210
márc 09

Megjelent az iOS 4.3!

4.3 (Jadeye)

Az Apple magyar idő szerint 19:10-kor elérhetővé tette az iOS 4.3-mat hivatalosan is. Noha az iPad 2-t bejelentő keynote-on március 11-e volt megjelölve, tegnap és ma is több pletyka jelent meg, tegnap a tegnapi napot mondták, ma pedig a mai és holnapi napot. A mai nap végül bejött.

Fontosabb változások listája:

Személyes hozzáférési pont: megoszthatod az iPhone 4 adatkapcsolatát akár 5 eszközzel (akár 3 Wi-Fi, 3 Bluetooth és 1 USB kombinációja).

iTunes Saját mappa megosztása: lejátszhatsz zenét, filmeket és TV-műsorokat egy megosztott iTunes könyvtárból a Mac vagy PC számítógépeden (iTunes 10.2 szükséges hozzá),

Új AirPlay funkciók: az Apple TV készülékkel lejátszhatsz videókat a Fényképek alkalmazásból, beleértve a Filmtekercs albumokat, az iTunes előzeteseket, a kompatibilis külső alkalmazásokat és webhelyeket és a Fényképek alkalmazás diabemutatóit az Apple TV rendelkezésre álló átmeneteivel.

Safari: gyorsabbá vált az Apple Nitro JavaScriptnek köszönhetően.

HD-videokimenet az Apple digitális TV-adapterrel: megtekintheted a Videók, iPod, Fényképek, YouTube, Safari, Keynote és kompatibilis külső alkalmazások 720p HD-videóit egy HDMI-kijelzőn.

Ping funkciók: megjegyzések értesítéseinek küldése és kérések követése; közzététel és Tetszik funkció a dalokhoz, közvetlenül a Most lejátszott képernyőn; szülői felügyelet

Új beállítások: üzenetbeállítás egy jelzés ismétlései számának megadásához; iPad oldalkapcsoló-beállítás a képernyő forgatásának zárolásához vagy a hangjelzések, illetve hangeffektusok némításhoz.

Konferenciahívás egyetlen koppintással és szünettel a jelszó elküldéséhez.

Ezek mellett természetesen tartalmaz hibajavításokat is, illetve iPad esetén a Multitasking Gestures funkció mégis megtalálható a szoftverben, és alapból be is van kapcsolva.

Ha jailbreakelsz és függetlenítened is kell: egyelőre ne frissíts! Nemhivatalos jailbreak már a GM verzió óta létezik, ami egy az egyben egyezik a most megjelent 4.3-mal, így a hivatalos verzión is használható, de több hiba is van vele, hiszen nincs 4.3-ra optimalizálva, és csak tethered! Így ezt mi nem ajánljuk! A 4.3 frissíti a basebandet, így ha függetlenítened is kell, NE frissíts a 4.3-ra! Az iPad basebandet használók számára: az iPad baseband verziószáma magasabb, mint a 4.3-ban található baseband, így az ő készülékükben a baseband nem frissül!

Mindenki mentse a 4.2.1-es SHSH-kat minél hamarabb, mert azok hiányában a 4.2.1-et később sehogy sem lehet visszatenni! Az SHSH fájlokról és mentésükről bővebben itt: Mi az az SHSH, és hogyan működik a TinyUmbrella?

A 4.3 letölthető iTunes-ból a “Check for update” gombra kattintva, vagy itt vannak a linkek a közvetlen letöltéshez:

iPad (iPad1,1) 4.3 (8F190)
iPhone3GS (iPhone2,1) 4.3 (8F190)
iPhone4 (iPhone3,1) 4.3 (8F190)
iPodTouch(3G) (iPod3,1) 4.3 (8F190)
iPodTouch(4G) (iPod4,1) 4.3 (8F190)

Frissítés #1 - iPad és a multitasking gestures?

Alapból nem jelenik meg mindenkinél a multitasking gestures. De ha valakinek már volt fent 4.3 beta, azoknál lehet, hogy akár automatikusan is megjelenik, vagy ha esetleg Mac alatt Organizerben hozzáadta, akkor biztosan. Tehát a szoftverben alapból benne van a funkció, ahogyan azt már írtuk, de az jelenleg még nem tisztázott, miért jelenhet meg automatikusan.

Frissítés #2 – iTunes hibaüzenetek?

A 4.3-ra való frissítés során esetleg jelentkezhetnek hibák is. Mielőtt azonban ezzel kapcsolatos kérdést tennél fel, ellenőrizd a hibaüzenetet az alábbi cikkben, ahol összegyűjtöttük a leggyakoribb hibákat és a lehetséges megoldásokat is: Leggyakoribb iTunes hibaüzenetek

Tetszett? Oszd meg másokkal is:

210 hozzászólás a(z) “Megjelent az iOS 4.3!” bejegyzéshez

  1. Mordon írta:

    ” illetve iPad esetén a Multitasking Gestures funkció mégis megtalálható a szoftverben, és alapból be is van kapcsolva.”

    Ezt te hol találtad meg? Nálam nincs.

    VálaszVálasz
  2. Jadeye írta:

    @Mordon: nekem simán benne van. Settings / General alatt állítható, ahogy 4.3 beta alatt is volt. most egy 4.2.1-es, jailbreak nélküli rendszerről frissítettem, Organizer még nem is látta a készüléket. és nem, nem állítottam vissza 4.3-mas beta alatti backupból. egyszerűen benne van.

    VálaszVálasz
  3. dnp írta:

    Na asszem holnap tolom is fel. JB 4.2 nem az igazi..

    VálaszVálasz
  4. Bubukaa írta:

    iPhone 3GS-re pontosan milyen szamu baseband jott ra?

    VálaszVálasz
  5. Mordon írta:

    @Jadeye:

    Nálam meg nincs :D

    VálaszVálasz
  6. Mordon írta:

    http://kepfeltoltes.hu/110309/IMG_0001_www.kepfeltoltes.hu_.png

    VálaszVálasz
  7. buksikka írta:

    és mikor lessz rá untehatred??

    VálaszVálasz
  8. samu írta:

    (Nem értek hozzá), ha függetleníteni biztos nem akarok, de felmerülhet még a JB a korlátozott wifi megosztás (3GS) miatt, akkor nekem is mentenem kellene ezeket a SHSH bigyókat, mielőtt frissítek?

    VálaszVálasz
  9. hohand írta:

    Ilyenkor örülök a gyárilag független iPhone 4-emnek! :) Bár a jailbreak-et várom!

    VálaszVálasz
  10. Jadeye írta:

    @Mordon: hát passz. most kipróbáltam, hogy esetleg csak magyar nyelv esetén ne lenne, de nekem ott is van.

    VálaszVálasz
  11. replica7 írta:

    Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ami most fent van a telón (iPhone4 nem jailbrekelt) az adott játék (Smurfs, Zombie Café) mentéseit hogy lehetne átvinni az új szoftverre hogy arra installálva a játékot ne elölről kelljen kezdeni?

    Előre is köszönöm

    VálaszVálasz
  12. dnp írta:

    @replica7: Rajta marad. Semmi gond

    VálaszVálasz
  13. hegyi írta:

    Sziasztok!

    iPhone 4-em van és mióta a 4.3 GM van fent azt vettem észre, hogy ha hívok valakit FaceTimeon és ugye ameddig az illető nem veszi fel addig teljes képernyőben látjuk magunkat. Azt csinálja 4.3 óta, hogy egy fix álló képet mutat az előző FaceTime hívásomból. Pl. ma reggel hívom haveromat és egy tegnapi FaceTime állóképét teszi be, de miután felvette akkor megjavult, bár volt olyan is, hogy nem láttam magamat egyáltalán és a másik fél se engem.
    Reboot nem oldotta meg a dolgot.

