fbpx Skip to content

Az alábbi cikket Totti küldte nekünk, köszönjük! Ha te is küldenél be olyasmit, ami szerinted másokat is érdekelhet, ajánljuk figyelmedbe ezt az írásunkat, amiből minden szükséges részletet megtudhatsz: Vendég Bloggerek, tiétek a terep!

***

Sziasztok!

Jelenleg egy 4S készüléket használok, ami az együtt töltött egy év alatt nagyon hozzám nőtt, de gondolom ezzel ti is így vagytok. Sok olyan appot töltöttem le, ami segíti a munkámat, szórakoztat, vagy egyszerűbbé teszi az infóbeszerzést. Ezekből szemezgetek most, talán kaptok egy-két jó tippet.

A képernyőkön a kreatív káosz uralkodik, nem bírom a túlzott rendszerezést, ha valaki felfedez valami szisztémát, az csak a véletlen műve… 🙂

Az első oldal a gyakran használt programok gyűjtőhelye, ide csak a sokat koptatott ikonok kerültek. A legtöbbet ismeritek – akik nem, azoknak sürgősen felzárkózni! – azokra nem térek ki, de egy párat kiemelek:

Clear: Zseniális. Imádom. Ez egy annyira letisztult lista-jegyzetelő (to-do) app, amit én kötelezővé tennék minden iOS felhasználónak.

Rechner: Gesztusvezérlésű számológép, amivel gyorsan, és látványosan lehet alapműveleteket elvégezni. Egy bevásárlás során, vagy ha a főnök 15%-kal meg akarja emelni a fizetésed, pont kéznél van egy gyors ellenőrzésre.

Camera+: Ezt igazából a zárolható fókusz, és az exposure teszi naggyá, de az azonnali szerkeszthetőség, a szűrők, az instant megosztás lehetősége is vonzó lehet egyeseknek. És amíg a gyári kamera nem tud időzíteni, nincs miről beszélni. És ne gyertek most a panorámával…

Chrome: Nekem nagyon bejött ez a böngésző. Gyorsan működik, a lapok közötti váltás/bezárás elegáns, és ott a hangalapú keresés. Valamint egyszerű a váltás az automatikusan mobilos felülettel betöltő oldalakról asztali változatra.

A második oldalon a gyakran használt segédprogramok változatos témákban.

QRReader: QR és vonalkód olvasó program. Lehetőség van saját kódgenerálásra is. Ez megosztható, menthető a fotók közé.

MCM: A MasterCard mobil alkalmazás segítségével sok helyen lehet már fizetni. Én telefonszámlát, kajarendelést szoktam vele rendezni. Remek.

IMDb: Mivel nagy filmrajongó vagyok, ez egy kötelező applikáció. A legfrissebb hírek, trailerek mellett részletes infókat tartalmaz filmekről, színészekről. A TOP 250-ből kinek mennyi volt meg?

Mozi24: A filmeknél maradva itt megleshetitek a mozikban játszott premierfilmek előzetesét, kritikáit, vetítési időpontjait. Külön böngészhetőek a vetítések mozik alapján is (vidéki mozikat is tartalmaz). A foglalási lehetőség hiánya fájó pont, de az IMDb linkért jár a pirospont.

UPC: Ha elfelejtem beállítani egy műsor felvételét a mediaboxon, ezzel a kis applikációval bárhonnan pótolhatom.

Oplayer: Sok videó lejátszót teszteltem, nekem az Oplayer volt a legjobb választás. 4S-en a 720p filmekkel még elbánik, nekem eddig minden formátumot lejátszott, a feliratokat is remekül kezeli. Wi-Fi átvitellel is lehet rá tölteni a videót (http, bonjour, ftp), és illetéktelenek ellen mappára beállítható jelszókezelés van benne.

Dropbox: Évek óta a Dropboxban tárolom a fontos – bármikor szükség lehet rá – dokumentumokat. A jelszavas védelem mellett biztonságban magamnál tudhatom. Gyors megosztási lehetőséggel rendelkezik. Akár a fotóidat is automatikusan menti a tárhelyre.

Soundhound: Mindenkivel előfordult már hogy hallott egy jó zenét, és akarta tudni, mi az, és akarta birtokolni, hallgatni bármikor. A Soundhound ezt megoldja, megkeresi, mi szól, aztán egy perc és az iTunes segítségével már a zenéid között tudhatod. Pont.

Google Maps: Nehogy már az Apple-nek legyen igaza.

TED: Inspiráló, elgondolkodtató, szórakoztató előadások. Remek előadók a tudomány, a szórakoztatóipar, a technika világából, max. 18 percben ez a TED. A mobilos alkalmazással gyorsan elrepül egy utazás, aztán még gondolkodni is tudsz valami értelmesről.

A következő oldal a szórakozásé, mindenféle játékok gyűjtőhelye. Sokat kipróbálok, de nagy részük gyorsan a kukában végzi. Igazán nagy nevek is elhullottak már a rövid játékmenet, unalom, vagy tárhely (16GB) miatt.

Temple Run: Endless run stílusú ügyességi játék. Ez volt az első letöltött játékom, azóta nincs szívem letörölni…

ReadyBang: Western párbaj. Reakcióidőn alapuló játék vicces kivitelezéssel. A gép ellen egy idő után esélytelen vagy, de haverokkal egy sörözés közben nagy meccseket lehet játszani.

