Az átlag felhasználók számára úgy tűnhet, hogy a WWDC is csak egy nagy keynote, de ez nem így van. Az Apple éves fejlesztői konferenciája egy ötnapos esemény, melynek során rengeteg hasznos előadáson és képzésen vehetnek részt azon szerencsés fejlesztők, akik jegyet tudtak váltani rá.
A WWDC keretein belül szokta az Apple kiosztani az általa az elmúlt évben legjobbnak/legszebbnek ítélt alkalmazásoknak, illetve játékoknak az Apple Design Awards díjat. Nézzük, mely alkalmazások lett idén a díjazottak.
Diák munkák
Az Apple nagy figyelmet fordít az ifjú tehetségekre, így külön szokta díjazni azokat az alkalmazásokat, amelyeket nem már több éves fejlesztői tapasztalattal rendelkező profik, hanem lelkes fiatalok készítenek, akik még csak akár épp, hogy elkezdtek az alkalmazáskészítéssel foglalkozni.
jump-O
A jump-O egy nagyon minimalista kinézetű, két dimenziós játék, melyben egy körrel kell a négyszögletes világban kalandozni, elkerülni a tüskéket és golyókat.
[appstore id=”796270242″]
Elementary Minute
Az Elementary Minute egy igaz-hamis játék, melyben a két játékmód közül választhatunk, így az állítások helyességének eldöntésére 1 percünk van, vagy a gyors módban 5 másodpercünk. Jelenleg csak angolul és németül tud az app.
[appstore id=”889417668″]
iOS és OS X díjazottak
Fantastical 2
Vannak emberek, akik naptárbejegyzésről naptárbejegyzésre élnek, és számukra az Apple nyújtotta Naptár app nem elegendő, többet szeretnének. A Fantastical 2 talán az egyik legjobb ilyen alkalmazás ma a piacon, mely elérhető OS X-re, iOS-re és persze az Apple Watch-ra is.
[appstore id=”718043190″]
[appstore id=”830708155″]
[appstore id=”975937182″]
Workflow
A Workflow a legjobb, most elérhető automatizáló alkalmazás, amiről már korábban kétszer is írtunk részletesen, melyeket itt és itt tudtok elolvasni.
[appstore id=”915249334″]
Robinhood
Amennyiben a részvények komolyabban érdekelnek, ráadásul nem csak figyelemmel kíséred, mi hogyan változik, hanem az eladással és vásárlással is foglalkozol, akkor a Robinhood elég hasznos alkalmazás lehet a számodra.
[appstore id=”938003185″ store=”US”]
Pacemaker
A Pacemaker egy elég látványos és nagy tudású zene mixelő alkalmazás, mely rendelkezik iTunes- és Spotify-integrációval is, sőt, akár az Apple Watch-ról is lehet vezérelni.
[appstore id=”593873080″]
Metamorphabet
Ez alkalmazás elsősorban a gyerekeket célozza meg, de mindenki számára remek szórakozást nyújthat a betűk és a szavak világában.
[appstore id=”858010121″]
Affinity Designer
Az Affinity Designer remek alternatíva lehet a drágább Adobe programokra. Egyszerre képes vektoros és pixeles elemekkel is dolgozni és teljes mértékben kihasználja az OS X lehetőségeit (64-bit, OpenGL, Grand Central Dispatch, Core Graphics), ráadásul a Force Touch trackpadet is tudja használni.
[appstore id=”824171161″]
Vainglory
A Vainglory volt az a játék, mellyel az iPhone 6 és 6 Plus képességeit demózták a szeptemberi eseményen. A játékról egy korábbi cikkünkben már hosszabban is beszámoltunk.
[appstore id=”671464704″]
Shadowmatic
A Shadowmatic egy varázslatos játék, melyben absztrakt tárgyak mozgatásával kell az árnyékukból értelmes alakzatokat megalkotni. Korábbi cikkünket itt tudjátok elolvasni.
[appstore id=”775888026″]
Crossy Road
Azt hiszem, a Crossy Roadot senkinek se kell bemutatnom, hiszen egy időben volt akkora slágerjáték, mint a Flappy Bird. Ebben a játékban egy forgalmas világban kell különböző figurákkal előre menni, anélkül, hogy elütne valamilyen jármű, vagy épp vízbe esnénk, stb. Korábbi cikkünket itt tudjátok elolvasni.
[appstore id=”924373886″]
Does Not Commute
A Does Not Commute egy stratégiai autós játék, melyben okosan meg kell tervezni, hogy egy-egy jármű milyen útvonalon jusson el a céljához anélkül, hogy a többi autóval ütközne, mert ütközés esetén az autók lassulnak és az idő pedig fogy, így nem fog sikerülni a pálya teljesítése.
[appstore id=”971756507″]
Melyik alkalmazás lesz, amit ezek után ki fogsz próbálni?
No comment yet, add your voice below!