    Más is tapasztalt már ilyet? Természetesen “stock” 4.3, nincsen jailbreakelve.

    VálaszVálasz
  14. Crazy írta:

    Jadeye: Ismerősnek törném fel a telóját 4.1 van a 3gsén, mondtam neki h frissitsen de kurva gyorsan de lekéste… marad fenn neki a 4.1.. mivel tdnám 4.1 alatt megincsálni neki? mert a green read mejében csak 4.2.1 re van írva

    VálaszVálasz
  15. Mordon írta:

    @Jadeye:
    Passzolom, újra restore-oltam és szüzen a restore után sincs bent a menüben.

    VálaszVálasz
  16. Jadeye írta:

    @Crazy: ma még tudnia kell 4.2.1-re frissíteni. azonnal mentsetek SHSH-t 4.2.1-hez, és kézzel letöltve a 4.2.1-et, még fel kell tudd tenni.

    VálaszVálasz
  17. invezz írta:

    i4 4.2.1-en működik a untethered jb shsh nélkül?

    VálaszVálasz
  18. MacgM írta:

    belezavarodtam.. ha most nekem 4.1 hez le van mentve az SHSH és akarok frissíteni akkor most csak 4.3 ra tudok? vagy feltudom rakni a 4.2 is? mert nekem 4.2 kéne a jailbreak miadt… nagyon fontos lenne, kérlek segítsetek

    VálaszVálasz
  19. MacgM írta:

    ja és 4.1 van a telefonon és custom ipsw-t raknék rá ugye 4.2 eset

    VálaszVálasz
  20. daralan írta:

    Már felraktam, nem volt törve a 4.2.1-em, úgyhogy simán ment minden, mondhatni pikk-pakk, bár azt sajnálom hogy iphone-ba nincsenek “gesztusok” ha jailbreak megoldja, akkor újra török:)

    VálaszVálasz
  21. mate6 írta:

    Sziasztok az lenne a nagyon fontos kérdésem hogyha most szeretnék custom firmvare val 4.2.1 et shift plusz update al rátenni akkor az még lehet vagy már csak a 4.3 at lehet rátenni ??:S pont most akartam rátenni normálisan :S nagyon fontos lenne a válasz köszönöm

    VálaszVálasz
  22. KillerTeam írta:

    @samu:

    Mindíííg minden körülmények között mentsd le az SHSH-t. Kb. 3percet vesz igénybe, viszont “életet menthet”. :)

    VálaszVálasz
  23. admin írta:

    A 4.3-as magyar nyelv is szánalmas… :S Hihetetlen, hogy ennyire nem érdekli őket…

    VálaszVálasz
  24. mate6 írta:

    kérlek válaszoljatok :|

    VálaszVálasz
  25. Jadeye írta:

    @Mordon: nemtom, de írtam egy frissítést a cikkhez.

    VálaszVálasz
  26. samu írta:

    @KillerTeam:

    Köszönöm!
    Akkor kattintok a linkre, és nézem, hogy mi ez egyáltalán :)

    VálaszVálasz
  27. Jadeye írta:

    @mate6: jelenleg még 4.2.1-es SHSH nélkül is mennie kell, ha shift+restore-ral teszed, mert elvileg még most is aláírja az Apple a 4.2.1-et, így először mindenképp mentsd azt le.

    VálaszVálasz
  28. buksikka írta:

    remélem mire magyar óra bejön addigra lessz már rá tőrés má mint az ipad2őre untehatred :D

    VálaszVálasz
  29. mate6 írta:

    igen de pont az a baj hogy most muszály lenne restore olnom egyből customal 4.2.1 re mert most pont lefagyott tegnap és nem kapcsol be szal n de aszthiszem le mentettem már így is működni fog hogy dfu ból egyből shift plussz restore???

    VálaszVálasz
  30. Jadeye írta:

    @mate6: most írjam le megint? “jelenleg még 4.2.1-es SHSH nélkül is mennie kell, ha shift+restore-ral teszed, mert elvileg még most is aláírja az Apple a 4.2.1-et”

    VálaszVálasz
  31. Skylineman írta:

    Nekem 3GS-re simán fölment, pedig iPad BB van rajta (6.15.00). Igaz a BB nem frissül,t de az OS-el minden oké.

    VálaszVálasz
  32. mate6 írta:

    ok köszi csinálom :D

    VálaszVálasz
  33. mythbuster írta:

    @Skylineman: GPS -ék hogy vannak? :D

    VálaszVálasz
  34. mate6 írta:

    uhh halljátok elindítottam a reecovery mode ot beillesztettem a custom firmwaret és elkezte és azt irta ki hogy hiba:1600 1600 as hiba ??? segítsetek hogyan tovább?? mit rontottam el?

    VálaszVálasz
  35. mythbuster írta:

    @mate6: az iREB kimaradhatott a buliból :)

    VálaszVálasz
  36. szakar1 írta:

    Nem szaggat akad 3gs-n ? En azért tettem vissza a GM helyett a 4.1 et mert akadozott!

    VálaszVálasz
  37. Skylineman írta:

    @mythbuster:
    Hát google-maps működik. JB után tudok max mondani, mivel nincsen eredetim, max leszedek egy navigont.

    VálaszVálasz
  38. Jadeye írta:

    @mate6: a custom az csak pwned dfu-ban megy fel. redsn0w-ban is van rá opció.

    VálaszVálasz
  39. Skylineman írta:

    @mate6:
    Beraktad pwned dfu-ba?

    VálaszVálasz
  40. Skylineman írta:

    @szakar1:
    Tök fasza, szerintem még szebben is fut, mint 4.2.1-en

    VálaszVálasz
  41. mythbuster írta:

    @Skylineman: A GoogleMaps mindig minden körülmények között kell éljen :) , 3rd alkalmazásoknál szokott lenni gáz, like iGo, Navigon… Esetleg majd tolj föl egyet és írd le észrevtérteleidet :) köszi…

    VálaszVálasz
  42. Dave írta:

    Sziasztok!
    Ez a Multitasking Gestures működik 4. Generációs iPod touchon is?

    VálaszVálasz
  43. Skylineman írta:

    @mythbuster: Igen, tudom, mindjárt mondom az állapotot.

    @Dave:
    Elméletileg igen. Max ha nem jeleníti meg, akkor JB után lehet aktiválni.

    VálaszVálasz
  44. szorian írta:

    Az iPad gestures működik valakinek vagy előtte tegyek fel egy 4.3 GM verziót hogy benne legyen a 4.3 ma kiadott verziojaba?

    VálaszVálasz
  45. CSE978 írta:

    UPDATE!!!!!

    3GS – van benne Personal Hotspot

    Illetve van egy Location Services

    VálaszVálasz
  46. mate6 írta:

    halljátok 5.12.00 es szoftver van az enyémen azt lehet ultrasnow olni ugye ???:O az nagyon fontos nekem

    VálaszVálasz
  47. Skylineman írta:

    @szorian: Persze, anélkül nem fog működni. De JB nélkül csak iPad-on működik.

    VálaszVálasz
  48. szorian írta:

    Természetesen iPadra tennem fel.

    VálaszVálasz
  49. Skylineman írta:

    @CSE978: Tudjuk:$
    @mate6: Az elméletileg 3.1.3 OS-el jött nem?
    Amúgy igen, lehet.

    VálaszVálasz
  50. Skylineman írta:

    @szorian: Igen, azzal működni fog.

