fbpx Skip to content

Mai hírekben szó lesz a módosuló Home screenről, az App Store-os vásárlási szokásokról és a free memory-ról.

Helyszíntől változó Home screen

Újabb Apple szabadalomra derült fény. Az AppleInsider fedezte fel, hogy az „Átmeneti adatbeállítások” (Transitional Data Sets) nevű szabadalom lehetőséget ad a helyi időjárás, térképek, kontaktok meghatározására.
Ha a felhasználó San Franciscóban van, akkor a Home screenen lenne egy SF ikon, melyek megnyomásával egy olyan képernyőre jutna, ahol már ezek a helyi tájékozódást megkönnyítő alkalmazások ikonja lennének (lásd a mellékelt képet).

Maga a felhasználó állíthatja be milyen alkalmazásokat rendel hozzá. Például beállítja a már említett Friszkót otthonának és ha a JFK-en száll le a gépe, akkor egyszerűen nyom egy Here-t és voilá, megjelenik neki a new yorki időjárás.

Ráadásul a főikon is változik, pl. San Franciscoban a Golden Gate híd, míg New Yorkban egy felhőkarcoló lenne rajta.
Arról nincs hírünk, hogy ez a szabadalom melyik verzióban valósul meg (ha megvalósul egyáltalán), de sokat utazóknak kifejezetten hasznos lenne.

Ui: Apple beadott egy speech-to-text szabadalmat is, mely a kimondott beszédet írott szöveggé fordítja át. Ez jól jönne emailnél, SMS írásánál, diktálásnál, chat alkalmazásoknál is.

2.4 milliárd dollár bevétel az App Store-ból

Egy tanulmány szerint az Apple-nek havonta 200 millió dollár bevétele származik az App Store-ból.
Júliusi felmérés szerint, mely 1000 iPhone, iPod Touch és Android felhasználó bevonásával készült:
– egy átlagos iPhone felhasználó havonta 10.2 alkalmazást tölt le, amiből 2.6 fizetős. Ez jelentősen felülmúlja a korábban becsült, és jómagam által is kétségbe vont 1:15-1:40-es arányokat.
– ez a 10.2 letöltés 9.49 dollárba kerül és havonta 125 milliót hoz a cégnek,
– iPod Touch felhasználók aktívabbak, mert ők havonta 18 alkalmazást töltenek le. Viszont nem költenek többet az iPhone-osoknál (9.79 dollár, 73 millió havonta)
– többnyire azért vesznek fizetős alkalmazásokat, mert az ingyenes megnyerte tetszésüket és funkcionalitásban többre vágynak,
– az iPhone (és Android) felhasználók 90 %-a a telefonon keresztül figyeli az új alkalmazásokat (ezen azért meglepődtem, erősen túlzónak tartom az értéket)

Bye-bye free memory!

Bizonyára sokan tapasztalták, hogy egy alkalmazás bezárása után nem szabadul fel a teljes memória, hanem valamennyi továbbra is foglalva marad. Ha elég sok alkalmazást nyitott és zárt be az ember reboot nélkül, akkor eléggé lassan indulnak az alkalmazások, sőt néhány az indulás után ki is lép. Erre a célra jött létre jónéhány Free memory alkalmazás, mely kipucolja a memóriát.
Úgy látszik az Apple-nek valahogy nem tetszett a megoldás, mert a népszerű iStat nevű alkalmazás verziófrissítésekor a fejlesztőnek ki kellett vennie a Free memory gombot.
Az okát nem látom és nem hiszem hogy ez egy hasznos követelmény volt. Ráadásul a hírek szerint ez vár minden hasonló típusú alkalmazásra is…

Olvasd el a hozzászólásokat is

20 Comments

  1. Én vagyok Az első:):):)

  2. Én meg a 2-dik má:):)

  3. A data set az inkább adat halmaz.

  4. Én is iphoneról böngészem az appstoret.
    Lehetséges hogy azért szedették ki a free memory gombokat, hogy inkább vegyél egy 3GS-t minthogy a memóriát takaríttasd? Csak elképzelés.

  5. 6 🙂

  6. off:
    7:D

  7. vagyis 8….francba:D

  8. úgy látom az óvodások is ideszoktak, remek… veletek is csak többen vagyunk
    ezt a számolgatás meg be lehet fejezni b+
    kurva gáz

  9. 11 😀

  10. Free Memory, azért tuti benne marad az SSH-ban. Az Cydiás 😛

  11. van még egy szabadalom függőben. csak nem írtam róla külön cikket, esetleg beleteheted ebbe még pluszban (még májusban írtam meg pont ezt az apple-nek feature request-ként, de azt azért nem hiszem, hogy csak az én levelem alapján teszik ezt majd bele… :P):

    “Speakerphone control for Mobile device” – This describes sensors which automatically shut down the speakerphone when the iPhone is put against the ear and the speakerphone will be activated when the iPhone is put aside.

    ami arra lesz jó, hogy kihangosítás esetén a füledhez emelve a készüléket, lekapcsol a kihangosító, és a rendes hangszóró veszi át a feladatot (ahogyan közben a kijelző is lekapcsol, hogy ne tapicskolja össze a füled vagy az arcod a gombokat); ha pedig elveszed onnan, akkor meg vissza fog kapcsolni kihangosításra.

  12. @Jadeye: Ne haragudj, hogy mindig Téged zaklatlak de már annyiszor segítettél!!!
    Van nálam egy 3g amit nem tudom hogyan aktiváljak!
    Eddig 2.2.1-esen volt használva pannon kártyával de drága barátom frissített 3.0.1-re és a telefon lezárt…Külföldről van és nem tudom milyen függő?
    Azt írja az itunes is és a telefon is, hogy tegyem bele az eredeti kártyát az aktiváláshoz!

    Ha van időd és kedved írnál pár szót mit lehet tenni?
    Előre is köszönöm…

  13. en csak annyit tennek hozza hogy nem kell telepiteni free memory cuccott, eleg az SBSettings-t abba ez is bele van epitve, meg meg az is hogy ki lehessen valasztani hogy kikapcs reboot resafemode vagy respring, tehat erre sem kell kulon alkalmazast telepiteni… es meg jo nehany okossag amik kulon mas appok altal is elerhetoek, de mindek ha all in one..

  14. @4m@15: Bocs SBSettings-t akartam írni.

  15. Bocsi fiúk, kicsit le vagyok maradva… Ezek szerint az androidos telcsiken is futnak az appstore-os progik kivétel nélkűl????

  16. @Kyle: semmi ilyesmiről nem volt szó. az androidra van külön bolt, aminek semmi köze az apple-hoz.

    emellett a két telón tök más OS fut, így nem fut androidos telefonon apple appstore-os progi, sőt, az androidos telefon hozzá se fér az apple appstore-hoz (ugyanígy az iphone sem látja, mi van az android store-ban). tehát nem kivétel nélkül, hanem egyáltalán nem fut semmi apple appstore progi androidon. (hogyan telepítenéd fel rá amúgy?) esetleg az mehet, hogy megírták androidra is az adott appot, de azt akkor az android store-ból töltöd le rá, és nem az apple appstore-ból.

  17. @zoltan: Támogatom, az SBSsettingsbe minden nyalánkság benne van, ez is, és láthatóan, érezhetően jobb, gyorsabb az iphone utána.


Add a Comment