Idén karácsonyra is biztos sokan kaptak iPhone-t, illetve iPod Touch-ot vagy iPad-et. Elsősorban most az iPhone-ra térnék ki, és azon belül is az App Store-ból telepíthető alkalmazásokra.
Manapság az App Store-ból már több mint 300.000 alkalmazást lehet letölteni, és ezek közül jócskán van magyar fejlesztés is. Az utóbbi 1-2 évben megszaporodott hazánkban az okostelefonokra, főleg iPhone-ra és iPad-re való fejlesztés. Természetesen ezt mi folyamatosan figyelemmel követtük és bízunk benne, hogy még ennél is több hazai fejlesztés várható 2012-re.
Ebben a cikkben nem térnék ki a telefonon már előre feltelepített Naptár, Safari, Mail programokra, mert azokat biztos mindenki használja, inkább válogatnék azok közül, amiket én használok a mindennapokban és talán hasznos lehet nektek is.
Kommunikáció – Social alkalmazások:
Az első mappa nekem mindig a kommunikációról szól. Külön nem emelném ki a Facebookot, Twittert, illetve a Skype-ot, ezeket mindenki ismeri. Kiemelném viszont a következő appokat:
- Foursquare: Erről azért biztos sokan hallottak. Ezzel az alkalmazással egy játékkal egybekötve megoszthatod a helyzetedet másokkal, ahogy a Facebookon belül is a Places-ben. Ám itt közben jelvényeket, illetve pontokat is szerezhetsz, amikért lehet egymással is küzdeni. Képeket is feltudsz tölteni, és ismerőseid hozzá tudnak szólni a bejelentkezésedhez. Érdemes letölteni.
- WhatsApp, Touch: Ezek azonnali üzenetküldő alkalmazások. Az iOS5-ben már van ugye iMessage, de régebbi készülékeken vagy más platformokat használókkal csak ezzel tudunk SMS-hez hasonló üzenetet küldeni mobilneten keresztül, és így ingyen.
- Find Friends: A pontos neve Find My Friends. Ez az Apple által készített alkalmazás arra, hogy tudd, épp hol tartózkodnak a barátaid, már ha ezt ők is megosztják.
- Miso: Ez az app tulajdonképpen ugyanaz, mint a Foursquare, csak itt a filmekre és sorozatokra jelentkezhetsz be. Ismerőseid láthatják, épp mit nézel, és ezt akár Facebookon és Twitteren is megoszthatod.
Hasznos, kevésbé hasznos magyar fejlesztések:
- Szifon.com: Természetesen nekünk is van appunk. Ezzel minket böngészhetsz iPhone-ról, cikkeket adhatsz a kedvencekhez későbbi, akár offline olvasáshoz, írhatsz a szervizünknek, vagy böngészheted a SzifonStore kínálatát is. 🙂
- Árfolyamok: Érdemes letölteni, ha picit is érdekel minket az aktuális árfolyamok.
- ATM Hungary: Szinte az összes ATM benne van benne, de néha hibázik is. Teljes mértékben nem érdemes benne megbízni, nálam már tévedett, de ettől függetlenül rendkívül hasznos app lehet.
- OTP Smart: Manapság már minden banknak van alkalmazása. Én az OTP-t használom, számomra teljesen megfelel, mindent el lehet vele intézni. Használata előtt be kell jelentkezned a Direkt felületre, hogy aktiváld az belépésedet az appba.
- TV24, Mozi24: Mindkettőt a Sanoma fejleszti. A TV24 appjuk most frissült iPad-re is, érdemes letölteni, a Mozi24-ből pedig van egy Pro változat is, amiben hasznos új dolgokat találunk meg. Ezek elengedhetetlenek a telefonunkról.
- BpMenetrend: Budapestieknek teljes BKV menetrend. Tökéletes alkalmazás, ami folyamatosan frissül is. Kiegészíthető a SmartCity Budapest appal, amiben meg még útvonaltervező is van.
- Gyorsétterem: Ha függők vagyunk, vagy éppen nincs sok időnk és sokszor járunk ilyen éttermekben ez is hasznos lehet.
- Blikk, HVG: Ha éppen olvasni támad kedvem, akkor én ezeket szoktam elindítani.
- iGO: GPS navigáció. Ezt gondolom nem kell senkinek sem bemutatnom.
