Az alábbi cikket iNoise küldte nekünk, köszönjük! Ha te is küldenél be olyasmit, ami szerinted másokat is érdekelhet, ajánljuk figyelmedbe ezt az írásunkat, amiből minden szükséges részletet megtudhatsz: Vendég Bloggerek, tiétek a terep!
***
Sziasztok!
Nagyon régi olvasója vagyok a blognak, még az első, 2G-s iPhone-nal kezdtem és emlékszem mennyi hasznos dolgot találtam mindig ezen nagyszerű oldal hasábjain. Úgy éreztem, ennyi idő elteltével és hiányolva mostanában az igazi iphone buhera cikkeket, gondoltam megmutatom nektek, hogy is néz ki jelenleg az én szifonom. Egy mezei iPhone 4-gyel rendelkezem jelenleg, de ezekkel a módosításokkal, amiket leírok nektek, őszintén szólva én még mindig nem gondolkozom a cserén, mert korát meghazudtolva alázza néha a barátok eggyel újabb generációjú készülékeit is – mind megjelenésben, mind gyorsaságban!
Személy szerint én maradtam még 5.1.1-en, mivel az iOS6 újításai számomra annyira nem számottevőek és jelentős részüket pótolni lehet cydiás kiegészítőkkel. Szóval szerintem többet lassítana a frissítés egy 4-esen, mint amennyi előnyöm származna belőle. A témákhoz természetesen Winterboardot használok, a csomagok és programok nagy részét megtaláljátok az alábbi repo-kban:
Jelenlegi téma rétegenként visszafele:
- Glaskart HD Lockscreen
- iNZTW3 – Dark Dock Mod
- Transparent Dock
- iNZTW3 – Pro+Iconset
- Matte Nano HD
- 266 HD System
- [iOS 6] iPhone UI
SBSettings téma: 266HD
Cydiás kiegészítők
Ami a gyorsaságért felelős
SuperCleaner-iOS5.x (iDeviceCentral Repo): Ha installálod, eltávolítja a felesleges launch daemonokat és a spotlight keresőt, tartalmaz reklámblokkoló host fájlt is és töröl pár framework-öt. Nyugodtan ajánlom mindenkinek, mert stabil marad a telefon, viszont cserébe rengeteg felszabaduló RAM jár ajándékba és sebességben is érezhető lesz a különbség. Kezdőbb user-nek nagy segítség, mert nem kell a fájlrendszerben turkálni, ez a kis csomag minden fontos módosítást megcsinál helyettünk a jobb teljesítmény érdekében. (A repo-ban van egy (S) végű ebből a csomagból abban marad a spotlight, ha esetleg valakinek hiányozna)
Accelerate: A gyári iOS animációkat lehet vele gyorsítani vagy akár ki is kapcsolni, előnye a Speed Intensifier-el szemben, hogy konfigurálható sok opciója. Sokkal fürgébb lesz tőle a telefon, főleg olyankor érezhető ha az ember alkalmazáson belül navigál vagy a háttérben futó appok közül indít egyet vagy vált.
Továbbiak
iCleaner: A fájlrendszerből törli a szükségtelen fájlokat (napló, ideiglenes fájlok, nem használt cydia függőségek), képes törölni a nem használt nyelveket is az alkalmazások mappájából a retina / nem retina ill. iPad képeket attól függően milyen készüléket használunk. Havonta érdemes egy „clean”-t nyomni.
Gridlock: Oda teszed az ikonjaidat ahová csak szeretnéd.
Browser Changer: Alapértelmezett böngészőt adhatsz meg a Safari helyett, én például az AtomicBrowser-t használom.
Mail More Photos: Feloldja a limitet, ami nem enged 5-nél több képet küldeni email-ben a képek alkalmazásból.
SpringFlash: Activatorral ki/be kapcsolja a LED fényforrást. Hasznos, ha például a lockscreen-en az óra double click-ra állítod, így a leggyorsabban kacsolhatod be ha szükséged van rá.
YTOpener: Az új Youtube app-ban nyílnak meg a YT linkek.
3G Unrescrictor 5: Feloldhatod vele az appok gyári korlátait, ha mobil internetet használsz épp, én a FaceTime miatt használom, így működik 3G-n is.
Barrel: Oldalak közti slide animációkat lehet vele kicsit csinosítani, az új random téma nagyon jó, mert ugye fő a változatosság.
Bulletin: A Notification Center funkcióját bővítheted, engedélyezni lehet a lockscreen-en például és hátteret is tudsz cserélni vele.
