Ismét vendég blogger cikkel kezdeném a napot, Underdoggie kolléga készített egy nem is olyan rövid cikket azzal kapcsolatban mit használ a szifonján. Akinek van kedve továbbra is várjuk a vendég blogger cikkeket 🙂 (Sajnos Cydiás és játék programokat nem tudunk bemutatni, erre külön bloggereket is keresünk)
Üdv!
Én is kedvet kaptam egy cikk írásához, így gondoltam, megosztom veletek, hogy én milyen programokat használok.
Egy 3G [S] készülékem van, péntek óta 4.1-es rendszerrel, limera1nnel törve. Elsőre sikerült, egyelőre semmilyen problémát nem tapasztaltam, remélem ez így is marad. De most térjünk a tárgyra.
Az én springboardomon csak két oldal van, a mappáknak köszönhetően, láthatjátok, van belőlük bőven. 🙂
A Bolt mappában található meg az AppStore, az iTunes, a Cydia, Install0us és egy Retina WallpapersHD nevű program. Úgy gondolom, hogy csak az utóbbit kell bemutatnom. Szép háttereket lehet letölteni ingyen (a jelenlegi hátterem is onnan van), melyek állítólag támogatják a Retina Display-t. Erről iPhone 4 hiányában nem tudok nyilatkozni, de jól mutatnak a régebbi modellek kijelzőin is.
A Multimédiában található először is a Diktafon és a YouTube app, ezekről nem szólnék. További programjaim a mappában:
- MiTube: Még az eltűnése előtt sikerült beszereznem, teljesen ugyan olyan, mint az MxTube, csak ez az AppStore-ból van. Lényege, hogy YouTube videókat lehet vele nézni és letölteni, így azok később net nélkül is visszanézhetők.
- Remote: Korábbi cikkekben volt már róla szó, az iTunest lehet vele Wi-Fin keresztül irányítani.
- SoundHound: Felismeri az éppen játszódó zenét, kiírja a dalszöveget, YouTube linkeket, stb. Rendkívül hasznos.
- Banned Commercials: Vicces betiltott reklámokat lehet nézni.
- Splice: Videoszerkesztő program, ami megy harmadik generációs készülékeken is.
- ShoutCast: Neten keresztül lehet vele rádiót hallgatni. Sajnos a gyári multitaskot nem támogatja, de ha multifl0w-val váltasz programot, akkor a zene szólni fog a háttérben is.
Az Irkafirka mappában is vannak gyári programok, a Jegyzetek és az iBooks. A letölthető programok pedig:
- Citrix: neten keresztül lehet Microsoft Office programokat használni. Régebben arra használtam, hogy beszúrtam Wordbe egy linket, megnyitottam, és lejátszotta a Flash-t, csak sajnos nagyon akadt és sokszor ki is vágott a programból. Ki lehet próbálni. Ingyenes, csak regisztrálni kell.
- HunScript: Rovásírás ABC.
- Perfect OCR: Beszkennelhetsz egy szöveget a fényképezőgéppel, amit elküldhetsz e-mailben pdf vagy jpg formátumban. Jó program, egész olvasható lesz a szöveg, bár a nevével ellentétben nem tökéletes, rögtönzött megoldásnak viszont nagyszerű. Rendelkezik OCR (tudtommal szövegfelismerő) funkcióval is, de angol szöveget akart, így azt nem tudtam még kipróbálni.
A Navigációban található az alap Térképek és Iránytű program, valamint a Navigon navigációs program. Egyik ismerősöm mutatta az iGot, nekem az annyira nem jött be, de a Navigon szépen elnavigált hosszútávon is, csak nagyon eszi az aksit.
Az Információ mappában van a Részvények (abszolút nem használom) és az Időjárás program, én a fél világot hozzáadtam, szeretek tisztában lenni a dolgokkal. 🙂 Ebben a mappában nem alapprogramok:
- OMNiBUSZ: szifonosoknak nem kell bemutatni! 🙂 Volán menetrend, sokszor jól jön.
- Szifon TV: én ezt a TV-műsorújságot használom, bár csak nagyon ritkán.
- SZTAKI szótár: ez egy weblink. Internetes szótár.