    VálaszVálasz
  51. szorian írta:

    Másnak is megjelent mint Jadeye-nak

    VálaszVálasz
  52. mate6 írta:

    köszönöm mindnkinek a segítséget minden megy :D nagyon boldog vagyok már féltem hogy elrontottam de jó 220 a vérnyomásom :D

    VálaszVálasz
  53. Skylineman írta:

    @mate6: Gondolom BB-re gondoltál. Igen, lehet.
    @CSE978: Location services eddig is volt, csak most lehet állítani, hogy melyik appnál szeretnéd engedélyezni.

    VálaszVálasz
  54. Skylineman írta:

    :OO
    Saját netet meg lehet osztani a telóról ugye 3GS-en is, de csak USD és Bluetooth-ként?:OO Azmi, úgylátszik marad a MyWi

    VálaszVálasz
  55. Skylineman írta:

    @CSE978: Neked is csak USB és Bluetooth?

    VálaszVálasz
  56. dEan írta:

    Tudnátok segíteni?
    Egy iPhone 4-re 4.2.1-ről próbáltam itunesen keresztül frissíteni, de nem sikerült, utána pedig restore-zni sem lehet. 1013-mas hibát ír.
    A telon sosem volt még jailbreak sem, meg semmi, szal minden gyári…

    VálaszVálasz
  57. feen írta:

    Jó lett ez a kis 4.3… azon kívül hogy már a Genera-about-ban 4.2.1 helyett 4.3-at ír, semmi változást nem találtam fél óra keresgélés után… :D

    VálaszVálasz
  58. Jadeye írta:

    @dEan: http://szifon.com/2011/03/03/leggyakoribb-itunes-hibauzenetek/

    VálaszVálasz
  59. Skylineman írta:

    @dEan: Biztos, hogy régebbi BB van, mint ami 4.3-al jön?

    VálaszVálasz
  60. cfman írta:

    @dEan: ha iphone 4 ed van és van umbrella a gépeden akkor azért.
    a host file ba beleir és a bb nem frissül.
    azért a 1013

    VálaszVálasz
  61. Palcsi írta:

    Nekem benne van alapbol a multitouch gestures, elotte nem buvoltem semmit sem ipaddel, nem volt jailbrakelve sem. Szerintem lehet meglepetesnek szantak :D Egyebkent teszteltem, es nincs semmi szaggato dolog, vagy ilyesmi szoval mukodik rendesen a funkcio. :) Csak az az erdekes, hogy nem mindenkinek van benne alapbol…

    VálaszVálasz
  62. kwstop írta:

    Üdv. Elolvastam én is a hibaüzenetek rovatot de az enyémre nem találtam megoldást, kicsit ideges is vagyok, mert nem először fordul elő. Szóval adott a legerősebb MBP 13″-os gép, tavaly augusztusi. Adott az iPhone 4. És kb 60 %-nál megáll az alma alatt lévő töltőcsík a telefonnál. Közbe itunes Restoring iPhone software-t ír ki. Talán legutóbb is ez volt, csak gondoltam hátha kijavították ezt a hibát, de nem. Legutóbb egy 30ezer forintos éppen működő Windowsos géppel kb 20 perc alatt megvolt a szoft csere, most pedig a fél millás mbp-n ez a folyamat a világot jelenti. Van megoldás? találkozott már valaki ilyennel, elég elszomorító az egész.

    VálaszVálasz
  63. Skylineman írta:

    @Palcsi: Ez konkrétan mi is? iTégla, iKon, vagy mi?:$

    VálaszVálasz
  64. Mordon írta:

    No xCode-al én is aktiváltam a multitasking gestures funkciókat.

    VálaszVálasz
  65. Skylineman írta:

    @kwstop: Nekem is ez volt. Másik gépen ment. iTunes reinstall neke javította. Mindent ami Apple törölj a gépedről progit, és szerintem menni fog utánna.

    VálaszVálasz
  66. cfman írta:

    @kwstop:
    umbrella fent van?
    olvasd el 3 al visszább amit irtam

    VálaszVálasz
  67. Skylineman írta:

    @Mordon: Dev-vagy?

    VálaszVálasz
  68. dEan írta:

    @Jadeye: De teljesen buherálatlan, gyári állapotú készüléknél miért történik ez??? Nem értem…

    VálaszVálasz
  69. Skylineman írta:

    @dEan: másik gépen nem próbáltad?

    VálaszVálasz
  70. kwstop írta:

    nincs fenn az umbrella, teljesen gyári készülékről van szó, sosem volt rajta semmi jailbreak. Ha letörlöm az itunest minden adatom elveszik? ( gondolok is telefonszámokra, sms-re, stb)

    VálaszVálasz
  71. dEan írta:

    @Skylineman: Gyári 4.2.1-es, az ahhoz tartozó BB-vel.

    VálaszVálasz
  72. kwstop írta:

    @Skylineman: azért az kicsit erős lenne ha minden apples progit letörölnék, van egypár.

    VálaszVálasz
  73. cfman írta:

    @kwstop:
    az umbrella a mbp n kell hogy legyen vagy nem. csak ez szokott ilyet eredményezni.
    ha nincs is fent de valaha volt fent az is

    VálaszVálasz
  74. Skylineman írta:

    @kwstop: Ha letörlöd a gépről igen, de ha feltelepíted rögtön tudsz csinálni backup-ot, ha ráteszed a telefont, így minden megmarad.

    VálaszVálasz
  75. KekszNET írta:

    Sosem értettem ezt a baseband dolgot, de ahogy látom Ipadnál nem érint, még!

    Hol lehet megnézni egyébként milyen baseband van az eszközön?

    VálaszVálasz
  76. Skylineman írta:

    @kwstop: A minden apple-s progira az iTunest, a QuickTime-t stb…

    VálaszVálasz
  77. Methos írta:

    Az miert lehet, h a personal hotspot nem jelenik meg a menuben? :S

    iPhone 4 (gyari fuggetlen), Telenor halozat

    VálaszVálasz
  78. kwstop írta:

    @Skylineman: jah értem, tehát letörlöm az itunest, visszatelepítem, és ugye utána kéne rádugni a telefont egy sync-re. A gond hogy már most recovery módban van. Tehát ha most letörlöm az itunest akkor az adatokat is bukom.

    VálaszVálasz
  79. hohand írta:

    Egy új dolog: ébresztéskor a csengőhang kiválasztásakor felül van egy Buy more Tones menüpont, az bedob az iTunes-ba! :)

    VálaszVálasz
  80. Skylineman írta:

    @KekszNET: TinyUmbrella írja. Amúgy az eszközön Általános->Infó->Modem firmware

    VálaszVálasz
  81. Andris írta:

    Sziasztok!

    Ipadre fel is tenném, de máris 3014-es hibát jelez. Ez a korábbi gyakori hibaleírásokban sem szerepelt itt. Valakinek van ötlete?

    VálaszVálasz
  82. Mordon írta:

    @Skylineman:

    Nem, de nem is kell hozzá annak lenned.

    http://urbijoe.blog.hu/2011/03/05/ios_4_3_multitasking_gestures

    VálaszVálasz
  83. Skylineman írta:

    Navigon nekem működik 06.15.00 alatt 4.3-al. Furcsa. Holnap kimegyek, és megpróbálom.

    VálaszVálasz
  84. cfman írta:

    @kwstop:
    umbrellával próbáld recovery bol kiszedni
    hátha

    VálaszVálasz
  85. Skylineman írta:

    @kwstop: Rakd be az eszközt DFU-ba, és utánna szedd ki belőle. Akkor elindul normálisan újra.
    @Methos: Biztos hogy jó volt az update? “Szem. h.férési pont” -nak van írva.