CleanStatus: A status bar elemeit engedélyezheted vagy tilthatod le vele, nekem például maga az akku ikonja nem tetszett, szerintem felesleges, a százalék sokkal hasznosabb.
Five-Column SB: A jó öreg 5 oszlopos ikon mod a springboard-ra.
Infinidock és InfiniFolders: A dokkot és a mappákat tudod velük személyre szabni. Ez esetben az 5 ikonos dokk megvalósításához, illetve a korlátlan számú, egy mappában elhelyezhető ikonokhoz használom.
KillBackground: Activatorral működtethető kis tweak, bezárja a háttérben futó alkalmazásokat. Én úgy állítottam be, hogy azokat a programokat ne zárja be, amiknek első indítása amúgy is hosszadalmasabb (Skype, Facebook), így ha szükséged van memóriára, csak odaböksz és máris felszabadul a memória nagy része. Nálam a status bar jobb oldalára van beállítva az aktiválása a home screen-en.
Multifl0w: Régebbi tweak, de szerintem nem jött még ki olyan alternatívája, amivel ilyen áttekinthetően lehetne a háttérben futó alkalmazások közt navigálni.
PasswordPilot: Megjegyzi az App Store jelszavad, így nem kell állandóan beírni, ha telepítesz egy programot.
TetherMe: Aktiválja az internet megosztást a beállításokban, ha az alapból nem működne.
WeeSpeeddial: A Notification Centerből tudsz indítani hívásokat, ha a Bulletin-t is használod, a lockscreen-ről gyorsan és egyszerűen hívhatod kedvenceidet kettő gombnyomással.
Winterboard: Témákhoz elengedhetetlen, régi motoros, szerintem senkinek sem kell bemutatni.
Forecast: A lock screen-en láthatjátok, hogy az óra helyén egy időjárás ikonnal is bővült a kép, illetve ha oldalra elhúzod az egészet, egy remek 7 napos előrejelzést találsz.
Alkalmazások
Jöhetnek az alkalmazások, amikből csak párat szeretnék megemlíteni, mert aki rendszeresen olvassa a vendég blogger írásokat, a legtöbbel már úgy is találkozott. Egyedül a fényképező appokra térnék még ki, mert ez a téma talán még nem kapott egyik korábbi cikkben sem reflektorfényt, és fotósként szeretném ezeket is megosztani veletek, mert egy kis kreativitással meglepően jó képeket lehet velük készíteni.
Kezdeném akkor rögtön a második oldallal:
iTranslate: Hasznos fordító program, ha lusta vagy beírni, amit keresel, mondatokat is fordít, de azért verset ne kezdj el neki mondani, mert néha eléggé félreért dolgokat, ha nem a helyes akcentussal beszélsz hozzá.
Ignition: LogMeIn kliens iPhone-ra. Bármilyen számítógépet távvezérelhetsz vele, akár zenét is játszhatsz le a gépeden és a telefonon fog megszólalni.
Yoga: Ha reggelre elalszod a nyakad, 5 perc ráfordítással és néhány pár perces gyakorlat elvégzésével az egész tested ellazíthatod, így frissen, energikusan és újult erővel vághatsz neki a napnak.
MobileMouse: Távegér az iPhone-ból, sokaknak ismerős lehet, nem mai darab már.
GoodPlayer: DivX és más, alapból nem támogatott videóformátumot lejátszó app, remek TV-out funkciókkal.
WhiteNoise: Különböző természetes háttérzajokat tartalmaz. Ha egy kis nyugalomra vágysz, vagy netán meditálnál egy jót, nagy hasznát veszed ennek a kis appnak.
Carpenter: Vízmérték, vonalzó, inga – néha nagyon jól tud jönni.
TuneIn Radio: Internet rádió kliens, az egyik legjobb. Ismeri a ShoutCast adásokat és URL-t is beilleszthetsz.
SkyFire: Flash videókat lehet vele nézni, ha külföldön élsz, hasznos lehet általa a game-mania online adását követni, így bármikor alkalmad nyílik hazai képsorokat is nézni kedvenc eszközödön.
Living Earth: 3D bolygó animáció élő (késleltetett) időjárás műholdképekkel.
Starmap: Fordítsd a telefont éjjel az ég felé és megmutatja neked a csillagtérképeket.