- Árfolyamok: Jó kis naprakész program, a deviza árfolyamokat mutatja. A frissítés óta sokkal szebb lett a kezelőfelülete is.
- Google: az új Google Goggles szolgáltatás megjelenése óta használom. Nagyon tetszik, hogy a lefényképezett szöveget lefordítja. Javításra szorul, hiszen valamikor a szafarit nyitja fel, de amúgy remek kis app.
- Free RSS: RSS hírolvasó. Nem támogatja a multitaskot, úgyhogy lehet, hogy leváltom egy másikra, ugyanis néha egy-egy hírrel gondban van, ilyenkor Safarival is meg lehet nyitni, de amikor visszaváltok rá, ismét be kell töltenie magát.
- Speed Test: Olykor jó tudni, mennyi is a le- és feltöltési sebességed.
Fájlkezelés mappa:
- DocsToGo: Office dokumentumokat lehet vele szerkeszteni. Hasznos, bár eléggé ritkán használom. A számítógépre is telepíteni kell egy kliensprogramot, aztán Wi-Fivel lehet szinkronizálni a dokumentumokat.
- Memory Stick: Wi-Fivel tudok cuccokat pakolni a telóra. Nagyon hasznos, egyszerű app.
- Intuitive Commander: Az otthoni Wi-Fi-hálózaton lévő gépek megosztási könyvtárait láthatod ezzel a progival és fájlokat pakolhatsz a telefonra. Sajnos a lite verzióban eléggé kicsi fájlokat enged csak áthozni.
Képszerkesztők:
- Color Splash: A képet fekete-fehérré változtatja, majd egy ecsettel színessé teheted néhány helyen.
- FlashForFree: Egész jó program, kicsit világosít a képeken. Csodákat ne várjatok tőle!
- GreenScreen lite: Egy fényképre tudsz más hátteret beállítani. Kiválaszthatod, hogy melyik színt szeretnéd módosítani a képre, vagy egy ecsettel is kitöltheted a kívánt részeket.
- Real Artist: Vicces kis képtorzító program. Az ujjaddal elkenheted a képet, illetve csípő mozdulattal kicsinyíthetsz, nagyíthatsz egyes részeken.
- MyPaint Free: Egy egyszerű kis rajzprogram. Kiválaszthatod az ecset színét, vastagságát, átlátszóságát és rajzolhatsz. Semmi extra, de jól el lehet vele ütni az időt.
pro HDR: Erről egy kicsit részletesebben írnék. Mivel 3G [S]-em van, a 4.1-es rendszer nagy újítása, a HDR fotózás nem elérhető számomra. Tegnap találtam ezt a programot és nagyon elégedett vagyok vele, alternatívának kitűnő. Hoznék két példát:
Megpróbáltam a programot nagyon szélsőséges körülmények között használni. A baloldali a rendes kép, a jobboldali a HDR-es. Igaz, hogy az utóbbi meglehetősen szemcsés, de az alsó részek is teljesen kivehetők rajta. Természetesen a programot nem erre találták ki, úgyhogy hozok is egy másik példát:
Most mindhárom képpel tudok szolgálni. Az alulexponálttal, a túlexponálttal és a HDR-es képpel. A sötét képen a párna részei szépen kivehetőek, viszont az árnyékban megbúvó távirányító nem látszik. A világosban látszik a távirányító, de a párna felső része meglehetősen világos, néhol fehér. A két képet összevetve megszületett a tökéletes, ahol minden halacska és a távirányító is szépen látszik. Szerintem nagyon szép képet lehet csinálni vele, ráadásul, miután összevetette a két képet, állíthatsz a fényerőn, kontraszton, a színek hőmérsékletén. Mindenkinek ajánlom!
A Társaság mappában megtalálhatók olyan programok, mint a Twitter és a Facebook, mindkettőről tudjátok, mire jó. Két csevegőprogramot is használok, az eBuddy-t, ha MSN-ezni szeretnék, illetve az XfMobile-t, ha az XFire-ös ismerőseimmel beszélnék.