    VálaszVálasz
  86. Skylineman írta:

    @Andris: mikor írja? kb hány %?

    VálaszVálasz
  87. Palcsi írta:

    @Skylineman: A multitouch gestures, a beallitasokban.

    VálaszVálasz
  88. kwstop írta:

    próbálom dolgozik már egy ideje. Valahol azért ez mégis szomorú, és itt most nem nyafogni akarok, de két apple eszköz nem tud egymással kommunikálni, ráadásul a legújabbak, és egy hulladék majdnem széteső windowos gépnek ez meg sem kottyan, valahogy ezt nem tudom megemészteni. Persze azon vagyok hogy működjön, de azt hiszem el kell mennem a jó öreg windowos gépért….. :-( Ez az igazi apple érzés, bravó.

    VálaszVálasz
  89. KekszNET írta:

    @Skylineman: 07.10.00

    (Akkor elég sokáig nem írja még felül semmi, ha jól értelmezem…)

    VálaszVálasz
  90. Skylineman írta:

    @kwstop: sajnos van ez így néha. sikerült backupolni?

    VálaszVálasz
  91. Skylineman írta:

    @KekszNET: Ezzz, iPad 4.2.1?

    VálaszVálasz
  92. Skylineman írta:

    @Palcsi: De milyen készülék? iPad??

    VálaszVálasz
  93. kwstop írta:

    Persze, a backup megvan, csak előszőr a windowsos géppel életet kell lehetni az iphone 4-be, hogy aztán visszaszinkronizálja, hogy utána letörölhessem az itunest, és visszatelepíthessen, hogy újra restoreolhassam, csak akkor már nem fogja engedni a szoftverfrissítést, mert már nem lesz hova. És a legközelebbi alkalommal ha kiadnak egy új frissítést hordhatok magammal egy windowsos gépet.

    VálaszVálasz
  94. Jadeye írta:

    @dEan: olvasd el a linkelt cikket, le van írva benne, hogy miért, és a megoldás is.

    VálaszVálasz
  95. Andris írta:

    @Skylineman: Amint kicsomagolja az új szoftvert és indulna… Egyből hibaüzenet.. pedig külön is letöltöttem és az Itunes is… tehát nem azzal van a baj…

    VálaszVálasz
  96. Tatuska írta:

    Sziasztok!Lehet nem ide tartozik,de nekem csak 3G-re futja.
    A 3G-men még 4.0.1 van fent. Szeretnék csak 4.1-re frissíteni,mert azt lehet jailbreakelni.
    Ha tinyumbrellával mentem a SHSH file-okat,akkor vissza tudok downgrade-elni 4.1-re anélkül hogy a 4.2.1-re kellene frissítenem?

    Válaszokat köszönöm.

    VálaszVálasz
  97. cfman írta:

    @Tatuska:
    ha van 4.1 shsh d akkor tudsz csak 4.1 re
    viszont a 4.1 bb je nem függetlenithető.
    ha kell egyáltalán

    VálaszVálasz
  98. Jadeye írta:

    @Tatuska: alaposan le vagy maradva, 3G-n a 4.2.1-et is lehet jailbreakelni, akár greenpois0n, akár redsn0w megcsinálja gond nélkül, de még akár pwnagetool custom firmware is.

    VálaszVálasz
  99. csab11 írta:

    nekem sincs telenoros iPhone4-en Personal Hotspot :S

    VálaszVálasz
  100. Tatuska írta:

    köszönöm

    VálaszVálasz
  101. kwstop írta:

    @cfman: nem tudja kivenni az umbrella sem. Még adok neki pár percet aztán leteszek arról hogy ilyen komoly műveletet végezzek ezen a szaron.

    VálaszVálasz
  102. Skylineman írta:

    @kwstop: Tudod hogy lehet berakni DFU-ba?

    VálaszVálasz
  103. kwstop írta:

    @Skylineman: elvileg a home+power egyszerre lenyomva, aztán power gomb elenged és dfu-ba van a telefonkészülék.

    VálaszVálasz
  104. Skylineman írta:

    @kwstop: Power 2mp, Power+Home 10mp, Power elenged, várod hogy mutassa a gép, h uj hardver.
    Utánna az ellentettjével tudod kiszedni DFU-ból. Tehát, Home 2mp, Home+Power 10mp, Home elenged, várod az Apple logo-t. Elméletileg így el fog indulni normálisan.

    VálaszVálasz
  105. Palcsi írta:

    @Skylineman: Igen az, bocsi nem irtam :)

    VálaszVálasz
  106. dEan írta:

    Megpróbáltam másik gépről is. Ott van 1656-os hibával dobott vissza. Most megpróbálom a 4.2.1-et visszarakni.

    VálaszVálasz
  107. dEan írta:

    1013-mas problémát ír erre is….iREB-eset megcsináltam. Ugyanaz. Ötlet?

    VálaszVálasz
  108. kwstop írta:

    @Skylineman: ez így működik valóban, most kiírta hogy talált valamit, és hogy restore and update,most van a kritikus ponton,innen már nem szokott tovább menni a csík a telefonon. Közbe megnyílt az applescript editor ( magától?), van ám hibaüzenet.

    VálaszVálasz
  109. Skylineman írta:

    Hol áll meg?

    VálaszVálasz
  110. Skylineman írta:

    @kwstop: MSN-ed van? szeles.m@gmail.com

    VálaszVálasz
  111. kwstop írta:

    @Skylineman: kb 65%-nál. És onnan sehova tovább. Most hogy belegondolok volt régebben egy macbook air-em és egy iphone 3G-m, és ugyanez a folyamat játszódott le. (Szerintem szívat az apple, mert még mondjuk nem vettem ipadet.)

    VálaszVálasz
  112. dEan írta:

    @Jadeye: Elolvastam, nem működik. 4.2.1-hez méltóan recovery módban marad. És nem lehet kiugrasztani belőle.

    VálaszVálasz
  113. szorian írta:

    Ez milyen megint mi a fasz köze van a telefonnak hogy milyen szolgáltatóval használod hogy legyen hotspot telenor is menjen az Apple-el k…va anyjaba. Ez nem a jogtalan korlátozás a gyárilag független telefonokon?

    VálaszVálasz
  114. Skylineman írta:

    @kwstop: :D D háát sajnos így fejből most nem tudom megmondani. nekem másik gépen működött a dolog, de nekem is ugyanez volt. ha kell msn-en, vagy skype-n segítek.

    VálaszVálasz
  115. Jadeye írta:

    @dEan: akkor valamit nem jól csináltál. a hosts fájl kipucolása után ugye újraindítottad a gépet, vagy törölted a dns-cache-t? mert ha nem, akkor nem csoda.

    VálaszVálasz
  116. kwstop írta:

    @Skylineman: köszönöm, ezen a néven vagy skypeon is?

    VálaszVálasz
  117. lelle írta:

    Sziasztok!

    Valaki mondja meg nekem, ha az ipad-os bb-et frissítem 4.3-al, azt már olvastam hogy működik a gps, de függetleníteni is lehet szoftveresen,mert ha igen,meg van a hetek óta várt megoldás!!!???

    VálaszVálasz
  118. dEan írta:

    @Jadeye: ??? 1013-mas hibánál a leírásban hol van ilyen?

    VálaszVálasz
  119. Jadeye írta:

    @szorian: valószínűleg a carrier bundle függvénye ez is. hogy nem-apple-partner szolgáltatókkal alapból nem megy, az nem feltétlen csoda, de mindenképp alaposan csesszékmeges. :/

    VálaszVálasz
  120. Skylineman írta:

    @lelle: 4.3-ra még nincsen se jailbreak se függetlenítés.