StreamToMe: Számítógépedről tudsz videókat stream-elni, ha nincs kábeled a tévéd és a gép között, vagy netán a lakás másik szegleteiben akarsz médiát nézegetni. Egy TV-out kábellel pillanatok alatt egy Wi-Fi hatósugárban működő médialejátszót varázsolhatsz a készülékedből.
Fordító programok melyek a kamerát használják
Worldictionary: A kamera keresőjében a kívánt szavakat fordítja, rengeteg nyelven tud – hasznos lehet tábláknál egy idegen országban.
TextGrabber: Komplett szöveget tud fordítani, karakterfelismerővel van felvértezve – számomra nagyon bevált külföldön, lehet, hogy a mai napig sem derült volna ki, hogy a zacskós leves tartalmát Hollandiában először hideg vízbe kell önteni. 🙂
Fotós appok
Kezdjük akkor a fotós programok sorát.
Nightcap: Hosszú záridős képeket készíthetünk vele korlátozott fényviszonyok mellett.
TrueHDR és Pro HDR: Mind a kettő számottevően jobb a gyári beépített HDR funkciónál, személyesen nekem a Pro HDR a kedvencem – szép színeket kapunk és az egyszerű kezelőfelület miatt roppant gyorsan szerkeszthetjük vagy effektezhetjük is egyből a képet.
MagicShutter: Egy állvánnyal éjjel eszméletlen képeket lehet lőni például városban, egy forgalmasabb utcán, ahol az autók lámpáinak fényei gyönyörű fénysávokat rajzolnak a hosszú expozíciós idő következményeképp.
SloPro: Videórögzítő alkalmazás melynek különlegessége hogy a felvett videót akár 1000x-re is lassíthatjuk. Sajnos azért például a National Geographic-on látott slow motion felvételektől messze van, de néha ötletes videókat készíthetünk vele.
645 Pro: Az egyik, funkciókban legrészletesebb képkészítő alkalmazás, kezelőfelülete hasonlít a DSLR gépek kijelzőjére.
iMovie: Sokaknak nem kell bemutatnom, de aki nem ismerné az Apple gyári videószerkesztő programja, hangulatos klipeket hozhatunk vele össze egyszerűen és hatékonyan.
Snapseed: Az elkészített képeink utófeldolgozásában verhetetlen kis program, néha meglepő dolgokat ki lehet még hozni egy régi képkockából.
Camera+: All-in-one kamera app, szinte mindent tud – aki nem szeretne ennyiféle alkalmazást beszerezni, ezt ajánlom figyelmébe, mint egyszerű és gyors megoldást, a filtereket imádom benne.
Lapse It: Timelapse videót készíthetünk vele, akár egy egész napról is. Bámulatos! 🙂
Panoramatic és Autostitch: Mindkettővel panoráma képeket készíthetünk, én személy szerint az Autostitch eredményeivel elégedettebb vagyok, de a Panoramatic-kal is rengeteg jó panorámát lőttem már.
HDR FX Pro és a WowFX: Ezeket az alkalmazásokat ingyen szereztem be egy akció alkalmával az App Store-ból, mindegyik ügyes program, de ezeket inkább utólagos effektezésre használhatjuk.
Egészség
A végére hagytam még pár programot amik az egészségünket szolgálják:
iMuscle: Rettentően hasznos, ha edzed a tested bármilyen formában, mert a gyakorlatok mellett még számos hasznos információt tartalmaz – többek közt például rengeteg nyújtógyakorlatot, ami elengedhetetlen egy komolyabb testmozgás után.
6 Pack Abs: Ha szeretnél ellenállhatatlan kockákat a hasadra (és odafigyelsz az életmódodra is emellett), ez a program szívesen megtornáztat akár minden nap, és addig nem hagy békén, amíg végre nem hajtod az általa kínált napi edzésprogramot.
Cardiograph: Pulzusmérő iPhone-ra.
Brain Wave: Binaurális hangok kollekciója az agyhullámaid szinkronizációjához, csak elvetemülteknek! 🙂
A háttérképeket az alábbi programokból szereztem be: PimpYourScreen, iTheme, Wallpapers HD
32 Comments
a lock screen állati jó. bár ne kéne hozzá jb
Elég egyedi és szépet összeállított iPhone lett :)) grat hozzá 😛
Nagyon királyul néz ki! Ha csak azt szeretném, hogy a lockscreen legyen ugyanilyen v hasonló, ahhoz milyen cydiás tweakek kellenek?
