fbpx Skip to content

Várható volt, hogy előbb-utóbb hazai gyártók is megjelennek az Apple kiegészítők piacán. Örömmel értesültünk róla, hogy az „iCase Leather”-nek keresztelt iPhone tokok Magyarországon készülnek magyar bőripari dolgozók kézi munkájának segítségével. A gyártó és forgalmazó tesztelésre hozta el hozzánk a tokokat, és a személyes találkozó alkalmával többet is megtudtunk a gyártásról. A cég 45 éves bőripari szakmai múlttal rendelkezik. A tokok egy bonyhádi üzemben készülnek magyar szakemberek kézimunkájával első osztályú olasz marha és kecske bőrből. A tervezésnél a részletekre is odafigyelnek, a tok merevségét hőre lágyuló formafelvevő anyag adja és a belső bélés alcantara textilből, vagy extra finom kecskebőrből készül.

A tesztre kapott iPhone tokok mind a hagyományos ki-becsúsztatható bőrtokok, amivel szinte minden boltban találkozhatunk. Első kézbevételkor valóban érződik, hogy finomabb a tapintása és az illata is, az igazi bőrre emlékeztet, amit hasonló termékeknél már sajnos nem érezni. Ami szembetűnik, hogy a bőr széleit visszahajtották, és nem szélfestéssel ragasztották.

Ez mindenképpen pozitív, mert nem kell attól tartanunk, hogy víz vagy napsütés hatására kirepedezik a tok széle, ami az olcsóbb szél festett tokoknál sajnos gyakran előfordul. A telefon első behelyezésénél a tokok közepesen szorosak. A gyártó szerint 3-4 napra van szükség, mire a tok merevítése felveszi az iPhone 4 alakját. Nekünk ez két éjszaka alatt megvolt mondjuk az is igaz, hogy az elegant típusból egy sötét bordó kecskebőrt választottam, ami köztudottan puhább, mint a marhabőr. Az iCase tokok véleményem szerint fél vagy egy év után sem fognak kitágulni, ami biztos, hogy a teszt alatt három nap után kellemesen gond nélkül volt használható.

Bőrtípusok


Amit mindenképp kiemelnék, hogy több mint húsz féle bőrből választhatunk, ebből mi sajnos csak tizenkettőt kaptunk, de úgy gondolom ez is elég ahhoz, hogy minden igényt kielégítsen. Amit viszont kevésnek tartottam az az, hogy egyelőre csak két típusú kialakítás létezik az elegant line és egy szivaccsal bélelt lyukacsokkal díszített, mely a premium line nevet kapta. A gyártó elmondása szerint további hat típus készül, amelyek a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem másodéves hallgatóinak vizsgamunkája volt. Ezekről azonban többet nem árult el, meglepetésnek szánja.

Limited kollekció az egyedi dolgok kedvelőinek. Ezek a tokok 5-10 darabos limitált szériában elérhetőek exkluzív bőrökből. Az ára is húzós szerintem – 21.900 Ft. Mindenki maga döntse el, mennyire szeretne egyedi lenni. A tokok valóban rendkívül szépek, az icase logo a belső extra finom kecskebőr bélésbe van nyomva. Kialakításában és használhatóságában ugyanaz jellemzi, mint az előző két típust.

Összegezve egy jól használható, elegáns termékről van szó. A tok ideális védelmet nyújt, ugyanis a merevítés elég erős, de hamar betörhető. Keményebb és puhább bőrverziók egyaránt választhatóak, én magam a puhábbra szavazok. Az árszabást enyhén magasnak tartom (elegant 10.900,- / prémium 12.900,-) mivel ezek a típusú tokok 10-20 %-kal alacsonyabb áron mennek, de ha figyelembe vesszük a bőrök minőségét, illetve, hogy vetélytársaival ellentétben 100% kézi munkával készültek, ráadásul magyar is, akkor reális.

A teljes termékválaszték megtekinthető az iPhoneTok.hu webáruházban.

10% szifon akció az iphonetok.hu webáruházban június hónapban! (a rendelésnél ne felejtsd el beírni a szifon szót a megjegyzésbe, különben nem él a kedvezmény)

Olvasd el a hozzászólásokat is

15 Comments

  1. Nagyon szépek, és hurrá, hogy Magyar termék!!! Grat!!

  2. Az ára nagyon negatív, mondjuk amúgy sem az én műfajom ez a tok.
    Főleg a mai világban mikor 1-2 évente cserélgetik a telefont az emberek…

  3. ennyi nyugdíjas titkárnőnek van iphone-ja?