    VálaszVálasz
  121. Skylineman írta:

    @kwstop: nem, Jerometick

    VálaszVálasz
  122. Jadeye írta:

    @lelle: olvasd el a cikket. az iPad-es baseband NEM frissül. 4.3-ra nincs hivatalos jailbreak, így függetlenítés sem.

    @dEan: ott van épp a 1013-mas hiba felett írva: “(Ha azt szeretnéd, hogy frissüljön a baseband, mert nem számít a függetlenítés, akkor az Umbrellában vedd ki a pipát az Advanced fülön a “Set hosts to Cydia on exit” opció elől. Vagy a hosts fájlból ki kell törölni minden olyan sort, amiben a gs.apple.com cím szerepel, majd újraindítva a számítógépet, egy újabb restore szükséges.)”

    de frissítettem a cikket, így már megtalálod a 1013 mellett is.

    VálaszVálasz
  123. Skylineman írta:

    Megyek, jóéjt mindenkinek.

    VálaszVálasz
  124. dEan írta:

    Kitöröltem a hostsból mindent. Most iTunestba mehet a sima restore? Vagy tallózzam be neki a 4.2.1-et?

    VálaszVálasz
  125. molnarb83 írta:

    Nekem is meghal 1013-as hibával. T-Mobile-os iPhone 4… nincs Jailbreak semmi… ötlet, hogy mit tegyek? Jelenleg most egy levélnehezék, nem telefon!

    VálaszVálasz
  126. mythbuster írta:

    @molnarb83: el köllött volna menteni előbb az shsh fájlaidat :D

    VálaszVálasz
  127. mythbuster írta:

    Idézném a ruszkivállogatottat:

    ” MuscleNerd: Ultrasn0w unlockers should know the drill! Don’t let iTunes trick you into installing today’s 4.3 iOS. Just say no! “

    VálaszVálasz
  128. dEan írta:

    Ohh Jadeye isten vagy. Thx

    @molnarb83: ugyan az mint nekem. hosts fájlt takarítsd ki. Majd parancsorba beírod: ipconfig /flushdns. Restart és próbáld meg restorezni. Elvileg mennie kell.

    VálaszVálasz
  129. szorian írta:

    @Jadeye: De miert nem frissíti a carriert a telenor mikor Finnországban el is adnak iPhone-t es engem miert korlatoz az Apple hiszen gyárilag független telefonom van. Azt hiszem be fogom őket perelni mivel erről nem tájékoztatnak sehol se hotspot se kuva FT. Vicc nem lehet sehogy carriert frissíteni manulaisan hogy ez működjön?

    VálaszVálasz
  130. errant írta:

    Akinek eddig nem ment a Facetime 4.2.1-en (telenor) annak most működik 4.3-on?

    VálaszVálasz
  131. mythbuster írta:

    @szorian: bemászol a fájlrendszerbe, kimásolsz egy carriert, majd átírod kedvedre, a supported sims -hez berakod a sim-azonosítókodot, majd beírod a carriers.info -ba is a kodot a támogatásokhoz és kész is :)

    VálaszVálasz
  132. norbesz74 írta:

    Tiszteletem. Nekem jailbrek eltem elmentettem a shsh file.t
    Csak sajnos mobilckackot feltettem, amitől kifagyot. Így restoreztem shift.+restore 1013 hibat dob ki. Aztán tumbera ireb el sem tudom kiszedni recoverytől.:(
    Ma vettem és mit lehet csinálni? Köszönöm a segítséget.

    VálaszVálasz
  133. szorian írta:

    @errant: Mitől működne mikor a kurva hotspot sincs bent nem olvasol vissza egy kicsit en felvagyok haszna most nagyon hogy semmi sem megy érdekes amíg pannon volt volt 4.1 en FaceTime is unlike

    VálaszVálasz
  134. Jadeye írta:

    @norbesz74: már többször le lett írva. 128-as hozzászólás pl.

    @mythbuster: csakhogy az úgy nem megy, mert aláírás van a carrier bundle-ban, minden carrier és fájl esetén egyedi. belenyúlsz, és már nem is működik. jailbreak nélkül meg nem tudsz feltenni nemtámogatott carrier bundle-t. és commcenter patch is kell hozzá, mert csak akkor tojja le, hogy hibás az aláírás.

    VálaszVálasz
  135. norbesz74 írta:

    @Jadeye: Köszönöm nem tudtam.:)

    VálaszVálasz
  136. jarodfree írta:

    Jadeye, én a helyedben beleírnám a cikkbe a 1013-as és Tinyumbrella mizériáját. A userek 80%-a bele fog futni a problémába…

    VálaszVálasz
  137. errant írta:

    @szorian: Nyugi van.. Csak hogy tudd végigolvastam az összes hozzászólást, sehol nem írták. Attól, hogy nem megy a hotspot attól még a FaceTime működhetett volna, főleg úgy, hogy 4.1-en már működött egyszer.

    VálaszVálasz
  138. mythbuster írta:

    @Jadeye: Én a Vodafone RO -hoz gyártottam carriert, csak átírtam egy kimásolt carriert, majd átneveztem, és a supported sims-ek közé betoltam a szolgálató kódját, és ment is ahogy kell… működött 3.1.2/3.1.3/4.0/4.0.1 -en is! igaz voltak kisebb módosítások, de csak a carrier budleban…

    VálaszVálasz
  139. molnarb83 írta:

    Én vagyok a hülye vagy nincs benne a hotspot? :) Szar a szoftver vagy a T-Mobile egyszerűen letiltotta? :)

    VálaszVálasz
  140. norbesz74 írta:

    Yajdee fönöknek üzenem, hogy tartozok egy hamburgerel.:) Umbrella zavart be tuti ra, kitöröltem amit irtal és a 27.0.1 tettem be és voalá,.:) Ujra restoreztam hiba nélkül feltelepült.:)

    VálaszVálasz
  141. szorian írta:

    @errant: Nem rád vagyok ideges de 600€ telefon függetlenül működjön már úgy ahogy annak kell!

    VálaszVálasz
  142. hegyi írta:

    Nektek is szar third pary appoknál alkalmazásindításkor az effekt? Gyakorlatilag rábökök egy appra és semmilyen effect nélkül megnyílik.

    4.3 GM (vagyis nem iTunesból telepítettem ma), iPhone 4

    VálaszVálasz
  143. nemtomi írta:

    @szorian:
    Teljesen igazad van!! Nekem is ez a problemam. Ha mar az Aplle volt olyan kegyes es elkezdte fuggetlenul is arulni a telefonjat , akkor az mukodjon ugy mint egy Tremobilos vagy Voda fuggo telefon. Komolyan megfontolom , hogy hu maradjak e az apple cuccaimhoz amikor Jobs-ek ilyeneken szorakoznak!!

    VálaszVálasz
  144. kwstop írta:

    Nah a probléma megoldódott leírom a megoldást hátha ezzel tudok valakinek időspórolni, tehát macbook proval nem tudtam az iphonera szoftverfrissítést csinálni, mert folyton megállt 65%-nál.Semmilyen ismert módszer nem segített. Az MBP-t ezért a kuka mellé tettem. Fogtam egy windowsos gépet, és kb 10 perc alatt megtörtént az a folyamat ami a Macbook Pron 3 óra alatt se. Éljen az Apple!

    VálaszVálasz
  145. Jadeye írta:

    @kwstop: valószínűleg nálad is a hosts fájl a ludas. korábban már írtunk erről, frissítésként ott a link a cikkben.