Milyen programokat használok még?
- SoundHound: Előszeretettel használom, ha valami számot hallok épp egy kávézóban, és fogalmam sincs, mi az. Ez az alkalmazás megmondja “mi szól a rádióban” 🙂
- Light: iPhone 4-en és 4S-en felkapcsolja a LED-et, és zseblámpaként tudjuk azt használni.
- Heart Rate: iPhone 4 és 4S esetén a LED segítségével megmutatja, mekkora a pulzusunk.
- Photosynth: Panoráma és teljes 360 fokos képeket is készíthetünk vele. Érdemes letölteni.
- Model Pose: Ha picit komolyabban fotózik valaki, ebben az alkalmazásban találja meg a legtöbb modell pózt.
Azt hiszem én összesen ennyi appot használok a telefonomon, de érdemes megnézni a régebbi cikkeinket ezzel kapcsolatban, sokan küldtétek be anno, hogy Ti milyen alkalmazást használtok. 50-100 alkalmazásról írtatok már leírást!
- Vendég Blogger: Milyen Programokat használok? – 1
- Vendég Blogger: Milyen Programokat Használok? – karpati.daci
- Vendég Blogger: Milyen programokat használok? – 2
- Vendég Blogger: Milyen programokat használok? – 3
- Vendég Blogger: Milyen programokat használok? – 4
- Vendég Blogger: Milyen programokat használok? – 5
- Vendég Blogger: Milyen programokat használok? – 6
38 Comments
Sajat appnak aztan annyi ertelme van. Egy huje elkezdte es mindenki majmolja. Ahoz hogy elolvassam az oldalt, nyitok egy safarit, es megnezem. Kulon appal baszkodni priceless.
“Heart Rate: iPhone 4 és 4S esetén a LED segítségével megmutatja, mekkora a pulzusunk.” 🙂 Ez azz…. nem tudtam mi hianyzik.
A sok soher pistike meg majd rohan appstoreba megvenni igo-t mi 🙂 ezt azert Ti sem gondoljatok komolyan. szifon latogatok 99%a naponta imadkozik a legujabb iOS JB-ert, hogy menjenek a warezolt szarjaik.
“huje” : messze volt az ly?!
:DSzerintem a cydiát is megéri feltenni!;)
@dnp:
A kérdés nem az volt Neked mi nem tetszik..hanem, hogy ki mit használ még, ki mit tart hasznosnak. (Részemről pl. pont azt sz@rom le neked mi nem tetszik)
Javaslom inkább iskolában töltsd el az időt, mint itt a gépnél, hogy ilyen kommentekkel “gazdagítsd” az oldalt 😉
Ez egy igen gyenge app ajánló volt. Így nem lesz nehéz dolgom emelni a téten.
Az általam gyakran használt, kedvelt alkalmazások listája iPhoneon:
WeekCaledar
2DO
Jegyzetek (Evernote néha, lassan indul így visszatértem a gyárira)
Térképek BKVs útvonaltervezéshez, iGO Hun autós navigációhoz
BpMenetrend
Cyclemeter
Parkolás
GoodReader
DocScanner
HiCalc Pro
Convertbot
Reeder
Instapaper
Podcaster
SoundHound
Camera+
TuneIn Radio
DS Audio
SoundCloud
Tweetbot
Facebook
Light
Viber, iMessage.
SleepCycle
Pastebot + Mac kliens
1Password Pro
AppShopper, AppAdvice
SynoDS
Atomic Web
Money
Remote
HippoRemote
iNet
iTap RDP
Prompt
TeamViewer
SpeedTest
Dropbox
Groups
iPHUpper
Articles
Eng-Hun
rosszul írtad ” WhatsApp, Touch: ”
helyesen: “WhatsApp, Viber”
@fleshman: te hol látsz az ikonok közt vibert?
@fleshman: Az amúgy régebben Pingchat volt most már Touch a neve. Viber nincs 🙂 De a Viber ugyanakkor nagyon jó 5let, csak én nem használom.
Sziasztok!