  4. @mcaleck: xDDD

  5. mi 10-12 ezer ezen a tokon? az előállítási költsége nem több 500ft-tól- de ha mindent számolnánk (munkások, ez a fizetett hirdetés, honlapkészítés stb) akkor se érnénk el a 2K-t.

    egy beyza tok olcsóbb ha külföldről rendelem. hol áll ez egy beyzahoz? sehol

    vagy minden gyár hülyének akarja nézni az embert? remélem annyit vesznek tőlük amennyit gondolok…

  6. GS-hez jók vajon? :\

  7. “de ha figyelembe vesszük a bőrök minőségét, illetve, hogy vetélytársaival ellentétben 100% kézi munkával készültek, ráadásul magyar is, akkor reális”
    Azert (is) dragabb, es eri jobban meg, mert magyar? Na ne! itt keszul, nincs vam, nincs szallitasi ktsg? Az anyjuk pi…jat, vegye ennyiert meg, akinek ket anyja vaj (es ennyi esze)!

  8. Szegyelljek magukat, hogy dragabban adjak, mint a kulfoldi konkurrencia, szegyelljek magukat, hogy a “magyar termek” fogalmanak jogan huzgaljak le a fogyasztokat (ezek is)! Na ezert nem veszek en magyar termeket, dragabb es neha szarabb, mint akar a kinai…

  9. Talán 1/2 áron még elgondolkodnék rajta, de ennyiért inkább veszek more-t vagy beyza-t. Ami mellette szól legalábbis számomra, az a visszahajtott szél az tényleges jobb, mint a ragasztott… de akkor is sok.

  10. Én most világa náluk és tud hogy mérföldkővel jobb a minősége mint az általatok említettek, ezek ellenére én egy more tokot vásároltam mert viszont annak jobb a kidolgozása. A forgalmazó elmondása szerint rövid időn belül fog javulni a icase tokok formája, kidolgozása és akkor biztos hogy amenyivel drágább azzal jobb is leszz! Fogtam kezembe több mint 4-5 gyártó tokjait de a icase minősége bőrbe meg munkába verhetetlen

  11. Kedves Mindenki!

    3 éve foglalkozom iphone kiegészítők értékesítésével és ide azért írok mert több olyan kommentet olvastam, ami minden hozzáértést, objektivitást nélkülöz és pusztán érzelmi felindultságból íródott. Nem célom egyik márka védelme sem és senkit nem szeretnék megsérteni…

    Kedves lszabii a jelenlegi beyza kollekció (8 típus) a gyári oldalon -egy tok kivételével mind 36-40 euro vagy a fölött mozog plusz 5 euro kiszállítás ami jelenlegi árfolyamon 10500 – 12000 ezer forint. A hazai kereskedőknél 10ezer és 15 ezer Ft.-ba kerülnek a beyza tokok. Ezért nem értem az árral kapcsolatos reakciód????

    Tudni kell, hogy az összes bőrtokot forgalamzó márka mind a bőr nagyhatalmaknak nevezett szegény országokban gyártat ahol “nem okoz” gondot a megmunkálással járó környezetszennyezés ezek: kína, pakisztán… A bőr telefontokra a vám 3%, a szállítás a Beyza esetében kb 2-3száz Ft/ tok. Tehát ha így nézzük akkor sokkal inkább sértő a 10 ezer Ft. feletti ár egy olyan tokért amit éhes pakisztáni gyerekek csináltak.

    A minőséggel kapcsolatban annyit, hogy minél finomabb-(homogénebb) egy bőr felülete annál jobb minőségű bőrből készült. Az ilyen bőrök ára jóval magasabb a nemzetközi piacokon mint a durva rajzolatú ragyásabb bőröké. Mindenki leellenőrizheti a Beyzacases.com jelenlegi kollekciójából -8 típusból 6- ilyen durvább ragyásabb bőrből készül.

    Ami a magyar tokokat illeti, igen nem olcsó, de mikor fog a beyza kihozni egy kecskebőr kollekciót? Szerintem inkább az a baj, hogy a magyarok túl lőttek a célon a minőség tekintetében. Ez gyakran előfordul induló vállalkozásoknál, hogy nem hoznak piaci szemszögből reális döntéseket. Egy olyan telefontok ami max két évre hivatott szolgálni annak nem kell “szúnyogbőrből” lennie ….

  12. @johnnyjungle:
    Kedves János a dzsungelban, neked ajánlom figyelmedbe a lenti kommenetem 3. bekezdését.

  13. Dumbi ez kimerítő válasz a sok fanyalgónak, gratulálok. Régen olvastam ilyet.

  14. @Dumbi: gyönyörű. szerinted a beyza mit szólna, ha megtudná, hogy azt állítod, éhes pakisztáni gyerekek gyártják a tokjaikat?

    én őszinte leszek, ha már más nem az: ezek a tokok rondák, ódivatúak és drágák. és ezen nem segít az sem, hogy éhes magyar emberek gyártották kézzel.

  15. Hát gyerekek, ma jött meg az icase tokom, igen, ez az!!! Ez tényleg bőrből van, még a szaga is az. Mától a beyzám a múlté!!!


Add a Comment