    VálaszVálasz
  146. talamasca írta:

    iPad 3G-n meg sem jelent a multitasking gestures… :(
    Ment vissza a 4.2.1.
    Pedig annak lett volna értelme…

    VálaszVálasz
  147. martonsworld írta:

    @szorian:

    http://dl.dropbox.com/u/15028960/Photo%20on%202011-03-10%20at%2002.49.jpg

    http://dl.dropbox.com/u/15028960/IMG_0002.PNG

    ;)

    VálaszVálasz
  148. szorian írta:

    de hol vannak ezek a hosts file-ok? és miért van az hogy valakinél működik a gestures ipad-en valakinek meg nem el tudja ezt mondani valaki? hogy akinél megy mi volt fent és akinek meg nem az is mit csinált, olvastam olyat hogy trénél sem volt hotspot, nem lehet hogy aki azt mondta nincs telenorba és trébe azoknak nem volt beállitva a hálozatuk mert akkor internet megosztás sem jön elő. irja le valaki konkrétan addig nem akarok frissiteni. thx

    VálaszVálasz
  149. Fejo írta:

    Azért az Apple srácok bekaphatnák! iPhone 4-et frissítettem 4.2.1-ről 4.3-ra. A telefon sosem volt JB-zve. A software telepítésének végén recoveryben ragadt és közölte az iTunes, hogy restore szükséges… Gyorsan lekaptam a TinyUmbrellát és kiszedtem recoveryből. Azóta a térerő csak 1 pálcikát jelez és gyorsabban merül a telefon… Restore nem játszik, mert tele van a telefon fontos sms-ekkel és emailokkal.
    Direkt azért nem JB-ztem a telefont, hogy ne kellejen állandóan restorolni, mert az sms-eknek és az emailok-nak meg kell maradniuk.
    Tud valaki restore nélküli megoldást?

    Előre is köszi.

    PS: iPadre minden gond nélkül felment (sajnos nincs az új multitask cuccos).

    VálaszVálasz
  150. szorian írta:

    @Jadeye akkor miért van hogy valakinek van guesters valakinek meg nincs ipad 4.3-ban addig nem akarom feltenni mert nekem kell a megoldás

    VálaszVálasz
  151. dugi írta:

    @szorian: Ha nincs multitasking gesture alapbol akk manualisan kell aktivalni nemreg volt rola egy cikk hogy hogy kell.(asszem)

    VálaszVálasz
  152. Mordon írta:

    A localizáció nem mindenhol sikerült 4.3-nál, az App Store alkalmazást kifelejtették, marad angol :D

    VálaszVálasz
  153. szorian írta:

    @Mordon: de aHOZ jb KELL és pl Jadeyenak is simán aktiv lett minden JB nélkül de előtte neki valamelyik beta fent volt. ezért kérdezem kinek aktiv mi volt előtte és kinek nem aktiv és neki mi volt előtte?

    VálaszVálasz
  154. lulubelle írta:

    @dEan:
    nekem is ezt csinálta (gyárilag független iphone 4, sosem volt jb-zve) mikor valami miatt akartam egy restore-t nyomni rá. ekkor én utánaolvastam, és nálam az volt a gond, hogy a macbookon korábban jb-ztem a másik iphone-omat és ugye rajta volt az umbrella illetve anno még a host file-t is szerkesztettem. lehet, hogy nálad is ez lehet a gond. nekem a megoldás az volt, hogy átdugtam egy olyan gépre, amin sosem volt jb-zve iphone és rögtön sikerült. ebből tanulva most már a 4.3-at alapból arról a gépről tettem fel.

    VálaszVálasz
  155. Jadeye írta:

    @dugi: ez nem feltétlen igaz, hiszen ahhoz a manuális aktiváláshoz jailbreak kell, az meg normálisan jelenleg még nincs. iPad esetén meg elég Mac-en rádugni az Organizerre, és Use for development.

    @szorian: nem tudom, miért van nekem, és másoknak miért nincs.

    de leírom, nálam mi a helyzet. volt fent valamikor a 4.3 beta 1. megnéztem a multitasking gestures-t, nyomogattam 2 napig, instabil volt, napi használatra annyira nem alkalmas, így visszatettem a 4.2.1-et. mivel 4.3-mas backup nem megy rá a 4.2.1-re, így restore volt, és set up as new iPad. tehát a 4.3 beállításai közül semmi nem maradt, nem is maradhatott rajta. a 4.2.1-et nem jailbreakeltem. most erre a 4.2.1-re tettem rá frissítéssel (és nem restore-ral) a 4.3-mat. utána mikor elindult, alapból aktív volt a multitasking gestures, és a Settingsben is ott van rá az opció. Organizerre sem dugtam rá. egyszerűen alapból aktív rajta, és kész.

    de akinek nem aktív, annak ugyanazt kell tennie, mint beta 1 esetén: dugja rá Organizerre, mikor a devcenteres logint kéri, akkor cancel, és kész is. de ezt urbijoe kollega leírta lépésenként: http://urbijoe.blog.hu/2011/03/05/ios_4_3_multitasking_gestures

    VálaszVálasz
  156. baum írta:

    Hali! Működik 4.3al és 06.15 basebandel a GPS? köszi

    VálaszVálasz
  157. Jadeye írta:

    @baum: ez változatlanul nem az iOS-től függ, hanem a basebandtől, az meg maradt 06.15, tehát?

    VálaszVálasz
  158. baum írta:

    @Jadeye: cumi van :D De jó hogy nem az enyémről beszélek :D :D

    VálaszVálasz
  159. baum írta:

    na jó ez egy kicsit gonosz volt… :)

    VálaszVálasz
  160. agent1 írta:

    Sziasztok!
    A Hotspot beállítás hol tlálható? Iphone 4

    VálaszVálasz
  161. mythbuster írta:

    @baum: Én is a frissítés korlátait súroltam :D , de nekem fontosabb a GPS, mint a telefon :) … Amúgy kezd már elegem lenni ebből az egésszből, hogy mindig az amcsikra kell várnom :) , valaki nem tudja, hogy hanyadik félévben tanítják a driverkezelést az Óbudai Egyetemen?

    VálaszVálasz
  162. nemtomi írta:

    @martonsworld:
    Szia! Szeretnem megkerdezni neked hogy jott elo a wifi hitspot? Frissítettel vagy restore? Raktal bele masik simet? Elore is koszi!!

    VálaszVálasz
  163. agent1 írta:

    @nemtomi: Szia! Nekem sehogy nem jött be a hotspot. Frissítettem a telót, de nem találom rajta.

    VálaszVálasz
  164. mikloska88 írta:

    Sziasztok!

    Nekem sajna pont tegnap döglött meg majdnem a szifonom, uh restoret csináltam, ami miatt feljött a 4,3 verzió. Természetesen ezt nagyon nem akartam, mivel eszméletlenül teledzsélbrékeltem a telefont. Nem tudok vagy ötletet a downgrade-re, vagy egy lehetséges időpontot az új JB verzióra?

    Előre is köszi!