Grat. szerintem egy igazán hasznos, egyedi kütyü lett készülékedből. Nem bátorkodtam még ezidáig jb módban használni telefonomat, nemcsak a készülékem stabilitását féltve, ugyanis nem vagyok szakértője. Szerintem sokkal több rajongója lehetne az iPhone készülékeknek ha gyárilag jb nélkül is végrehajthatóak lennének a fent leírt alkalmazások javarésze.
Grat. szerintem egy igazán hasznos, egyedi kütyü lett készülékedből. Nem bátorkodtam még ezidáig jb módban használni telefonomat, nemcsak a készülékem stabilitását féltve, ugyanis nem vagyok szakértője.
@jotzi: a Winterboard kell hozzá és a Glaskart HD témából a lockscreen réteg! 🙂
Jó a post. találtam benne csomó új appot amit érdemes kipróbálni,
Csak egy dolgot nem értek: minek kell ennyire elcsúfítani az iost? Ez eszméletlen bántja a szemem….
@earny: Nekem ugyanez volt a véleményem az alap design-ról. Kinek a papp, kinek a pappné 🙂
Ha odaadom a telefonomat akkor az enyémből is csinálsz egy ilyet? 🙂
sziasztok!
abban tud vki segíteni, hogy melyik repoban találom az “iNZTW3” témát?
előre is köszi a választ!:)
@szlaszlo: a teljes neve iNitsua Z Twilight 3volution és az xsellize repóban megtalálod!
@iNoise: Köszönöm a gyors választ! 🙂
@iNoise: és akkor még egy gyors kérdés, szintén mint az előbb, hogy melyik repoban, vagy, hogyan kéne keresni: [iOS 6] iPhone UI
@szlaszlo: szerintem ez alatt a normál iOS felületet érti.
@Jadeye: gondoltam rá, csak írta, hogy 5.1.1-et használ…
@szlaszlo: jogos, azt átfutottam, akkor csak válaszol majd 🙂
@iNoise: a statusbárnál nem tűnik el az árnyalat az nem szép így és nem tudom hogy lehet azt beállítani, ugyanígy a slide bar-nak is a szürke rétege nem tűnik el, az hogyan oldható meg? + az uj ikonok a 266 hd system miatt vannak?
@Jadeye: meg kíváncsi vagyok, az mit is tudhat, gondolom ezzel nem vagyok egyedül… 🙂
Ez a FolderIconLagFix mit tud?
@szlaszlo: iOS 6 theme azthiszem igy van fent
@jotzi: a rétegek sorrendje fontos a winterboardban, de irtam felül h nekem hogy vannak
Szép post ez is, szinte megjött a kedvem a JB-hez…
@iNoise: Felraktam a 266 HD system témát, de az ikonok sokkal kisebbek és nincsenek lekerekítve, és a lockscreenen az időjárás widgetnél van egy sötét sáv, meg a feloldógomb sem olyan.
@nemte: a sötét csík nekem is ottvan az időjárás widgetnél, feloldógombom nekem se olyan, ja meg nézegettem ezeket a twilight témákat de nemtudom melyikben van benne ez a dark dock mode. nekem csak az kéne h tényleg csak a lockscreen alakuljon át, az ikonok jok ugy ahogy vannak. @nemte nem lehet az, hogy azért van ott egy csík mert ios6-ot futtatsz? mert elvileg 5x-es ios-re van ez kitalálva
uuuu
igen szep iras es hasznos is nagyon!
@jotzi: nekem sikerült eltüntetnem a slider hátterét, illetve áttetszővé tenni! ModMyi.com-ból leszedtem a Transparent Slider Backgroundot (1.1 verzió), és Winterboardban a Glasklart HD Lock Screen fölé helyeztem. Oda egyébként ezen a néven kerül be: No Dock Background iOS.
tegnap feltettem a Forecast-ot amit nemreg frissitettek es azota nem mukodik 🙁
A jobb also sarokban lévő kamera ikon png-jét hol találom meg ? le szeretném én is cserélni egy saját készitésűre, csak nem igazán találom.
@Matyee: köszi!
feltettem eddig: SuperCleaner-iOS5.x,Accelerate,iCleaner és a kereső oldal eltünt a rendszerből ez mitől van?
SuperCleaner-iOS5.x -> Ahogy fent is írták, van belőle spotlight-os ill. nélküli verzió…
Sziasztok. Kezdő vagyok a témában. Raktam fel témát, widgetet, de sehogy sem tudom elindítani. Nem akar működni. Valamit be kell kapcsolni? Segítsetek!! Köszi