Folytassuk a második oldallal. Itt található a limera1n, onnan lehet feltenni a Cydiát. Egyes programokat nem tudtam mappába rendezni, ezek a következők:
- Grand Pro: zongorista lévén jól jön, ha a zsebemben is tudhatok egyet. Egy kicsit késik a hangja, de ettől eltekintve néha jól elpötyögök rajta. Ha eszembe jut egy jó kis dallam, ez is megteszi, valamint felvágni is jó vele. 😛
- Mindreader: Egy barkochba játék. Gondolsz valamire, és a program megpróbálja kitalálni azt. Angol nyelvű, úgyhogy jól jön, ha van a közelben egy szótár, mert néha eléggé bonyolult kérdéseket is feltesz! Található benne anagramma üzemmód is.
Innentől kezdődik megint a mappák “hada”. 🙂 Az egyszerűség kedvéért már nem szedem szét őket mappánként, egybe felsorolom őket.
- Air Hockey Gold: Szórakoztató Air Hockey játék, rendelezik multiplayer funkcióval is. Ez a teljes verzió, mégis ingyenes. Van egy fizetős változat is, az nem mutogat reklámokat.
- Board Games: mindenféle táblajáték található benne: sakk, dáma, színcserélő, stb.
- Slice it!: Egy korábbi cikkben volt már róla szó, alakzatokat kell egyforma darabokra szeletelni. Egy idő után a hangjai rendkívül idegesítőek, de engem sikerült eddig mindig lekötnie.
- Brick 3D: Ez egy fallabda játék. Érdekes színei és grafikája van, de a műfaj kedvelőinek biztos tetszeni fog!
- Classic Snake: A Nokia telefonokból ismert Snake iPhone-os változata. Szép, egyszerű, nem lehet letenni, szerintem ez is a must-have kategóriába sorolható!
- Entropia: A gyémántok forgatásával, sorok és oszlopok tologatásával kell kirakni a megadott ábrát, a lehető legkevesebb lépésből.
- Amazing Sudoku: Nevében is benne van, egy sudoku játék, szerintem ez a legjobb, amit eddig próbáltam.
- Monopoly Worldwide: A híres Monopoly iPhone-ra írt változata. Jó, hogy nem kell számolgatni, így a játéknak gyorsabban vége van. A gépi ellenfelek nem annyira buták, sokszor megvernek. Szép a grafikája, ki lehet választani, hogy milyen környezetben szeretnél játszani. Nagyon jó.
- Labyrinth 2: Az egyik legjobb játék iPhone-ra! A kis golyót kell eljuttatni a készülék döntögetésével (!) a célig anélkül, hogy belesne a lyukakba. Rengeteg pályán játszhatsz, különböző nehézségi fokozatokon, ha már végigmentél az összesen, akkor pedig letölthetsz mások által készített pályákat, vagy akár te is készíthetsz sajátot! Must-have játék!
- Knots: Haverokkal gyakran elővesszük, olyasmi játék, mint a Twister, csak ujjakkal! Van egy- és kétszemélyes játékmód is.
- SimCity: Várost kell benne létrehozni és irányítani. Sajnos nekem még pénzt csinálni nem sikerült benne, mindig csődbe megyek.
- Sims 3: Embereket kell benne irányítani. Gondolom ismeritek.
- Cut the rope!: Nem rég volt róla szó a blogon, és én is csak annyit tudok mondani, hogy kötelező darab! Vicces, egyszerű mégis megunhatatlan játék. Rendelkezik Game Center támogatással, viszont a baj vele az, hogy én végigvittem a játékot, de az achievementeket nem kaptam meg, mivel akkor még 4.0.1-es rendszeren voltam, utólag már nem adja oda… 🙁
- CardTower: Kártyavár-építő játék. Meglehetősen nehéz, de el lehet vele lenni.
- NFS Underground: Biztosan mindnyájan ismeritek a Need for Speedet, ez az iPhone-os változata. Nekem bejön, főleg az, hogy a készülék forgatásával kell kormányozni 🙂
- MicroCars: Kisautókkal kell eljutni a pálya végére, mindenféle akadályon át. Ha felborul a kocsi, a készülék rázásával újra felállítható. Egyszerű, gyorsan végigvihető játék, mégis a rekordok döntögetésével hosszú ideig el lehet szórakozni.
- Gin Rummy Free: Rummy program. Az ingyenes változat számomra nagyon könnyű, ráadásul tele van idegesítő reklámokkal.