    VálaszVálasz
  165. isty írta:

    @nemtomi:
    Ha gyári független vagy s Telenoros (de sztem az összes többi szolg.-nál is igy van)
    simán settings->network->cellular data network->apn:net
    s legyen net előfizetésed..
    A facetime dolog meg csak akkor mükszik ha a sim kártyán van emeltdíjjas szolgáltatás aktíválva a szolgáltató által,mert angliába kell küldenie a telefonnak egy aktiválósms-t kb 60 v.70 huf ért
    ennélkül nem megy s nem is jön elő az ikon

    VálaszVálasz
  166. isty írta:

    @szorian: előző hozzászolásom… lesd meg :)

    VálaszVálasz
  167. isty írta:

    @nemtomi: Jah s sztem ha nem voltál jb elve akor simán fríssíthetsz 4.3-ra
    bár én mindig ugy csinálom h csinálok egy jb mentes backup ot s restore az uj sw-re még ha jb elve isvan a telom s utána a jb mentes backupot teszem fel
    az a pár számom ami elveszik közben azt meg simán tudom pótolni…

    VálaszVálasz
  168. Jadeye írta:

    @isty: az az SMS nemzetközi SMS, semmi köze az emeltdíjas szolgáltatásokhoz. nemzetközi SMS-t akkor is tudsz küldeni, ha a kimenő (és bejövő) emeltdíjas vackok tiltva vannak. nekem tiltva vannak, és még 4.1 alatt mégis beaktiválta a Facetime-ot egy teszt telón gond nélkül.

    VálaszVálasz
  169. Mordon írta:

    @Jadeye:

    Valószínű megjegyzi az Apple szervere, hogy már egyszer aktiváltad a funkciót, hasonlóan, mint a függetlenséget.

    VálaszVálasz
  170. saga24 írta:

    Sziasztok!sajnos nem tudom jb-t megcsinálni 3GS-en,greenpoison,snowbreeze,- mindent megpróbáltam,elsőre sikerült is,de a csajom nyomott egy minden beállitás törlést,azóta bármit teszek nincs Cydia sehogy.függetlenítést elk..rtam,05.11.xx. volt,de már nem is érdekel,csak Cydia lenne végre!új boot,3.1.2 óta megvan az összes SHSH.mivel kéne csinálnom,h megjelenjen az ikonja végre?
    Köszi a segítséget!

    VálaszVálasz
  171. szorian írta:

    @martonsworld: Es JB nincs a telefonon ugye?

    VálaszVálasz
  172. sultan írta:

    Hello!
    Azt szeretném kérdezni eddig nem voltam itthon most vettem észre megjelent ios 4.3 ,eltudom még menteni a shsh??Előre is köszi válaszotokat!!:)

    VálaszVálasz
  173. Jadeye írta:

    @sultan: mondjuk mi lenne, ha elolvasnád végig a cikket? pláne, hogy le van írva benne…

    VálaszVálasz
  174. szorian írta:

    @sultan: El simán

    VálaszVálasz
  175. isty írta:

    @Jadeye: én ugy tudom ,hogy a telenor az emeltdíjas kategóriába tette ezt a a szolgáltatásaktiváló lehetőséget 2011től..
    ha meg nem így van akkor tényleg nemtuom miért nem megy mert spec nálam sem mükszik

    VálaszVálasz
  176. Jadeye írta:

    @isty: de ennek a telenor szolgáltatásaktiváló cuccaihoz egyszerűen semmi köze nincs. ez egy nemzetközi (angliai) számra küldött, speciális tartalmú SMS. egyszerű nemzetközi SMS-nek minősül. semmi köze hozzá a telenornak.

    VálaszVálasz
  177. isty írta:

    @Jadeye: Oké oké,hiszek neked hisz miért ne.
    De akkor a kérdés sajnos még mindig adott,miért van az ,hogy bizonyos i4 eken (Telenoros sim el használt)aktiválódni tud,bizonyos i4 eken meg nem?
    Sztem a JB-hez nincs sok köze ennek.S ahogy írtad a sw verzioktól is független.

    VálaszVálasz
  178. Tamaci írta:

    Szorian:
    A Personal hotspot (magyarul Szem.h.férési pont) aktiválása:

    A Beálítások–Általános–Hálózat lapján le kell görgetni, és az Adat-roaming alatt van a Szem.h.férési pont. Erre bökve egy újabb oldalon megjelennek a beállításai. Ott lehet új jelszót megadni, ill. hogy BT-n, USB-n keresztül is lehessen wifi-t megosztani.
    Ezután már a Beállítások legelső lapján fentről a harmadik lesz a Szem.h.férési pont, mint menüpont. (a Repülő mód alatt)

    VálaszVálasz
  179. KekszNET írta:

    @Skylineman: Igen, 4.2.1

    @Jadeye: Ezt az Ipad és függetlenítést nem értem?! Lehet SIM függő az Ipad? vagy egy JB-től elveszítheti ezt? (Nem gyárilag független a cucc? olyan kártyát rakok bele, amit akarok?)

    VálaszVálasz
  180. Jadeye írta:

    @KekszNET: itt az iPhone 3G és 3GS esetén használ 06.15-ös, iPad-es basebandes függetlenítésről van szó, köze nincs magához az iPad-hez, mert a iPad WiFi+3G az gyárilag független, és nem is lesz soha függő.

    VálaszVálasz
  181. csanad írta:

    Nem lehet elesiteni , mert carrierre hivatkozással nem megy tovább. iPhone 4 telenor

    VálaszVálasz
  182. lulubelle írta:

    én sehol sem találom a persnal hotspot beállítást (vodafonos kártyám van). honnan kell egyáltalán elővarázsolni? settings – general – network itt nincs :(

    VálaszVálasz
  183. nemtomi írta:

    @agent1:
    Ha pannonos vagy menj a beallitasok , altalanos , halozat , mobil adathalozat , ott a mobil adathalozatnal es az mms alatti internet thetering APN nel ird be hogy : net.

    VálaszVálasz
  184. KekszNET írta:

    @Jadeye: Ah, köszi az infót. Ezt hiányzott még nekem hogy megértsem.

    VálaszVálasz
  185. lulubelle írta:

    @lulubelle:
    megtaláltam.. kiírja, hogy az engedélyezéshez vegyem fel a kapcsolatot a vodafone-al.. király.

    VálaszVálasz
  186. lulubelle írta:

    a lényeg, hogy akinek feltöltőkártyás a telefonja (vodafonál) az nem fogja tudni jb nélkül használi a personal hotspot-ot, mert amint beírtam a nethez, hogy vitamax.internet.vodafone.net rögtön eltűnik a personal hotspot gomb :( amit nem értek, hogy miért, mert havi előfizetés van az internetre…

    VálaszVálasz
  187. Korte68 írta:

    @kwstop: Melyik kuka mellé tetted, mert elsétálnék érte :)

    VálaszVálasz
  188. agent1 írta:

    “Frissítés #1 – iPad és a multitasking gestures?
    Alapból nem jelenik meg mindenkinél a multitasking gestures. De ha valakinek már volt fent 4.3 beta, azoknál lehet, hogy akár automatikusan is megjelenik, vagy ha esetleg Mac alatt Organizerben hozzáadta, akkor biztosan. Tehát a szoftverben alapból benne van a funkció, ahogyan azt már írtuk, de az jelenleg még nem tisztázott, miért jelenhet meg automatikusan.”

    Ez mit jelent? Tudna valaki segíteni? Nem JB-s Ipad.

    VálaszVálasz
  189. Robbiemalac írta:

    de utálom ezt az iTunes-t vagy én vagyok láma.
    Honnan szinkronizál telefonszámokat ? mert most tök üres és volt úgy 1000 számom …

    VálaszVálasz
  190. martonsworld írta:

    @szorian: Nincs.
    @nemtomi: Restore volt.

    VálaszVálasz
  191. marfipeter írta:

    Sziasztok!
    Nektek lett új kamera hang vagy ezt át lehet állítani valahol? Nekem maradt a régi és átállítási lehetőséget sem találok.
    Köszi!

    VálaszVálasz
  192. pekdavid írta:

    A Multitasking Gestures funkciót, miért nem találom az ipad-en?

