Valahogy szeptember elején úgy adódott, hogy néha használnom kellett az iPhone beépített ébresztőóráját. Végeredményben elégedett vagyok vele, pont azt tudja amit kell. Be lehet állítani, hogy a hét bizonyos napjain ébresszen fel, illetve már tudok a zenéimből is ébresztőt készíteni. Egy valamit nem tud: az hogy a szundi 5-10-25 perccel ébresszen engem újból. Ő csak azért is 9 perccel később fog próbálkozni. De miért pont 9 perc? Erre a thozoonaploja.blogspot.hu oldalon megjelent írás adott nekem választ:
A szundi funkció az 1950-es években jelent meg az akkor még javarészt mechanikus, fogaskerekes-számtárcsás kijelzővel rendelkező ébresztőóráknál. A szabványosítás után a szundiért felelős fogaskeréknek illeszkednie kellett a már meglévő, az idő kijelzésére szolgáló fogaskerék-rendszerbe, így a mérnökök választás elé kerültek: 10 percnél egy picivel hosszabb vagy egy picivel rövidebb időre kellett időzíteniük a következő ébresztést. (Azért pont 10 perc körüli értékről beszélünk, mert ennyi időbe került, amíg a percek második számjegyét mutató kerék teljesen körbefordult.)
Mivel kutatások bizonyították, hogy 10 perc elegendő idő ahhoz, hogy egy ember újra mély álomba merüljön, ezért az óragyártók a 9 perc mellett döntöttek, abban a hiszemben, hogy az időben felkelni nem tudók majd gyorsan és frissen kelnek ki az ágyból egy rövidebb szundizás után. (Úgy látszik, én minden alól kivétel vagyok.)
A mai digitális órákat már bármilyen szundi-időtartamra be lehetne állítani, a 9 perc azért maradt kvázi szabványos, mert a vásárlók többsége ezt várja el egy ébresztőórától.
Nos, így utána jártam melyek a legjobb ébresztőóra alkalmazások az App Store-ban. Először is jöjjön az abszolút győztes, az Alarm Clock HD, mely iPhone-on és iPaden is méltán vezeti a toplistát.
Van belőle ingyenes és fizetős változat is, így bárki kedvére kipróbálhatja. Konkrétan minden tud! Képes felébreszteni iPod zenére, különböző szundikat állíthatunk be, megmondja reggel az időjárást és akár a legfrissebb Twitter, Facebook üzeneteinket is megmutatja. Több szín közül is választhatunk, és még éjjeli lámpának is lehet használni. Elalváshoz is kiváló alkalmazás, zenére segít elaludni, ha éppen erre van szükségünk. Engem ez egyébként rögtön meg győzött, 280Ft a HD verzióért vicc ár, mindenképp ajánlom a megvásárlását, nekem rögtön bejött.
[appstore id=”476555713″ country=”HU” style=”custombox1″]
A következő ébresztőóra alkalmazás is a kemény súlycsoportba tartozik, ahogy a neve is takarja: Alarm Clock Pro. Nem összekeverendő az előző alkalmazással, a neve ugyan hasonló, de teljesen más fejlesztőcsapat készíti, és más tulajdonságokkal is bír. Az Alarm Clock Pro sem arról híres, hogy kevés beállítás lehetőséget kapunk. Akinek valamilyen oknál fogva nem tetszik az Alarm Clock HD, de tudásban hasonlót keres, érdemes ezt kipróbálnia.
[appstore id=”335678373″ country=”HU” style=”custombox1″]
Akik a letisztult, klasszikus stílusú ébresztőórákat keresik, azoknak ajánlanám a Night Stand HD – Alarm Clock nevű appot. Itt már a dizájn is komoly szerepet játszik, szép felülettel rendelkezik, és az alapokat természetesen ez is tudja. Rengeteg óratípus közül választhatunk, valamint iPhone-on és iPaden is fut az alkalmazás. Nincs miről beszélni: szép.