- WSOP: Véleményem szerint ez a legjobb és legszebb pókerprogram iPhone-ra.
- EW Jim: Már kisebb koromban is szerettem EarthWorm Jim-et, vicces mászkálós játék.
- Gangstar: GTA-stílusú gengszterjáték szép, 3D-s környezettel. Sajnos az aksit nagyon meríti.
- Worms: Ezzel játszok mostanában a legtöbbet. 2D-s kukacháborús játék. Megunhatatlan!
- Splinter Cell Conviction: Nekem annyira nem jött be, bár imádom a Splinter Cell sorozatot. Túl bonyolult az irányítása és már nem is a kommandózás a lényeg.
- SnowBrawlin’: Aranyos hógolyózós játék. Egy kis mókussal vagy és a feladatod, hogy ledobáld a nyuszikat, de vigyázva, el ne találjanak. Az ingyenes változatban kezdetnek csak egy életed van, de így izgalmasabb a játék! Kötelező darab!
- Paper Toss: Ez is egy méltán népszerű játék. Nagyszerű unaloműző. A papírgalacsint kell bedobni a kukába, ügyelve a szél irányára és erősségére. Ez is kötelező!
- Angry Birds: Csúzlival kilövendő madarakkal kell kiiktatni a disznókat. Vicces hangokkal, grafikával rendelkezik. Úgyszintén kihagyhatatlan!
- Rayman 2: Kisgyerekkorom kedvenc játéka, abszolút ugyanaz, mint számítógépen. Nagyon jó, nosztalgikus mászkálós játék.
- Family Guy Uncensored: A sorozat rajongója vagyok, bár a játék nekem annyira nem jött be. Néha még előveszem, mert poénos, csak meglehetősen rövid.
Odalenn, a dockon található a Tango nevű videotelefonálásra alkalmas program is, amit sajnos még nem tudtam kipróbálni.
Ennyi lenne, én ezeket a programokat használom. Unalmas perceimben szeretek kiülni egy padra és eljátszadozni, illetve ha valamire sürgősen szükségem van, mondjuk szótárra, menetrendre, az valószínűleg megtalálható a telefonomon.
Remélem sikerült hasznos programokat ajánlanom és tetszett a cikkem!
Underdoggie
38 Comments
Teljeskörű leírás ! Thx
ha már app
appstore-ba elérhető egy új facebook app a
Facebook HD
csak 5$ és nagyon igényes ,szép munka!
ha tehetitek ez az 5$ nem sok pénz,és a készitőt támogatod vele!!
köszönöm
Sziasztok!
Egy kérdés a hozzáértőköz:
A szifon repo-ból a 3.1.x hez való carrier Logo-t fel lehet-e tenni 4.1 iOS-ra?
Előre is köszi a választ.
Funtana
Helló érdeklődnék hogy azt a soundhound programot hannan lehet beszerezni mert nem találom cydiaban.se installousban.vagy esetleg hogy lehet rá keresni?
üdv
@malibu0216: AppStore-ban????? 🙂
apptrackr . org /?act=viewapp&appid=284972998
http://itunes.apple.com/us/app/soundhound/id355554941?mt=8
Én itt megtaláltam a soundhound-ot.
@Chrys: köszönöm én ingyenesek között kerestem 🙂
köszönöm megtaláltam
Nagyon köszönjük a cikket és a fáradozást!!!
Amióta többen írtok, azóta én is többet nézegetem az oldalt, már nagyon sok hasznos app-ot találtam általatok – cikkeket írok, vagy kommentelők által.
Meghoztátok a kedvemet, lehet én is írok egy átfogó leírást, mert bízom benne másoknak is mutathatok eddig nem ismert, vagy nem talált alkalmazásokat, ahogyan én is a napokban találtam rá olyan nélkülözhetetlen alkalmazásokat amikről nem is gondoltam, hogy létezik!
Köszi még egyszer mindenkinek!!!
Néhány alkalmazást régóta keresek, már mindent agyon-gugliztam, de nem akadok rá sajnos egyikre sem 🙁
Ha valaki esetleg tudna segíteni egy linkkel, azt nagyon-nagyon megköszönném!