    VálaszVálasz
  193. Jadeye írta:

    @pekdavid: olvasd _végig_ a cikket, le van írva benne

    VálaszVálasz
  194. luteran írta:

    Bocs,de tegnap frissítettem az iphone 4-emet,csak a személyes hozzáférési pont miatt,de sehol nem találom benne !!! Miért ? választ előre is köszi !

    VálaszVálasz
  195. luteran írta:

    ja és elolvastam a hozzászólásokat,de nekem nem ok az Beálítások–Általános–Hálózat lapján le kell görgetni, és az Adat-roaming alatt van a Szem.h.férési pont.,mert nekem alatta a vpn van nam más !!! telepítsem újra? vagy mi? Köszi

    VálaszVálasz
  196. Jadeye írta:

    @luteran: és milyen szolgáltatónál vagy? telenor? t-mobile? vodafone?

    VálaszVálasz
  197. luteran írta:

    telenor gyári független

    VálaszVálasz
  198. Jadeye írta:

    @luteran: oké, köszi az infót, én is ettől tartottam. sajnos akkor valószínűleg erre egyelőre nem lesz megoldás.

    amint lesz jailbreak, lesz új carrier fix is, ami valószínűleg megoldja, de jelenleg nem tudunk még mondani semmit, de hamarosan lesz ezzel kapcsolatban cikkünk.

    VálaszVálasz
  199. luteran írta:

    és ha pakolnék bele t-mobile-s akkor se? Amerikábol van.Az ipad-embe t-s van azzal se,mert csak ezért raktam fel a 4.3-at,hogy ne keljen külön fizetnem egy t-s internet előfizut is…..ezekszerint bukó….örülök…azért köszi.

    VálaszVálasz
  200. luteran írta:

    meg azért gáz,hogy azért vesz az ember gyári függetlent,hogy ne legyen megkülömböztetés….és tessék.ennyi erővel bemegyek a t-be veszek függőt és minden ok?!? Szégyen.

    VálaszVálasz
  201. Jadeye írta:

    @luteran: (az akkor szerintem inkább kanadai lehet, mert Amerikában nincs független iPhone Apple boltban sem, csak AT&T hűség nélküli.)

    ha beleraksz egy T-mobile kártyát, azzal menni fog. vodával szintúgy. mert azok Apple-partner szolgáltatók.

    az iPad-del viszont egyáltalán nem fog menni, a Personal Hotspot csak az iPhone 4 esetén elérhető funkció.

    a felháborodásod meg teljesen jogos. pont ez a bajunk nekünk is, hogy ráadásul sokkal több pénzt kiadsz a gyári függetlenre, mert a saját szolgáltatódnál nem kapható, erre pár funkció nem megy. ez nem állapot. de hamarosan lesz is egy cikkünk ezzel kapcsolatban.

    VálaszVálasz
  202. luteran írta:

    Köszönöm válaszod,remélem mihamarább megoldodik a baj.
    Addig is érdeklődéssel várom a cikket.
    És ez a t-s,hogy menne ? beleteszem,újra 4.3-om,megyeget t-vel,utána megint bele a telenor és mintha semmi sem történt volna hip-hop megy?lesz personal és telenorom is hibátlan lesz,vagy amint beleteszem megint rossz?bocs,ha értetlennek tűnök,de még nem csináltam ilyet ! válaszod előre is köszi.

    VálaszVálasz
  203. Jadeye írta:

    @luteran: valószínűleg sajnos az lesz, hogy ha T-mobile kártya van, akkor lesz personal hotspot, de ha visszateszed a Telenor kártyát, akkor a funkció eltűnik, de megmondom őszintén, nem próbáltam, mert nincs nálam jelenleg 4.3-ra frissített iPhone 4, és micro T-mobile SIM, de ha a carrier beállításokból szedi (90%, hogy onnan), hogy legyen-e hotspot vagy ne, akkor Telenort bedugva eltűnik a menüpont, mert betölti a Telenor beállításait (vagyis egy Unknown.bundle-t, ami minden, nem Apple-partner szolgáltató adatait tartalmazza egyben), és azzal kikapcsol a funkció is.

    de egyébként ha beleteszel egy T-s kártyát, nem kell majd restore, max aktiválást fog kérni esetleg, de utána menni fog a hotspot, ott lesz a menüpont.

    VálaszVálasz
  204. kicsidzsi írta:

    Szevasztok!!!
    4.3-at felraktam iPhone 4-re, azóta a Beállítások->Általános->Használat funkció nem működik rendesen.
    Ugyan azt az értéket mutatja a használatra és a készenlétre is.
    Másnak is van ilyen bug? (vagy ez egy új feature????)
    köszi
    hali

    VálaszVálasz
  205. kicsidzsi írta:

    Vaklárma volt, sima újraindítással megoldódott a számlálós probléma.
    sorry
    De legalább jó tudni, hogy itt is működik a restart, mint placebo orvosság.

    VálaszVálasz
  206. kicsivg írta:

    Frissítés után nem müködik a bluetooth headsetem,kár volt frissítenem.

    VálaszVálasz
  207. Mortax írta:

    A kérdésem az, hogy ha frissítek az olyan mint a restore(tehát az adataimat backup-ból kell visszaraknom)?

    VálaszVálasz
  208. Pinocchio írta:

    Sziasztok! Kicsit off es ezert bocs. Nos i4 jb + appok (official es unofficial). Megreccsent a vinyo, igy gyalu es win7 reinstall. Szoval appel szerint a pc authorized. Szinkronizalasnal ha az appokat is szinkelnem, akkor gyalul itunes. Itunsban szifonon jobb eger es backup rendben, de a transfer purch.. nel azt mondja nem megy es authirizaljak. Hogy tudom a telepitett appokat, kepeket az ures authorizalt itunesba feltenni, hogy ezutan tudjak syncelni?
    Kosz

    VálaszVálasz
  209. jasamapitbull írta:

    @kicsivg:
    Nekem is ez a problémám. 4.3 óta, (és 4.3.1-nél detto) a korábban tökéletesen működő kékfogú fülesem teljesen megbízhatatlanul viselkedik. Párosítva van a telefonnal, (többször is újra elvégeztem a párosítást, hátha…) de minden hívás után, újra leválik, és híváskezdeményezést követően, mindig át kell rá venni a hívást, különben a telefonon tudok csak beszélgetni. A bejövő hívásokat pedig egészen egyszerűen nem lehet rátenni. Korábban, (4.2.x idején) ha hatótávon belül volt, akkor alapból azon csörgött a hívás és csak fel kellett venni.
    Valaki tud valami megoldást erre problémára?
    iPhone 4, 4.3.1. jb. Jah és T-Mob, bár ez szvsz mind1.

    VálaszVálasz
  210. jasamapitbull írta:

    @kwstop:
    Még ne likvidáld az almás gépedet. Nekem Winfosikszpé van a gépemen és még a sima szinkronizálásra is képtelen vagyok vele, (2/3-nál elhasal és azt írja, hogy megszakadt a kapcsolat a telefonnal…) nemhogy ilyen különleges műveletre, mint a fw frissítés. Szerintem az iTunes egy instabil vacak. Ahelyett kellene valami megbízható alkalmazás. Ha frissíteni akarok, akkor a cimborám netbookját (!!!) használjuk, azon Win7 van és simán megy a dolog. A szinkronizálásról meg leszoktam. Lehet, hogy felélesztek egy asztali PC-t és ha azon megy a sync, akkor azt csak arra fogom használni. (közel 1000 kontakt van használatban nálam, telszámmal, e-mailcímmel, stb. Ezeket azért jó lenne biztonságban tudni és rendszeresen szinkronizálni, mert elég sok a változás naponta. Nem tudok folyton backupolni…)

    VálaszVálasz

Írd le a véleményed!

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!