[appstore id=”364657045″ country=”HU” style=”custombox1″]
A HTC-szerű óra kedvelőinek a Nightstand Central-t ajánlom, mely szinte úgy néz ki, mint egy HTC telefon órája. Szép, itt is a dizájn volt a legfontosabb, akár éjjel is használhatjuk az alkalmazást órának:
[appstore id=”347843970″ country=”HU” style=”custombox1″]
Ha valakik szeretnek reggelente a rádióra ébredni, azoknak mindenképp a Radio Alarm Clock lesz a befutó. Mivel ez az alkalmazás 50.000 rádiót képes kezelni (köztük a magyarokat is), és a felület is gyönyörű, mindenképp a legszebb ébresztőóra appok közé sorolnám. A rádió mellett természetesen tudja az alap funkciókat, plusz egy-két olyat is, mint a profik! 🙂
[appstore id=”380271167″ country=”HU” style=”custombox1″]
A végére hagytam a Sleep Cycle-t, ami mellett szintén nem szabad elmenni, mivel több mint 2 éve fejlesztgetik folyamatosan, és többek között az elsők egyike volt az App Store-ban lévő alkalmazásoknak. A Sleep Cycle nem egy szokványos ébresztőóra, ő bizony figyel bennünket alvás közben, és a megfelelő időpontban ébreszt fel minket! 🙂
Egy korábbi cikkünkben már írtunk bővebben is erről az alkalmazásról, érdemes elolvasnotok, mit is tud pontosan: Sleep Cycle: ébredj mindig frissen és kipihenten.
Nos, azt hiszem kiveséztem ezt a témát, remélem tudtam újat mutatni és hasznos bejegyzést készítettem nektek. Ti egyébként milyen ébresztő alkalmazást használtok, ha használtok?
Frissítés #1
Nord: koppintással választható skip (amikor hétköznapra esik egy ünnepnap és az adott napon nem akarsz ébresztőt) vagy kikapcsolás, de nem törlés. Vagy a legfontosabb a fade-in fícsör: legtöbben azért szeretünk kellemesen ébredni, nem pedig úgy, hogy egyből a fülünkbe üvölt az ébresztő hangja!
Az “Alarmed ~ reminders, timers, alarm clock” app ezeket tudja, ráadásul ingyenes. Ráadásul nem csak idióta prüntyögések vannak benne, mint sok ébresztőnél (amit elsőként is ajánlotok…), hanem van bőven választék. Hiába zárod be az appot, futtatod a memóriatörlő progikat, ez mindig ébreszt.
[appstore id=”371886784″ country=”HU” style=”custombox1″]
20 Comments
Én a rendszer alkalmazást használom. A szundi üzemmódot még soha nem választottam, ha jelez egyszer úgyis felébredek 🙂
Ami jó lenne, ha ébredezve elég lenne a telefon előtt kalimpálnom, hogy leálljon, utálom, hogy meg kell keresni a csúszkát.
Nagyon szépek ezek az appok, tele mindenféle beállítási lehetőséggel, csak 1 nagy hátrányuk van a beépítettel szemben. Ha nem indítod el este, nem fog felkelteni. Nem tudtok olyan ébresztőt ajánlani a Cydiából, ami hasonlóan bő beállítási lehetőséggel bír, de a háttérben fut, akkor is ha nem indítom el külön alkalmazásként?
Feldobtam az Alarm Clock HD Free-t, gondolom kipróbálom. Help with Alarms menüpont alatt írja hogy lehet az értesítési központba beállítani, csakhogy nekem ott nem is szerepel az alkalmazás….
Nah, pont azt az ébresztőt nem tettétek bele, amelyik a legkívánatosabb funkciókat is tudja…
Mint pl. az egy koppintással választható skip (amikor hétköznapra esik egy ünnepnap és az adott napon nem akarsz ébresztőt) vagy kikapcsolás, de nem törlés.
Vagy a legfontosabb a fade-in fícsör: legtöbben azért szeretünk kellemesen ébredni, nem pedig úgy, hogy egyből a fülünkbe üvölt az ébresztő hangja! 🙂
Az “Alarmed ~ reminders, timers, alarm clock” app ezeket tudja, ráadásul ingyenes. Ráadásul nem csak idióta prüntyögések vannak benne, mint sok ébresztőnél (amit elsőként is ajánlotok…), hanem van bőven választék.
Skizo: ez az alkalmazás pont ilyen. Hiába zárod be az appot, futtatod a memóriatörlő progikat, ez mindig ébreszt. 🙂
@jarodfree: megnyomod a sleep/bekapcs gombot és megöli az is ébresztőt 🙂
Sleep Cycle-t használtam egy ideig, viszont nem volt túl meggyözö a pontossága.
