Skip to content

Az Apple beperelte Jon Prossert és Michael Ramacciottit üzleti titkokkal való visszaélés, hűtlen kezelés miatt.

A per mögött az áll, hogy Prosser az iOS 26 bejelentése előtt több alkalommal is szivárogtatott az eljövendő operációs rendszer új funkcióiból és felhasználói felületi változásaiból.

Egyszer már összeszedtük, hogy mit is kavart Prosser, de ha esetleg azt a cikkünket nem olvastad volna, itt egy kis emlékeztető:

Szóval nem elég, hogy Jon Prosser január óta szivárogtatta az iOS 26 designját (legfőképp a főképernyőt, a Kamera alkalmazást, a Liquid Glass designt és az Üzenetek alkalmazást), de még más kiszivárogtatókkal is összeveszett, hogy neki mennyire igaza van és mennyire biztosak a forrásai.

És ha összeszedjük, hogy miket mondott, tényleg nagyon pontosak voltak előrejelzései:

  • Bejött: kerekebb, de nem teljesen kerek ikonok a főképernyőn
  • Bejött: egy teljesen átalakított fülsáv a legnépszerűbb alkalmazásokban, mint például az App Store-ban, Apple Music-ban, Apple TV-ben és a Telefon alkalmazásban
  • Bejött: alulra helyezett kereső az Üzenetek alkalmazásban
  • Bejött: jobban lekerekített menük az egész rendszerben, beleértve a Vezérlőközpontot is
  • Bejött: átalakított hozzáférést kérő modális ablakok
  • Bejött: új váltókapcsoló a Beállításokban
  • Nem jött be: giroszkópot felhasználó csillogás a lezárt képernyő parancsikonjain és egyéb helyeken
  • Bejött: visionOS-szerű, üvegnek kinéző felhasználói felületi elemek, amik az alkalmazásokat, gombokat, a billentyűzetet és még sok mást érintenek
  • Vitatható, hogy bejött-e: jobban lekerekített és csillogó elemek, ahol a kijelző szélén lévő dolgok “leugranak” a képernyőről
  • Nem jött be: a billentyűzet “lebegni fog”
  • Vitatható, hogy bejött-e: hasonlítani fog az Apple Sports és Invites alkalmazásaira

Ahogy látható, nagyon sok mindent eltalált és ennek egy egyszerű oka van: tényleg valós információi voltak, amiket a legkevésbé sem etikus módon szerzett meg.

 

Prosser barátja, Ramacciotti ugyanis közeli barátja Ethan Lipniknek, aki az Apple-nél dolgozott fejlesztőként. Ramacciotti kifigyelte Lokátor segítségével, hogy Lipnik mikor nincs otthon, bement hozzá és FaceTime híváson keresztül megmutatta Lipnik otthoni, fejlesztésre használt készülékén az iOS 26 egy korai verzióját Prossernek.

Az incidens következtében az Apple kirúgta Lipniket, aki ebből egy egész életre szóló leckét kapott arról, hogy kikkel érdemes barátkoznia.

Prosser természetesen hárítja Twitteren (X-en) a felelősséget:

Érdekes, nem így történtek a dolgok az én megértésem szerint. Várom, hogy beszéljek erről az Apple-lel.

Szeretném kijelenteni, hogy nem szövetkeztem senkivel azért, hogy bárki telefonjához hozzáférjek és nem tudtam, hogy milyen szituációba keveredtem.

Prosser korábbi stílusa alapján azért ezek a kijelentések tőle aligha vehetőek komolyan.

Lipnik telefonja „jelentős mennyiségű további Apple üzleti titkot tartalmazott, amelyet még nem hoztak nyilvánosságra”, és az Apple azt állítja, hogy nem tudja, mennyi ilyen információ van Prosser és Ramacciotti birtokában.

Üzleti titkainak védelme érdekében az Apple azért nyújtotta be a pert, hogy az Apple bizalmas üzleti titkot képező információinak további nyilvánosságra hozatalát megakadályozó végzést kérjen, és kártérítést követel azok eltulajdonítása miatt.

Egyesek azt mondják, hogy ez a legnagyobb botránnyal járó Apple kiszivárogtatás a Gizmodo iPhone 4-es malőrje óta, de azért szerintem az továbbra is sokkal durvább.

Te mit gondolsz Jon Prosserről ezután?

Olvasd el a hozzászólásokat is

Szólj hozzá: Hozzászólok

Shopping cart

Hírek, Újdonságok

Webshop

Rendezés
Termék elérhetőség
Ár
- Ft
Bevonat
Csatlakoztatás
Modell
Tárhely
Méret
Tok mérete
Kialakítás
Gyártó
Akciós ár
Szíj anyaga