Előre is köszönöm a segítséget…ha valaki megszánna.
Ezeket keresem:
-WineSnap
-BeerSnap
-SmartShop
-Steak Master
-Control
Remélem ez nem számított Off-nak, hiszen abszolut a témához tartozik 😉
Köszi mindenkinek aki szánna rá egy kis időt, mivel 3g-m van, így az első két alkalmazást amit írtam nem tudom a googles alkalmazással helyettesíteni.
Bárhol kerestem ezeket, nem találtam, pedig nem vagyok rest kutatni, de ezek feladták a leckét 🙁
Kösz a cikket, jó részletes lett. 1-2 appot le is vadásztam gyors :]
Ez a soundhound olyan, mint a shazam?
@Kovi87:
Igen, szinte teljesen, bár nekem jobban működik a SoundHound, én azt javaslom 😉
A cikkhez még annyit, hogy kipróbáltam a Perfect OCR alkalmazást…
“Perfect OCR: Beszkennelhetsz egy szöveget a fényképezőgéppel, amit elküldhetsz e-mailben pdf vagy jpg formátumban. Jó program, egész olvasható lesz a szöveg, bár a nevével ellentétben nem tökéletes, rögtönzött megoldásnak viszont nagyszerű. Rendelkezik OCR (tudtommal szövegfelismerő) funkcióval is, de angol szöveget akart, így azt nem tudtam még kipróbálni.”
És valami hihetetlenül kellemeset csalódtam benne !!!!
Én irodában dolgozom, és sokszor előfordul, hogy írunk táblára, papírra, stb, vagy éppen nyomtatunk egy doksit vagy valamit. A programban a funkció, miszerint 3 képet készít egy oldalról, majd azt összeilleszti egy képpé -és küldhetem mail-ben PDF-ként, JPG-ként, vagy elmentem a képekhez és lehúzom a telláról, majd onnan küldöm mail-ben-, valami eszméletlenül durván beolvassa a képet, tényleg dobtam egy hátast, mert bármit próbáltam eddig lefényképezni -dokumentumot- még egyik sem adta vissza ennyire pontosan és felismerhetően !!! (Az OCR-t még nem próbáltam, mert eddig csak magyar szöveget fényképeztem, de nekem már ez is elég, engem meggyőzött!)
Nos tényleg ezért gondolom, hogy hihetetlen hasznosak ezek a leírások, mert sok embernek nagyon hasznosak lehetnek…nekem mindenképpen 😉
Köszi még egyszer!
Hi ALL!
nagyon tetszik a cikk sok appot felhasználtam belőle! GRAT!!!!
annyit szerettem volna kérdezni, hogy:
Melyik Navigon-t töltötted le?
és mivel? mert ha az esteren-EU-t akarom, akkor az 1.8Gb és azt installoussal letölteni… esélytelen!
ha géppel töltötted le, akkor hogy raktad fel telóra?
előr is köszönöm!
( iPhone 3G)
bye
@Dollar: Fúúú, hallod, már fogalmam sincs, honnan van! :S az biztos, hogy 1.5-ös. Lenne nekem is egy offom a saját cikkemhez 😀 : a szifon repoból eltűnt a magyar Navigon szinkron? Vagy csak én vagyok olyan vaksi, hogy nem találom? :/
Néhány alkalmazást régóta keresek, már mindent agyon-gugliztam, de nem akadok rá sajnos egyikre sem
Ha valaki esetleg tudna segíteni egy linkkel, azt nagyon-nagyon megköszönném!
Előre is köszönöm a segítséget…ha valaki megszánna.
Ezeket keresem:
-WineSnap
-BeerSnap
-SmartShop
-Steak Master
Remélem ez nem számított Off-nak, hiszen abszolut a témához tartozik
Köszi mindenkinek aki szánna rá egy kis időt, mivel 3g-m van, így az első két alkalmazást amit írtam nem tudom a googles alkalmazással helyettesíteni.
Bárhol kerestem ezeket, nem találtam, pedig nem vagyok rest kutatni, de ezek feladták a leckét
@Underdoggie:
az ok… mert megszerzem .ipa-t (vagy mi a szösz)
csak hogy teszem fel a fónira? 😀
disz iz dö kvestcsön…
mert a T-pot-ot nem szereti a Win7 és a 4.1 sem! 😀
jó cikk thx!