Leváltottam a Smart Alarm Clock nevü alkalmazásra és ez már sokkal jobban teszi a dolgát. Nem csak megfigyeli az alvási mintáid és felébreszthet a megfelelö idöben, hanem felveszi az éjjel során hallható zavaró hangokat és visszalehet hallgatni öket. Mióta használom azóta tudom, hogy beszélek álmomban szinte naponta 🙂
Plusz nagyon hasznos a WBTB tudatos álom technikához is, mivel pont REM-ben ébreszt.
@Abel: ÁÁÁ, köszi 🙂
nord: Köszönöm a tippet, ez tényleg az eddigi legjobb ébresztő, amit megnéztem! Egy apró dolog, ha még benne lenne, akkor lenne tökéletes. Kikapcsolva nem tudja a fade in-t és a playlistet. De ez így is messze a legjobb, amit láttam.
@nord: én is köszi a tippet! 🙂
A sleep cyclet énis használtam egy jó ideig, de pár hét után megtanultam, hogy az utolsó fél órában ha megmozdulok az ágyban, akkor ébreszt 😀
Így nem tudtam átfordulni a másik oldalamra reggel és muszáj volt kényelmetlenül aludnom, nehogy megszólaljon…
amúgy érdekes app
Én próbáltam a Sleep Cycle-t, de mivel a barátnőmmel alszok így használhatatlan, mivel az ő mozgását is bele számolja az algoritmusba.
És ha egy ilyen ébresztőóra alkalmazást kilősz a futó programok közül, akkor annyira bezáródik, hogy nem is ébreszt?
Engem 5 ébresztő ébreszt egymás után,max hangerővel,és még így sem kelek fel néha. 😀
Szóval felőlem ágyú is robbanhat mellettem akkor sem kelek fel. 🙂
De,ha már ébresztő appoknál járunk,nekem édes mindegy mi ébreszt fel.Úgy sem ébredek fel. 🙂
Én a Sleep Time-ot (http://itunes.apple.com/hu/app/sleep-time+-alarm-clock-sleep/id498360026?mt=8) használom, egész jó, most frissítették 2.0-ra!
A gyári appot elég könnyű kijátszani, be kell állítani több ébresztést különböző időközönként, és máris te szabod meg a szundi idődet. 😀
A gond mindegyik appal ugyanaz: ha nem indítod el este, nem ébreszt fel a kedvenc iPod zenéddel. Márpedig én kb emiatt használnék más appot a gyári helyett.
Jó hír azoknak akik jailbreakeltek: van egy fizetős csomag, ami a gyári ébresztőt okosítja meg, így bármit beállíthatsz ébresztőnek, fade is van asszem… A csomag nevére nem emlékszem, de alarmra ha rákerestek meg fogjátok találni $1-2
A TuneIn Radio nevű programot érdemes még kipróbálni, bár az elsődleges célja nem az ébresztés, de lehetőség van ébresztőnek is használni, és így rádióra kelni ráadásul elalvás időzítő is van benne. Fogható vele az összes magyar adó és ha a telefon lockolva van akkor is ébreszt.
Hónapokig kerestem, mire megtaláltam a cydiaban a Play awake nevű progit. A gyári ébresztőbe épül be, de lehet iPad zenéket beállítani, és ami a legfontosabb, ki lehet kapcsni a rezgést. Az appstoreos progikkal szemben ez mindig ébreszt!
kár h nem lehet ipodból vállogatni hangokat a gyárinál..
Én a Sleep Cyclet használom már több, mint fél éve. Az alvásminőségfigyelő része nem érdekes, de nagyon jó, hogy fél órával korábban ébreszteni kezd és egyre hangosodik. Általában csak a legutolsó ébresztésnél ébredek fel teljesen és tényleg sokkal pihentebben ébredek. Szép lassan hoz fel.
Nagy előnye még, hogy szundira tenni csak egy mozdulat.
Hátránya, hogy ezt csak a beállított időpont előtt tehetem meg és ha úgy döntök, hogy később akarok felkelni, akkor egy tortúra későbbre állítani az időpontot. Másik hátránya, hogy baromira húzza az akksit, ezért csak töltőről használható.