A Blizzard Entertainment olyan sikerjátékok fejlesztője, mint például a StarCraft, Diablo és WarCraft sorozatok. Mindhárom játékuniverzum megélt már több részt, legutóbb például a Diablo bővült a harmadik rész kiegészítőjével a Reaper of Souls-zal. Még márciusban megjelent viszont OS X-re és Windows-ra a WarCraft világában játszódó Hearthstone: Heroes of WarCraft ingyenesen játszható gyűjtögetős stratégiai kártyajáték, ami most már pár napja nem csak számítógépen, hanem iPaden is játszható.
A Hearthstone lényege, hogy a választott hőssel 30 kártya segítségével legyőzzük az ellenfelet. A játékban 9 választható WarCraft hős van (Anduin Wrynn – priest, Garrosh Hellscream – warrior, Gul’dan – warlock, Jaina Proudmoore – mage, Malfurion Stomrage – druid, Thrall – saman, Uther Lightbringer – paladin, Rexxar – hunter, Valeera Sanguinar – rogue), melyek mindegyikének vannak karakter-specifikus kártyái, amiket csak ő tud használni, illetve az ő játékstílusának megfelelő, ezeken felül vannak semleges kártyák is, melyeket bármelyik hős tud használni. A cél, hogy ezen kártyák segítségével előbb vigyünk be az ellenséges hősnek 30 sebzést, mint ő a mi hősünknek.
A kártyák segítségével különböző lényeket tudunk megidézni, amelyek közül vannak támadó vagy épp védekező lények, azaz minionok, illetve különböző mágikus kártyák. Minden körben meghatározott számú kristály áll a rendelkezésünkre, amiknek a segítségével varázslatokat, vagy minionokat tudunk megidézni. A körök számával a felhasználható kristályok száma is nő, maximum 10-ig. Minden kártya jobb felső sarkában található a felhasználáshoz szükséges kristályok száma, bal oldalt alul a sebzési érték, jobb oldalt alul pedig a minion élete látható. Amennyiben a kártya közepén egyéb szöveg is fel van tüntetve, akkor az a minion plusz képességekkel is bír, mint például: plusz életet/sebzést ad magának, vagy a többi minionnak, pajzs, gyógyító képesség, stb. Egy kört várni kell, míg egy-egy minion használható lesz, így akár az ellenfél anélkül megtudja ölni, hogy használni tudtuk volna. Amelyik minion kártyáján ‘Charge’ felirat van, az nem laszik egy kört, hanem egyből tud támadni.
A Hearthstone-ban több féle játékmód van, játszhatunk gyakorlásképpen számítógép ellen, vagy szintén gyakorlásképpen Battle.net barátokkal, vagy épp random valós ellenfelek ellen felküzdve magunkat a ranglistán. Ezekben a módokban szabadon választhatunk hőst, illetve kártyapaklit, de van az Arena mód, ami az igazán kemény, ugyanis ide 150 arany vagy 1,79 euró ellenében lehet csak belépni, viszont a nyeremény is sokkal nagyobb. Ebben a játékmódban nem választhatunk mind a 9 hős közül, hanem véletlenszerűen hármat ajánl és egyet választani kell, majd a kártyapaklit oly módon kell összeállítanunk, hogy mindig felajánl 3 kártyát és abból kell egyet választani. 12 győztes vagy 3 vesztett meccs után az Arena véget ér és megkapjuk a nyereményt, ami minimum egy pakli kártya (értéke amúgy 100 arany), de ezen felül még plusz kártyák, kártyapaklik és arany ütheti markunkat a teljesítményüktől függően.
Új kártyákra többféleképpen is szert tehetünk: hős szint lépéseivel, arany/pénz ellenében vásárolt paklikból, Arenaban nyereményként, vagy pedig mi magunk is készíthetünk kártyákat úgy, hogy nem kellő kártyákat szétszedünk alapanyagokra és azokból összerakjuk a kiválasztott új kártyát. Fontos, hogy mindig frissítsük a paklinkat, ugyanis az alapkártyák elég hamar kevésnek bizonyulnak. Akit komolyabban érdekel a kártya-, illetve paklikészítés, illetve a Hearthstone világa, annak érdmes lesz követnie a Hearthstone Hungary facebook oldalát és weboldalát
Gyerekkoromban nem érdekelt az ilyenfajta kártyajáték, viszont a Hearthstone eléggé megfogott és cikkíró kollégákkal elég sokat szoktunk játszani főleg azóta, hogy már iPaden is játszható a játék. Ez a játék iPadre tökéletes, csak be kell feküdni az ágyba vagy a fotelbe, vagy bárhová, és már lehet is dobálni a lapokat. Számítógépen játszva nem éreztem azt, hogy emiatt muszáj lenne oda ülnöm a géphez, ugyanis nem kell hozzá se billentyűzet se egér, touchpaddel is tökéletesen lehet játszani vele, épp ezért érzem feleslegesnek, hogy ezt a MacBookon játsszam.
A Hearthstone: Heroes of WarCraft teljes mértékben ingyenesen játszható (pakli és Arena belépő kerül csak pénzbe, de ezeket arannyal is meg lehet váltani) és ráadásul crossplatformos, vagyis nem számít, hogy Mac-en, Windows-on, vagy épp iPaden játszol vele, bárkivel tudsz játszani, csak annyi kell hozzá, hogy legyen Battle.net kontód. Az iPades változat sajnos egyenlőre csak az ausztrál, kanadai és új-zélandi App Store-okban érhető el, de ebből a cikkünkből megtudhatod, hogyan tudsz ezekben az alkalmazás áruházakba ID-t csinálni.
Frissítés #1
A Hearthstone végre megjelent a magyar App Store-ban.
[appstore id=”625257520″]
No comment yet, add your voice below!