Ice Rage: Egyszerű vezérlés, minimál grafika, pörgős játék. Felkészülhettek vele a téli jéghokira…

Amazing Alex: A Rovio játéka, ahol egy gyerekszoba kellékeiből kell láncreakciókat alkotni. Tom és Jerry-n szocializálódók előnyben.

Fragger: Kis kommandós segítségével kell felrobbantani a gonosz terroristákat sok-sok pályán keresztül. Mikor 27-edszer kezded újra a pályát, már nem mosolyogsz annyira. De azért is megcsinálom!

Rayman Run: Platformjáték, amiről nem lehet leállni, míg össze nem gyűjtöd a pálya összes gyémántját. Mikor jönnek az új pályák!?

Real Boxing: Izgalmas, jól irányítható boksz, szuper grafikával. Választható a motion detector-os irányítás is, bár nekem annyira nem jött be.

HomeSheepHome 2: Három bárányt kell különböző trükkös akadályokon átterelnünk, remek logikai játék. Gyűjthető bónuszok, extra pályák, stb.

WindupKnight: Mentsd meg a királylányt a felhúzhatós lovag segítségével. Platformjáték, ahol a kézügyesség, és a kitartás nagyon sokat számít. Pörgős, élvezetes kis game.

Fingerympics: Magyar fejlesztésű ügyességi játék, két ujjal futást imitálva kell 100 métert megtenni. 6.47-es időmet lehet döntögetni.

SportsTracker: Nem játék, de vele a sport azzá válhat. Jegyzi minden megtett méteredet, sebességedet, térképen jelöli az útvonalat. Bármilyen sportot választhatsz (futás, bringa, evezés, stb), aztán megoszthatod barátaiddal, és mehet a versengés…

iMuscle: 3D-ben mutatja meg az izmok működését, és a fejlesztéséhez hasznos gyakorlatokat animációval, részletes leírásokkal szemlélteti.

Om-nom pedig mappába zárva várja a frissítéseket…

A végére maradt az egyéb kategória

Barátok: Térkép segítségével megmutatja, hol vannak a barátaid.

DrawCast: Egy rajzolóprogram, amiben bármikor felskiccelheted az ötleteidet, amit filmtekercsbe menthetsz.

Norc: a norc.hu iOS verziója, amiben budapesti utcák street view-ja érhető el.

Navigon: Remek GPS térkép, T-Mobile-osoknak ingyenesen.

Snapseed: Sokoldalú képszerkesztő program, rengeteg lehetőséggel.

Keresés: Reméljük sose lesz rá szükség, de ezzel megtalálható az elveszett iOS/OSX eszközünk.

Röviden

A joke mappában található programok

Whip: Mozgásérzékelős ostor, ha valakinek oda akarunk csapni.
AppFusion: Villámlás, sokkoló, üvegbetörés… just for fun.
Neckties: Különböző nyakkendőkötési technikák lépésről lépésre.
Zippo: Tűzveszélyes helyen koncertezőknek.
Virtuoso: A boci-boci tarkát bármikor.
Cardiograph: Gyorsan lemérheted a pulzusodat, ha megfogod a legújabb Apple terméket. 😉
Froccs: A helyes arányok kiválasztásához, ha már megittál pár avasi fröccsöt.

Other mappa

ShopGuide: Ha eltévedsz a plázákban, mutatja az utat…
Skype: no comment
Nettó Bér: Állásinterjún, ha az alkudozáshoz értek.
PS Express: Photoshop kezdőknek.
ZipBrowser: Tömörített állományokban kutakodni.
LogMeIn: Távolról irányíthatod PC-det.
Bump: Egy ütődött fájlcserélő program.
Travel&Surf: T-Mobile roaming csomag aktiváló.
Google Drive: A Google-nél tárolt dokumentumaid bármikor elérhetőek.
Convertible: Ötletes konvertálóprogram.

Ha pedig valakinek az általam használt háttérképre lenne szüksége (nyomj a képre, akkor megnyitja teljes, retina felbontású méretben):

Ezek voltak aktuálisan az általam használt applikációk. Ha valakit részletesebben érdekel valamelyik, örömmel válaszolok. Ha valaki a fenti programok alapján ajánlana valami újat, ne fogja vissza magát!

Köszönöm a figyelmet.

Totti

Olvasd el a hozzászólásokat is

5 Comments

  1. miért olyan nehéz a T-Mobile-t leírni…?
    (sorry, de nem az első eset)

  2. Ez jó volt, sok érdekességgel!

  3. Pityu, ha olyan rég használnád mint én, te is hivhatnád így…. 🙂

  4. GPS programkent a Navigon igencsak hulladék.
    Ajanlom figyelmedbe a Waze-t. Ingyenes es engem meg soha nem hagyott cserben. Gyorsabb is, mint a Navigon minden tekintetben. Ezen felül képes tanulni es figyelni a forgalmat. Szocialis halo alapon müködik a forgalomfigyelés.

  5. Jo a Camera+ en is hasznalom, de a gyari kamera appban is lehet zarolni a fokuszt.


Add a Comment