Túl sok alkalmazás van az iPhone-omon (5s-re költözés után most 157 db), így könnyen előfordul, hogy egy-egy olyan alkalmazás, amiről írni szeretnék, elfelejtődik, miután a megfelelő mappába bekerült. Így történt az Analog Camera-val is még tavasszal, teljesen méltatlanul, ugyanis nagyon jó alkalmazás.
A Clear teendőkezelő alkalmazás fejlesztői, a Realmac Software alkotása az Analog Camera is. A Realmac-es srácok még bőven az iOS 7 előtt megmutatták, hogy milyen szép is tud lenni a flat design, bár akkor eléggé kilógtak a sorból, de pont ez volt a sikerük egyik titka. Az Analog Camera-ra is azért figyeltem fel még tavasszal, mert nagyon egyszerű és letisztult kezelőfelületet nyújtott a szkeuomorfos időkben.
Az Analog Camera-ra a négyzetesség jellemző, a fotózandó tartalmat is négyzetesen látjuk (de rendes méretű fotót készít és a kép többi része a kamera gomb alatt látszik), a filter választás is négyzetes. Mivel a fotózási funkciók nem foglalják el a teljes képernyőt, így a felső részen egy könnyed húzással elérjük a régebbi fényképeinket mappák szerint és egyből megoszthatjuk őket a különböző csatornákon. Az alkalmazáson belüli navigáció a húzással megy.
A képekre 8 különböző szűrőt rakhatunk, de ezeket is tök jópofa módon, nem úgy mint a legtöbb alkalmazásban, hogy alul egy sávban lapozgatunk a filterek közt, hanem egyből megmutatja kicsiben, hogyan nézne ki a kép eredetiben, illetve a 8 filterrel. Bármelyik filterre nyomva nagyban is megmutatja, mi lesz kép, de kicsiben ha az ujjunkat húzogatjuk a filtereken, akkor az épp aktuálisat egy kicsit megnagyítja.
A filterválasztó alatt találhatjuk a különböző megosztási lehetőségek ikonjait, amik aszerint rendeződnek, ahány közösségi oldalt állítunk be az appban (csak a facebook és a twitter állítható be gombra, mivel ezek gyárilag is beépülnek az iOS-be, a többi alkalmazásban megosztó gomb a megnyomás után megnyitja a saját alkalmazását).
Az Analog Camera-t mindennapi használatra nem is kezelőfelülete vagy épp a filterezési módja miatt használom, hanem hogy a gyári Kamera alkalmazással ellentétben itt a fókusz- és fénymérési pont szétválasztható és szabadon elhelyezhető a kijelzőn, így például makrózásra sokkal jobban lehet használni, mint gyári appot. Természetesen lehet teljesen automatán is fotózni, amikor is tartalomtól függően, de egyben helyezi ezt a két pontot, de van még egy mód amiben igaz ugyanúgy egyben kezelve, de mi helyezhetjük el a két pontot. A módok közt úgy tudunk váltani, hogy ha egyszer egy ujjal a képernyőre nyomunk akkor az egyben szabályozható módba lépünk és egy ujjal dupla koppintással tudunk az automatikus módba visszalépni vagy két ujjas koppintással a szabadon szabályozható módba. Az Analog Camera segítségével sikerült ezt a képet is lőnöm, gyári appal közel se volt ilyen jó és semmilyen plusz objektívet nem használtam hozzá, csak simán az 5s kameráját.
Az Analog Camera futtatásához csak annyi a kikötés, hogy legalább iOS 6.0 legyen a készüléken.
[appstore id=”591794214″]
8 Comments
Az Analog Camera futtatásához csak annyi a kikötés, hogy legalább iOS 6.0 legyen a készüléken.
Na meg 1,79 euro a bankkártyádon 😀
Amúgy ez tök fölösleges ha van instagram..
Fotózzással kapcsolatos kérdés….tud valaki cydia-s tweak-et ami fotózáskor dátumot rak a képre IPHONE 5S Ios 7 ?
Eddig a “Stampr”-ot használtam de már nem működik !
Nee, hihetetlen, hogy ezt egy 5s készítette 🙂
Ezt a sáskás képet egy iphone csinálta?? 🙂 fuu….
@hudiboldi:
Nem lehetetlen, sőt…
Ezt a siklós képet még iP4S-sel csináltam.
@szejc:
Nem jött össze a kép linkelése, úgyhogy itt a dropbox link:
https://www.dropbox.com/s/264dtth5jddtr3d/2013-05-19%2017.51.55.jpg
Éljen a sáskás kép hátterében látható gimi!
Mindenhol ott vagyunk!:)
(egy 2003-as ballagó)
@motooo: 2010 😉