Minden pletyka arra utal, hogy az Apple egy kijelzővel felszerelt HomePodon dolgozik, amivel még nagyobb szeletet szerezhetnének az okosotthon kiegészítők piacán.
Az egyszerűség kedvéért hívjuk ezt a kütyüt HomePadnek, de persze nem tudjuk, hogy az Apple marketing csapata végül milyen elnevezéssel fog előrukkolni. De miért is lenne jó egy kijelzős HomePod?
Sajnos már nincs velünk Steve Jobs, hogy mindenkit meggyőzzön a színpadon állva, hogy egy ilyen fúziónak van értelme, pedig jó párszor tudott nagyot villantani. Elég a PowerBook G4 Titaniumra gondolni, ami az erő és a szexiség (Power + Sex) egyesülése volt, vagy az eredeti iPhone-ra, ami az iPod + telefon + forradalmi internetes kommunikációs eszköz poliámor házassága volt.
Nézzük meg az eddigi kiszivárgások alapján, hogy mit eredményezne a HomePod és egy kijelző összetétele.
7 colos kijelző
Amikor Mark Gurman, a Bloomberg elemzője először beszélt a HomePadről tavaly novemberben, akkor még 6 colos kijelzőt jósolt neki, de ezt 2025-ös előrejelzésében már 7 colosra javította.
A kijelző képaránya négyzethez közeli lesz, ha el akarod képzelni, akkor tegyél egymás mellé két iPhone 16 Pro Max-ot és nagyjából akkora lesz.
Sokak szerint lehetne ennél nagyobb is a kijelző, de az Apple nem szeret a minőségből leadni és az árat is szeretnék alacsonyan tartani, így trükkösen kell egyensúlyozniuk a mérnököknek. A 7 hüvelykes képátló valószínűleg elég lesz a legtöbb feladatra.
homeOS
iPhone-okon iOS, iPadeken iPadOS, Apple Watch-okon watchOS, Mac-eken macOS… Így egyáltalán nem elrugaszkodott ötlet, hogy a HomePad operációs rendszerét homeOS-nek hívja az Apple.
Ez egy teljesen új operációs rendszer lenne az iOS alapjain, felületében pedig az iOS 18 új Készenlét funkciójához hasonlítana, vagyis a watchOS-hez hasonló komplikációkat (widgeteket) tudna megjeleníteni.
Ami azonban még vadabb, az az, hogy Gurman úgy véli, hogy a felület aszerint változna dinamikusan, hogy a felhasználó milyen távol van az eszköztől. Így például ha a szoba másik feléből nézed, akkor csak az órát és az időjárást mutatná, de ahogy közelebb lépnél hozzá, hirtelen megjelennének a zene vezérléséhez szükséges gombok is.
Widgetek mindenhonnan
A legújabb macOS már támogatja azt, hogy az iPhone-odon lévő widgeteket is meg tudja jeleníteni, így egyáltalán nem lenne elképzelhetetlen, hogy a homeOS főképernyőn is meg tudnának jelenni az otthon lévő felhasználók widgetjei, hogy így még hasznosabb tudjon lenni a HomePad kijelzője.
Mivel az Apple jelenlegi platformjaira természetesen a külső fejlesztők is tudnak widgeteket készíteni, így valószínűleg harmadik féltől származó widgetek megjelenítésére is képes lesz a HomePad.
Kiegészítők armadája
Önmagában a HomePad egy iPadre fog hasonlítani, de az Apple egy rakás különböző kiegészítőt fog hozzá árulni, hogy minden otthonban meglehessen a helye.
Gurman így fogalmazott:
Az Apple különböző csatlakoztatható kiegészítőket tervezett az eszközhöz, köztük olyanokat is, amikkel falra rögzíthető lesz, mint egy klasszikus otthoni biztonsági panel. Lesznek olyan állványok is, amikben hangszórók lesznek, így a konyhába, az éjjeli szekrényre vagy épp az asztalra is helyezhetővé válik.
Ezeknek köszönhetően a HomePad egyszerre tudna versenyezni az otthoni biztonsági panelekkel és az éjjeli szekrényen lévő ébresztőórákkal is. Ennek persze az is az előnye lenne, hogy a HomePad ára alacsonyabb maradhatna és a kiegészítőkkel tudná fentebb tornázni az Apple a végső vételárat.
AI és Siri
Az Apple jelenlegi otthoni kütyüi nem támogatják az Apple Intelligence egyik funkcióját se. Szegény HomePod, HomePod mini és Apple TV 4K csak szomorúan állnak a sarokban, hiszen ők kénytelenek a régi Sirit használni.
A HomePad azonban nem lesz ennyire korlátozva és kihasználhatja majd az Apple Intelligence és a ChatGPT integráció minden előnyét. Így talán nem az “I’m sorry” lesz a leggyakoribb kifejezés, amit a HomePaden Siritől hallani fogsz.
Egyéb jóságok
2025-ben nehéz elképzelni egy kijelzővel és hangszóróval rendelkező Apple eszközt FaceTime nélkül, de szerencsére valószínűleg nem is kell, ugyanis természetesen az Apple videohívását is tudni fogja a HomePad.
Emellett nyilvánvalóan a HomeKit kiegészítőkkel is kommunikálni fog, így irányíthatod majd rajta keresztül a többi okosotthon kütyüdet.
Összefoglalva
A közepes méretű kijelző, egy új operációs rendszer, widgetek, egyedi kiegészítők, Apple Intelligence, FaceTime és az otthonod irányítása vajon elég lehet, hogy sikeres legyen a HomePad?
Szerintem igen, de nekem jelenleg is van itthon kettő HomePod mini, így simán mondható, hogy elfogult vagyok.
Neked mi lenne a “killer app”, amitől “instant get” lenne a HomePad?
Szólj hozzá: Hozzászólok