Szerintem jó ötlet volt ezt elkezdeni, de nagyon sajnálom azokat az olvasókat akik csak negatívan tudnak hozzátenni. Nem csak az én nevemben szólva, ha nem tudnak okosat hozzátenni akkor inkább ne tegyen semmit. Pár rosszalló hozzászólásért felesleges. Pláne a warezos cuccokat emlegetni, ilyet az tegyen aki még soha nem tett ilyet. Mert ugye mindenki fizet mindenért. XD
@hazmester: Ez pedig egy igen gyenge leírás azokról az appokról amiket használsz. Ha már veszed a fáradtságot és listát készítesz, akkor inkább Vendég-Blogger ként írd meg nekünk, hogy másoknak is hasznos legyen és tudják mi-mire használható.
Sziasztok! Kacérkodtam én is a Viberrel, de a hsz-okat olvasva, van amikor 1-1 frissítés rosszul sül el… 🙁
Nekem még tetszett a Dragon Dictation és a Battery Doctor…..sztem a Dragon nagyon jó, csak diktálsz és mehet az sms, nem kell pötyögni.
A fentieket óvatosan írom, mert nekem 2 alkalommal megbolondult a telefonom, amikor a fenti alkalmazások telepítve lettek (több app-al együtt), tehát pontosan nem tudom, hogy melyik okozta a galibát. De lehet, h a 2 fentebb megnevezettnek semmi köze hozzá.
Sziasztok!
Sikerült meglepnem magam egy iPad2-vel, már meglévő iPhone 4 mellé. iTunes szinkronizálásnál iPad 2 felrakta a meglévő szifonos progikat, de sajnos a játékok mentett állása nélkül, így kezdhetem elölről őket?! Felajánlotta a visszaállítást, mint iPhone, de ezt nem akartam iPad esetén (egyáltalán szabd ilyet?). Hogyan lehetne a progikban történő változásokat szinkronba hozni a két gépen? iCloud be van kapcsolva, de nem igazán történik semmi! Válaszaitokat köszönöm!
@B.Gabi: Nekem is megvan a dictation, tényleg nagyon komoly, csak lassan és artikulálva kell beszélni. Nem okozott problémát a rendszer működésében.
Chuckie: komolyan örülök :).
Én meg ajánlanám a Kulcs-Soft iBook-j
is, megtalálható benne krimi, delfin könyvek, klasszikusok, humor…..
1. hipstamtic (foto)
2. flashlight (lámpa)
3. appsgonefree (ingyenes appok)
4. google fordító
5. PolyTune (profi gitárhangoló)
6. Simply BNW (FF képek)
7. MCM (MasterCard-dal fizetés)
8. Remote (iTunes-t irányítja gépen)
9. index app (index iPhone-on… tényleg jól használható.. sztem)
p.s.:timelapse (stopmtion) progit tudtok ingyen (ami használható)?
kösz
@flashbackh (h????)
Na szal suli mar olyan reg volt… el sem tudod kepzelni. Sztem te meg kosza gondolat sem voltal mikor erettsegiztem, talan ki tudtad torolni egyedul is mikor okleveles mernok lettem…
@B.Gabi: Köszöntem, az ingyen könyvet leszedtem, jó alternatíva ként fog szolgálni iBooks helyett. Ugyebár az 5.0.1 untethered JBen nem megy az iBooks.
Jadeye: Ha SAM -al aktiválom a telefonomat, akkor van valami hátránya? Akkumlátor merülés stb?
Ha ultrasn0w -al függetlenítem, és eltávolítom a haktiválást, akkor beaktiválja az unltrasn0w miatt?
Fenti kérdésre senki?
Safariban be lehet állítani, hogy ne mobiloldalak, hanem az “eredeti” teljes oldalak jelenjenek meg ipadon?
Válaszaitokat köszönöm!
@dnp:
Akkor csak gratulálni tudok, hogy ennyit vagy képes a tanult időkből átadni, ez már valami 🙂
Mindenesetre a korkülönbség ha igaz, akkor egyet jegyezz meg, ha én éppen még csak kitörölni tudtam amikor te a “csúcson” muzsikáltál az SZTK keretes szemüvegeddel a suliban kockás flanelingben rohangálva, akkor eljön az idő – és itt majd jussak eszedbe- amikor én vígan élem az életem, de Te már annak is örülni fogsz, ha még kitörölni magadnak és egyedül tudod 😉
Részemről lezártam és nem ragozom tovább, nincs több off…
De talán ennyi idősen ma te is tanulhattál még valamit – ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna 😉
@dnp: Na ha eddig valaki azt hitte hogy egy oklevél nélküli “huje” vagy, az most már tudja, hogy okleveles.
