Még múlt hét elején a The Information nevű portál munkatársa, Wayne Ma felvázolta azokat a nehézségeket, amelyekkel az Apple szembesült a régóta pletykált AR/VR szemüvegének fejlesztése során. Most egy újabb jelentésben több további részletet is megosztott a hordható eszközzel kapcsolatban.
A jelentés szerint komoly erőfeszítéseket okozott az Apple mérnökei számára a 14 kamera és egyéb szenzorok és az akkumulátor elhelyezése a hordható kiterjesztett-valóság eszközben. Megtudhattuk továbbá, hogy bár Jony Ive már nem része az Apple mindennapjainak, azért nem engedte el korábbi csapatának kezét.
A már említett 14 kamerának komoly szerepe van a felhasználók arckifejezésének és szájmozgásának rögzítésében, amely a minél élethűbb végeredmény miatt kulcsfontosságú. A jelentés erre részletesebben is kitér:
A 14 kamera beépítése a headsetbe komoly fejfájást okozott a hardver- és algoritmus mérnököknek. A kamerák között vannak azok is, amelyek aprólékosan nyomon követik a felhasználó arcát, így biztosítva, hogy a virtuális avatarok pontosan tükrözzék arckifejezésüket és szájmozgásukat.
A jelentés kitér arra is, hogy az Apple korábbi vezető tervezője, Jony Ive a vállalat külső tanácsadójaként továbbra is részt vett a headset projektben:
Egy, az ügyet ismerő személy azt mondta, hogy bár Ive csak tanácsadóként tevékenykedik az Apple-nél távozása óta, mégis gyakran kérik fel ebben a projektben, hogy segítsen korábbi csapatának olyan területeken, mint az akkumulátor és a kamerák elhelyezése, vagy az ergonómia tekintetében. Két ember azt mondta, hogy még azután is, hogy Ive elhagyta az Apple-t, a headset projekt miatt néhány alkalmazottnak rendszeresen át kellett utaznia Cupertinóból San Franciscóba, ahol Ive otthona van, hogy megkapják a változtatások jóváhagyását.
Ive folytatta a headset designjának finomítását. Míg a korábbi prototípusoknál az akkumulátor a fejpántban volt, ő olyan kialakítást részesített előnyben, amely a szemüveget a felhasználó testén viselt akkumulátorhoz köti, hasonlóan a Magic Leap nevű kiterjesztett valóság szemüvegének kialakításához. Senki sem tudta pontosan, hogy ez a megközelítés bekerül-e a végső tervbe.
Az Apple eszközének kezdeti verziója állítólag nem összpontosít megfelelően a játékokra:
Négyen, akik a projekten dolgoztak, azt is kritizálták, hogy nem összpontosítanak a játékokra, a szoftverek azon kategóriájára, amely vonzó lehet a korai vásárlók számára. Ez fontos volt az iPhone sikerének szempontjából, sőt, a Meta VR csoportja is nagy prioritást szentelt ennek. Ezek az emberek azt mondták, hogy Mike Rockwell csoportja szinte soha nem említette a játékokat a belső prezentációkban az eszköz lehetséges felhasználási területeként. Az Apple nem fejleszt játékvezérlőket az eszközhöz, és arra törekszik, hogy a kézi nyomkövetést vagy egy ruhacsipeszhez hasonló ujjcsipeszt használna beviteli eszközként, legalábbis ezt mondják többen, akik ismerik a projektet.
Korábban azt is rebesgették, hogy néhány számítási feladathoz az Apple külső bázisállomáshoz kötné a szemüveget, de most már arról szólnak a hírek, hogy a headset teljesen önálló eszközként érkezne. A bázisállomás motorjaként a számításigényes feladatokhoz pedig az Apple a Mac Studio gépében debütált M1 Ultra chipjét használná.
“ A már említett 14 kamerának komoly szerepe van a felhasználók arckifejezésének és szájmozgásának rögzítésében, amely a minél élethűbb végeredmény miatt kulcsfontosságú”
Mint egy falat kenyér…
De jó! Folytatódik a kamera háború, csak most más a hardver, de sebaj ezen sok elfér.
El tudom képzelni azt a design csatát, amikor Ive egy kábelen lógó akkumulátor mellett kardoskodik egy integrált megoldással szemben…
Itt a fejen hordott súly a kérdés szerintem.
Continue the discussion at Hozzászólok