Évek óta várják rengetegen a lehetőséget arra, hogy a hívásaikat bármi okból rögzíteni tudják. És noha van Hangrögzítő app az iPhone-on, azt aktív hívás közben nem használhatjuk a beszélgetés tartalmának felvételére.
Az iOS 18.1 most változtat ezen a helyzeten: a hívási képernyő bal felső sarkában megjelenő, új ikonra koppintva bármi beszélgetést rögzíteni tudunk – amiről jogi okokból természetesen a másik fél is értesül egy hangbejátszással a rögzítés kezdete, illetve annak leállítása esetén is. Lássuk, mire van szükségünk ahhoz, hogy ezt használhassuk itthon is!
Melyik készülékek esetén érhető ez el?
Bármely, az iOS 18.1-et futtató iPhone támogatja ezt a megfelelő beállítások esetén.
Értesül a másik fél arról, hogy rögzítjük a hívást?
Természetesen igen – a készülék ilyenkor hangbejátszással tájékoztatja a hívás résztvevőit a rögzítés kezdete, illetve annak leállítása után is. A hívás rögzítésére szolgáló ikon pedig eleve csak azután válik aktívvá, hogy a másik fél fogadta a hívást, tehát a rögzítés tényéről szóló hangbejátszást mindenképp hallani fogja. (Nem tudjuk mondjuk azzal kicselezni, hogy már azelőtt elindítanánk a felvételt, hogy a másik fél fogadta volna a hívást – és akkor ennek jogi vonzatait most inkább ne is feszegessük. A cikk csak a funkció technikai részét tárgyalja, a jogi felelősség minden esetben az olvasóé.)
Hová kerül rögzítésre egy hívás hanganyaga?
A rögzített hívás a Jegyzetek appban hoz létre egy új jegyzetet, ami tartalmazza a hívás időpontját és hosszát is, illetve itt rögtön meg is tudjuk azt hallgatni, vagy pedig elmenthetjük a Fájlokba, illetve meg is oszthatjuk.
Ez szövegesen is átírja a hívás tartalmát?
Nem, ez a funkció csak hangfelvételt rögzít – hallássérültek vagy siketek számára tehát jelenleg nem nyújt segítséget. A hívások valós időben történő, szöveges átírása Apple Intelligence-től függő funkció, és az emiatt eleve csak angol nyelven érhető el, hiszen az Apple Intelligence jelenleg nem támogat más nyelvet.
Hogyan lehet engedélyezni a Hívásfelvételt?
Az első, és legfontosabb dolog, hogy a készüléken legalább az iOS 18.1 kell legyen.
Ha ez megvan, akkor az alábbi beállításra van még szükségünk:
- A Beállítások, Apple-fiók, Média és vásárlások alatt egy nem EU-s Apple-fiókkal kell belépve lennünk.
Fontos kiemelni, hogy kizárólag a Média és vásárlások alatt kell átlépnünk egy másik Apple fiókba, az iCloud alatt természetesen használhatjuk a magyar fiókunkat is.
Ha ezek után a Média és vásárlások alatt átlépünk egy másik Apple-fiókba, akkor a funkció bizonyos idő elteltével nem lesz elérhető számunkra.
Miért kell új Apple-fiók? Nem módosítható inkább a meglévő fiók régiója?
A meglévő Apple-fiók régiójának és országának átállítását azért nem javasoljuk, mert ebben az esetben előfordulhat, hogy egyes tartalmak nem érhetőek el az új régióban, vagy hogy új, az adott országhoz tartozó bankkártya megadása is szükséges lenne, ez pedig minden előfizetésünkbe is azonnal bele tudna szólni.
Erről itt ír az Apple részletesebben: Az Apple-fiók országának vagy régiójának módosítása.
Vannak hátrányai annak, ha valaki nem magyar Apple-fiókkal van belépve a Média és vásárlások alatt?
Az EU-s digitális piacokról szóló szabályozás (DMA) rendelkezései miatt adott esetben elképzelhető, hogy a DMA kínálta egyes lehetőségeket nem tudjuk igénybe venni, tehát nem használhatunk alternatív alkalmazásboltokat, nem tölthetünk le appokat közvetlenül az egyes fejlesztők weboldalairól, illetve nem állíthatjuk át az alapértelmezett appokat másra.
Ha valaki például Apple One előfizetéssel rendelkezik, akkor az Apple One által nyújtott Apple TV+ és Apple Music sem lesz számunkra elérhető. Ugyanez a helyzet bármely más, külön előfizetés esetén is, tehát ha valaki például csak az Apple Music-ra fizetett elő, akkor másik fiókba átlépve az szintén nem lesz elérhető számára, csak ha a másik fiókkal is előfizet rá. (Erre egyelőre úgy tűnik, hogy nincs áthidaló megoldás.)
Hogy ezek mennyiben érintenek valakit hátrányosan, az teljességgel egyedi dolog, és mindenki maga tudja mérlegelni, számára mi a fontosabb: a kifizetett vagy a DMA miatt elérhető szolgáltatások használata, vagy pedig a hívások rögzítésének lehetősége.
Arról jelenleg nincs információ, hogy az Apple mikor teszi majd elérhetővé ezt a funkciót az EU-s országokban is.
Legutóbbi frissítés: 2024.10.29.
Én ennek az engedélyezését nem értem…ha rákattintok a “Bejelentkezés az Apple-lel” akkor engem átvisz egy oldalra, ahol fogalmam sincs hogy hogyan tovább, elvileg van egy USA fiókom ,ha még nem szüntették meg,valamikor nagyon régen léptem be…
Hogyan tovább ?
én ezt nem értem. milyen bejelentkezés az Apple-lel opcióra kattintasz és hol?
Nincs esetleg erről valahol a YouTube-on egy részletes videó ?
ismét megkérdezem: milyen bejelentkezés az Apple-lel opcióra kattintasz és hol?
EU-s fiókkal: telefon kihangosít és watch hangrögzítőjével felvétel!
Continue the discussion at Hozzászólok