Ahogy az várható volt, az “s” verzióval brutális sebességnövekedést kaptunk. Ilyenkor az Apple mindig a sebességre, illetve az új szoftver gyorsaságára koncentrál.
Külföldi újságírók komoly teszteknek is alávetették az iPhone 6s-t, és megnézték, hogy a régebbi iPhone 6-hoz és persze a konkurencia készülékeihez képest mekkora sebességnövekedést lehet tapasztalni, látni, és ezeket számszerűsítették is.
Az új, A9-es processzor szokásosan nagyobb teljesítményre képes kevesebb energiafelhasználás mellett, és persze új GPU is elérhető a chipben. Nézzük ezt meg számokban:
Jól látszik, hogy egyedül a Microsoft Surface Pro 3 tudta egy picit leelőzni a készüléket, na de az már egy tablet PC-s processzorral, szóval nem raknám be őket egy ringbe. A régebbi iPhone 6 és az androidos Nexus 9 viszont csúnyán lemaradt. Az új technológia teszi a dolgát.
A sebesség titka az új NAND technológia, melyet korábban az Apple az új 12-es MacBookba rakott. Ahogy fent látszik, hihetetlen gyors az olvasás a többi eszközhöz képes. Egyszóval az új iPhone 6s sebességére egyáltalán nincs okunk panaszkodni, a számok nem hazudnak. Az Apple készüléke jelenleg a leggyorsabb a mobilok között!
Végül pedig két általános teszt, a grafikus processzor sebességéről, és a Wi-Fi-n való böngészésről. Az utóbbin azt láthatjuk, hogy meddig bírják a készülékek Wi-Fi-n, ha csak böngészünk az interneten.
Az AnandTech további tesztjeit itt tudjátok elolvasni.
13 Comments
Sziasztok, ha jobban utánanéztek, a Kraken egy javascript benchmark (http://krakenbenchmark.mozilla.org/), ami a CPU teljesítményét és a browser (js engine) optimalizáltságát számszerűsíti*.
A NAND teszt pedig a “vinyó” sebességét mutatja, de legfőképpen nem ez a sebesség titka, a kettő alig van összefüggésben. Nyilván a gyorsabb háttértárról gyorsabban tölt be a browser (meg bármi más), amiben futtatod a js benchmarkot, de onnantól a sebességet a CPU befolyásolja (feltéve, hogy van elég RAM,a de a high-end telefonoknál elég szokott lenni).
Szóval én is irigylem az új telefonok sebességét, de az, hogy a gyors flash-től gyorsak, az egyszerűen hülyeség. Attól gyorsak, hogy jó az iOS és minden gyors bennük, CPU, GPU, RAM, és egyébként a flash is.
* Ráadásul csak 1-2 szálon ilyen nagy az előny, és bár ebben tényleg nagyon jó az iPhone és az iOS, és a nagyon sok magos androidos telefonok ebben jól lemaradnak, de a jobban párhuzamosítható feladatokban kicsit feljönnek (lásd többi benchmark ugyanabban az anandtech cikkben, pl. physics). Lásd még http://daringfireball.net/linked/2015/09/29/atwood-benchmarks
@tuareg85: Köszi a tippet!
Azért itt az akkuidővel egy picit meg lettek lőve… Talán mégsem hozza ugyan azt a 6s mint a sima 6? Nekem most i6-on nagyon kellemes 😛
@csbalu: Nekem 6S-en nagyon bejött az üzemidő. az 5S-emnél legalább kétszer tovább bírja, pedig folyamatosan dolgozok rajta. Nap végére 50% körül van a töltöttség. Összességéban is nagyon elégedett vagyok a készülékkel.
Nekem 5S-nel felere esett kb az uzemido.
Eddig 6 és 6 Plus-t is használtam, de a 6S üzemideje nem csökkent nálam.
Apple Watch-ot is használok.
@farkas63: ilyenkor érdemes az itt leírtakat végigzongorázni: http://szifon.com/2014/04/16/gyakori-kerdesek-akkuproblemak-megoldasa-8-lepesben/
@tuareg85: azért az ssd sebessége eleg fontos a sebességérzetben. Számítógépen is baromi sokat számít.
A többszálas futtatás meg olyan, hogy jó lenne látni azokat a programokat, amik igénylik, csak telefonon értelmük sincs. iPad Pron már igen, ha van egy normális CAD alkalmazás például. De telefonon…
Az a baj, hogy a safari zabalja az akksit ha folyamatosan csak netezek akkeor kb 3-4 ora es lemerul, amugy massal nincs problema, csak ne kelljen hasznalni semmi alkalmazast mert akkor siman le tud merulni.
Eddig 1,2 orat ir safarira es 45% akksi.
@ef-dani: Android sokkal több lehetőséget ad a háttérfolyamatokra. (Annak összes előnyével és hátrányával.) Így sokkal jobban ki tudja használni a több szálon futás lehetőségét.
@ef-dani: persze, tudom és íram is, hogy irigylem a sebességet összegészében. Csak pont jól kiemelték, hogy a kb kétszeres SSD sebesség miatt kétszeresére nőtt a js benchmark pontja. Mindkettő igaz, csak nem következményei egymásnak.
@Dikán Gábor: AZ OS X meg még többet, sőt ott értelme is lenne, mégis csak két-négy magos kiszerelésekben van (Mac Pro / HT nem számít). Mégis csak egy nyamvadt telefonról beszélünk, egy nevetséges egérmoziról a Droid esetén.