@szucspit: Én kitöröltem minden szifon.com által tárolt adatot most az iPad-ről a beállítások haladó opciói közt, így látom sima módban az oldalt, előtte hiába próbálkoztam az iPad switch-csel alul… iPad módban pölö a “Válasz” lehetőség sem ment a hozzászólásoknál eddig.
ON
Pdf olvasásra Goodreadert használok én is iPhone-on, sajnos iPadre külön meg kellene venni, várok amíg leárazzák. Addig marad a PerfectReader ingyenes verziója.
Ha valaki esetleg iPaden CBR formátumba “rarolt” képregényeket olvasna, javaslom a Stanza használatát, ami ingyenes.
Nem tudom hogy safariban be lehet, de van egy olyan program hogy user agent faker, ami jailbreakelt eszközökre van. Sbsettingsben van hozzá toggle is(lehet hogy azt alapból telepíti hozzá).
Amúgy meg általában az oldalak alján vagy valahol át lehet váltani desktop nézetbe. pl: youtube
Nem bántásnak szánom, de azt kell, hogy mondjam, hogy egy csöppet meglepődtem Admin app listáján. Nem tudom miért, de kicsit “felnőttesebb” app-ok felsorolását vártam.
Peace
Dnp: és miből dipóztál nyelvészetből? Ahhoz egy h-val…..
Általános isi második megvót? Kis hülye….
A hülye persze nem rád vonatkozik, csak hogy egyszer megtanuld hogyan kéne írni :DD
Dnp: és miből dipóztál nyelvészetből? Ahhoz egy h-val…..
Általános alsó tagozat 😀
@szucspit: AppBackup a program neve, egy gombnyomással elmenti az összes telepített AppStore alkalmazás adataid. Mentéseket, aktuális állást, mindent. Ezeket aztán valamilyen módon lemásolod a készülékről (Pl: DiskAid kiváló a célra) A mentett adatok a /var/mobile/Library/Preferences/AppBackup/tarballs mappában találhatóak. Ezeket mind lemented.
A másik készülékre feltelepítesz minden alkalmazást, az AppBackup-ot is, majd nyomsz egy mentést ott is, ez megcsinálja a könyvtárakat.
Visszamásolod ugyanúgy a /var/mobile/Library/Preferences/AppBackup/tarballs helyre a lementett fájlokat, majd az AppBackupban nyomsz egy restore-t. És lám, minden adat és mentés visszakerült a helyére. =)
Ja, egyébként alkalmazások.. Hiányoltam egy párat:
eBuddy – rengeteg protokollt támogató chatprogram (facebook,msn,icq)
Viber – ingyenes sms és telefonálási lehetőség regisztráció nélkül
TeamSpeak – Remekül rá lehet kapcsolódni a TS szerverekre, ugyanúgy, mint gépről
Navigon – Navigációs alkalmazás, szerintem jobb, mint az igo, nekem az igo csomószor pontatlan volt és késett a hang (értsd: áthajtottunk a kereszteződésen, amikor közölte, hogy 10 méter után forduljon balra), a Navigonnal semmi problémám nem volt 3G-n is tökéletesen megy.
WolframAlpha – Az egyik legjobb kalkulátor alkalmazás
Jump, VNC Viewer – Távoli asztal eléréshez szerintem ezek a legjobbak
Sleep Cycle – Ébresztő alkalmazás, közben grafikont is tud csinálni, hogy mennyit mozgolódtál álmodban.. érdekes.
Oplayer – Rengeteg féle formátumot tud lejátszani, ftp-ről is tud letölteni. (Bár én szerintem a VLC-nél kicsit laggosabb és több ramot használ, de azt ugye gyorsan eltávolították, így csak a szerencséseknek van meg)
iMenetrend – Legjobb és leggyorsabb máv menetrend kereső, kedvencek, gps-helymeghatározás, stb..
Omnibusz – Ugyanez volán verzióban
QuickOffice – Tetszőleges office dokumentumot meg tud nyitni, szerkeszteni is, bár abban annyira nem jó.