@Dollar: értelek… de iTunes nem akarja szinkronizálni az ipát? ha nem, akkor halvány lila gőzöm sincs… :S
@Underdoggie:
a fizetős, de ingyen letöltött ipa-t soha nem is fogja!
vagy igen? 😀
Hello
Kerdesem hogy tetted fel a 4.1 a telora a limera1nnel.
“Citrix: neten keresztül lehet Microsoft Office programokat használni. Régebben arra használtam, hogy beszúrtam Wordbe egy linket, megnyitottam, és lejátszotta a Flash-t”
Hasonló hülyeségekkel van tele a youtube is…van akinek nem sikerül felfogni hogy ezeket a programok csak a gépedet streaming-elik, tehát az iphone és a flash továbbra is két külön fogalom.
“Citrix: neten keresztül lehet Microsoft Office programokat használni. Régebben arra használtam, hogy beszúrtam Wordbe egy linket, megnyitottam, és lejátszotta a flash-t”
Hasonló f***ságokkal van tele a dzsútúb is…van akinek nem sikerül felfogni hogy ezeket a programok csak a gépedet streamingelik, tehát az iphone és a flash továbbra is két külön fogalom.
az igaz hogy az összes ipod touchon nincs mass storage funkció? tehát ha pc- hez csatlakoztatom akkor nem tudom usb -kulcsként használni?
@Dollar:
http://addat.hu/29e37aa9/NAVIGON.MobileNavigator.Europe.v1.6.0.Hungary.ipa.html
http://hotfile.com/dl/57029327/c14613f/NAVIGON.MobileNavigator.Eastern.Europe.v1.6.0.iPhone.iPod.Touch.iPad-CLT.ipa
Én ezeket találtam neked!
@Panic: “alapból” nincs. program van vagy 5féle hozzá
@feketeg: THX THX a nevét megmondanád a legjobbnak
köszi
Kedves Underdoggie,
Ha lehet légyszives a hàttérképedet tedd elérhetővé
Sziasztok!
Ezekben nem tudtok esetleg segíteni, valamilyen alternatív megoldásban ?
-WineSnap
-BeerSnap
-SmartShop
-Steak Master
@Drakenet:
http://itunes.apple.com/us/app/retina-wallpapers-hd-640×960/id384922950?mt=8
Innen le tudod tölteni a progit és abban sok szép kép is van még ezenkívül.
@Dollar: Dehogynem! Jb-zed a telót, felrakod a megfelelő AppSync-et Cydiából (asszem a hackulon rajta vannak), és szinkronizálsz.
@Zoltan.v: Hát, restore 4.1-re, hozzádugom géphez, DFU, limera1nben Make it rain és kész. Nem értem, hol itt a baj!
@malibu0216: Akkor kirakhattad volna Te is a linket 🙂
miért nem lehet cydia-s appokat bemutatni? esetleg arra szánom rá magam, hogy ilyen cikket írjak, hagyjam ki belőle a cydiás appjaimat?
Lehet, hogy én vagyok szellemi rövidnadrágos, de kinél lehet leadni egy cikket?
@Dj Dumbledore:
Ez engem is érdekelne, szívesen olvasnék erről én is egy tájékoztatást, hogy miről íratunk, miről nem, hova kell beküldeni, mire érdemes figyelni, moderálás tekintetében van -e valami követelmény stb.
Írnátok erről egy kicsit ? Gondolom többen kedvet kaptunk egy cikkhez 🙂
OFF!! OFF!! OFF!! OFF!! OFF!! OFF!! OFF!!
(előre szólok, hogy nem kölljön mindenkinek elolvasni!)
Van a Cydiában 4.1-re winterboard vagy valami egyéb cuccos, amivel háttérképet tudok varázsolni a második generációs táccsomra 4.1 alatt?
OFF!! OFF!! OFF!! OFF!! OFF!! OFF!! OFF!!
@kovacscsi:
istenkirálycsászárvagy! :))
kíváncsi leszek! 😉
@Underdoggie:
elég sok van… melyikre gondolsz?
tudnál kicsit pontosítani? 🙂
köszönöm előre is! 😉