-nek járó díjat.
Az Apple egy nem túl sokat mondó, általános leírással kecsegtet csak minket, amikor az új készülékek kijelzői után kutatunk:
Az OLED panel az iPhone XS-ben egy olyan új HDR kijelző, amely az iparág legjobb színhűségét, valódi feketét, figyelemre méltó fényerőt és kontrasztot nyújtja. A valaha épített legélesebb kijelző, a valaha volt legnagyobb pixelsűrűséggel, amely Apple eszközbe kerülhetett.
A DisplayMate azonban ennél továbbment, és az alábbi konkrét mérésekkel igyekeztek alátámasztani, mely tulajdonságoknak köszönhetően az iPhone XS Max kijelzője a legjobb:
- Kijelző mérete
- Kijelző felbontása
- Színskála
- Színkezelés
- Színhűség
- Fényerő és háttérvilágítás
- HDR kijelző
- Éjszakai mód
- True Tone megjelenítés
- Pixelelrendezés
- Betekintési szög
- Megjelenítés
- Energiahatékonyság
A tesztek során több paraméter eredménye is messze a legjobb volt, így az iPhone XS Max kijelzője büszkélkedhet a legjobb színhűséggel (0.8 JNCD), legnagyobb fényerővel (660 nits), a legjobb kontraszt aránnyal, legalacsonyabb tükröződéssel (4,7%), legjobb betekintési szöggel (25% 30 fokban), és a legnagyobb kijelzőfelbontással (2,7K, 2668×1242 – a 4K már nem tűnne élesebbnek egy okostelefonon).
A DisplayMate kifejtette, hogy bár a Samsung Galaxy Note 9 is A+ besorolást kapott, mégis az iPhone XS Max kijelzője rendelkezik jelenleg a messze legtökéletesebb felépítéssel és olyan értékekkel, ami már csak a legszakavatottabb szemeknek mond igazán valamit.
Bár a teszt leginkább az iPhone XS Max-ra fókuszált, az eredmények többsége azonban az 5,8″-es XS megjelenítőjére is egyaránt igazak. Ha valakit érdekelnek bővebben a tesztek eredménye, itt megtekintheti őket.
Szerzői vélemény: Sokatokban felmerülhet a kérdés, hogy miért is annyira lényeges, hogy milyen a készülék kijelzője. Én is azt a tábort erősítem, hogy “áhh, ugyan, már ez is elég jó, minek ennél már még jobb, úgysem fogom látni a különbséget”.
Aztán be kellett látnom, hogy az Apple erre rendszeresen rácáfol. Az elmúlt 10 évben sok iPhone megfordult már a kezemben napi használat szintjén (3G, 5s, 6, és jelenleg egy X), és minden egyes generációváltást követően ledöbbentem, milyen sokat javult a kijelző. Szebbek a színek, jobb a felbontás, jobb a fényerő, teljesen új élmény.
Persze ha valaki folyamatosan, évről évre készüléket cserél, nem biztos, hogy ezeket észre fogja venni, de ha jobban megnézzük, egy 6 és 6s kijelzője között is szemmel láthatóan van különbség.
Kíváncsian várom, meddig tart még a kijelzők forradalma, és mikor fog elérkezni az a pont, mint ami már pár évvel ezelőtt a CPU lapkák fejlesztésénél is bekövetkezett: nem nagyon tudják már hová zsugorítani a technológiát, és a teljesítmény növekedése is lassuló tendenciát mutat már egy ideje.
Nektek hogy tetszik az iPhone XS és XS Max kijelzője?
Itt valójában a díjat a samu zsebelte be. Ő gyártotta le.
a Samsung, mint alkatrészgyártó az Apple specifikációjának megfelelően legyártja a kijelzőt. a kijelző nem a Samsung saját fejlesztése, és várhatóan emiatt nem is használhatja fel a saját készülékeiben.
Én már csak azt nem értem, hogy miért nem kávát csinál az epöl, ha ennyire szégyenli a noccsot?
Amúgy van ennél nagyobb felbontású kijelző a piacon ami nem 4K.
Tényleg nem kötözködni akarok, de a note 9 jobb eredményeket produkált náluk… Akkor most mi van? Hasonlítsátok össze. Köszi.
The Galaxy Note9 matches or sets new Smartphone Display Performance Records for:
· Highest [Absolute Color Accuracy]
(0.5 JNCD) – Visually Indistinguishable From Perfect.
· Smallest [Change in Peak Luminance with the Image Content APL] (2 percent).
· Smallest [Shift in Color Accuracy and Intensity Scale with the Image Content APL (0.7 JNCD).
· Highest [Peak Display Brightness]
(1,050 nits with 710 nits at 100% APL).
· Largest [Native Color Gamut]
(113% DCI-P3 and 142% sRGB / Rec.709).
· Highest [Contrast Ratio] (Infinite).
· Lowest [Screen Reflectance] (4.4 percent).
· Highest [Screen Resolution] 3K (2960x1440)
Értem. (0.5 JNCD) vs 0.8?
Végülis nekem tök mindegy, csak füllent a cikkíró. Samsung mind a kettő, tök mindegy
olvasd végig a DisplayMate bejegyzését.
Se Note 9 et, se iPhone Xs-t nem tervezek venni, csak az eredményeket néztem. Miattam lehet bennük 640x480 as kijelző is
ahogy már számtalanszor elhangzott, a Samsung, mint alkatrészgyártó az Apple specifikációjának megfelelÅen legyártja a kijelzÅt. a kijelzÅ nem a Samsung saját fejlesztése.
Ok bocsánat, de Apple mégis csak velük csináltatja, nem mással, mert ők tudják csak így megcsinálni. Szóval mindenkinek jár a dícséret. A két cég egymásnak hoz nyereséget.
Apple XS Max: 1242 x 2688 pixels, 19.5:9 ratio (~458 ppi density)
Samsung Galaxy Note9: 1440 x 2960 pixels, 18.5:9 ratio (~516 ppi density)
by gsmarena. nekem az utóbbi jobbnak tűnik. mondjuk a Mate20Pro meg 1440 x 3120 pixels, 19.5:9 ratio (~538 ppi density) tehát mégjobb
Apple hol végez fejlesztést had kérdezzelek meg? mert hát nincsen se gyára, se laboratóriuma anélkül meg elég nehéz.
A ppi egy (bizonyos érték felett) teljesen lényegtelen érték. Vannak sokkal lényegesebb tulajdonságai egy kijelzőnek.
Van laboratóriuma… a mérnökeik anélkül relatíve nehezen dolgoznának…
Különben tök 1xű a dolog, menj be egy boltba és nézd meg egymás mellett mindhármat azonos képpel, pl max fényerőn és akkor talán látszik a differencia vagy sem. A felbontását max nagyítóval közelről tudod megkülönböztetni majd, ezért nem mérvadóak amiket írtsz számadatok. Keress rá mit tud a szem még látni, s akkor rájössz ezek a számok a parasztvakítás kategória ilyen szinten, persze a szaturáció is beleszól, amit a samu az elmúlt években kissé túlzásba is vitt és sokan meg is ették azt is.
Continue the discussion at Hozzászólok