Úgy asszem ennyit fűznék hozzá a fenti listához, játékokat most nem írnék, de abból is van egy szép listám 😀
Na írok én majd még egy vendégblogger bejegyzést a most használt i4-es appjaimról, csak legyen időm 🙂 Ott aztán lesz sok hasznos/szórakoztató dolog 🙂
@zenoka: Ugy remlik, a P-t is nagybetuvel szoktam irni a nickemben… sebaj.
Habar itt full kicsivel irtam… hm 🙂 Reggel van 🙂
Köszi a válaszokat!
@Atthead: A kapcsoló tényleg megvan a legtöbb oldalon, de pont a szifon oldalán nem működik rendesen. 🙂 Egyébként feltelepítettem a Skyfire Web Browser-t (igaz fizetős) és ott van egy állandó kapcsoló, hogy milyen módban, mobil vagy asztali, töltse be az oldalakat. Nekem most ez a megoldás
@Jecy: hát igen, de ez gondolom egy jailbreak-es alkalmazás, ipad2 meg nem kapott még jailbreak-et. Másrészt én inkább egy olyan megoldásra gondoltam, ahol szinkronban játszhatok a két eszközön és folyamatosan haladhatok, mindegy melyiken játszom…
Pedig erről is szólna az iCloud!
Mégegyszer köszi a segítséget
@Jecy: Szia,
Van erre megoldás JB nélkül is?
Sziasztok!
Gevey-el függetlenített iphone 4-em van, vodafone-nál van egy kisebb mobilnet csomagom,amit ebben a hónapban még nem használtam fel, viszont a 3g csak akkor megy ha a data-roaming be van kapcsolva. Ennek a régi iphone 3g-n nem kellet bekapcsolva lennie. Attól félek, hogy így esetleg adatforgalmat fognak nekem kiszámlázni. Ez előfordulhat?
Fotózással kapcsolatban én még a Camera+ alkalmazást használom, el lehet vele szórakozni, a képeket meg lehet vele vágni, filtereket lehet rápakolni, stb. És utána el lehet menteni a Camera roll-ba, vagy feltölteni FB-ra, Twitterre vagy akár emailben.
Aztán ez mellett ott van az Iphone felhasnálók / Iphone fotósok “közössége”, az Instagram programon keresztül, ami szabályos négyzet formában, különböző filterekkel, tagekkel egy egyszerű képmegosztó, ahol követhetsz másokat és követhetnek is. Pont mint a twitter, csak képekkel.
Aztán mivel a “Camera” alkalmazás 1080p-ben veszi fel a videókat és a tárhely véges, így ajánlott még pl a profi videós program, a FiLMiC Pro, ahol be lehet állítani a 720p rögzítést is.
Hírek, twitter/google reader és egyéb feedek olvasására az Ipadról “jött” Flipboardot ajánlom, mintha (bár inkább Ipadon néz ki úgy) újságot olvasnál. A tartalmakat “átalakítja”. Közvetlenül oszthatjuk onnan tovább Twitterre vagy FB-ra. Nekem bejött.
“Heart Rate: iPhone 4 és 4S esetén a LED segítségével megmutatja, mekkora a pulzusunk.”
Ezt mi alapján tudja?????? van már pulzusmérő szenzor is benne? vagy az érintőképrnyő elektromosan??? Akkor GS-en mért nem működik?? (persze nem a leddel mutatva, csak kiírva
@iGyuri: a led átvilágítja az ujjbegyet, aminél a vér áralása, és így a kamera által látott kép színárnyalati változásainak ritmusából kiszámítható a pulzus – ugyanezen az elven működik a kórházi, ujjra csíptethető pulzusmérő. de ez az adott app leírásában is benne kell legyen.
és mivel a 3GS esetén nincs led vaku, nem is tudja átvilágítani az ujjbegyed, stb.
@Jadeye: Köszi, soha nem gondoltam volna hogy még erre is képes egy iphone, komolyan amit nem tud egy iphone… 🙂
Sziasztok!
Olyat tapasztaltam,hogy egyik ismerősömnek küldtem iMessage-t és egy tök idegennek küldte el a szöveget és felhívott engem a tag,hogy mivan….
Na de megnéztem a névjegyzékbe a számot és persze az ismerősöm száma szerepelt benne.
Miért van ez? Hogy orvosolható?